Poprzedni temat «» Następny temat
Stan ulic na Osiedlu Śródmieście
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-09-2011, 13:58   

Cytat:
Brawo! ORMO czuwa

Bo to niesprawiedliwe jest, że niektórzy nie stoją 20 min w korku ;)


Na czas dziury przy cegielni powinni ten znak zdjąć (zakaz ruchu).
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 21-09-2011, 14:00   

Bronek napisał/a:
Jeżeli chodzi o Aywasa


Wystarczy wprowadzić ruch dwukierunkowy na Legionów, a problem sam się rozwiąże. Mało tego - nie tylko problem Aywasa zostanie rozwiązany. Również pomoże to rozwiązanie w sprawie korków na światłach przy Regisie.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 21-09-2011, 14:08   

No ale wtedy społecznie wrażliwi ludzie nie mieliby czego fotografować ;)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-09-2011, 14:09   

Cytat:
Wystarczy wprowadzić ruch dwukierunkowy na Legionów

Faktycznie, to lepsze rozwiązanie niż Aywasa.
 
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 21-09-2011, 14:52   

nietopesh napisał/a:
Bronek napisał/a:
Jeżeli chodzi o Aywasa


Wystarczy wprowadzić ruch dwukierunkowy na Legionów, a problem sam się rozwiąże.


No właśnie to ciekawa sprawa, czemu tego nie zrobili? Ma to jakieś uzasadnienie historyczne, czy cuś?
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-09-2011, 17:19   

nietopesh napisał/a:
Wystarczy wprowadzić ruch dwukierunkowy na Legionów

Onegdaj, gdy ruch samochodowy był znikomy, a pogotowie miało siedzibę przy Goliana - jeden kierunek na Legionów umożliwiał szybki wyjazd karetki w kierunku północnym. Na Powstania Warszawskiego tworzyły się częste korki spowodowane zlokalizowanym tam ... mini dworcem autobusowym.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-09-2011, 17:27   

Bronek napisał/a:
Do piątku muszę podać listę ulic należących do Osiedla Śródmieście które nadają się do naprawy przez drogowców.

A przepraszam, że się tak głupio zapytam. Ale dlaczego teraz właściwie pod koniec roku przed zimą, a nie na wiosnę?
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-09-2011, 20:13   

Cytat:
No ale wtedy społecznie wrażliwi ludzie nie mieliby czego fotografować

Mozna mieć wszystko w doopie, ale mozna cos robic. Wybor nalezy do twojego sumienia
_________________
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-09-2011, 22:39   

master7 - z tego co mi wiadomo to chcieli listę ubytków w drogach w Osiedlu Śródmieście żeby te które są najbardziej newralgiczne zostały załatane tymczasowo bo wiadomo że wiele ulic jeszcze będzie rozkopywanych z racji robót związanych z kanalizacją. Listę stworzyłem, dostali, natomiast napisałem im tam też o tych nieszczęsnych studzienkach. Nie wiem co z tym jest ale każda studzienka w centrum Wieliczki jest zapadnięta. Fuszerka i tyle.


Co do Legionów - dzisiaj na spotkaniu Rady poruszony został już ten temat i pójdzie taka informacja do UMiG żeby zmienili Legionów na dwukierunkową. Rozwiąże to problem Aywasa i myślę że rzeczywiście polepszy ruch w Wieliczce. Co do powodów przemawiających za tym że póki co Legionów jest jednokierunkową ulicą ? Hm... jakby to powiedzieć, nikt nic nie wie. Dowiedziałem się tyle, że od kilku lat podobno były takie sygnały z różnych stron żeby z tym zrobić ale zawsze kończyło się w przedbiegach.


Reszty wpisów nie będę komentował bo nie ma co. Powiem tak - jeśli pojawia się problem i mieszkańcy z ul. Aywasa alarmują do Rady ( a po to wydaje mi się istnieje taka Rada ), że na ich ulicy która jest zamknięta z wyłączeniem mieszkańców licząc przez godzinę ilość samochodów przejeżdżających tam wychodzi im w godzinach szczytu 200 samochodów, to rzeczywiście coś jest nie tak. Pomyślcie z tej strony - Królowej Jadwigi i Aywasa - przez te drogi chodzą dzieci do Gimnazjum, młodzież do LO i w drugą stronę do SP2. Poza tym, tam jest na tyle wąsko że "naturalny" objazd tamtędy to nie jest najlepszy pomysł.

Jeszcze w temacie Aywasa - poszło pismo o wprowadzenie znaku zakazu wjazdu z wyłączeniem mieszkańców od drugiej strony ul Aywasa ( od strony Hostelu Kinga ), co pozwoli na w pełni prawne interwencje tam Straży Miejskiej. To było wszystko co dla mieszkańców ul. Aywasa mogła zrobić Rada. Znak tam stanie, jeśli mieszkańcy będą dzwonić na SM, oni tam będą stawać i wydawać mandaty w wysokości do 500 zł i 5pkt karnych. Dlatego warto zrezygnować z tego objazdu. Postaramy się o tych Legionów dwukierunkową, ale jak dzisiaj usłyszałem że temat jest wałkowany od 2007 roku to szczęka opada.
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-09-2011, 22:42   

pablo napisał/a:
Cytat:
Brawo! ORMO czuwa


Na czas dziury przy cegielni powinni ten znak zdjąć (zakaz ruchu).


Jeszcze gwoli wyjaśnienia tej kwestii. Zrozumcie, że to nie jest wymysł kilku osób z Rady Osiedla Śródmieście że kierowcy są beee i fuuj i jeżdżą sobie codziennie w kilkuset po Aywasa. Otóż nie! Mieszkańcy ul Aywasa robią to, do czego mają prawo - przyszli ze swoim problemem do Rady, oni tam ten znak mają i nie podoba im się łamanie prawa. To że robią zdjęcia - nie nasza wina, też mają prawo. No i co? W odpowiedzi idźmy ściągnąć znak ? Najłatwiej nagonkę robić.

A jeszcze bo nie będę tak ciułał po trochę informacji chyba najgorętsza informacja która była poruszana tutaj w tym temacie również. Więcej o niej i o innych sprawach napisze w wolnej chwili na stronie i coś więcej tutaj na forum ( kilka ciekawych kwestii, kilka podjętych działań przez Radę, uchwała nt. propozycji Rady do Budżetu Miasta na zbliżający się rok oraz do zmian w Statucie Osiedla ) Mianowicie, na wnioski mieszkańców nie tylko z Osiedla Śródmieście, nie mniej jednak głównie z tego terenu, w centrum miasta powstanie dodatkowa siedziba Policji. Najprawdopodobniej będzie mieścić się w tzw. Jatkach ( nad restauracją Capeterie - nie wiem czy dobrze to piszę, chodzi o naleśnikarnię znaną ).
Ostatnio zmieniony przez Bronek 22-09-2011, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-09-2011, 22:49   

Bronek napisał/a:
Pomyślcie z tej strony - Królowej Jadwigi i Aywasa - przez te drogi chodzą dzieci do Gimnazjum, młodzież
No wiesz, rozumujac w ten sposob jest proste rozwiazanie-zamknac krzyzowke Aywasa/Jadwigi. Dzieci beda bezpieczne. Zlikwiduje to ruch nie-mieszkancow na Aywasa. A mieszkancy niech sie ciesza, ze maja za darmoche prywatna droge.
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-09-2011, 22:54   

ArturSosin napisał/a:
Bronek napisał/a:
Pomyślcie z tej strony - Królowej Jadwigi i Aywasa - przez te drogi chodzą dzieci do Gimnazjum, młodzież
No wiesz, rozumujac w ten sposob jest proste rozwiazanie-zamknac krzyzowke Aywasa/Jadwigi. Dzieci beda bezpieczne. Zlikwiduje to ruch nie-mieszkancow na Aywasa. A mieszkancy niech sie ciesza, ze maja za darmoche prywatna droge.


Wiem, wiem. Ale chodzi o to że nigdy nie znajdziesz wyjścia które wszystkich zadowoli. Takie życie. Jak dla mnie zostały podjęte działania najlepsze jakie mogły być. Stanie znak który pozwoli Straży Miejskiej wystawiać tam mandaty bo Policja nie ma na to czasu ( taką odpowiedź dostali mieszkańcy Aywasa ), a będziemy próbować uruchomić Legionów w dwie strony i to nie tylko na czas remontów ale już na stałe. To myślę rozwiąże całkowicie problem. Mieszkańcy nie będą musieli na Aywasa chodzić z aparatem a ruch po mieście z Legionów w dwa kierunku będzie dużo łatwiejszy. Oby to wyszło. Zobaczymy.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-09-2011, 23:11   

Kazdy broni swego zdania. Wiem jedno-zaden znak niczego nie zalatwia a SM nigdy nie bedzie nigdzie stala. A wielicka to juz w ogole bedzie lezala.
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-09-2011, 23:13   

No poniekąd masz trochę racji. Ja się delikatnie przy swoim zdaniu będę upierał. Teraz znaki są tak zrobione że SM może tam kontrolować i pouczać ale nie wystawiać mandatów. Mieszkańcy chcą coś zmienić, wstawiony więc będzie znak z drugiej strony co automatycznie daje możliwość wystawiania mandatów ( obłęd po prostu ! ) i zobaczymy. Dzisiaj na posiedzeniu Rady byli mieszkańcy tej Ulicy i zadeklarowali że jeśli znak stanie oni będą sami sobie dzwonić do SM żeby przyjechali i patrolowali często to miejsce. Zobaczymy.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-09-2011, 05:48   

Zeby nie byc goloslownym wspomne tylko o jednym. Mialem zblizona sytuacje. SM kazala kupic znaki. Kupilem. Wtedy kazali kupic jeszcze inne znaki. Kupilem. Wtedy kazali uzupelnic dodatkowymi znakami. Kupilem. Wierz mi, szczera prawda choc wyglada na kawal. Wtedy jak juz mialem mase znakow zaczeli wymyslac inne przeszkody zeby nie dzialac. Wkurzony zwrocilem sie do policji. Obiecali oddzwonic. Jak powiedzieli tak obiecali i tyle. Ale dowiedzialem sie, ze wystarczyly te pierwsze znaki. Chyba byla rozmowa ze SM bo zaczeli reagowac. Ale tylko zasada-zgloszenie, przyjazd, pouczenia, wezwania za wycieraczke (ponoc anulowane potem na posterunku ale to niesprawdzone info). I juz ich nie ma. Walka z wiatrakami; prosilem o regularne patrole-obiecuja wiarygodnie i tyle. Na to, ze beda stali nie licz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17