Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi
Autor Wiadomość
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 27-07-2016, 09:14   

master7 napisał/a:
Potwierdza tylko to co wielu z nas tu pisało i pisze.


No właśnie - jak powiedziałeś, dla nas : nihil novi.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-07-2016, 17:54   

Nie dostrzegłem na Wawelu Kozioła.

Szukałem nie tylko jego oblicza. Kamery nie uchwyciły Komorowskiego, Wałęsy, Majchrowskiego, Pilcha, Krupy, Kozaka... Ukazywały za to aż do znudzenia całe grono wszystkich świętych pisowskich.
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 27-07-2016, 19:18   

Artykuł ukazuje Kozła niemal w samych superlatywach.
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 28-07-2016, 12:03   

TAK - a ja dziękuję za zamknięcie już teraz drogi przez Brzegi.
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 28-07-2016, 12:33   

Zamknęły pewnie borowiki itp. maści służby ;)
_________________
Joshua
 
     
Gonzales
Gwarek


Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 14
Skąd: Kokotów
Wysłany: 28-07-2016, 12:54   

Zamknęli ponoć tylko na czas kontroli pirotechnicznej.
Ponoć mają wkrótce otworzyć. Ale tylko ponoć :D

Pozdrowienia. ;)
_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool
Człowiek, który wie, że jest głupcem, nie jest taki głupi
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-07-2016, 13:44   

W poniedziałek popołudniu pirotechnicy kontrolowali i plombowali teren i problemów z przejazdem nie było. A sprawdzali wszystko łącznie z latarniami, skrzyniami ze sprzętem do monitoringu i studniami.
 
 
     
piotr.morka
Warzelnik


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 29-07-2016, 07:15   

Czy to ma sens ?
Spotkanie papieża z wiernymi na krakowskich Błoniach już się odbyło.
Jak był sens budować za olbrzymie społeczne pieniądze teren na Brzegach ?
Po co ? Przecież spotkanie na Błoniach nie wymagało jakiś specjalnie drogich inwestycji ?
To nie można dalej wykorzystać Błoń ? Przecież to nielogiczne ...
Papież Franciszek jest osoba bardzo skromna . Wielokrotnie dawał temu dowody .
A tu mamy dewastacje ekologiczna terenu który mógłby posłużyć innym celom.
Ale by się papież zdziwił ,gdyby mu ktoś o tym powiedział .
Czyżby jedyna przesłanka ,aby wydać tak gigantyczne pieniądze była pycha szadzących ?>
A może w grę wchodzą gigantyczne pieniądze dla decydentów ,które ew. można by uznać za korupcje ?
Może osoby z kręgu władzy "obłowiły się" ( mówiąc jerzykiem kolokwialnym) na tej imprezie ?
To wszystko nie ma gospodarskiego sensu i może własnie motyw korupcyjny w grę wchodzi ?

Trzeba to wykluczyć i dlatego działanie CBS winno sprawę wyjaśnić.
Moim zdaniem trzeba to wszystko ładnie opisać i wysłać do Papieża .

A główni aktorzy ?
kardynał ,Burmistrz .Marszałkowie i wielu innych ...

ps.Jest jeszcze jedno wytłumaczenie .
Ze względu na to ,ze w gre wchodza najwyżsi dostojnicy Koscioła i władze miast jest pewne prawdopodobienstwo ,ze nitk tego kantu ? - moim zdaniem jest to co najmniej dziwna niegospodarnosc - nie bedzie chciał ruszyć .
Bo sie bedzie bał konsekwencji "dobrej zmiany"
Osoba ktora bedzie bardzo dociekliwa zawsze może otrzymac łatkę "wroga Polski" albo co gorzej "wroga Koscioła".
Wiec po co sie narażac?

A może w tym szaleństwie jest metoda ?
Kampus na Brzegach zostaje jako miejsce kultu religijnego .
Gdyby spotkanie z Papieżem odbyło sie na Błoniach to była by to impreza jedna z wielu .
Później jakas tablica ,abelisk ..?
A tu ,za olbrzymie społeczne pieniądze Kosciół ma prezent na wiele lat.
Nic tam innego nie powstanie.
I może o to chodziło ?

ps. O ile dobrze slyszalem ,z tego co mowil Wojewoda Pilch ( slyszalem wypowiedz w TV) to umowa Burmistrza i Episkopatu byla do kwietnia b.r umowa tajna ?.
Rzad o tym nic nie wiedział ?
Ostatnio zmieniony przez piotr.morka 29-07-2016, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-07-2016, 08:43   

http://www.dziennikpolski...azdow,10456750/

dziennik Polski napisał/a:
ŚDM 2016. Zamkną drogi. Trzeba korzystać z objazdów

Ogromne utrudnienia w ruchu rozpoczną się dziś wieczorem (godz. 20) i potrwają do niedzieli, do północy. W tym czasie w nasz rejon będzie podzielony na dwie strefy.

[...]
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
piotr.morka
Warzelnik


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 30-07-2016, 10:19   

No to papież Franciszek u naszych ksiezy ma "przechlapane " ....
Cyt :
Na pytanie jednego z księży dotyczące życia parafii papież zareagował stanowczo. - Nie ma miejsca na wymówki, że ksiądz nie może czegoś zrobić. Jeżeli przyjdą młodzi ludzie i proszą o udzielenie ślubu, a ksiądz wyciąga cennik, to jest to barbarzyństwo. Tego nie można nazwać duszpasterstwem - stwierdził Franciszek. Jak mówi bp Pieronek, papież dodał, że "parafie muszą funkcjonować na innych zasadach, a nie na tych, które są teraz".

To z czego teraz beda kupowac dobra materialne ?

Jak sie jeszcze teraz dowie ,ile te Brzegi kosztowaly podatnikow z Wieliczki to ....
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 30-07-2016, 21:55   

Zgadzam się mnie śmieszy cała ta otoczka ochrona prezydenta szydlo itp."elity" nie dość za są wybrani przez naród z narodu, szczyca się ze sa dla narodu dobra zmiana "są" katolikami (a przynajmniej tak się chwala bo sposobem zachowania arogancja daleko im do tej wiary o jakiej mówi papież) to czemu boją się byc bez ochrony? Boją się liczu? Boją się ze ich ktoś uprowadzi?
_________________
Joshua
 
     
piotr.morka
Warzelnik


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 31-07-2016, 06:02   

Kurcze ,ale Bizancjum...
Z jednej strony skromność Franciszka a z drugiej ....show dla ludu bożego za kilkadziesiąt milionów którego nie powstydziłyby się największe komercyjne telewizje europejskie.
Ja juz w nic nie wierze ...
Co innego sie mówi a co innego się robi .
A całość dostała dofinansowanie z pieniędzy podatnika 600 ml zl.
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 31-07-2016, 18:13   

piotr.morka napisał/a:
Ja juz w nic nie wierze ...


Znalezione na fb młodego, początkującego rapera:

Przeżyłem całe ŚDM w Krakowie. Po pierwsze PRZEŻYŁEM, po drugie, żałuję, że to już koniec. Każdy zatłoczony tramwaj, autobus czy też tłum w centrum- wszystko to będę wspominał z uśmiechem. Choć sam byłem osobą negatywnie nastawioną do tej imprezy, to nie będę w stanie zrozumieć teraz ludzi, którzy będą mówili, że było niefajnie. Abstrahxując od twojego światopoglądu i stosunku do wiary, wiedz, że chciałbyś to przeżyć. Prawie dwa miliony ludzi z dosłownie każdego zakątka świata. Każdy z nich z własną historią. Każdy z nich uśmiechnięty i gotowy pomóc Ci w każdej sprawie, od SZLUGA zaczynając, kończąc na obiedzie i noclegu. Wszechobecne poczucie jedności i wspólnoty. Mnóstwo przygód, doświadczeń i widoków, które będę pamiętał całe życie. Wszystko to na wyciagnięcie ręki. Przechodząc do puenty- nie miej zamkniętego łba, nie idź ślepo za stadem, miej własne zdanie, próbuj, szukaj.
Ps za trzy lata widzimy się w Panamie
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 31-07-2016, 19:10   

Nie byłem na uroczystościach (oglądałem w tv jak dla mnie w Brzegach wszystko na wysokim poziomie, jak dla mnie), ale spotkałem tych młodych z Hiszpanii , Francji , Włoch(niektórzy z bardzo małymi dziećmi) radośni , weseli. Francuzi gdy wysiedli z autokarów zaczęli śpiewać. Super atmosfera. podziwiam ich wyruszyli w daleką drogę by spędzić tu nawet niecałe 2 dni.Taka atmosfera udziela się, to jest pięknę. Nawet gdy dzisiaj zlał ich deszcz wyglądali na radosnych wsiadając do autokarów.Policja spisała się na 5 z plusem. dzisiaj świetnie radzili sobie z asekuracją pielgrzymów na 94 zmierzających do setek autokarów .
Wydane pieniądze zwrócą się . To inwestycja , jakby nie patrzyć to promocja kraju - co podają statystyki z krajów gdzie wcześniej przeprowadzono ŚDM wzrosła turystyka.
_________________
markoantonio
 
     
piotr.morka
Warzelnik


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 01-08-2016, 06:36   Trzeba miec fantazje ,dziadku ..!

Kozmicki napisał/a:
piotr.morka napisał/a:
Ja juz w nic nie wierze ...


Znalezione na fb młodego, początkującego rapera:

Przeżyłem całe ŚDM w Krakowie. Po pierwsze PRZEŻYŁEM, po drugie, żałuję, że to już koniec. Każdy zatłoczony tramwaj, autobus czy też tłum w centrum- wszystko to będę wspominał z uśmiechem. Choć sam byłem osobą negatywnie nastawioną do tej imprezy, to nie będę w stanie zrozumieć teraz ludzi, którzy będą mówili, że było niefajnie. Abstrahxując od twojego światopoglądu i stosunku do wiary, wiedz, że chciałbyś to przeżyć. Prawie dwa miliony ludzi z dosłownie każdego zakątka świata. Każdy z nich z własną historią. Każdy z nich uśmiechnięty i gotowy pomóc Ci w każdej sprawie, od SZLUGA zaczynając, kończąc na obiedzie i noclegu. Wszechobecne poczucie jedności i wspólnoty. Mnóstwo przygód, doświadczeń i widoków, które będę pamiętał całe życie. Wszystko to na wyciagnięcie ręki. Przechodząc do puenty- nie miej zamkniętego łba, nie idź ślepo za stadem, miej własne zdanie, próbuj, szukaj.
Ps za trzy lata widzimy się w Panamie


A pamietasz ta reklame sprzed lat ?

Mowi mlody czlowiek :"Trzeba miec fantazje ,dziadku !"
Odpowiada dziadek : "Trzeba miec PIENIĄDZE ,synu"!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16