Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
06-01-2014, 23:36
Policja w Wieliczce cz. II
Autor Wiadomość
oseczka 
ZawaliskoOsiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-05-2008, 21:43   

i znowu policja poszkodowana... zaczynam myśleć iż to właśnie policjanci biorą i pecha przynoszą :P
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-05-2008, 14:28   Nietrzeźwi kierowcy są wśród nas!

Zbliża się kolejny "długi weekend", wraz z nim uzupełnienie przerażających statystyk drogowych wypadków, rannych i śmiertelnych ofiar. W minionym "długim weekendzie" policja ujawniła około 2500 pijanych kierowców.

Zastanawia mnie, jaka może być rzeczywista ilość nietrzeźwych kierowców prowadzących pojazdy.

Jeżdżę codziennie, ostatni raz zatrzymany zostałem do kontroli przed ... 20 laty. Kontrole drogowe przeprowadzane są wyrywkowo. Ilu nietrzeźwych kierowców, nieświadomych świadomie, potencjalnych sprawców nieszczęść jest wśród nas?
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 21-05-2008, 14:41   

Pytanie retoryczne...zapewnie wielu,którzy poza oficjalnymi statystykami,"unikają" kontroli drogowych.
Cały czas jeszcze istnieje "społeczne przyzwolenie" na siadanie za kółkiem po kilku głębszych.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Sid 
Kierat konnyDołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 22-05-2008, 01:18   

nacomito napisał/a:
Zastanawia mnie, jaka może być rzeczywista ilość nietrzeźwych kierowców prowadzących pojazdy.


W Polsce jest ok. 10 milionów samochodów, codziennie po naszych „drogach” porusza się ok. 2 miliony samochodów i niech będzie, że 1 % tych użytkowników jest na „drugim gazie” to daje liczbe ok. 20 000 nietrzeźwych za kółkiem dziennie :606: :606: :606: :606: :606:
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 29-05-2008, 11:49   

Zawsze pilnuj drinka !
Nigdy nie przyjmuj drinków od nieznajomych !!


Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce włączyła się w kampanię informacyjną zainicjowaną przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, pod hasłem „Pilnuj drinka”.
Kampania skierowana jest głównie do młodych osób uczęszczających do dyskotek, pubów i innych lokali rozrywkowych, które mogą stać się potencjalnymi ofiarami zachowań przestępczych polegających na dodaniu do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości. Organizator kampanii chce zwrócić uwagę szczególnie młodych dziewcząt na coraz powszechniej stosowane pigułki gwałtu – GHB – bezbarwny i bezwonny narkotyk, powodujący utratę świadomości. Bardzo ważne jest uświadomienie młodzieży, że niestety coraz częściej dochodzi do przypadków dorzucania pigułek gwałtu do napojów lub drinków podczas zabaw na prywatkach czy dyskotekach. Najlepszą ochroną jest odpowiedzialna zabawa i ograniczone zaufanie w stosunku do nowopoznanych osób.
Policjanci przekażą plakaty promujące kampanię, opracowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, właścicielom i osobom prowadzącym lokale rozrywkowe z prośbą o ich umieszczenie w widocznych miejscach.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 02-06-2008, 18:58   


Cytat:
Dziś rusza Telefon Bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych.
Dziś punktualnie o godzinie 10.00 ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów. Do 30 września dyżurujący przy nim informatorzy będą pomagać zagranicznym turystom doradzając, jak bezpiecznie podróżować po naszym kraju. Wczasowicze odwiedzający Polskę będą mogli uzyskać pomoc w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Telefon działa codziennie w godzinach 10.00 - 22.00. Został uruchomiony już po raz siódmy.
Telefon Bezpieczeństwa nie będzie zastępował numerów odpowiednich służb (policja, straż pożarna, pogotowie). Pod bezpłatnym numerem 0 800 200 300, obsługującym połączenia z sieci stacjonarnej, oraz pod numerem 0 608 599 999, obsługującym połączenia z sieci komórkowych (połączenie płatne zgodnie z taryfą operatora) można będzie uzyskać informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po Polsce. Można także przekazać spostrzeżenia na temat bezpieczeństwa w miejscach odwiedzanych przez turystów.
Każda dzwoniąca osoba otrzyma pełną informację o służbach ratunkowych, numery telefonów alarmowych oraz porady, jak zachować się w czasie kolizji lub wypadku drogowego, jak powinien zachować się turysta, jeśli zostanie pokrzywdzony w wyniku przestępstwa. Osoby odbierające telefon będą ściśle współpracowały z oficerem dyżurnym kraju KGP. W typowych sytuacjach obsługa będzie podawała właściwe numery telefonów odpowiednich służb: policji, pogotowia, straży pożarnej, pomocy drogowej i informacji turystycznej.


_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 03-06-2008, 18:36   Cytat:
73 procent Polaków dobrze ocenia pracę Policji.
Prawie trzy czwarte Polaków dobrze ocenia pracę Policji. Tak wynika z ostatnich badaniach przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej. W maju Naszą pracę pozytywnie oceniło 73 % respondentów. W porównaniu z innymi podmiotami, takimi jak CBA, ABW, sądami i prokuraturami, Policja otrzymała około dwukrotnie więcej ocen pozytywnych. Jest więc jedną z najlepiej odbieranych instytucji w Polsce.
Badania przeprowadzono w dniach 9 – 12 maja 2008 roku. Celem badania była ocena działalności instytucji publicznych, w tym Policji. Notowania Policji są bardzo dobre i stosunkowo stabilne.


_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-06-2008, 18:50   

Brawo, tak trzymać i piąć się w górę!
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 22-06-2008, 09:37   

Pijani kierowcy zapłacą więcej...
Firmy ubezpieczeniowe coraz skuteczniej odzyskują pieniądze, które wcześniej wypłaciły ofiarom zdarzeń drogowych. Według "Rzeczpospolitej", sprawcy wypadków po pijanemu muszą zwracać nawet dziesiątki tysięcy złotych.
Wartość wypłaconych przez zakłady ubezpieczeniowe rekompensat za koszty leczenia, renty i zadośćuczynienia szacowana jest na kilkaset milionów złotych rocznie. Kwota ta co roku się powiększa, bo rosną też koszty leczenia, zaś poszkodowani w takich wypadkach żądają coraz wyższych rekompensat za swoje krzywdy. Sądy zasądziły już milion złotych zadośćuczynienia - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Tylko w ubiegłym roku w wypadkach drogowych spowodowanych przez jadących na tak zwanym "podwójnym gazie", zginęło 608 osób.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 26-06-2008, 20:23   

Bezpieczna kąpiel...

W ostatnim czasookresie na terenie województwa małopolskiego doszło do kilku wypadków utonięć. Wstępna analiza tych zdarzeń wskazuje, iż doszło do nich między innymi z powodu brawury, słabego rozeznania zbiornika wodnego, braku umiejętności lub odpowiedniego przygotowania się do pływania, ale również z braku właściwego nadzoru osób dorosłych nad małoletnimi.
W związku powyższym Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce w ramach zadań związanych z akcją „Bezpieczne Wakacje 2008” czynnie włączyła się w działania prewencyjno-profilaktyczne związane z przedmiotowym zagadnieniem.
Poniżej przypominamy o przepisie karnym wprowadzającym odpowiedzialność za kąpiel w miejscu niedozwolonym.

Art. 55 Kodeksu Wykroczeń:
Kto kąpie się w miejscu , w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.


Odpowiedzialności podlega nie tylko kąpiel w miejscu zabronionym ale również samo przebywanie w wodzie. Analizowane wykroczenie może zostać popełnione przez każdego, zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie. Ma charakter formalny - dla jego dokonania nie są istotne skutki kąpieli w miejscu zabronionym.
W świetle przepisów art 54 ust. 2 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 roku o kulturze fizycznej zapewnienie bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się w miejscach wyznaczonych oraz uprawiających sporty wodne należy do osób prawnych i fizycznych prowadzących nad wodą działalność w tym zakresie oraz do organów administracji rządowej i właściwych terytorialnie gmin.
Szczegółowe kwestie w zakresie bezpieczeństwa osób kąpiących się oraz kwestie związane z oznaczaniem miejsc , w których kąpiel jest zabroniona regulują przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 1997 roku w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne, gdzie należy zwrócić uwagę na przepis § 10 ust. 4, cyt. dzieci do lat 7 mogą korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką i nadzorem osób pełnoletnich.
W ramach wspomnianych na wstępie działań funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przeprowadzają systematyczne kontrole m.in. na terenie akwenu wodnego w m. Brzegi.

W informacji wykorzystano materiały z Wydziału Prewencji KWP Kraków.

Foto:KPP Wieliczka

Przy aktualnie panującej pogodzie Nasze psy uwielbiają wizyty nad wodą...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-07-2008, 19:49   

Nie ma dnia, bym nie zoczył motocyklisty wyżywającego się swym ryczącym pociskiem na ulicach miasta z prędkością, szacuję, 100-160 km/h. Jak długo będą oni bezkarni? Czy policja próbuje ich namierzyć?

W jaki sposób wyeliminować z dróg potencjalnych, anonimowych morderców na ścigaczach pozbawionych tablic rejestracyjnych lub załamanych w sposób uniemożliwiający odczyt? Czekanie na ich samounicestwienie nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż w międzyczasie ucierpi wielu przygodnych uczestników ruchu drogowego.

Madafaker, jaki jest, jeśli nie jest to poufne, stan zdrowia policjantów poszkodowanych w wypadku w Przebieczanach? Pozdrawiam, nacomito.
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 04-07-2008, 08:09   

W tym momencie wrócili do pracy...fizycznie wszystko w porządku...ale psychicznie zapewne takie przeżycie traumatyczne na dłuuuugo pozostanie w pamięci.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Mariusz 
Siuda Baba
Mariusz


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 50
Wysłany: 16-07-2008, 08:52   

Dni Kingi przed nami, jakie atrakcje Panowie/nie nam przygotowujecie [niedziela 15-16] !!! Nadmieniam że w tamtym roku zobaczyliśmy coś co przykuło wzrok wieeeeeeeeeelu ludzi :one: szkoda tylko że w tak krótko !!!!!!! Oczywiście wybieramy się z całą rodziną jeśli pogoda dopisze.
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 16-07-2008, 10:46   

Program imprezy jest lekko nieaktualny...do chwili obecnej organizator nie nawiązał z Nami żadnego kontaktu na tej płaszczyźnie...wobec czego ten punkt należy wykreślić.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Mariusz 
Siuda Baba
Mariusz


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 50
Wysłany: 16-07-2008, 14:22   

Czyli w tym roku na NIC z Panstwa strony nie można liczyc jeśli chodzi o Pokazy :zly: Wielka szkoda głównie dla dzieciaków choc sądze że nie tylko !!!!! Zwłasza że promowanie Policji to początek sukcesu {dobrej oceny pracy oraz ich postrzegania}.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14