Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
24-05-2011, 13:15
Rewitalizacja dworców PKP i terenów przy torach kolejowych
Autor Wiadomość
jolakozaczka 
Kierat konny
usiaPomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 26-03-2013, 11:03   

master7 napisał/a:
ZTCP Budynek jest w rejestrze zabytków, więc wyburzyć/przebudować się nie da. Możliwa tylko restauracja. Wiadomo w jakim tempie u nas PKP działa, do tego dołóż sobie procedury, zgody pozwolenia, konserwator itp. Jak nic parę lat...

Może nie doczekać :/ tak jak w Krakowie drewniane wille na Matecznym
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 10-04-2013, 13:43   

Cytat:
Małopolskie Przewozy Regionalne wprowadzają od 14 kwietnia nowe rozkłady jazdy dla wszystkich pociągów. Na kilku odcinkach pociągi zastąpią autobusy. Powód? Zmiana układu prac modernizacyjnych na torach.
- Od 14 kwietnia rozkład praktycznie każdego uruchamianego przez nas pociągu obejmą zmiany - zapowiada Barbara Węgrzynek z małopolskiego zakładu Przewozów Regionalnych. Modyfikacje są związane z nowym etapem prac modernizacyjnych, a także pracami utrzymaniowymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury, czyli spółkę PKP PLK.

W dniach, w których prace będą wykonywane na liniach jednotorowych, poszczególne odcinki będą wyłączane z użytkowania, a pasażerowie będą musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Autobusy będą kursowały między Krakowem a Wieliczką od 15 do 19 kwietnia

Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/k...t#ixzz2Q3lGB7Et
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 18-09-2013, 17:21   

Z terenu byłego przystanku PKP Wieliczka-Rynek zaczynają powoli znikać zabytkowe tory kolejowe. Zainteresowali się nimi chyba złomiarze. Pracuje także koparka, demolując niegdysiejszy peron.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-10-2013, 13:01   

Park&ride? To porażka
Cytat:
KOMUNIKACJA. Wieliccy urzędnicy nie potrafią porozumieć się z kolejarzami nawet w sprawie ustawienia automatu z biletami, na podstawie których kierowcy przesiadaliby się z aut do pociągów

Otwarte w Wieliczce przed kilkoma miesięcami dwa parkingi typu "parkuj i jedź" cieszą się bardzo małym zainteresowaniem, nawet mimo że na razie można pozostawić na nich samochód za darmo. Wczoraj z ponad 250 miejsc przygotowanych dla kierowców, zajętych było jedynie ok. 40.

Pierwszy z parkingów znajduje się bezpośrednio przy stacji kolejowej przy stacji kolejowej "Wieliczka Park". Na tym placu są miejsca dla 186 samochodów oraz 68 rowerów, a na parkingu po drugiej stronie ul. Dembowskiego, przy stacji paliw Lotos mogłoby zmieścić się 78 aut i 22 rowery.

Sytuacja tych obiektów skomplikuje się jeszcze bardziej od nowego roku. Wtedy bowiem ma zostać uruchomiona tzw. kontrola dostępu do parkingów. Główną zasadą park&ride jest bowiem to, że kierowca zostawia auto, aby przesiąść się na komunikację zbiorową. Po wjeździe na obiekt właściciel samochodu będzie więc zobowiązany kupić bilet na pociąg, który będzie jednocześnie "bloczkiem parkingowym". Z tym, że za pozostawienie samochodu nie będzie doliczana dodatkowa opłata. Za bilet kierowca zapłaci więc dokładnie tyle samo, ile zapłaciłby, gdyby na stację Wieliczka Park - sąsiadującą z park&ride - przyszedł na piechotę.

Przy wyjeździe prowadzący auto będzie musiał przyłożyć bilet do specjalnego czytnika i wtedy otworzą się szlabany. - Teraz jeszcze szlabany są cały czas otwarte i można parkować bez żadnych opłat. Trwają bowiem testy całego systemu. Jest to też forma zachęty dla kierowców, aby zapoznali się z obiektem i przekonali się do niego - tłumaczy Magdalena Golonka z Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka.

Jak udało nam się jednak dowiedzieć, "test systemu" to jednak nie jedyna z przyczyn dlaczego parking nie ma jeszcze "kontroli dostępu". Chodzi także o to, że spółka Przewozy Regionalne, do której pociągów mają przesiadać się kierowcy, nie zamontowała dotychczas na stacji "Wieliczka Park" automatów, w których kierowcy mogliby kupować bilety. - A to warunek konieczny, ponieważ proszę sobie wyobrazić sytuację, w której kierowca wjeżdża na parking, spóźnia się na pociąg, więc decyduje się, że np. do Krakowa dojedzie już samochodem, ale nie może wyjechać z parkingu, bo nie ma gdzie kupić biletu (gdyby zdążył na pociąg, to kupiłby go u konduktora), którego przyłożenie do czytnika pozwala na otwarcie bramek - wskazuje Jolanta Sobol, kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Wieliczka.

Tymczasem w Przewozach Regionalnych usłyszeliśmy wczoraj, że... biletomat jest bardzo drogi i na razie nie będzie ustawiony. Kolejarze za całe zamieszanie winę zrzucają na gminę Wieliczka. - To władze tego miasta nie przygotowały jeszcze całego systemu i czytników. Bilety mogą być kupowane w pociągu, więc nie ma problemu - usłyszeliśmy w biurze prasowym Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

O tym, jak kierowca bez biletu opuścić miałby parking kolejarz nie wspomniał. Trzeba bowiem zaznaczyć, że parking będzie w pełni zautomatyzowany. - Nie będzie na nim żadnego pracownika, tylko numer telefonu, na który można zadzwonić w razie problemów. Wtedy ktoś przyjedzie - zaznacza Jolanta Sobol.

Zarówno urzędnicy, jak i kolejarze zgodni są tylko co do jednego: że rozmowy trwają. Nawet jeśli uda się im dojśc do porozumienia, prawdziwym problemem może okazać się...brak zainteresowania parkingiem ze strony kierowców. Obecnie bowiem, nawet gdy obydwa parking są pełni darmowe i można na nich zostawić auto na całą dobę, korzysta z nich średnio zaledwie kilkadziesiąt osób.

Wieliccy urzędnicy twierdzą zaś, że nie są w stanie określić ile dokładnie w ciągu dnia korzysta osób z tych obiektów. - Trudno to określić, bo nie możemy tego zmierzyć liczbą sprzedanych biletów - mówi Magdalena Golonka.

Bardzo złą informacją dla kierowców jest również fakt, że czytniki przy wyjazdach z park&ride nie będą akceptowały biletów na komunikację miejską autobusową. W krakowskim Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, który odpowiada za linie aglomeracyjne, np. 304 (kursującej z Wieliczki do Dworca Głównego PKP w Krakowie), przyznają, że nikt z Wieliczki nie zwrócił się do nich nawet z propozycją, aby wypracować jakieś wspólne rozwiązanie. - A na pewno podjęlibyśmy rozmowy. Byłoby to korzystne, ponieważ mniej osób wjeżdżałoby do Krakowa samochodami, przesiadając się na autobusy - mówi Michał Pyclik z ZIKiT.

Jolanta Sobol zaznacza jednak, że czytniki będą akceptowały Małopolską Kartę Aglomeracyjną (ma to być bilet, który pozwoli na korzystanie z park&ride, komunikacji miejskiej, m.in. w Krakowie i Tarnowie, linii aglomeracyjnych oraz pociągów regionalnych). Problem w w tym, że MKA zacznie działać za około rok.

Problemem jest również to, że pociągi z Wieliczki do Krakowa jeżdżą dość rzadko. Np. kurs jest o 7.55, a potem dopiero o 9.05. Kolejarze z Przewozów Regionalnych chcieliby, aby już od grudnia pojawiło się więcej połączeń. Ich liczba będzie jednak zależeć od tego, ile Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przeznaczy pieniędzy na dofinansowanie w 2014 roku. - Można zastanowić się nad takim rozwiązaniem na trasie Kraków-Wieliczka - mówił ostatnio Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa.
ARKADIUSZ MACIEJOWSKI
źródło: http://www.dziennikpolski...:1,0:pag:2#nav0
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-10-2013, 13:59   

To tylko 5,1 mln wyrzucona w błoto :)
Nie róbmy afery :)
_________________
 
     
MW 
Bałwan solnyPomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 12-10-2013, 16:10   

Szlabany, bileterki... Po co skoro za parking się nie płaci a nie ma zainteresowania?
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-10-2013, 16:24   

To samo będzie z Psią Areną, solarami na urzędach, solarami w domach, deptakiem z miasta do turówki no i oczywiście PPR ( powiatowowy park rozwoju )
_________________
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-10-2013, 18:00   

Cytat:
z ponad 250 miejsc przygotowanych dla kierowców, zajętych było jedynie ok. 40.

Jeśli takie jest obłożenie/zainteresowanie parkingiem, to po co w niego dalej inwestować? automat do sprzedaży biletów P&R można będzie instalować, gdy trwale zabranie miejsc na parkingach. Najpierw trzeba zachęcić ludzi, by przesidli się na pociąg, a jedyną drogą do tego może być znaczne zwiększenie ilości kursów. Inaczej, to będzie po wielicku. Olbrzymie pieniądze wydane na przebudowę linii i rewitalizację utoną w bagnie bezmyślności.

ps. Ciekaw jestem, ile osób korzysta z przystanku Bogucice? Tam także były zakusy na parking P&R.
 
     
pablo 
MinaOsiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-10-2013, 18:59   

Dokładnie, dodatkowe 2 kursy w godz 7-9 i takież same 15-17 i już wyglądałoby to zdecydowanie atrakcyjniej.

W tej chwili jadąc do pracy na 8-ą czy 9-ą, którym pociągiem mam jechać, żeby nie robić nadgodzin?
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 12-10-2013, 20:24   

Ja tak dodam jeszcze od siebie, że moim zdaniem Przewozy Regionalne nie są zainteresowane ustawianiem automatu biletowego i grają na zwłokę odnosząc się do swoich wstępnych obietnic. Ich dni na naszych torach są już w sumie policzone. Województwo jakieś 3 tygodnie temu zapowiedziało, iż między innymi z powodu dużego zadłużenia i niepewnego bytowania spółki Przewozy Regionalne chce powołać własną spółkę przewozową która działać ma od przyszłego roku wraz z Małopolską Kartą Aglomeracyjną.

Tak przynajmniej głoszą wstępne doniesienia prasowe.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-10-2013, 07:45   

MKA to 2015 rok, wraz z poczatkiem kolei aglomeracyjnej.
_________________
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 13-10-2013, 11:24   

No to MKA może i tak, a Koleje Małopolskie to z tego co piszą IV kwartał 2014. Choć zapewne i tak będzie obsuwa jak z tą całą SKA ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-10-2013, 11:44   

Ile w tym czasie będzie kosztować utrzymanie P&R ?
Większość gmin ościennych przygotowało parkingi tego typu dla 40-80 samochodów, przeważnie na zasadzie podsypki kamiennej, rzadko z kostki. U nas w gminie gdzie PKP nie jest zbyt popularne robi sie 268 miejsc i 69 miejsc na rowery ?! Kto w Wieliczce jeździ na rowerze ? Po co to było budować, absurd goni absurd, ale norma musi byc spełniona.
_________________
 
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 14-10-2013, 09:58   

przemo napisał/a:
Kto w Wieliczce jeździ na rowerze ?


Jakiś czas temu, widziałem na tym parkingu jeden rower zapięty do stojaka. Czyli ktoś jednak jeździ :) .
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 14-10-2013, 15:10   

Kozmicki napisał/a:
jeden rower zapięty do stojaka. Czyli ktoś jednak jeździ


konduktor?
tak z ciekawości, nie jechałem PKP z Wieliczki chyba 10 lat - gdzie się kupuje bilety?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 12