Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2014, 21:41
Wybory samorządowe 2014
Autor Wiadomość
ewa1980 
Szyb
Ewa


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 163
Skąd: Trąbki-Wieliczka
Wysłany: 04-11-2014, 21:30   

Jest jeden taki co krytykuje wszystko i wszystkich :587:
_________________
Ewa
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 05-11-2014, 00:08   

Idziecie do glosowania ?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-11-2014, 06:40   

Oczywiscie.
_________________
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 05-11-2014, 09:26   

Nie wiem jak Wy, ale ja jeżdżąc po Polsce mam wrażenie wjeżdżając w jakieś miasto, że to niemalże Las Vegas od tych banerów polityczno-wyborzych. Brak jeszcze tyko iluminacji świetlnych, ale w dzień to prawie jak w stolicy kasyn.
_________________
Joshua
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 05-11-2014, 09:43   

Piotrex napisał/a:
Idziecie do glosowania ?

Oczywiście! Dlaczego? Nie będę tu pisał górnlotnych farmazonów o demokracji - może lepiej napiszę tak:
Tylko pójście do głosowania daje mi legitymację do wylewania na tym forum pomyj na demokratycznie wybrane władze. W przeciwnym wypadku każdy mógłby mi gębę zamknąć stwierdzeniem "trzeba było głosować". :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 05-11-2014, 10:21   

Ja oczywiście, że nie. Z jednej prostej przyczyny. Nie działają na mnie slogany i obietnice typu: "zrobię to to i to", bo mam doświadczenie i wiedzę itp. Jak jakiś powie szczerze, że zrobi tyle na ile będzie mógł czy na ile starczy forsy to zagłosuje. Rzucanie na wiatr pustych obietnic to czysta walka polityczna.
_________________
Joshua
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-11-2014, 10:45   

Sa tacy, którzy nie rzucają :)
Ale Ty oceniasz wszystkich przez jeden pryzmat, a szkoda :)
_________________
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 05-11-2014, 11:14   

Źle mnie odbierasz. Chodzi mi o to jak przyjdzie ktoś do władzy to żeby "poszedł w teren" może nie osobiście bo tego nie wymagam ale ktoś z pracowników, ale by zapytał czy mieszkańcy chcą aby wyasfaltowano tą czy tą drogę czy chce aby powstało kino (akurat tego nie chce) itd. A tu z doświadczenia wiem, że przyjdzie nowy włodarz i nowa rada gdzie co tu się oszukiwać każdy będzie robił pod siebie i tam gdzie będzie większość demokratyczna w radzie w tej części w gminie czy powiecie będzie się działo najwięcej jeśli chodzi o inwestycje. Może uogólniam, ale tak zauważyłem. Co do obecnej władzy (żeby nie było, że czepiam się tylko Masnego) to chwale ją tylko za to, że coś robi pomimo błędów i głupstw. Ja pamiętam jeszcze rządy Dudy, gdzie było ogólnie nieróbstwo. Ale obecna władza przesadziła z inwestycjami typu fontanny czy stadion lekkoatletyczny itp., a jak wcielą w życie kino to już porażka totalna. Ta władza wyczerpała się. I dlaczego nie głosuję za zmianą? Bo uważam, że ktoś kto przyjdzie z tych co się wieszają jak kasyna w Las Vegas nie zmieni tego. Każdemu można dać szanse owszem, ale może to sprawdza się w sporcie ... i też nie zawsze (przykład studenta testowanego przez wisłe). A gmina to nie poligon doświadczalny, a tak to w Polsce wygląda. Łatwo wydaje się na XXX cudze (podatników) pieniądze.
_________________
Joshua
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-11-2014, 11:26   

Cytat:
Chodzi mi o to jak przyjdzie ktoś do władzy to żeby "poszedł w teren" może nie osobiście bo tego nie wymagam ale ktoś z pracowników, ale by zapytał czy mieszkańcy chcą aby wyasfaltowano tą czy tą drogę

Od tego są radni, aby takie potrzeby zgłaszać.
Cytat:
A tu z doświadczenia wiem, że przyjdzie nowy włodarz i nowa rada gdzie co tu się oszukiwać każdy będzie robił pod siebie i tam gdzie będzie większość demokratyczna w radzie w tej części w gminie czy powiecie będzie się działo najwięcej jeśli chodzi o inwestycje.

A czy lepiej założyć ręce i nie próbować coś zmienić ?
Są tacy na forum co obiecują pewna inwestycję od Euro 2012, mają ją dopisaną do programu wyborczego, istnieje chyba tylko po to aby była kiełbasą. W sumie to nawet dwóch się o nią bija, kto jest ojcem chrzestnym.
Cytat:
Co do obecnej władzy (żeby nie było, że czepiam się tylko Masnego) to chwale ją tylko za to, że coś robi pomimo błędów i głupstw.

Coś owszem, a czy to wszystko jest przemyślane , to nie mam przekonania.
Cytat:
Ja pamiętam jeszcze rządy Dudy, gdzie było ogólnie nieróbstwo.

A były wtedy fundusze UE i mega zadłużenie miasta i powiatu ? Pytanie czy to co jest teraz nie jest przeszacowane, 3 pokolenia będą spłacać kredyty :)
Cytat:
Ale obecna władza przesadziła z inwestycjami typu fontanny czy stadion lekkoatletyczny itp., a jak wcielą w życie kino to już porażka totalna.

Ale sporo ludzi się na to kupi, bo u siebie na wsi tego nie mieli, a teraz w miesice to bomba !
Cytat:
Bo uważam, że ktoś kto przyjdzie z tych co się wieszają jak kasyna w Las Vegas nie zmieni tego.

I masz całkowita rację :)
Cytat:
A gmina to nie poligon doświadczalny, a tak to w Polsce wygląda.

Czyli nie ma sensu wybierać i po prostu zostawić tych co są na wieki ?
Cytat:
Łatwo wydaje się na XXX cudze (podatników) pieniądze.

Dlatego warto mieć nad tym kontrole, a kontrola to ludzie, który możesz przekazać swoje zaufanie.
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 05-11-2014, 11:43   

Joshua napisał/a:
Chodzi mi o to jak przyjdzie ktoś do władzy to żeby "poszedł w teren" może nie osobiście bo tego nie wymagam ale ktoś z pracowników, ale by zapytał czy mieszkańcy chcą aby wyasfaltowano tą czy tą drogę

Takich to ze świecą szukać - ale jak napiszesz jedno pismo, drugie zaczniesz za tym chodzic - to nawet przy niesprzyjającej władzy da się "co - nieco" załatwić. Za chodnikiem w Koźmicach mieszkańcy chodzili i organizowali akcje podpisów przez 8 lat. Mimo, ze burmistrz Koźmicom wyjątkowo nie sprzyja - chodnik jest, właśnie trwają odbiory. Może i kiełbasa wyborcza, ale dla mieszkańców najważniejsze są inwetsycje na miejscu. Pewnie tym chodnikiem kupił sobie iles tam głosów (on i powiat - bo to teoretycznie inwestycja powiatowa - ale ludzie tego nie rozróżniają).
Owszem - najwygodniejsza jest postawa "ja do tego gooowna (wyborów) ręki nie przykładam". Tylko to dla Twojej najblizszej okolicy zadnego pozytku nie przyniesie. I bedziesz mógł z satysfakcją wtedy powiedzieć - "a mówiłem, ze nie było warto" :D
Demokracja to taki ustrój, gdzie władza powinna być "nasza" a nie "ich". U nas ciagle pokutuje socjalistyczne "oni - władza". Tymczasem w społecznościach gdzie ludziom sie chce coś robic (jak np. w Koźmicach, gdzie jest grupa zapaleńców, z których część wsi się naśmiewa) - nawet jeśli władza rzuca kłody pod nogi, da się cos osiagnąć - właśnie legalnymi, demokratycznymi metodami.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 05-11-2014, 11:46   

Po prostu dla mnie nie ma kandydata jak to nazwę ponad wszystkimi. Jeśli byłby ktoś kto sprawdził się już w czymś takim to tak. Ale zwykle to są ludzie, którzy są już byli przy władzy w rożnej formie i niczym szczególnym nie wyróżnili się. Nie będę głosował tylko po to by głosować. Co do radnych, którzy za mnie będą reprezentować planowanie inwestycji. Owszem jeśli będą w radzie demokratyczną większością to tak, ale jak w opozycji mniejszościowej to już znamy to z obecnej sytuacji gdzie pisał o tym jakie parodie były na sesjach Piotr Ptak. Co może pojedynczy radny? Prosić, zabierać głos, ale to nie zmieni faktu, że w pojedynkę nic nie zrobi. Zgadzam się, że przesadzili z zadłużeniem, ale po co było budować np. fontanny. Wieliczka to nie Rzym, ale o tym chyba zapomniano. Jest sens wybierać, ale niech każdy robi to z własnego sumienia i przekonania. Ja takiego przekonania ani do obecnej władzy ani do kandydatów nie mam i stąd nie idę głosować. Odstrasza mnie niestety to wieszanie tych plakatów i ilość tego. To jest dopiero marnotrawienie pieniędzy. W tym roku to naprawdę przesadzają.
_________________
Joshua
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 05-11-2014, 11:54   

Joshua napisał/a:
Po prostu dla mnie nie ma kandydata jak to nazwę ponad wszystkimi.

I takiego nigdy nie będzie. Polityka (również na poziomie samorządowym) to sztuka zawierania kompromisów. Wybory - to metoda lobbowania, aby część z naszych postulatów władza uwzględniła.
Wkur...ją mnie fontanny, ale jeśli będzie kanalizacja w mojej wiosce - to niech sobie te fontanny budują - tak w skrócie opiszę moja postawę wobec władz.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-11-2014, 12:00   

Cytat:
Jeśli byłby ktoś kto sprawdził się już w czymś takim to tak.

Każdy od czegoś zaczyna. Gdzieś musisz zbudować wiedze i doświadczenie.
Cytat:
Owszem jeśli będą w radzie demokratyczną większością to tak, ale jak w opozycji mniejszościowej to już znamy to z obecnej sytuacji gdzie pisał o tym jakie parodie były na sesjach Piotr Ptak.

I pewnie dlatego poszedł na "druga stronę" ;) Po co się męczyć dla mieszkańców, jak można być w większości i odnosić sukcesy :)
Cytat:
Co może pojedynczy radny? Prosić, zabierać głos, ale to nie zmieni faktu, że w pojedynkę nic nie zrobi.

Nie do końca, ma do dyspozycji, prawo, sądy, różne instytucje :)
Cytat:
Odstrasza mnie niestety to wieszanie tych plakatów i ilość tego.

To głosuj na tych co mają sensowny program a nie tapetują miasta hasłami "MIESZKANIEC".
Cytat:
To jest dopiero marnotrawienie pieniędzy. W tym roku to naprawdę przesadzają.

Jak się człowiek czegoś boi to robi wszystko co w jego mocy aby zwyciężyć, koszty się wtedy nie liczą :)
_________________
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 05-11-2014, 12:36   

Dobra Panowie
Ile ludzi na świecie tyle poglądów. Wy nie przekonacie mnie, ja Was. Tylko tu "forumujemy" wymieniając poglądy i osądy i na tym poprzestańmy. Każdy z nas ma swoje racje. Ja wyruszam w Polskę z racji wykonywanej działalności.
Pozdro
_________________
Joshua
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-11-2014, 13:14   

A ja znalazłem wspaniały plakat pasujący do wielickich klimatów :)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 18