Poprzedni temat «» Następny temat
Ogródek, ogrodnictwo
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-03-2008, 16:10   Ogródek, ogrodnictwo

no wlasnie wiosna juz prawie przyszla i czas sie wziac za porzadki w ogrodzie.. kojarzycie moze gdzies tu w okolicy jakies sklepy ogrodnicze z krzewami, szkolki etc??

potrzebuje tego z kilkadziesiat sztuk, tuje, swierki i temu podobne rosliny.. w Krakowie ceny maja jak z kosmosu..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 11-03-2008, 16:16   

Za Kingą jest parking tam na pewno maja takie rzeczy
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-03-2008, 16:37   

w kokotow, szkółka Batko, ceny porównywalne z innymi szkółkami - można się targować. Jak celujesz tylko w cenę to poczekaj na szalone promocje w marketach - w zeszłym roku było tanio.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 11-03-2008, 17:14   

Tsubasa, za kingą u Gargasa mają już otwarte. Plus że jak coś potrzebujesz i sobie wymyślisz to Ci sprowadzą. ale w szkółkach mają taniej. Jak się jedzie do Niepołomic po lewej str jest jakaś szkólka nie znam cen bo dopiero po świętach będę się tym interesować to dam znać. Co do Świerków to najlepiej w leśnictwie pytaj za parę złoty sprzedają.


Pozdrawiam

Ps. Masz jakieś wizje co do swojego ogrodu bo mogę wam pożyczyć książki :): ) ??

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 11-03-2008, 18:47   

moze utrafisz jakąs jodełke z zeszłego roku z przedswiatecznego szaleństwa:P i pod warunkiem ze ma korzeń:)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-03-2008, 19:45   

agga napisał/a:


Ps. Masz jakieś wizje co do swojego ogrodu bo mogę wam pożyczyć książki :): ) ??

Pozdrawiam


no wizje pewna mamy, potrzebuje okolo 20 zywotnikow zachodnich (tak do 120cm), tyle samo jakichs mniejszych, kilkanascie swierkow tudziez innych iglakow, pare roslin na skalniaka to sobie od mamy z ogrodka wykopie ;) kilkanascie pieciornikow, jakies drzewo ozdobne (niskopienne najlepiej z opadajacymi galeziami), troche rozy pnacej, jakies jalowce, kilkanascie workow kory i pewnie duzo wiecej torfu, kilka ton kamyczkow na sciezki, a na koniec dopelnienie calosci - trawnik wykladany z rolki.. plan ambitny mamy, jak masz jakies ciekawe ksiazki na ten temat to podjade do Was i sobie pozycze.. najlepiej jakby tam byly jakies gotowe projekty, bo zawsze mozna cos ciekawego podpatrzec..
i jeszcze moze na jesieni sobie walniemy altanke jak ceny po sezonie troche spadna..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-03-2008, 20:35   

Tsubasa, to w takim razie zapraszam na kawkę :) Mam parę wybierzesz sobie są fajne projekty można dostać natchnienia :): ) Co do roślin do skalniaka też mam dużo fajnych np. goździk chiński więc jak chcesz to się podziele bo już mi się to porozrastało i w ogóle dużo mam roślin chętnie się z Wami podziele :): )

Pozdrawiam
_________________
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 22-03-2011, 23:32   

Zadziwiająco mało postów tu... A tyle ludzi robi coś w ogródkach.

Czy ktoś kupował kiedyś różaneczniki online, albo może polecić szkółkę niewirtualną z dużym wyborem tych roslin właśnie?

Jak kupiliście korę do ściółkowania, to domyslam się, że jest ona nieprzekompostowana - nawozicie azotem wokól roślin?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-03-2011, 07:35   

Jak interesują Was duże ilości, to polecam udać się do Krzywaczki (z zakopianki odbijamy na Wadowice). Po prawej stronie tuż przed "centrum" jest ogrodnik u którego się zaopatruję się od dawna. Przy wydatku rzędu 200 pln zwrócą się koszty dojazdu, a wybór i fachowość porad jest znacznie większa niż w Wieliczce.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-03-2011, 07:45   

Korę kupuję w Obi, jakoś tak się przyzwyczaiłem że mam blisko. Roślinek nie nawożę - jak sadziłem rododendrony to im tylko raz coś tam dla nich wrzuciłem do ziemi i teraz sobie rosną.. Tuje kupowałem bodajże w praktikerze ze 4 lata temu..

jeżeli chodzi o szkółki to rzadko korzystam - prędzej podbieram szczepki od mamy z ogrodu.. zresztą ja jestem minimalistyczny roślinnie.. mam kilka róż, z 20 pięciorników, kilka rododendronów i tyle.. reszta to trawa i błoto

jak mi się zdarzy coś kupić to najczęściej koło kabla na wielickiej. fajna szkółka też jest przed Lipnicą Murowaną, ale tam jest prawie 50km..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-03-2011, 07:53   

Zielsko kupuje u Batki. Wszystko sie przyjmuje. Azotem posypalem kiedys trawe; blad, nie moglem nadazyc z koszeniem
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-03-2011, 07:57   

ArturSosin napisał/a:
Zielsko kupuje u Batki.


ciii.. policja też czyta to forum :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-03-2011, 08:27   

solniak napisał/a:
szkółkę niewirtualną z dużym wyborem tych roslin właśnie?

tak, ja mogę :)
polecam małą wycieczkę do Pisarzowic koło Bielska, do szkółki której specjalizacją są kwaśnolubne rośliny, jest to najbardziej profesjonalnie zorganizowana szkółka jaką zdarzyło mi się spotkać, mają spory ogród pokazowy (z kawiarnią i placem zabaw dla dzieci), gdzie można sobie zobaczyć, jak poszczególne gatunki wyglądają po kilku latach (żeby czegoś za ciasno nie posadzić)...link
http://www.azalia.pl/inde...nu=33&id_str=18
plac z roślinami do kupienia jest tak z 5 razy większy niż np. w Krzywaczce (nie mówiąc o różnorodności gatunków, zwłaszcza różaneczników, azalii i magnolii)
aha, odradzam wizytę podczas święta kwitnących azalii, bo są wtedy straszne tłumy...Czechów, którzy przyjeżdżają autokarami i wykupują wszystko, jak leci...ale wtedy są też otwarte dla zwiedzających prywatne ogrody właścicieli, gdzie są lasy różaneczników... najlepiej się wybrać oczywiście początkiem maja, bo wszystko kwitnie i można sobie wybrać odpowiedni kolor...
w tej samej miejscowości parę metrów dalej jest również taka szkółka
http://www.kubiczek.com.pl/galeria.html
oraz kilometr dalej rodzinny odłam tej pierwszej
http://www.pudelko.com.pl/punkt_sprzedazy
ja mam ogólnie lekkie kuku w temacie ogródek :D
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 23-03-2011, 13:17   

ygrek napisał/a:
Krzywaczk

Tak, to dobre miejsce - właściwie wszystkie roślinki tańsze niż Wieliczka i okolice.

Tsubasa napisał/a:
Lipnicą Murowaną, ale tam jest prawie 50km..

Duży tam mają wybór?

atam napisał/a:
najlepiej się wybrać oczywiście początkiem maja, bo wszystko kwitnie i można sobie wybrać odpowiedni kolor...

Dzięi za info o szkółce.
A nie lepiej je wcześniej sadzić? W maju to już cześto susza przychodzi.

atam napisał/a:
święta kwitnących azalii, bo są wtedy straszne tłumy

Kiedy to jest?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-03-2011, 17:51   

solniak napisał/a:
Kiedy to jest?

popatrz na link pierwszej szkółki, bo tak się nazywa ich impreza...
solniak napisał/a:
A nie lepiej je wcześniej sadzić? W maju to już cześto susza przychodzi.

wszystkie nowo posadzone rośliny trzeba podlać, najlepiej zaraz po posadzeniu i z raz później, i tyle właściwie wystarczy przy normalnej pogodzie, w tamtym roku w maju zaczęła się powódź i było bardzo dużo deszczu, więc nie wiem, dlaczego piszesz o suszy w maju ;) ... natomiast w maju lub czasem wcześniej jak jest ciepło, zakwitają różaneczniki i wtedy możesz sobie wybrać odpowiedni gatunek, bo tutaj chodzi właśnie o kwiaty, a karteczki ze zdjęciem nie zawsze prawidłowo oddają rzeczywistość... ale oczywiście wcześniej też można... :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17