Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:34
Straż Miejska w Wieliczce
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-06-2007, 09:38   

[przesuniete do smietnika - Tardas]
W zyciu nei widzialem strazy miejskiej po 22 !!!

Chyba ze ta 3 zmiana to emeryci spiacy nad monitoringiem miasta :)

Ktos tu robi ze strazy Elitarna jednostke a nie wydaje mi sie zeby tak bylo :)
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-06-2007, 20:54   dlaczego milczą?

Witam
Muszę wyznać, że zaskoczyło mnie milczenie straży miejskiej do tej pory. Komendant mówił cyt'' że straż miejska nie chce chować głowy w piasek '' i do dyskusji na naszym forum się włączy. Zadzwonię jutro do Straży Miejskiej z tym pytaniem.
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 12-06-2007, 21:11   

pani Cz. - niech se pani nie zawraca głowy dzwonieniem do straży, bo najlepiej wychodzą pani dowcipy o milicjantach i księżach w bagażniku (niesmaczne i ohyda) albo XXX trzy po trzy i nakręcanie frustratów, co podostawali mandaty i muszą odreagować. niechże się pani zajmie czymś konstruktywnym, a nie biciem piany i mitomańską współpracą z komendantem, pełnomocnikiem czy innym urzędasem, już wiekszą tolerancję mam dla tych wszystkich skrzywdzonych mandatem, co walą do forumowego szamba.....


[ Komentarz dodany przez: master7: 13 Czerwiec 2007, 14:34 ]
Proszę nieco złagodzić słownictwo.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-06-2007, 21:37   

przemo napisał/a:
W zyciu nei widzialem strazy miejskiej po 22 !!!
ja też i wiadomość że "pracują" 24h jest dla mnie wstrząsem :-) na prawdę nie spodziewałem się tego po nich...
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-06-2007, 18:48   czekamy.

Witam
W rozmowie telefoniczniej dzisiaj Komendant Straży Miejskiej potwierdził wcześniejsze zobowiązanie o włączeniu się do dyskusji na naszym forum. Być może już jutro ........podyskutują z nami. Dzisiaj wizytował miasto z pracownikiem Urzędu.
Wspomniał że dokładnie zapoznał się z materiałem o straży miejskiej.
Poprosił osoby dyskutujące o precyzyjne stawianie pytań .
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-06-2007, 11:56   

Szkoda, że Straż Miejska nie podejmuje tematu. Niech biorą przykład z Policji.
Interwencje i zabiegi Pani Czyżowskiej u Komendanta Straży mnie śmieszą. Komendant tak wziął sobie do serca wszystko i wszystkich, że po usilnych staraniach p.Czyżowskiej już potwierdził wcześniej składane zobowiązania, zapoznał się z materiałem o straży miejskiej i ... wyszedł na miasto z pracownikiem urzędu. Czy Pani Czyżowska w to wierzy? Wątpię! Nie wiem, kto kogo ośmiesza? Nie wierzę ani jednemu stwierdzeniu Pani Czyżowskiej.
Chyba, że komendant straży miejskiej jest nowicjuszem, bez przygotowania na to stanowisko.
Jeżeli Pan Komendant zagląda na to forum proponuję to potwierdzić. Proszę brać przykład z tematu o policji. Jak w krótkim okresie czasu dyskusja weszła na właściwe tory. Oczywiście z pożytkiem dla Policji. Patrz ankieta oceniająca policję, a ankieta oceniająca straż miejską. Czas najwyższy przystąpić do naprawy wizerunki Straży Miejskiej w Wieliczce.
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-06-2007, 12:47   pismo oficjalne.

Witam
W związku z dalszym milczeniem straży miejskiej - jutro rano w/w instytucji będzie złożone oficjalne pismo, zapraszające do dyskusji. Widocznie wysłane emaile i telefoniczne rozmowy to za mało.

Mnie też jest wstyd, że komendant - nie potrafił dotrzymać obiecanego słowa.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-06-2007, 22:21   

o czym tu jeszcze dyskutować, wszyscy widzimy jak oni "pracują"!!!!!!!!!
proponuję patrzyć uważnie na nich i piętnować na forum każdą wpadkę, może to zmusi kogoś do pogadania z nami!
póki co nas jest wiecej!
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 15-06-2007, 08:17   

Madafaker napisał/a:
Sorry...ale z zasady nie wypowiadam się na temat pracy kolegów z Straży Miejskiej...oczywiście nie ma potrzeby tego uzasadniać...
Ale pamiętajmy jak szerokie spektrum zadań ma ta formacja na mocy ustawy do wykonania...

Cytat:
Art. 11. Do zadań straży należy w szczególności:
1) ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych,
2) czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego - w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym,
3) współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń,
4) zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, do momentu przybycia właściwych służb, a także ustalenie, w miarę możliwości, świadków zdarzenia,
5) ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej,
6) współdziałanie z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych,
7) doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu i zdrowiu innych osób,
8) informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi,
9) konwojowanie dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb gminy.

_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-06-2007, 08:48   

Dzialaj dzialaja rano zawijali bialo czerwona tasiemka zlamany znak przy wyjezdzie z kosciuski kolo parku.
Widac ze maja ciezka prace :<
 
     
kasia 
Solanka


Osiedle: centrum
Wiek: 55
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 45
Wysłany: 15-06-2007, 20:06   

Osobiście powiem że jeśli chodzi o widoczność Straży Miejskiej to napewno w ostatnim okresie czasu WZROSŁA {+ :one: }ale nie rozumiem jednej rzeczy i mam nadzieje że wkońcu mając już nowy samochód więcej ludzi to się zmieni i zacznie się z tym problemem coś robić !!!! Chodzi mi dokładnie o osoby spożywające alkohol pod sklepami w Wieliczce :kosci: a dokładnie np. pod Lildlem i po drugiej stronie pod sklepem spożywczym oś Kościuszki ,w parku na ul Grottgera .Choć takich miejsc jest wiele !! Ale te najbardziej rzucają się w oczy!! Panie Komendancie Straży Miejskiej niech pan pojeżdzi chociaż jeden dzień wspólnie z Pana podopiecznymi i zaobserwuje sytuację .Panowie i Panie możecie jeżdzić non stop nowymi radiowozami ale w tym czasie wykonujcie swoje ZADANIA !!
 
     
Gringo 
Solanka



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-06-2007, 13:46   

A ja mam pytanie co jest z tą Strażą Miejską ? Mieli sie wypowiadać Panie i Panowie strażnicy i dalej nic. Czy oni chowają jednak głowe w piasek? Nie chcą rozmawiać i odpowiadać na pytania forumowiczów?

Chyba jednak sami dostrzegli, że nie mają dobrej opini ( a nie wieże że nikt z SM tu nie zagląda) i nie mają nic na swoją obrone. Widocznie lepiej jest milczeć i jezdzić nowymi autkami.....
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 16-06-2007, 14:02   frag. pisma.

Witam

Wczoraj dostałam pismo wyjaśniające ze straży miejskiej. Cytuję istotne fragmenty pisma podpisanego przez komendanta ''......uprzejmie wyjaśniam, że zapoznałem się z opiniami wyrażonymi przez użytkowników prywatnego portalu www.wieliczka24.info, a dotyczącymi opinii na temat działalności Straży Miejskiej w Wieliczce''.
oraz
'' zapewniam , że krytyczne uwagi na temat konkretnych zdarzeń zostaną zweryfikowane i w razie potwierdzenia nieprawidłowości będą wykorzystane w dalszej działalności Straży Miejskiej''.
 
     
Cop
Sztolnia



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 16-06-2007, 14:50   

Witam
Co prawda nie moja "działka ", ale faktycznie ktoś z kolegów z SM mógłby zabrać głos na forum , musze chyba do nich zadzwonic i powiedzieć , żeby sie nie bali , że tu nie biją :D . Troszke wstyd .........
Ale może za wczesnie na krytyke , może się ktoś zjawi od nich jeszcze .
Pozdrawiam .
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-06-2007, 21:51   

przemo napisał/a:
rano zawijali bialo czerwona tasiemka zlamany znak przy wyjezdzie z kosciuski kolo parku
a tu akurat musze ich pochwalić, ten znak byl niebezpiecznie przekręcony w stronę drogi i o wypadek było naprawdę nietrudno - jedna uwaga, potrzeba było dwóch dni aby to zrobić
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17