Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
21-04-2011, 15:15
Tężnia w Wieliczce
Autor Wiadomość
andrzej2011
Komora


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 197
Wysłany: 20-04-2011, 08:12   

Tak wiele osób choruje na górne drogi oddechowe, szczególnie dzieci Tężnia może być doskonałym uzupełnieniem leczenia i profilaktyki
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-04-2011, 11:21   

Mogłaby, ale wola wydac 2 mln na schronisko niz na tężnie.

Była by to atrakcja nie tylko dla turystów ale i lokalnych mieszkańców, a co za tym idzie przychód dla miasta.
Na schronisko trzeba bedzie tylko łożyc i łożyc i dna nie będzie widać.
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-04-2011, 13:06   

i miejsca na to nie brakuje...
a nie słychać by coś się w temacie działo
 
     
ewa1980 
Szyb
Ewa


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 163
Skąd: Trąbki-Wieliczka
Wysłany: 20-04-2011, 16:24   

Przemo ale te 2 mln to serio ?
_________________
Ewa
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-04-2011, 16:37   

Przeczytaj artykuł o schronisku.
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-04-2011, 16:46   

li tam.. zadłużą się na schronisko to i na tężnie dadzą radę.. przecież spłacać będą już następni w sukcesji do tronu :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-04-2011, 06:46   

Za dziennikiem polskim :
Cytat:
PROJEKTY. Plan wzniesienia w Wieliczce leczniczego obiektu popiera ponad 1,2 tys. mieszkańców. Ma on powstać przy Kopalni Soli.

Kajetan d'Obyrn, prezes zarządu solnego przedsiębiorstwa przyznaje, że budowa tężni jest rozważana. Podkreśla jednak, że na razie jest to koncepcja. - Rozważamy wykorzystanie wielickiej solanki do stworzenia nowoczesnej tężni, która pełniłaby funkcje lecznicze i rekreacyjne. W tej sprawie trwają rozmowy i konsultacje z krajowymi specjalistami z zakresu balneologii i medycyny fizykalnej - informuje szef kopalni. Dodaje: - Tężnia solankowa powinna znajdować się w miejscu dogodnym dla wszystkich: mieszkańców, kuracjuszy i turystów odwiedzających podziemia. Ze względu na posiadane przez kopalnię zasoby solanki, najlepszą lokalizacją dla tego obiektu byłby teren w pobliżu warzelni.

Wedle wstępnych ustaleń najlepszym rozwiązaniem byłoby zaadaptowanie na potrzeby tężni obecnej kopalnianej maszynowni, znajdującej się w sąsiedztwie warzelni, w rejonie stawu w parku św. Kingi. I prawdopodobnie nie będzie to jedyny tego typu leczniczy obiekt w Wieliczce. Rozważana jest bowiem także budowa inhalatornii (jej funkcje są podobne do tężni), ale w kopalni, w Podziemnym Ośrodku Rehabilitacyjno - Leczniczym. Inhalatoria ma być przeznaczona już wyłącznie dla kuracjuszy. Furtkę dla rozpoczęcia tego typu inwestycji przez wielickie solne przedsiębiorstwo otworzyła zmiana przepisów prawa, dzięki czemu Kopalnia Soli będzie mieć wkrótce status uzdrowiska (znowelizowana ustawa regulująca te kwestie powinna wejść w życie w najbliższych tygodniach).

O projekcie budowy w Wieliczce ogólnodostępnej tężni pisaliśmy kilkakrotnie. Przed ubiegłorocznymi jesiennymi wyborami samorządowymi pomysł taki forowała PO. Wedle tego planu zdrowotny obiekt miał powstać w rejonie dzisiejszej stacji PKP "Wieliczka - Rynek". W ostatnich miesiącach działacze PO zbierali wśród mieszkańców podpisy pod petycją do burmistrza Wieliczki w sprawie wzniesienia w mieście tężni. - Apel podpisało ponad 1200 osób. Ostatecznie jednak rozmawiamy o tym projekcie z Kopalnią Soli. Dlaczego nie z władzami miasta, jak zakładaliśmy wcześniej? Ponieważ gmina nie chce tężni, w tej kwestii w ogóle nie było dialogu. Od grudnia ubiegłego roku prosimy pana burmistrza o spotkanie, a on nie ma dla nas czasu. A kopalnia chce rozmawiać i realizować taką inwestycję - twierdzi radny miejski Piotr Ptak, przewodniczący opozycyjnego klubu "Platforma Ponad Podziałami".

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł mówi, że nikt nie zwracał się do niego, by zorganizował spotkanie, rozmowy itp. - "w sprawie tężni". - Po mieście krążą informacje, że projekt ten popiera ponad tysiąc mieszkańców, ale ja tej petycji nie widziałem, nikt z tym do mnie nie przyszedł. A okazję, by poruszyć tę sprawę, radni PO mieli niejedną. Choćby podczas sesji Rady Miejskiej. To chyba najlepsze miejsce by zaprezentować i pomysł, i petycję podpisaną przez mieszkańców - uważa Artur Kozioł.

Dodaje, że jeszcze w grudniu 2010 roku rozmawiał o tej kwestii z prezesem kopalni Kajetanem d'Obyrnem. - Dowiedziałem się od niego, że kopalnia planuje budowę tężni na swoim terenie, więc przestałem zaprzątać sobie głowę tą sprawą. Skoro wszystko wskazuje, że tężnia w Wieliczce będzie, to o czym tu jeszcze dyskutować? Tym bardziej, że kopalnia ma pieniądze na tę inwestycję, a miasto nie... Dlatego nie bardzo rozumiem, dlaczego radni opozycyjni mają do mnie pretensje - stwierdza burmistrz Wieliczki.


Jedyne co mi się nasuwa po tym artykule to to, że atmosfere mamy jak w Polskim sejmie. Nikt nic nie wie, jeden drugiemu nic nie powiedział i wszyscy na siebie obrażeni.
I jak zwykle kto na tym cierpi ? - Mieszkańcy.
Szkoda Panie Burmistrzu, że to chocby, że na forum ludzie o tym pisza , że podczas wyborów była o tym mowa itd itp nie sprawiło, że chciałby Pan zrobić coś z własnej woli. Gdzie Turyści maja chodzic po wyjściu z Nowego Regisa ? Do Kingi ? A może do ohydnego Praxi ? Czy teznia według Pana nie była by super atrakcją ?


I milion innych pytań retorycznych, na które nigdy nie uzyskamy odpowiedzi. Lepiej marnować kase na "straż miejską", która nic nie robi niż budować inwestycje przynoszące dochód. BRAWO.
_________________
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-04-2011, 08:03   

przemo napisał/a:
W ostatnich miesiącach działacze PO zbierali wśród mieszkańców podpisy pod petycją do burmistrza Wieliczki w sprawie wzniesienia w mieście tężni. - Apel podpisało ponad 1200 osób.

ja się jeszcze nie podpisywałam, ale chętnie się podpiszę obiema rękami ! i za męża też !!! :diabel:
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 21-04-2011, 08:44   

atam napisał/a:
ja się jeszcze nie podpisywałam, ale chętnie się podpiszę obiema rękami

ja też - a artykuł z Dziennika należy zachować do następnych wyborów.
Stanowisko miasta jest jak młodej panny - siedź w domu a może Cię znajdą
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 21-04-2011, 08:58   

atam napisał/a:
ja się jeszcze nie podpisywałam, ale chętnie się podpiszę obiema rękami !


Ja również się nie podpisałem, ale w obecnym wydaniu sie nie podpiszę, bo tężnia na terenie kopalni i pod jej rządami skończą się na tym, że mieszkańcy po pierwsze G.. z tego będą mieli. Z nowego obiektu będą korzystać wyłącznie turyści, bo mieszkańców na wejściówkę nie będzie stać. A miasto zamiast zarobku i nowego fajnego obiektu w centrum, będzie miało figę.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 21-04-2011, 09:27   

Panu Burmistrzowi i d'Obyrnowi moge pożyczyć swój telefon, bo rozumiem, że z Kopalni do Magistratu za długa droga.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-04-2011, 09:28   

Hm, domyślam się, że jak to najczęściej bywa, prawda leży po środku. Działacze PO zapewne nie mieli ochoty zgłosić pomysłu burmistrzowi (te dwie strony zapewne nie przepadają za sobą, wobec czego udanie sie do burmistrza byłoby ujmą). Z drugiej strony burmistrz mógłby zainteresować się sprawą. Tyle, że jak wyjasnił, Kopalnia podjęła sprawę i ma na dodatek środki na realizację. W tej sytuacji nie dziwię się, że nie podjął tematu. Zresztą inwestycji realizowanych przez miasto jest ogrom więc zx pewnością nie jest tak, że burmistrz siedzi i się nudzi tylko ma co robić.
UInhalatornię w miejscu dworca PKP zawsze będzie można postawić w przyszłości.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-04-2011, 10:13   

Cytat:
Zastanawiam się jak to możliwe że schroniska ma kosztować 2 mln zł a dalej nie ma noclegowni dla bezdomnych.

Dla wszystkich dwóch?

Sprzedając temat burmistrzowi, PO spowodowałaby, że ułatwi mu przedłużenie nowej kadencji - bo sukces pójdzie na jego konto. Więc wymyślili, ze zrobią to z kopalnią, w końcu mają tam swojego człowieka. I będzie sukces opozycji.

Dziwi więc tutaj bierność burmistrza. Z drugiej strony, jeżeli kopalnia nie będzie zainteresowana współpracą z burmistrzem (a pewnie nie z powodów j.w.), to ma jednak związane ręce. Bez solanki tężni nie wybuduje.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-04-2011, 10:43   

Dziennik Polski napisał/a:
Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł mówi, że nikt nie zwracał się do niego, by zorganizował spotkanie, rozmowy itp. - "w sprawie tężni". - Po mieście krążą informacje, że projekt ten popiera ponad tysiąc mieszkańców, ale ja tej petycji nie widziałem, nikt z tym do mnie nie przyszedł. A okazję, by poruszyć tę sprawę, radni PO mieli niejedną. Choćby podczas sesji Rady Miejskiej. To chyba najlepsze miejsce by zaprezentować i pomysł, i petycję podpisaną przez mieszkańców - uważa Artur Kozioł.

Panie burmistrzu!
    Unika Pan spotkań z mieszkańcami,
    ucieka Pan z sesji RM,
    nie przyjmuje Pan interesantów w wyznaczonych godzinach przyjęć,
    nie ma Pan czasu dla sołtysów i przewodniczących osiedli
skąd więc te słowa o niejednej okazji do spotkań?

Jeśli, pańskim zdaniem, po mieście krążą informacje - to obowiązkiem włodarza miasta jest zainteresować się sprawą, bo funkcja, którą Pan sprawuje, wymaga by być dla mieszkańców i wśród mieszkańców. To z nich wywodzi się opozycja, z którą nie trzeba walczyć lecz współpracować.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-04-2011, 13:50   

ArturSosin napisał/a:
raphalsky napisał/a:
opozycja (jak sama nazwa wskazuje) jest od tego aby sie nie zgadzać
Owszem ale na plaszczyznie rzadowej i sejmowej.


Mówisz, że w gminie/mieście opozycja jest od tego aby się zgadzać? To chyba trzeba by jakoś inaczej to nazwać... np. koalicja. W przeciwnym razie jak nic wyjdzie oksymoron.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17