Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:45
Stomatologia brrrrrrrrrr.....
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-11-2011, 17:17   

Nie ma to jak darmowa reklama :)
_________________
 
     
usmiech 
Warzelnik
:)


Wiek: 38
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wysłany: 28-11-2011, 17:19   

Krakuska napisał/a:
Postawiłam sobie zadanie na koniec roku: wyremontowane i wypielęgnowane ząbki :sylwester: Ponieważ wymiękłam w obliczu krakowskich korków, skapitulowałam i zaczęłam szukać dentysty bliżej domu, w Wieliczce.

Weszłam na stronę znanego portalu o lekarzach, wrzuciłam w wyszukiwarkę "stomatolog Wieliczka" i posegregowałam wg opinii (niestety zmienili design i funkcjonalność strony, teraz chyba tak się nie da, no i lekarzy wyskakuje niewielu, nie wiem o co chodzi :/ ) Poczytałam opinie, pogrzebałam w necie, przemyślałam.

Nr 1 w Wieliczce okazał się dr Malan, niedaleko za nim w ścisłej czołówce dr Kaleta. Okazało się, że obaj pracują w jednej klinice, przy Klaśnieńskiej. Znalazłam stronę kliniki, umówiłam się na pierwszą wizytę (akurat dr Kaleta miał pasujący mi termin). Teoretycznie jest bezpłatna, ale w jej ramach zaproponowano mi (ale nie nachalnie!) zdjęcie panoramiczne za 60 zł. Zgodziłam się i super, wszystkie usterki widać na ekranie monitora, dr Kaleta każdy ząbek omówił po kolei proponując metody leczenia. Cierpliwie, spokojnie, odpowiadającna moje liczne pytania.

Korzystam od jakichś 2-3 miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Standard wysoki, obsługa kulturalna i sympatyczna.
Zabieg chirurgiczny wykonany zawodowo przez fajnego i kompetentnego specjalistę.

Co do cen to nie mam specjalnie porównania, ale deczko niższe niż w Krk. Za każdym razem kiedy tam jestem, na parkingu dla pacjentów stoją samochody na krakowskich blachach.
Można płacić kartą (w Wieliczce to w wielu miejscach jeszcze fanaberia :/ ).

Jestem z natury bardzo wymagająca, a do nich nie mam się o co przyczepić :diabel: (No może do blondynki asystentki, że ma o wiele mniejsze wyczucie i jest mniej delikatna przy używaniu ssaka niż koleżanka brunetka, zdecydowanie wolę tę drugą ;) ).

Dla zainteresowanych adres strony: http://estetykausmiechu.pl/


bardzo miło to czytać :) Dzięki!
_________________
estetyka uśmiechu | Klaśnieńska 16
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 28-11-2011, 19:56   

usmiech, brakuje mi na Waszej stronie cennika :(
_________________
Pozdrawiam
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-11-2011, 09:44   

Cytat:
usmiech, brakuje mi na Waszej stronie cennika

Może to taka niespodzianka dla klienta po obsłudze.
 
     
usmiech 
Warzelnik
:)


Wiek: 38
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wysłany: 29-11-2011, 11:28   

pablo napisał/a:
Cytat:
usmiech, brakuje mi na Waszej stronie cennika

Może to taka niespodzianka dla klienta po obsłudze.


Takich niespodzianek u nas nie uświadczysz :)

Stawiamy na indywidualny kontakt z pacjentem. Można zadzwonić, a najlepiej przyjść i porozmawiać z nami osobiście :)
_________________
estetyka uśmiechu | Klaśnieńska 16
 
     
usmiech 
Warzelnik
:)


Wiek: 38
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wysłany: 29-11-2011, 11:56   Dentysta - jak go wybrać?

Jak w opisie do tematu chciałem Was zapytać na co zwracacie uwagę podczas wyboru stomatologa?

Liczy się dla Was sam gabinet i jego wyposażenie, kwalifikacje i umiejętności lekarza, polecenia znajomych, ceny? Pewnie jest tak, że zwracacie uwagę na kilka, albo nawet na wszystkie te czynniki, ale jest coś co potrafi przechylić szalę na czyjąś korzyść?

Zapraszam do dyskusji!
_________________
estetyka uśmiechu | Klaśnieńska 16
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 29-11-2011, 12:17   

usmiech napisał/a:
jest coś co potrafi przechylić szalę na czyjąś korzyść?


Dofinansowanie z NFZ - skoro już płace te zakichane składki to chciałbym z nich skorzystać i dopłacić do lepszej plomby, a nie w 100% pokrywać całość kosztów :diabel2:

Oczywiście od tej zasady jest wyjątek w postaci złej renomy lekarza lub miejsca ;) Patrz przykład Ośrodka Zdrowia w Wieliczce :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 29-11-2011, 12:58   

opinia - najwazniejsze. to trzeba sobie dlugo wypracowywac i latwo stracic. cala reszta to mile dodatki
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 29-11-2011, 13:35   

Zgadzam się z Arturem.
Najlepiej leczone zęby to mam od dr Kisielewskiej. Warunki były, w porównaniu z dzisiejszymi, straszne: rolowane waciki, suszenie przez otwarcie paszczy na godzinę etc. ale plomby dwadzieścia lat się trzymają, zęba mi uratowała - 10 lat mi potem jeszcze służył. Nie mówię, że plomba ma starczyć na całe życie - pewnie nawet to niezdrowo - ale żeby po dwóch latach wypadły od niczego?
Po latach próbkek krakowskich stomatologów teraz chodzę do Koźmic - przyjmują na NFZ i prywatnie. Na razie same drobne rzeczy (ściąganie kamienia, drobne ubytki) więc się wstrzymuję z opinią. Reszta rodziny tam chodzi i wyraża ostrożne zadowolenie. Wyposażenie mnie wystarczy, uchybień higienicznych nie udało mi się dostrzec.

BTW mam zrobioną koronę taką naturalną (czyli w kolorze zębów) - tak naturalną, że aż... No właśnie. Będąc dawno temu na obowiązkowym przeglądzie uzębienia w przychodni studenckiej pani doktor ze znawstwem obstukała koronę i kazała zapisać asystentce w karcie "ząb do leczenia" - w sensie, że ona tam ubytek widzi spowodowany próchnicą... No próchnica to była, przyznaję ze wstydem, jakieś lata wcześniej, zeżarła zęba, resztki trzeba było opiłować i założyć sztuczny twór - dobrze, że od razu się za leczenie nie wzięła :D
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
usmiech 
Warzelnik
:)


Wiek: 38
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wysłany: 29-11-2011, 15:14   

ArturSosin napisał/a:
opinia - najwazniejsze. to trzeba sobie dlugo wypracowywac i latwo stracic. cala reszta to mile dodatki


Chodzi o opinię znajomych, czy swoją własną? jasne jest to, że jak ktoś Nas źle obsłuży (niezależnie w jakiej dziedzinie) to już tam nie wrócimy, ale czy jeśli ktoś powie, że jest kiepsko, to już wystarczy, żeby samemu nie spróbować?

Pytanie jest nieco prowokacyjne: chodzi mi na przykład o plotkę, która może odegrać sporą rolę przy takich przekazywanych opiniach...
_________________
estetyka uśmiechu | Klaśnieńska 16
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-11-2011, 16:00   

To proste cena i jakość.
Nawet jak jestem zadowolony, a cena jest za wysoka, więcej nie przyjdę.
Obecnie (od kilku lat) korzystam ze Pani stomatolog, która ujęła mnie dokładnością. To widać, kiedy ktoś robi po łebkach, a gdy ktoś robi i 'i bawi się', nawet przeciągając wizytę, by było ok. Ale ceny też ma bardzo przyzwoite. Np. w zeszłym miesiącu za 2 plomby ze znieczuleniem zapłaciłem 150zł.
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 29-11-2011, 17:04   

usmiech napisał/a:
czy jeśli ktoś powie, że jest kiepsko, to już wystarczy, żeby samemu nie spróbować?

Tak. Jeśli znajomy ma podobne do mnie oczekiwania wobec usługi i twierdzi, że nie jest zadowolony to biorę opinię pod uwagę. Dobre opinie też biorę pod uwagę i udało mi się trafić w życiu do kilku dobrych fachowców właśnie "z polecenia".
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-11-2011, 19:58   

usmiech napisał/a:
na co zwracacie
uwagę podczas wyboru stomatologa?
Z racji zajmowanej podczas wizyty pozycji najwięcej uwagi poświęcam na podziwianie sufitu.
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 29-11-2011, 23:02   

Ja lubie, gdy jest to pani stomatolog i opiera swoj biust o moje prawe ramie, gdy szybkoobrotowym wiertlem wwierca sie w dziure. Pozwala to czesciowo zapomniec o bolu. :diabel:
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 29-11-2011, 23:24   

sprox napisał/a:
opiera swoj biust o moje prawe ramie
Przezylem to doswiadczenie. Ledwie. Bo biust byl taki, ze rozlewal mi sie na klatke powodujac problemy oddechowe, poglebione przez bliski kontakt mojego organu wechowego z jej pacha.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17