Poprzedni temat «» Następny temat
Schronisko dla zwierzat?
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-05-2011, 12:51   

Cytat:
Przeoczenie?????????!!!!!!!

Nie. To poprostu wysmienity interes dla posiadacza tej działki i Pana Pankiewicza :)
_________________
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 03-05-2011, 14:09   

Niestety mam tylko plotki. Podobno (nie ma potwierdzeń) chcą zlokalizować to gdzieś tutaj:


Teraz po kiego &@^#%@ to całe wcześniejsze zamieszanie z nowymi drogami? Coś tu śmierdzi i nie jest to Barycz...
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Ewita
Solanka


Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 41
Wysłany: 03-05-2011, 15:45   

Lokalizacja schroniska ma być między ul.Kopce a Lipową w tzw strefie ekonomicznej nowego planu zagospodarowania przestrzennego .Atutem tego pomysłu miały być stare budynki mieszkalne dołączone po remoncie do schroniska.O jednym tylko zapomniano,że te budynki wykupiła gmina Kraków,która nie omieszka policzyć sobie za wynajem.
_________________
Ewita
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 03-05-2011, 23:14   

Widzę, że nie wszyscy są w temacie... Plany usytuowania schroniska miały być na działkach 774/4 774/5 i 217 (i bynajmniej nie widzę żeby były tam jakieś stare zabudowania) czyli praktycznie na większości strefy ekonomicznej jaką Wieliczka ulokowała na terenie naszego osiedla.... Wybaczcie że nie skomentuje tego dosadniej niż to że był by to kolejny samobój jakiego urzędnicy strzelili by miastu a zwłaszcza nam - mieszkańcom!....
 
     
tigra03 
Magnum SalDołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-05-2011, 12:03   

Dokładnie prześledziłam usytuowanie działek, które są przeznaczone w planie zbudowania schroniska i.... jest to wręcz NIEMOŻLIWE - jest to w bardzo bliskim sąsiedztwie gęstej zabudowy mieszkalnej !!! NIE, NIE , NIE - dość już mamy sąsiedztwa wysypiska w Baryczy, ciągłego przejazdu "śmierdzących" śmieciarek, wzmożonego ruchu samochodowego i jeszcze .....schronisko zwierząt ? Jeżeli to ma być schronisko powiatowe, to czy na terenie powiatu nie ma innych terenów dużo mniej zabudowanych i bardziej nadających się na budowę schroniska ,a nie w centrum GĘSTEJ zabudowy i ciągłej nowej rozbudowy mieszkaniowej ??? Zdecydowanie - NIE ! Władze Miasta niech się dobrze zastanowią zanim wydadzą zezwolenie na w/w schronisko . Mieszkańcy osiedla Krzyszkowice na pewno będą ostro protestować przeciwko budowie schroniska w tym miejscu .
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 04-05-2011, 15:05   

apropo protestowania to słyszałem, że jutro (czwartek) od 13.00-19.00 w Domu Ludowym przy ul. Krzyszkowickiej 5c będzie wystawiony protest i każdy będzie mógł się podpisać pod nim.
 
     
tigra03 
Magnum SalDołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-05-2011, 15:55   

Już złożyłam swój podpis....
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-05-2011, 16:10   

nieźle - lądowiska dla helikopterów nie, schroniska nie, spalarni nie.. i jak ta nasza cywilizacja ma się rozwijać? ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
raphalsky 
MinaDołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-05-2011, 16:13   

Tsubasa napisał/a:
nieźle - lądowiska dla helikopterów nie, schroniska nie, spalarni nie.. i jak ta nasza cywilizacja ma się rozwijać? ;)


Oni nie są przeciwni idei schroniska. Jedynie woleliby je zlokalizować bliżej Lekarki ;)
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-05-2011, 16:14   

no wiem wiem, tyle że u nas nie ma miejsca.. my protestowaliśmy jak Herz chciał tu śmierdzącą fabrykę zbudować ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 04-05-2011, 16:52   

Bierzemy schronisko, ale niech ktoś inny bierze Barycz ;-)
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
anhelli 
Kierat konnyOsiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 05-05-2011, 19:09   

...myślę, że budowa schroniska w Krzyszkowicach może mieć wpływ nie tylko na ten rejon, ale na postrzeganie Wieliczki jako miasta "samego w sobie".

Krzyszkowice mogą być zachodnią bramą Wieliczki, a jeśli ta brama ma wyć, szczekać i śmierdzieć, to od razu budujmy tutaj getto przemysłowe.

Podobno nie tak dawno temu była inicjatywa, aby wybudować w Wieliczce "Park miniatur", jednak zabrakło dobrej woli... Podobno.
 
 
     
saltmine 
Magnum Sal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 91
Wysłany: 05-05-2011, 20:17   

schronisko powinno być zdala od jakichkolwiek zabudowań, teren niepołomic jest odpowiedni , szczere pola za miastem to idealne miejsce !!!!
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-05-2011, 10:35   

Krzyszkowice protestują

Cytat:
Mieszkańcy wielickiego osiedla są przeciwni budowie tam schroniska dla zwierząt. - Nic na siłę! - twierdzą pomysłodawcy ulokowania tego obiektu na gminnej działce "przy Baryczy".

Pod protestem w sprawie przeznaczenia na azyl dla zwierząt gminnych działek na os. Krzyszkowice, w rejonie ulic Lipowej i Kopce, przy wysypisku śmieci na Baryczy, widnieje 600 podpisów mieszkańców tej części Wieliczki. To rezultat społecznej akcji, trwającej zaledwie od 4 maja.


- Zawiązaliśmy grupę inicjatywną, która zajmuje się tym problemem. Nie jesteśmy przeciwko powstaniu w powiecie wielickim schroniska dla zwierząt, ale przeciw jego lokalizacji na terenie naszego osiedla oraz Wieliczki. Dlatego podjęliśmy decyzję o poinformowaniu mieszkańców o całej sprawie i rozpoczęciu zbierania podpisów pod protestem, który w przyszłym tygodniu zamierzamy przekazać burmistrzowi Arturowi Koziołowi. Chcemy skutecznie i zdecydowanie zadziałać, aby zablokować ten pomysł jak najwcześniej - mówi Damian Konieczny, wielicki radny miejski i przewodniczący Zarządu Osiedla Krzyszkowice.
***
Urzędowa prośba o wyrażenie opinii w sprawie budowy w Krzyszkowicach schroniska dla zwierząt trafiła do zarządu osiedla w ostatnich dniach kwietnia. - Przesłaliśmy takie pismo, ponieważ do magistratu wpłynął wniosek podpisany przez kilkoro radnych oraz mieszkańców Wieliczki, by rozważyć propozycję ulokowania schroniska na osiedlu Krzyszkowice. W tej sytuacji chcieliśmy wiedzieć, co o tym pomyśle sądzi społeczność Krzyszkowic. Jednak generalnie władze miasta są przeciwne budowie tam takiej placówki - twierdzi Magdalena Golonka z Biura Prasowego wielickiego UMiG.

O potrzebnie budowy schroniska dla zwierząt w powiecie wielickim, gdzie rocznie znajdowanych jest ok. 100 bezpańskich psów, pisaliśmy wielokrotnie. Sprawa była poruszana m.in. na ubiegłomiesięcznym forum wójtów i burmistrzów powiatu wielickiego. Podczas tego spotkania szefowie wszystkich gmin oraz władze starostwa jednogłośnie poprali projekt budowy schroniska dla zwierząt. Wstępnie ustalono, że do końca bieżącego roku wskazana zostanie lokalizacja tego obiektu oraz opracowany projekt techniczny dla inwestycji, a placówka powstanie najdalej do roku 2013. Wedle założeń, jej budowę mają sfinansować gminy, z pomocą funduszy zewnętrznych.

Wśród propozycji miejsc dla schroniska pojawiało się os. Krzyszkowice. - Jestem temu przeciwny. Mieszkańcy Krzyszkowic i tak są narażeni na niedogodności z uwagi na bliskość Baryczy, schronisko byłoby dla nich dodatkowym obciążeniem - powiedział nam wtedy burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Wczoraj zaznaczył, że zdania w tej kwestii nie zmienił. Dodał, że dodatkowym argumentem przeciw budowie placówki dla psów, kotów i innych czworonogów (wedle koncepcji w obiekcie tym mają być także pomieszczenia służące przechowaniu koni, krów itp.) jest to, iż krzyszkowicki obszar jest zbyt mały, by zwierzęta mogły być tam trzymane w komfortowych warunkach. Zdaniem burmistrza Wieliczki, by powstał nowoczesny tego typu obiekt, potrzebne są co najmniej dwa hektary terenu, a proponowana działka jest sporo mniejsza.
***
Grupa inicjatywna przeciwko budowie schroniska nie jest jedynym tego rodzaju gremium powstałym w Wieliczce. Podobny zespół zawiązano także, by zaproponować władzom Wieliczki wzniesienie tej placówki przy wysypisku śmieci na Baryczy. Wniosek w tej sprawie, podpisany przez radnego powiatu wielickiego Zbigniewa Fica oraz wielickich radnych miejskich: Piotra Ptaka, Andrzeja Warzechę i Szczepana Stanka, a także czworo wielickich przedsiębiorców, trafił do UMiG w Wieliczce na początku kwietnia tego roku.

- Mimo protestów mieszkańców nadal uważamy, że zaproponowany przez nas teren to dobre miejsce dla schroniska. Działki, gdzie mogłoby ono powstać, sąsiadują bezpośrednio z Baryczą, nie są to więc grunty budowlane, bo wiadomo, że przy wysypisku śmieci nie można wznosić domów. Ponadto odległość od budynków mieszkalnych jest znaczna (wedle przepisów schronisko dla zwierząt musi znajdować się minimum 150 m od domów - przyp. Jol.). Grunty, które wskazujemy pod schronisko, znajdują się poza osiedlem Krzyszkowice; to już granica Wieliczki i Krakowa, a jednocześnie są łatwo dostępne, jeśli chodzi o dojazd - argumentuje Zbigniew Fic. Podkreśla, że grupa inicjatywna zwróciła się do władz miasta tylko z prośbą o rozważenie projektu ulokowania w Krzyszkowicach domu zastępczego dla czworonogów. - Nie zamierzamy robić niczego na siłę. Jeśli mieszkańcy Krzyszkowic nie zgadzają się na budowę tam schroniska, trzeba będzie znaleźć inne miejsce dla tej placówki - stwierdza radny powiatu wielickiego.
***
Ilość podpisów pod listem protestacyjnym świadczy, że na tę budowę schroniska nie zgadza się większość z około 1 tys. mieszkańców os. Krzyszkowice. Damian Konieczny zaznacza, że w akcję zbierania podpisów pod tym dokumentem włączyli się nie tylko członkowie osiedlowego zarządu, ale także liczni mieszkańcy. - Kiedy dostaliśmy pismo z urzędu z prośbą o wyrażanie opinii, uznaliśmy, że trzeba rzetelnie sprawdzić, jakie jest stanowisko mieszkańców. Stwierdzaliśmy, że jeśli znajdą się i przeciwnicy, i zwolennicy tego przedsięwzięcia, to zastanowimy się - co z tą sprawą zrobić. Jednak sytuacja jest jasna: 80-90 procent naszych mieszkańców nie zgadza się budowę tu schroniska - podkreśla przewodniczący Zarządu Osiedla Krzyszkowice.
Jolanta Białek
źródło: http://www.dziennikpolski...:2,0:pag:1#nav0
 
     
tigra03 
Magnum SalDołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-05-2011, 13:39   

A może dogodniejsza lokalizacja będzie na terenie gminy Biskupice?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13