Poprzedni temat «» Następny temat
Pomniki w Wieliczce
Autor Wiadomość
Rumcajs
Gość
Wysłany: 22-04-2008, 16:49   

W normalnym kraju (tak było i u nas przed II wojną) pomniki sie wznosiło ze zbiórek publicznych. Jestem wierzący, Papieża bardzo szanowałem i uwazam że jego pontyfikat to najlepsze co mogło spotkac Polaków w minionych 30 latach. Ale fundowanie pomnika z pieniędzy gminnych to przegiecie. Tym bardziej że sam Jan Paweł II mówił, ze jedynym pomnikiem po nim powinna byc Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia fundująca stypendia dla młodzieży z biednych rodzin. A tutaj zamiast dać szansę wiejskim dzieciom i stworzyc im normalne warunki funkcjonowania (wiem że jestem nudny - chodniki) władze buduja pomnik na chwałę sobie - bo Jan Paweł II takiej chwały z pewnościa nie potrzebuje. Ja swoje pieniądze zamiast na posąg przeznaczyłbym własnie na te Fundację. A tak władze za mnie zdecydowały - niezgodnie zreszta z wolą zmarłego Papieża.
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 23-04-2008, 10:20   

gość napisał/a:
Uchwała nr XVI/205/2008 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 17 kwietnia 2008 roku w sprawie: wzniesienia pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II.
Środki na wzniesienie pomnika będą zapewnione w budżecie Gminy Wieliczka na rok 2008"
A ile tych środków uchwała nie podaje. Pewnie i Radni, którzy głosowali za uchwałą nie znają kwoty. Ale pomnik w naszym mieście jest najważniejszy.


Za Dziennikiem Polskim:

Za wzniesienie obelisku, takiego jak planowany w Wieliczce, trzeba zapłacić od 50 do 140 tys. zł.

Dziennik Polski
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-04-2008, 12:18   

Kozmicki napisał/a:
Za Dziennikiem Polskim:

Za wzniesienie obelisku, takiego jak planowany w Wieliczce, trzeba zapłacić od 50 do 140 tys. zł.


Ile obiadów dla niedożywionych dzieci można za te pieniądze ugotować :?:

Proponuję może jeszcze uchwalić pomnik Siudej Baby. Projekt już w końcu mamy, nic tylko go przeskalować ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-04-2008, 13:47   

Myślę, że pomnik Siudej Baby mógłby stanąc na boisku w Bogucicach - kwota 1 mln ma byc przeznaczona na kompleks boisk. Dwa dofinansowania po 333.000 zł i z budżetu Gminy doszła reszta, wczesniej nie planowana. A więc kolejny pomnik dla kogos kto jest fanem kultury fizycznej w Wieliczce..
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
wojtek123 
Warzelnik


Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 28
Wysłany: 23-04-2008, 18:53   

no nie wiem co się tak panowie wzajemnie nakręcacie na "nie" dla Jana Pawła wymyślając jakieś karykaturalne i prześmiewcze spiżowe Siude Baby. Argumenty z obiadami i innymi przelicznikami są żenujące, w zderzeniu z wieloma konkretnymi działaniami z tematu "na rzecz mieszkańców" np. szczepienia dzieci , badania profilaktyczne przeciw rakowi piersi, duże środki na świtelice środowiskowe i żywienie, a jakże.
Nikt jakoś nie dostrzega tych działań, które w całości finansowane są z budżetu Gminy, a sąsiedzi (patrz Niepołomice) naśladują nasze akcje choćby w kwesati szczepień dzieci ( choć nie jest to 100 procent finansowania, jak w Wieliczce). Jeszcze mogę zrozumieć powszechne oburzenie na "marnotrawienie publicznej forsy" w sytuacji dotkliwych niedoborów w innych tematach. A tymczasem za friko mamy wiele rzeczy, o których inni mogą tylko pomarzyć.
Dyskusja jest jałowa i przewidywalna, ględzenie dla ględzenia, a moderator podkręca atmosferę nieugotowanym obiadem - żenada :) kłaniam się pogodnie.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-04-2008, 20:48   

wojtek123,
wojtek123 napisał/a:
Argumenty z obiadami i innymi przelicznikami są żenujące,

Wiesz tu nie chodzi o argumenty z obiadami, tylko o fakt, że na pomnik którego Zmarły sobie nie życzył ktoś wydał moje pieniądze. Ktoś parę postów wcześniej celnie napisał o Fundacji, która jest papieskim testamentem. Odlewanie pomników służy tylko dobremu sampoczuciu obecnej władzy i niczemu innemu - a już najmniej Zmarłemu
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
wojtek123 
Warzelnik


Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 28
Wysłany: 23-04-2008, 21:09   

Kiotari, jakbyś czytał, to widziałbyś o jakich "wybrańcach" mowa, bo naprawdę sporo o tym było informacji. W zeszłym roku mój syn nie załapał się na szczepienia, w tym roku szczepione są zerówki i za dwa tygdnie będzie miał szczepionkę, podobnie jaki inni zerówkowicze z gminy. I fajnie - ja się cieszę, bo gdzie indziej tego nie ma, ba! jest dla mnie zrozumiałe, że nie można jednym rzutem zaszczepić powiedzmy 3 tysięcy dzieciaków, bo nie starczy na asfalt - co nie?
To Twój problem, że sobie nie życzysz pomnika JPII, mnie się pomysł podoba i jestem przkonany, że przeciwnicy są w mniejszości, a używanie argumentów, że szkoda kasy bo można na co innego przeznaczyć - to strzał w kolano, bo póki co wszystkie nazwijmy to płaszczyzny społecznego żywota - takie tam chodniki, drogi, socjalka, imprezy dla gawiedzi są zabezpieczone, więc o co halo i bicie piany i pierdzielenie spiskowe o wybrańcach , pozdro wiosenne :)

jak facet z pipidówy dolnej ględzi coś o "mojej kasie" w kontekscie publicznego wykorzytywania środków, to śmiać mi się chce z politowania - nocne Polaków rozmowy, radio Maryja w Twoim domu, Państwo Cię skubie na każdym kroku, Donald za Twoją kasę fruwa helikopterem do Gdańska- olaboga , a Ty dopierdzielasz sie do pipidówy, która chce pomnik Papieżowi wystawić, masakra jakaś.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 23-04-2008, 21:23   

wojtek123 napisał/a:
To Twój problem, że sobie nie życzysz pomnika JPII, mnie się pomysł podoba i jestem przkonany, że przeciwnicy są w mniejszości, a używanie argumentów, że szkoda kasy bo można na co innego przeznaczyć - to strzał w kolano, bo póki co wszystkie nazwijmy to płaszczyzny społecznego żywota - takie tam chodniki


A może w ramach pomysłu racjonalizatorskiego: zrobić chodnik im. Jana Pawła II, wilk będzie syty i owca cała. Poza tym moim zdaniem umarłemu rybka co tam nazwą jego imieniem, a jeśli bedzie chodnik to przynajmniej do czegoś się przyda :)
Sid napisał/a:

Na siedmiu stronach w kółko: chodnik w koźmicach + kanalizacja

Ta rozmowa stała się lurowata

Oj bardzo lurowata. Rada Sida jest bardzo na miejscu:
Sid napisał/a:
Ludzie opamiętajcie się
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-04-2008, 22:05   

wojtek123 napisał/a:
jak facet z pipidówy dolnej ględzi coś o "mojej kasie" w kontekscie publicznego wykorzytywania środków, to śmiać mi się chce z politowania - nocne Polaków rozmowy, radio Maryja w Twoim domu, Państwo Cię skubie na każdym kroku, Donald za Twoją kasę fruwa helikopterem do Gdańska- olaboga , a Ty dopierdzielasz sie do pipidówy, która chce pomnik Papieżowi wystawić, masakra jakaś.

no cóż - poziom postów świadczy o autorze. Życzę dalszego dobrego samopoczucia w w wielickiej "metropolii".
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 25-04-2008, 20:19   

Cytat:
Jednogłośnie radni krakowscy zaakceptowali pomysł zbudowania pomnika Józefa Piłsudskiego przy ulicy, której patronuje Marszałek.
Bractwo Kurkowe, które postanowiło zrealizować zamysł, jaki powstał osiemdziesiąt lat temu … ufunduje wszystkie rzeźby … zagospodarowaniem terenu i postumentami zajmie się gmina. - Na pomnik składać będą się bracia kurkowi – każdy tyle, ile będzie mógł. Decyzja radnych wskazuje na to, że można w Krakowie coś zrobić w trybie niekonfliktowym.
http://www.dziennik.krako...akow/02/02.html

Cytat:
Podczas obrad wielickiej Rady zapadła uchwała, o wzniesieniu w Wieliczce przy al. Jana Pawła II pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II. Środki na wzniesienie pomnika zostały zapewnione w budżecie Gminy Wieliczka na rok 2008.
http://www.wieliczka.gmin...-miejskiej.html

Niewielu mieliśmy Rodaków na miarę Ojca Świętego i Marszałka. Obaj zasłużyli na najwyższe zaszczyty.

Radni wieliccy przerośli ambicją swych krakowskich kolegów. Z jednej strony budżet, z drugiej - składki. Dlaczego Wieliczanom nie zaproponowano krakowskiego rozwiązania? Sądzę, że potrzebna, tajemnicza zresztą, kwota szybko zostałaby zebrana.
Okazałoby się, że i w Wieliczce można coś zrobić w trybie niekonfliktowym.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 30-04-2008, 22:50   Cytat numeru

Kurier Wielicki napisał/a:
Moim zdaniem to nie jest sprawa, przy której powinno rozmawiać się o kosztach, dyskutować, czy warto, czy nie warto budować pomnik. Jeszcze w 1999 roku, kiedy powstał pomnik Jana Pawła II w Kopalni Soli były plany, że drugi taki postument będzie na powierzchni. To jest po prostu realizacja tamtego zamiaru, trochę przesunięta w czasie. Ponadto, jeśli do tego typu spraw wszyscy podchodziliby na zasadzie - nie warto, to nie powstałyby żadne pomniki"
Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki

Wszystko jasne, fundatorem pomnika będzie Kopalnia Soli Wieliczka. A skoro tak, to po cóż uchwała Rady Miasta i zapewnienie w budżecie Gminy Wieliczka na rok 2008 środków na wzniesienie pomnika?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-05-2008, 20:33   

nacomito napisał/a:
Wszystko jasne, fundatorem pomnika będzie Kopalnia Soli Wieliczka. A skoro tak, to po cóż uchwała Rady Miasta i zapewnienie w budżecie Gminy Wieliczka na rok 2008 środków na wzniesienie pomnika?


A moim zdaniem to nie wynika z tego cytatu z Kuriera Wielickiego.
Zauważ że wypowiedź ta pada z ust Burmistrza a nie Dyrektora ds Ekonomicznych spółki Kopalnia Soli Trasa Turystyczna, którym uprzednio był obecny Burmistrz.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 01-05-2008, 21:34   

Masz rację, master, sarkazm przeze mnie przemawia.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-05-2008, 21:42   

Cytat:
Masz rację, master, sarkazm przeze mnie przemawia.


Wcale tak nie uważam. Cytat jak najbardziej słuszny :)
Obejrzałem dzisiejszych podglądaczy w TVP Kraków i po wypowiedziach mieszkańców to objawia sie nienajlepszy obraz kopalni.
W sam raz okazja na ufundowanie pomnika. Ale póki co to jednak widać działanie w drugą stronę.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
gość
Gość
Wysłany: 19-07-2008, 09:21   

Nord napisał/a:
– Ranking opiera się przede wszystkim na liczbach. Niewiele w nim oceniamy. Czy zwycięzcy są absolutnie najlepsi? Tego nie wiemy.


zamówienie publiczne w trybie konkursu na "projekt pomnika papieża Jana Pawła II"
Data zamówienia: 2008-07-16


W pomnikach mamy szanse na 1 miejsce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16