Poprzedni temat «» Następny temat
Sytuacja drogowa w Wieliczce i okolicach
Autor Wiadomość
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 28-01-2011, 08:22   

nietopesh napisał/a:
To dlatego widziałem dzisiaj tam jakieś przekręcone znaki i tymczasowy sygnalizator

mega jazda dzisiaj rano - normalna sygnalizacja się nie świeci. za to coś innego się świeci, jacyś robotnicy chodzą, nie wiadomo czy to już czy nie - czeski film
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-01-2011, 09:11   

No i jest. Swiatla pod apteka wylaczone i jakby przesuniete pod kinge, gdzie jest przy tym ruch wahadlowy. Koparka zaczyna jakies prace. Ciekawe jak bedzie w ciagu dnia.
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 28-01-2011, 21:25   

Wiecie coś na temat wypadku na pętli około 19?
Widziałam, ze przez długi czas pętla była zablokowana...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-01-2011, 22:05   

Peugeot wyjezdzal od petli, trafil go prawidlowo jadacy SK Bus do Bochni, jadacy piłsudskiego w niepołomska.
Ktoś był ranny bo R-ka długo stała :(
_________________
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 28-01-2011, 22:51   

Widziałam właśnie, bo jechałam wtedy którymś dwieście, nie wiem czy 204 czy 244 w każdym razie wjechał na pętlę od drugiej strony i mocno się musiał nawykręcać :)
sporo gapiów było, mam nadzieje, że nic poważnego.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-01-2011, 14:07   

ArturSosin napisał/a:
Swiatla pod apteka wylaczone i jakby przesuniete pod kinge, gdzie jest przy tym ruch wahadlowy. Koparka zaczyna jakies prace. Ciekawe jak bedzie w ciagu dnia.

nawet się uwijają z robotą, w sobotę po 13 i praca wre... może szybko to skończą i będzie przynajmniej jedno utrudnienie mniej...
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 29-01-2011, 14:46   

Tylko się zastanawiam, czy to będzie jakieś przyłącze do planowanej fontanny, czy może coś się zepsuło na względnie niedawno remontowanym odcinku.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 29-01-2011, 17:08   

Juz nie pracuja. Mysle, ze jakby to byla awaria to caly czas by cos robili.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-01-2011, 17:31   

na 99 % robia podlaczenie Regisa do kolektora
_________________
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 30-01-2011, 12:03   

Obecne remonty totalnie paraliżują ruch, gigantyczne korki w piątek na Limanowskiego był korek aż od strażnicy Kilińskiego zamknięta przy kopalni zamknięte koło Salinu rozkopane pozostawione byle jak Janińska również CZY KTOŚ MA NAD TYM WŁADZĘ, CZY TEN CHAOS MUSI TRWAĆ CZY JEST KTOŚ KTO PRZEWIDZI PEWNE REMONTY I BĘDZIE JE ROBIŁ SUKCESYWNIE ABY NIE PARALIŻOWAĆ MIASTA????
 
     
olekparasol 
Poprzecznia
Olek


Wiek: 44
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 124
Wysłany: 30-01-2011, 19:10   

chyba nikt z decydentów nie był swiadomy sytuacji gdy remonty się rozpoczną, szkoda że ta sytuacja ma trwać do końca marca
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-01-2011, 20:44   

Oj swiadomi to oni sa. A co do marca to trzeba dac na msze zeby skonczyli, bo ja w to watpie :)
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-01-2011, 09:34   

http://www.dziennikpolski...ablokowane.html

Dziennik Polski napisał/a:
Ulice znów zablokowane

WIELICZKA. Przy placu Kościuszki ruszyła budowa kanalizacji, co powoduje perypetie w ruchu w centrum miasta. Mieszkańcy obawiają się co będzie dalej.


Rewitalizacja Wieliczki idzie pełną parą, jeśli tylko pozwala na to pogoda. Z remontami trzeba się spieszyć, ponieważ na wykorzystanie unijnych 9 mln zł, które władze miasta pozyskały na to przedsięwzięcie nie pozostało wiele czasu.

Fundusze te trzeba zagospodarować do końca tego roku, a w kolejce do remontu czekają jeszcze m.in. ulice Górsko i Sikorskiego oraz place Kościuszki i Skulimowskiego. Wieliczanie nie negują konieczności prowadzenia renowacji traktów i skwerów, ale wszyscy narzekają na rosnące wręcz lawinowo utrudnienia w ruchu powodowane zamykaniem coraz to nowych ulic.

Kierowcy mówią o komunikacyjnym paraliżu w Wieliczce i narzekają na coraz dłuższe korki. Lokalni przedsiębiorcy twierdzą, że przez rozkopane ulice ubywa im klientów. - Co będzie dalej? Dowiedziałem się, że na dniach ruszy rewitalizacja placu Kościuszki, co spowoduje, że zamknięte zostaną ulicę Szpunara i częściowo Sikorskiego. Nie wiem, jakim cudem ludzie będą przejeżdżać przez centrum, skoro zamknięto już ulice: Zamkową, Kilińskiego i Daniłowicza... Przecież taki obrót sprawy zablokuje już całkowicie dla samochodów ten rejon Wieliczki - uważa Bogdan Śmigielski, z Wielickiej Izby Gospodarczej.

Na placu Kościuszki sprzętu do prowadzenia różnego rodzaju robót przebywało od kilku dni. W sobotę zamknięto jeden pas ruchu na ul. Słowackiego w rejonie Domu Handlowego Kinga. W związku z pracami wyłączono też sygnalizację świetlną na znajdującym się tam skrzyżowaniu. Trzeba liczyć się z tym, że w najbliższych tygodniach ruch wahadłowy będzie wprowadzany czasowo także przy innych drogach sąsiadujących ze skwerem, gdzie znajduje się szyb Regis, a więc ulicach Sikorskiego i Szpunara.

- To nie są prace rewitalizacyjne, ale budowa kanalizacji z Funduszu Spójności. Rewitalizacja placu Kościuszki ruszy trochę później, po zakończeniu sanitarnej inwestycji. Czy zasadne są obawy mieszkańców, że zamykane będą kolejne ulice? Na razie - przynajmniej przez najbliższe trzy tygodnie tego nie planujemy. Jak będzie dalej, nie umiem teraz powiedzieć - twierdzi Teresa Kuchnia, dyrektorka Gminnego Zarządu Dróg w Wieliczce.

Piotr Czajczyk, prezes Wielickiej Izby Gospodarczej o sytuacji drogowej w mieście oraz kondycji przedsiębiorców, mających sklepy i inne punkty usługowe w tym rejonie Wieliczki, mówi krótko: - Jest nieciekawie. Jego zdaniem, trudno powiedzieć na ile spadek obrotów w sklepach przy rynku i otaczających go ulicach jest wynikiem zamknięcia kilku newralgicznych ulic, a ile w tym "winy" coraz liczniejszych w Krakowie galerii handlowych, odbierających klientów wielickim sklepom. - Faktem jest natomiast, że niedługo przez centrum Wieliczki nie da się chyba w ogóle przejechać. W sobotę słyszałem od ludzi, że zamknięto częściowo ulicę Słowackiego, a wczoraj sam widziałem, jaka jest tam sytuacja. To po prostu makabra... - ocenia Piotr Czajczyk.
Jolanta Białek
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-01-2011, 10:39   

Ciekawe, jak w tych warunkach przeprowadzą rajd samochodowy zapowiadany na 6 marca? Nawierzchnia w połowie szutrowa (tam gdzie zakopują rury kanalizacyjne).
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-01-2011, 11:22   

raphalsky napisał/a:
jak w tych warunkach przeprowadzą rajd samochodowy
Wygra Hołek przed Sonikiem, a reszta się wycofa. W przyszłym roku u nas będzie Dakar.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12