Poprzedni temat «» Następny temat
Sytuacja drogowa w Wieliczce i okolicach
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 11-03-2014, 10:22   

solniak napisał/a:
szedłem 23 minuty
W niepogode bedziesz musial wziac poprawke na gorsza przyczepnosc.
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 11-03-2014, 12:15   

Te 23 minuty to dla zdrowia czy dla oszczednosci? :)
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 14-03-2014, 23:35   

Zauważyłem ze od nie dawna na ulicach Roznowej i jakos w okolicach skrzyzowania wieczorami ktoś lubi poupalać jakies BMW ....albo nawet dwa.
Ktoś widział pdobne akcje wieczorne albo moze slyszał ?
Dzwiec palonej gumy po 22-giej nie jest miły dla ucha stad moje zaniepokojenie i obawa że ktoś kogoś zabije
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 15-03-2014, 07:33   

sprox napisał/a:
Te 23 minuty to dla zdrowia czy dla oszczednosci? :)


Przede wszystkim dla zasady: nie nalezy płacić za seks i za parkowanie, jak można mieć to za darmo.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 16-03-2014, 16:52   

Cytat:
Pozimowe sprzątanie Krakowa na 40 procent

Od początku marca trwa pozimowe oczyszczanie krakowskich dróg i chodników. Odpowiada za nie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które informuje, że oczyszczono już 40 procent ulic i chodników. (...)


http://wiadomosci.onet.pl...0-procent/twnsp

14 dni nie wjeżdżałem do Wieliczki - a byłem natomiast w innych miastach w Polsce. Wczoraj i dzisiaj byłem zmuszony przejechać przez miasto - i musiałem jechać umyć samochód, żeby jutro nie wyglądać jak oderwany od pługa.
Ktoś zamierza coś z tym robić, czy też jeszcze przez 5 lat zanim nie zakończy się kanalizacja nie będzie się opłacało sprzątać?
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 16-03-2014, 17:41   

greg napisał/a:
...musiałem jechać umyć samochód, żeby jutro nie wyglądać jak oderwany od pługa. Ktoś zamierza coś z tym robić, czy też jeszcze przez 5 lat zanim nie zakończy się kanalizacja nie będzie się opłacało sprzątać?

Jesteś zbyt wymagającym kierowcą. Większość ulic na trasie Memoriału jest wstępnie posprzątanych. Dzięki usilnym staraniom burmistrza jedynemu kombajnowi, za drobne pół bańki, pomagają siły przyrody. Jeszcze dwa dni deszczu i wiatru, a będzie można powiedzieć, że Wieliczka jest przygotowana na przybycie zawodników. Zaś kibice i tubylcy niech brną po błocie lub w tumanach kurzu.

Należy wymóc na organizatorach, by w przyszłych latach trasa rajdu prowadziła wszystkimi ulicami miasta. Będzie czysto.
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 16-03-2014, 17:49   

solniak napisał/a:
46 minut zdrowego spaceru.


W centrum Krakowa, o tej porze roku, ZDROWY spacer :D .
Stężenie pyłu zawieszonego PM10 w rejonie Dębnik od lutego, prawie non-stop trzykrotnie przekracza dopuszczalne normy. Zalecane zachowanie przy takim stanie powietrza to:

Nie należy przebywać na otwartym powietrzu zbyt długo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych oraz chorych na astmę, choroby alergiczne skóry, oczu i choroby krążenia.

malopolska.pl
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 16-03-2014, 18:16   

No tak, w świetle tych danych mozna jedynie mowic o pozytywnym działaniu takiego spaceru na mięśnie nóg.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 16-03-2014, 19:59   

solniak napisał/a:
No tak, w świetle tych danych mozna jedynie mowic o pozytywnym działaniu takiego spaceru na mięśnie nóg.

Zaleca się wymianę płuc na mniej sterany model - np. płuca od umierającego 90-latka nie odwiedzającego Krakowa w ostatnim 20 -leciu....
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 19-03-2014, 08:40   

Cytat:
Szybciej piechotą niż autem.
Kontrowersje. Kraków prześcignął Warszawę. Ale tylko w niechlubnym rankingu miast, w których traci się najwięcej czasu na zatłoczonych ulicach oraz najwięcej pieniędzy na niepotrzebnie spaloną benzynę. Wielkich szans na poprawę sytuacji w stolicy Małopolski, niestety, nie ma.


Źródło:
www.dziennikpolski24.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 19-03-2014, 11:38   

Madafaker napisał/a:
Kraków prześcignął Warszawę. Ale tylko w niechlubnym rankingu miast, w których traci się najwięcej czasu na zatłoczonych ulicach oraz najwięcej pieniędzy na niepotrzebnie spaloną benzynę. Wielkich szans na poprawę sytuacji w stolicy Małopolski, niestety, nie ma.

Słyszałem o tym w TV - i powiem szczerze mocno sie zdziwiłem. Moje wrażenie jest takie, że obecnie jeździ sie znacznie lepiej niż jakieś 8-10 lat temu. (parkuje się za to znacznie gorzej). Natomiast w innych miastach, gdzie zdarzyło mi się być jest znacznie gorzej, że podam Warszawę, Wrocław czy Gdańsk. Korki w polskich miastach to i tak pikuś w porównaniu z tym co jest w takim Londynie albo Paryżu, Amsterdamie (miasto wielkości Krakowa) czy Rzymie.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 19-03-2014, 13:05   

Też mam takie wrażanie, ale praktycznie nie jeżdżę do Krakowa w godzinach szczytu.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 19-03-2014, 13:05   

Też mam takie wrażanie, ale praktycznie nie jeżdżę do Krakowa w godzinach szczytu.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 19-03-2014, 18:13   

kiotari napisał/a:
Słyszałem o tym w TV - i powiem szczerze mocno sie zdziwiłem.


Obawiam się, że nasze doświadczenia są niemiarodajne. :) Południowo-wschodnia część Krakowa dzięki trzypasmowej Wielickiej z zieloną falą i niewielką ilością skrzyżowań jest raczej uprzywilejowanym wyjątkiem w Krakowie. Zapytajcie znajomych którzy muszą pokonać w godzinach szczytu Opolską, Zakopiankę, Kobierzyńską czy Aleje.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-03-2014, 19:55   

Cytat:
Kobierzyńską

Sorry takich mamy developerów.
Zapchają każdy kawałek gruntu, ale o drodze nie myślą, kupujący również - później się narzeka.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,5 sekundy. Zapytań do SQL: 16