Poprzedni temat «» Następny temat
Ronda w Wieliczce
Autor Wiadomość
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-06-2018, 21:53   

Jest wersja nieoficjalna.

Plik ściągnięto 197 raz(y)
237,92 KB
 
 
     
figurrr 
Gwarek


Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 18
Wysłany: 07-06-2018, 06:58   

Dla pasażerów MPK też będzie wesoło: http://www.gazetakrakowsk...trasy,13237864/
 
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 07-06-2018, 08:52   

Czy oni w tej Wieliczce powariowali? Trasa zastępcza dla 204 jest najgorsza z najgorszych! Dużo lepiej by było gdyby autobus pojechał Bogucką, jeżeli nie ma takiej możliwości, to wcześniej Czarnochowską. Wprawdzie autobus nie zabierze pasażerów z przystanku CPN, ale za to wyjedzie z Wieliczki kilkanaście minut wcześniej.

Nikt racjonalnie nie myśli, ale cóż się dziwić jak za funkcjonowanie komunikacji miejskiej na terenie Wieliczki odpowiada ktoś, kto o tym nie ma bladego pojęcia.

W 304 występuje przepełnienie, mają to gdzieś... Udają, że rozmmawiają z ZKIKITem.

Dobrze, że nadciągają W Y B O R Y
_________________
Tomcio
 
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 07-06-2018, 10:28   

Tom napisał/a:
Dobrze, że nadciągają W Y B O R Y


Które raczej niczego nie zmienią.
Rządzące w Wieliczce kolesiostwo już tworzy mega-egzotyczną koalicję Solny Żłób 2018. Znajdziesz tam niedawnych członków PO, PiS, Kukiz, PSL, SLD i kogo jeszcze tam chcesz.
 
     
pepe72
Skarbnik


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-06-2018, 16:45   

sierot napisał/a:
Jest wersja nieoficjalna.


Bardzo, k...a, śmieszne ;)
 
     
Kenor 
Gwarek


Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 10
Skąd: Czarnochowice
Wysłany: 18-06-2018, 13:45   

Jechałem teraz i na razie nie jest źle. Podobno rano było gorzej, ale liczę, że za tydzień zaczną się wakacje i nie będzie tragedii :P
 
     
Abrakadabra 
ZawaliskoOsiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 18-06-2018, 17:24   

O 7:30 było idealnie pusto. Aż 304 musiał stać ze 3 minuty na nowym przystanku bo wg rozkładu z solnego miasta powinien jechać 5 minut.
Chyba się wszyscy wystraszyli - ale jak wiedzą, że było ok, to co będzie jutro :D
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 18-06-2018, 22:11   

Wystraszyli się i efekt jest taki, że obwodnica (dk94) w okolicach południa była tak zakorkowana, że od świateł ze skrzyżowania z Niepołomską (964) tempo było ślimacze. Nie wyobrażam sobie co musiało być w porze porannego szczytu. To też pokazuje, że przedłużenie wschodniej obwodnicy Wieliczki do DW964 mija się z celem. Taki układ skrzyżowań dróg lokalnych i dk94 ze światłami to totalne zakorkowanie obwodnicy i ogromne wydłużenie czasu przejazdu.
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 19-06-2018, 08:33   

Jolanta Białek napisał/a:
Budowa rond w Wieliczce. Światła idą do korekty

Rozpoczęcie budowy rond zakorkowało wielicki odcinek drogi krajowej 94. Miasto wnioskuje o zmiany w sygnalizacji świetlnej


Historyczna dla Wieliczki inwestycja: budowa rond na dwóch skrzyżowaniach na wjeździe do miasta, ruszyła wczoraj przed południem. Zamknięto pas drogi w stronę Krakowa, a robotnicy rozpoczeli zdzieranie asfaltu.


Czytaj więcej: www.dziennikpolski24.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 17-07-2018, 13:27   

Madafaker napisał/a:
robotnicy rozpoczeli zdzieranie asfaltu.


Tak, zdarty asfalt to jest jedyny dowód na rozpoczęcie budowy. Ma wrażenie - może mylne- że po zdarciu asfaltu nic więcej się nie dzieje. Kiedy wracam Krakowską pod wieczór od 2 tygodni widzę niezmiennie taki sam stan "budowy". Czy coś tam się dzieje w ciągu dnia? W ogóle coś się dzieje? Ktoś tamtędy pomyka w ciągu dnia i widział jakąkolwiek aktywność robotników?
 
     
Sid 
Kierat konnyDołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 17-07-2018, 14:17   

Co mieli zrobić to zrobili czyli ... rozpierduche, ja tam nikogo przy robocie o dawna nie widziałem.
Fragment drogi ze zdartym asfaltem zamienia się powoli w odcinek idealny dla terenówek i amfibii
Wczoraj byłem świadkiem jak Pan turysta w new lexusie musiał zrobić wycof bo istniało bardzo duże ryzyko
pokrzywienia 20' kółek i pozrywania dyfuzorów lub spoilerów ... :D
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 09-09-2018, 22:34   

Budowa nowych rond ciąg dalszy:
https://dziennikpolski24.pl/wieliczka-czeka-na-wiadukty-nad-droga-krajowa/ar/13476393
I wątek estakad się pojawia. A wszystko sprowadza się do jednej kwestii: wszystko to kosztuje a Wieliczki nie stać, więc prosimy o pomoc ministerstwo (GDKiA i WZD w Krakowie) i na prośbach się skończy. Kolejna elekcja obecnego burmistrza (skonfliktowanego z kandydatką z PIS) spowoduje, że o jakiejkolwiek pomocy finansowej możemy zapomnieć (przynajmniej do końca kadencji obecnego sejmu, a w przypadku wygranej PIS w sejmiku wojewódzkim WZD w Krakowie też się na nas wypnie).
I dobrze, bo jak zostało zauważone w jednym z komentarzy te wszystkie projekty (mam nadzieje, że na projektach się skończy) spowodowałyby, że syf i hałas pochodzący z rosnącego ruchu kołowego jeszcze się zwiększy.
Swoją drogą obecna ekipa chyba za punktu honoru postawiła sobie "zarondowanie" wszystkich skrzyżowań tak jakby nie zdawali sobie sprawy z tego, że przepustowość dróg wkrótce się wyczerpie i choćby nie wiem co zrobić więcej pojazdów nie przejedzie.
 
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 10-09-2018, 15:33   

Darek napisał/a:
Kolejna elekcja obecnego burmistrza (skonfliktowanego z kandydatką z PIS) spowoduje, że o jakiejkolwiek pomocy finansowej możemy zapomnieć


Tak, wychodzi na to, że jedynym celem tej hucpy było wypromowanie kontrkandydatki AK z taką delikatną sugestią w tle, "jak chcecie estakady to tylko burmistrz z PiSu" :

piątek po południu na wjeździe do Wieliczki odbyła się konferencja prasowa ministra Andrzeja Adamczyka, z udziałem posłanki z Wieliczki Urszuli Ruseckiej, dotycząca „wsparcia ze strony rządu na budowę dróg lokalnych z uwzględnieniem wyjazdu z Wieliczki na DK 94”.
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 10-09-2018, 21:04   

Samo rondowanie nie jest niczym złym, to najbezpieczniejszy rodzaj skrzyżowania. Niepołomice mniejsze od Wieliczki a na ternie miasta i gminy Niepołomic też rondek nie brakuje. Ruch samochodowy jest duży i mniejszy nie będzie, raczej większy patrząc na tempo powstawania nowych osiedli. Pewnie , że są braki w infrastrukturze również tej drogowej, ale nawet dużo bogatszy Kraków je ma . Niektóre drogi w Krakowie np. , jak nie mylę nazwy Klasztorna to Camel
trophy, Kosocicka też średniawo , przykłady można mnożyć - standard gorszy od tych z wielickich wsi. W Krakowie spuszczają ścieki np. . do Wilgi? Pytam się bo co Krakowa nie stać? Nie wierzą w to. To może taka dygresja od tematu głównego ale dotycząca infrastruktury.
Czy to będą Pisy , Peło , Sldy , Pesele i inne to nic nie zmienia, przynależność do opcji politycznej z prawa , lewa , centrum itd. problemu dróg nie załatwi. Przedtem przy władzy byli z jedynie słusznej i możliwej opcji PZPr i co rozwiązali wtedy wszystkiego lokalne problemy?
Nie.
_________________
markoantonio
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 10-09-2018, 22:59   

Bezpieczniejszego skrzyżowania niż tradycyjne z wydzielonymi pasami ruchu i prawidłowo działającą sygnalizacją świetlną nie ma. Jasno jest określone, który kierunek w danej chwili jest otwarty. Kierowcy jedynie muszą rozróżniać kolory (o ile nie są daltonistami, bez obrazy dla ludzi dotkniętych tą przypadłością, albo idiootami). W przypadku ronda czynnik ludzki ma o wiele większe znaczenie, bo kierowca subiektywnie musi ocenić czy zdąży włączyć się do ruchu (rondo z wieloma pasami ruchu to dopiero jest koszmar a wystarczy wspomnieć stare rondo Mogilskie w Krakowie i co się tam działo). Rondo natomiast upłynnia ruch, tyle, że w naszym przypadku w prawie każdym ciągu komunikacyjnym występują światła i nagle zaleta ronda zanika (przykład:rondo na Ochronce i światła na Asnyka).
Porównanie z Krakowem zupełnie chybione, bo przez kilka (naście) lat trochę się zmieniło: powstały obwodnice (zachodnia, s7), północna jest w trakcie realizacji. W nocy samochody ciężarowe nie mogą poruszać się po niektórych drogach. Jest lepiej niż było. Pomijam stan infrastruktury, ale z dwojga złego wolę mieć dziurawe drogi (vide: Klasztorna) niż nowiutkie z natężeniem ruchu jak autostradowe.
Jeżeli sądzisz, że przynależność partyjna nie ma najmniejszego znaczenia to, jak mawiał klasyk, jesteś w mylnym błędzie: sprawdź sobie z jakiej politycznej opcji jest wójt np. Gdowa, które uzyskało obwodnicę za kilkadziesiąt milionów i porównaj to z inwestycjami GZD w Krakowie w Wieliczce, zapewniam będziesz bardzo, bardzo zdziwiony (wielkością inwestycji).
Polityczna przynależność ma ogromne znaczenie w naszym folklorze ustrojowym. Teoretycznie Wieliczka posiadając przedstawiciela w sejmie (była Pani wiceburmistrz) i do niedawna w rządzie (były rzecznik) powinna mieć idealną sytuację w przypadku rozdziału funduszy rządowych (gdyby owe osoby miały odpowiednie poparcie polityczne w rządzącej partii, ale jej nie mają i raczej nie będą).
Za PZPR było to samo: zawsze byli równi i równiejsi. Ten kto miał większą władzę w partii decydował o podziale środków, tak było, jest i w najbliższej przyszłości się nie zmieni.
Ale możesz oczywiście wierzyć, że tak nie jest.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13