Poprzedni temat «» Następny temat
Cel uśiwęca środki, czyli iv R.P. w wydaniu wielickim.
Autor Wiadomość
Jacek Niemczyk 
Skrzat
Jacek


Osiedle: Park Kingi
Wiek: 61
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 30
Wysłany: 16-08-2007, 21:32   Cel uśiwęca środki, czyli iv R.P. w wydaniu wielickim.

Szanowni Państwo:

Jeszcze nie ucichły echa batalii jaką toczył ze mną i prowadzonym przeze mnie
Stowarzyszeniem „Pomocne Dłonie” Urząd Miasta Wieliczki w poprzednim składzie
a już mamy nowy problem.



LIST OTWARTY



Kierowany do wszystkich, którym nie jest obojętne łamanie prawa w Rzeczypospolitej. To o czym niżej piszę już się wydarzyło, jednak biorąc pod uwagę sposób działania Kopalni Soli w Wieliczce S.A. Spółki Skarbu Państwa i następującej eskalacji tych działań proszę o pomoc w tej sprawie.



Jest 9 sierpnia 2007 roku godzina 11 przed południem. Dzwonek do drzwi wejściowych otwieram, przed drzwiami stoi Pan Pani i dwóch mundurowych policjantów. Pan informuje mnie że jest pracownikiem Kopalni Soli S.A. w
Wieliczce i wraz z Panią i policjantami przyszli w sprawie rzekomej nielegalnej działalności gospodarczej prowadzonej przeze mnie w piwnicy zajmowanego mieszkania będącego własnością Kopalni Soli, przy czym nie legitymują się pomimo mojej prośby i nie przedstawiają żadnego upoważnienia do przeprowadzenia kontroli.
Ponieważ znam policjantów z którymi współpracuje w sprawie bezdomnych pozwalam na wejście i pokazuje piwnicę w której zamiast ziemniaków znajduje się manufaktura w której są wytwarzane ręcznie pamiątki związane z górnictwem solnym. Jestem prezesem charytatywnego Stowarzyszenia „Pomocne Dłonie”,które w ramach statutowej działalności zajmuje się pomocą ubogim, bezrobotnym i bezdomnym /prowadzimy noclegownię dla bezdomnych w Wieliczce/. Zatrudnianie
tych ludzi to jedna z najważniejszych form pomocy. Obecnie zatrudniamy 1 osobę
na umowie o pracę /wcześniej wieloletniego bezrobotnego/ i 4 osoby w ramach przygotowania zawodowego na umowie z Powiatowym Urzędem Pracy.
Z powodu skromnych środków finansowych nie stać nas na wynajęcie pomieszczeń pomieszczeń w których moglibyśmy rozwijać nasze działania, to też pracujemy w piwnicy zajmowanego przeze mnie mieszkania. Dzieje się to od dwóch lat i wszyscy
wszyscy o tym wiedzą, zwłaszcza Kopalnia Soli w Wieliczce do której również dostarczamy nasze wyroby.
Zachodzi zatem pytanie o co tu chodzi?
Otóż chodzi o to, żę budynek w którym mieszkam od 45 lat ja i jeszcze jedna rodzina Państwo Markowscy jest własnością Kopalni Soli w Wieliczce, a mieszkania przez nas zajmowane mieszkaniami zakładowymi.
Cała nasza historia ma początek w roku 1990 / moja zaś zaczyna się wcześniej w roku 1985/ kiedy dostaliśmy od Kopalni propozycję wykupienia zajmowanych mieszkań , na co wyraziliśmy zgodę i na tym koniec. Do dzisiaj mieszkań nam nie sprzedano a nasze pisma w tej sprawie traktowano jako atak na Kopalnię i stosowano wobec nas różne formy nacisku, np.odmowa przez okres 6 lat rozliczania zużycia wody nie wyrażając zgody na odczytywanie wskazań wodomierzy, które sami zamontowaliśmy, podnoszenie czynszów dzisiaj do kwoty 6,20 zł za metr nie przedstawiając kalkulacji i nie wykonując koniecznych remontów.
Na początku 2007roku otrzymaliśmy pisma w sprawie proponowanej nam zamiany obecnych mieszkań na inne również zakładowe na którą nie wyraziliśmy zgody, ponieważ nie spełniają one standardów mieszkań zamiennych i są przewidziane w okresie najbliższych 3 lat do opuszczenia. Na zamianę nie wyraziliśmy zgody, natomiast chcemy wykupić zajmowane mieszkania, lub je opuścić w zamian za inne
które moglibyśmy nabyć w ramach obowiązujących Ustaw i nabytych praw do pierwokupu i zakupu po preferencyjnych cenach.
To właśnie stanowi problem ponieważ Kopalnia chce nas tych praw pozbawić, najpierw przymuszając do przeprowadzki i podpisania nowej umowy, która nas nabytych praw pozbawi, a następnie wyrzucić nas gdziekolwiek co przyznaje w pismach mówiących o planach zagospodarowania terenu gdzie jeszcze znajdują się ostatnie mieszkania zakładowe.
Faktem stanowiącym o zamiarach Kopalni są prowadzone w tej sprawie działania.
W roku 2006 zaproponowano nam znalezienie nieruchomości do których mielibyśmy się przeprowadzić i wykupić je na własnośc. Kiedy przedstawiliśmy nasze propozycje sąsiadowi odmówiono, wobec mnie natomiast prowadzono 5 miesięczną grę.Kiedy znalazłem odpowiadającą mi nieruchomość Kopalnia zleciła na
piśmie osobie upoważnionej wykonanie kosztorysu remontu, a po jego wykonaniu
przedstawiła mi do podpisu ugodę, której podpisania odmówiłem, ponieważ nosiła ona znamiona wymuszenia na mnie zgody na finansowy udział w remoncie i obciążała mnie karami przy czym nie było mowy o tym że będę mógł tą nieruchomość nabyć.
Dzisiaj jak wyżej napisałem próbuje się mnie zastraszyć, natomiast wobec sąsiadów
Kopalnia dopuszcza się chuligańskich wybryków demolując im bez uprzedzenia dzierżawiony i zadbany od lat ogród wyrywając drzewa i krzewy.
Te sprawy o których piszę stanowią jedynie wierzchołek góry problemów związanych z działaniami Kopalni na terenie gdzie mieszkamy i wobec nas.
Dzisiaj tj. 14.08.2007r. otrzymałem pismo od Kopalni z nakazem zaprzestania produkcji pamiątek w piwnicy pod groźbą rozwiązania umowy najmu i czekam
na to co dalej nastąpi, o czym napiszę.
Wszelkie sprawy wyżej opisane są poparte dokumentacją, którą w niedalekiej przyszłości opublikuję.
Polecam też bloga www.razem-dla-polski.blog.onet.pl



Jacek Niemczyk
_________________
Jacek
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-08-2007, 11:42   

TV Kraków, Studio Otwarte, 22.03.2006r:

http://rapidshare.com/fil...krakow.asf.html
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
Ostatnio zmieniony przez master7 19-08-2007, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-08-2007, 11:48   

I jeszcze parę słów komentarza do tego filmiku.
Jest to rejestracja programu sprzed 1,5 roku, w którym sporo było mowy o Stowarzyszeniu "Pomocne Dłonie".
Jacek Niemczyk napisał/a:
Jeszcze nie ucichły echa batalii jaką toczył ze mną i prowadzonym przeze mnie
Stowarzyszeniem „Pomocne Dłonie” Urząd Miasta Wieliczki w poprzednim składzie

Właśnie tej batalii tyczy się tam dyskusja.
Co ciekawe, pozytywnie o Stowarzyszeniu wypowiadają się osoby występujące w obecnych władzach Gminy i Powiatu, a z kolei bardzo negatywnie o poprzednim Burmistrzu.
Wydawać by się mogło że Stowarzyszenie za tej kadencji samorządowej będzie się miało dobrze. Czyżby jednak nie :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 17-08-2007, 11:56   

Bezsprzecznie należało by na chwilę obecną poznać również racje drugiej strony...co może dopiero ukazać obiektywny obraz całego sporu...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-08-2007, 12:04   

Madafaker napisał/a:
Bezsprzecznie należało by na chwilę obecną poznać również racje drugiej strony...co może dopiero ukazać obiektywny obraz całego sporu...

Zgadza się, myślę że niebawem dowiemy się tego.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 17-08-2007, 13:45   

Trzy rzeczy chciałbym dorzucić do sprawy tej audycji.

1. Moim skromnym zdaniem zasady obiektywizmu nie zostały w tym programie zachowane. Chodzi mi o proporcje argumentów za i przeciw Burmistrzowi Dudzie. "Za" był tylko on, redakcja nie dochowała rzetelności i nie znalazła innych osób, które mogłyby potwierdzić stanowisko UMiG. Do Pani prowadzącej debatę też mam zastrzeżenia. Siłą rzeczy zatem równowaga debaty przeniosła się w kierunku "przeciw".

2. W programie pada informacja o niewłaściwym opisaniu Stowarzyszenia "Pomocne Dłonie" w Biuletynie UMIG. Zainteresowanych odsyłam do źródła: http://www.wieliczka.gmin...ml?file_id=4522
strona 12, art: „Pomocne” czy „wyciągnięte” dłonie?

3. Podoba mi się wypowiedź pana Andrzeja Masnego, ówczesnego radnego gminy, a obecnie członka Zarządu Powiatu: "Jeśli są ludzie, którzy w sposób bezinteresowny są w stanie pomagać, to moim zdaniem powinno się im pomóc i tych ludzi docenić." Powtarzam ten cytat, bo jest on uniwersalny. Mam nadzieję, że ta zasada obowiązuje także po wyborach 2006 r.
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 17-08-2007, 18:24   

Popieram słowa Mady......, poznajmy racje drugiej strony:) To jest bardzo ważne - by poznać prawdę!
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 18-08-2007, 17:24   

Niestety serwer nie wytrzymał obciążenia i musiałem usunąć filmik; chwilowo nie będzie go można pobrać. Wkrótce postaramy się poprawić ten błąd.
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-08-2007, 22:36   

Filmik dostępny tym razem już tylko do ściągnięcia:

http://rapidshare.com/fil...krakow.asf.html
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Jacek Niemczyk 
Skrzat
Jacek


Osiedle: Park Kingi
Wiek: 61
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 30
Wysłany: 05-01-2008, 16:18   

Nowy-stary porządek, to sposób na poskromienie wolnych i niezależnych obywateli naszego Miasta Wieliczki, którzy usiłują zrobic coś dla innych. Musze jeszcze dodac niepokornych, ośmielajacych się przeciwstawić się takim metodą "perswazji" jak te o których pisałem w tekscie pod tytułem "Cel uświęca środki"
Jak poprzednio nie mogę oprzec sie wrażeniu, że i tym razem ktos usiłuje pokazać mi kto tu rządzi i czym grozi brak pokory i jak poprzednio celując we mnie zostali trafieni ci którzy najbardziej potrzebuja pomocy, ludzie bezdomni i ubodzy.
Stało sie tak za sprawą odmowy ze strony Władzy dalszego finansowania jedynej działajacej na terenie Miasta i Gminy Wieliczka Noclegowni dla bezdomnych.
Po raz kolejny Stowarzyszenie "Pomocne Dłonie" przegrało przetarg tym razem przy ogromnej konkurencji, startowaliśmy jako jedyna organizacja.Prowadząc ta placówkę w 2007 roku do dnia dzisiejszego nikt nie raczył nas poinformować o tej decyzji. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym w obliczu poczatku ostrej zimy z 10 podopiecznymi.
W tej sytuacji Stowarzyszenie poinformowało Urząd o niemozności dalszej dzialalności ze względów finansowych, podopieczni poszli do Wielickiego M.G.O.P.S. z zapytaniem co z nimi będzie dalej. Reakcja była natychmiastowa zapewne wczesniej przygotowana, podjechały dwa samochody Strazy Miejskiej aby zrobić wspomniany na wstępie porządek, czyli wywieźć "śmieci" z Wieliczki i udało sie wywieźć dwóch Panów, kiedyś mieszkańców Wieliczki i tu nie moge oprzec się skojarzeniu ,tak juz kiedyś z ludzmi postępowano ponad 60 lat temu. I tak chociaz nie ma pieniędzy na pobyt bezdomnych w Wieliczce, są na opłacenie transportu i pobytu tych przecież ludzi w innych ośrodkach.
Mógłbym jeszcze dużo o tym pisać, ta nasza historia ma początek w 2004 roku i zawsze sie powtarza.Na konieć powiem tylko,że znaleźli się jednak 4 Panowie, nasi podopieczni, którzy nie pozwolili sie wyrzucić ze swojego Miasta, zostali, chcą pracować i sami o siebie zadbać a Stowarzyszenie im w tym pomoże. Wspólnie nie damy sie pozbawic tego co osiągnęliśmy, pomimo trudności przez ostatnie dwa lata,nie pozwolimy sie wyrzucać ani z mieszkań, ani z Miasta i prosimy ludzi dobrej woli o moralne wsparcie. Już odowodniliśmy,że potrafimy pracowć, to my sami zbudowaliśmy dla siebie dom i miejsca pracy.
_________________
Jacek
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-01-2008, 21:12   

Taki sam los spotyka w Wieliczce bezdomne i zagubione zwierzęta.
Nie dba się tu ani o ludzi, ani o braci mniejszych :(:
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 06-01-2008, 23:27   

Panie N. jestes XXX, który pod płaszczykiem pomocy bezdomnym prowadzisz swoje ciemne interesy. Kręcisz lody, ale dla siebie. Urząd z pocałowaniem ręki dałby Ci kasę na Twoją działalność i słał pismo za pismem, abyś uzupełnił skandaliczne braki w dokumentacji swojej oferty. Jak może Gmina w majstacie prawa dać Ci kasę, skoro nie masz warunków człowieku, przy pierwszej kontroli sanepidu wszyscy są ugotowani. Skoro tak zależy Ci na losie biednych, to zamiast robić show z telewizją postaraj się o godziwe warunki dla nich. Ja wiem, że Twoi podopieczni są mało wymagający i przywiązani do Twojego bidula, bo nie znają innego. A skoro wypiąłeś się na wszystkich i "wyrolowałeś" urzedasów, to oni postarali się o "lokal zastępczy" stąd gotowość do Straży transportu bezdomnych, do miejsc o godziwym standarcie. Niestety są tak zmanipulowani przez Ciebie, że zjawiło sie zaledwie dwóch, a reszta stwierdziła, że zna drogę i powędrowali do Ciebie, aby bić pianę przed kamerą. Wstdź się Pan - cwaniaku i bierz do roboty, skoro jest jeszcze wola współpracy ze strony Gminy!
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2008, 05:31   

No i Mamy odzwew drugiej strony tego konfliktu.Lala bardzo ciekawe jest to co piszesz.Czy mogłabyś przybliżyć o jakie ciemne interesy chodzi?
oraz co to za kręcenie lodów? Czy została już powiadomiona prokuratura?
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 07-01-2008, 18:18   

Tutaj jak ktoś nie widział to relacja na ten temat z Kroniki poniedziałkowej: http://pl.youtube.com/watch?v=q4J8BiuqqGg
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 07-01-2008, 19:37   

lala napisał/a:
Urząd z pocałowaniem ręki dałby Ci kasę na Twoją działalność i słał pismo za pismem, abyś uzupełnił skandaliczne braki w dokumentacji swojej oferty. Jak może Gmina w majstacie prawa dać Ci kasę, skoro nie masz warunków człowieku, przy pierwszej kontroli sanepidu wszyscy są ugotowani.

Czyli wystarczy spełnić warunki sanepidu i PPOŻ żeby wszystko było w porządku?
lala napisał/a:
Panie N. jestes hochsztaplerem, który pod płaszczykiem pomocy bezdomnym prowadzisz swoje ciemne interesy. Kręcisz lody, ale dla siebie.

Proszę łagodniej, nie ma też powodu by skracać nazwisko pana Jacka Niemczyka. Dobrze by też było wyjaśnić - tak jak pisał aizuk - o jakie lody chodzi. Bo z filmiku można ewentualnie wywnioskować że chodzi o figurki z soli, które osoby przebywające w noclegowni miałyby robić.
Przybliżysz lalu zagadnienie :?:
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 18