Poprzedni temat «» Następny temat
Śródmieście i jego granice
Autor Wiadomość
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2011, 07:49   

mój młody bardzo się ucieszy z tej huśtawki, dobry pomysł :)
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2011, 22:24   

12Martek napisał/a:

Z tego co wiem szkoły wspiera MEN oraz Gmina - na co konkretnie mają być przeznaczone środki dla tych szkół? Jeżeli dofinansowują zajęcie pozalekcyjne to oki. Jednak JAKO MIESZKANIEC PROSZĘ O DOKŁADNE WSKAZYWANIE WYDATKOWANIA ŚRODKÓW (KWOTA + PRZEZNACZENIE wskazanie wydatkowania)

Dlaczego nie ma podanej ceny zakupu? Kto będzie ponosił koszty obowiązkowej konserwacji tej huśtawki??

Poniżej moje pytania:

1. Czy mieszkańcy mają szansę dowiedzieć się ile wynosi budżet osiedla? Ogłoszone wydatki to 2 x 1.000,00 zł + huśtawka - jaka to część całości ? - trudno oceniać pracę i wydatki (i dawać propozycje zmian) jak nie wiadomo co jest do podziału.

2. Czy wsparcie szkół i zakup huśtawki to na pewno priorytety osiedla?

3. Super tylko jak już wcześniej parę razy poruszałam - NIE KAŻDY MA INTERNET - od komunikacji są TABLICE i tam powinna być zamieszczona informacja o wydatkach z budżetu.


Śpieszę odpowiadać.

Co rok Osiedle Śródmieście wspierało szkoły, było to robione raz do roku właśnie w kwocie 1000 zł. Są to szkoły z naszego regionu, obie dostały te pieniążki na zakup książek jako nagród za dobre wyniki w nauce itp.

Huśtawka na osiedle Boża Wola kosztowała ponad 4 tys zł. Dokładną kwotę podam w najbliższym czasie bo zajmował się tym Pan Przewodniczący Zarządu osobiście. Cieszę się bardzo, że nie wszyscy patrzą gdzie jest tylko coś źle zrobione i doszukują się nieprawidłowości w działaniach - atam, mam nadzieję że Twoja pociecha będzie miała dużo frajdy z tej huśtawki.

Również zgadzam się z Tobą, że głównym środkiem przekazu informacji są tablice informacyjne.

Co do priorytetów - wsparcie szkół było pierwszą podjętą uchwałą ponieważ jest to w pewnym sensie jakaś tam tradycja w Osiedlu Śródmieście. Pieniążki nie poszły na pensję nauczycieli ani nowe ławki tylko książki i nagrody dla dzieciaków. Tak - m.in. Waszych dzieciaków.

Osobiście, zakup huśtawki na Bożą Wolę uważam za priorytet, tak samo uważało 14 innych członków Rady Osiedla Śródmieście. Uzasadnienie? Ta obecna nadaje się do użytku przez starsze dzieci. A przecież plac zabaw powinien być skierowany do wszystkich - od najmłodszych maluchów.

To chyba wszystko, jak coś pominąłem, mea culpa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17