Poprzedni temat «» Następny temat
Zapraszam do przeczytania wywiadu z Burmistrzem Wieliczki
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 08-11-2010, 13:41   

Burmistrz napisał/a:
Przypomnę, że przetargi na wykonanie sanitarnej sieci w południowej części gminy rozstrzygnęliśmy na przełomie czerwca i lipca tego roku.


Czy cos mnie ominęło? Nie dalej, jak w maju lub czerwcu na zebraniu wiejskim informowano, że w południowej cześci gminy nie ma kanalizacji i nie będzie bo sie nie opłaca. Miały byc tylko lokalne oczyszczalnie ekologiczne.
To zdanie to chyba jakies przejęzyczenie?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ap
Gość
Wysłany: 08-11-2010, 15:36   

południowa część gminy tj. do Sierczy i Rożnowej na stronę Wieliczki. Lokalnych oczyszczalni też nie będzie - mogą być przydomowe
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 08-11-2010, 16:53   

ap napisał/a:
południowa część gminy tj. do Sierczy i Rożnowej na stronę Wieliczki.


Stwierdzenie to sugeruje, ze dla Pana Burmistrza południe gminy kończy się na Sierczy. Ciekawe....
A reszta to niby co? - Myślenice? :diabel2:
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 08-11-2010, 17:18   

Dla miejscowości położonych dalej na południe pełnomocnik burmistrza d.s. trudnych opracował w ramach zobowiązania przedwyborczego kilka wzorów sławojek. Ten rodzaj ubikacji spotykany jest w uboższych wsiach, a niekiedy nawet w miastach, niedysponujących kanalizacją sanitarną ani ogólnospławną, jak również wszędzie tam, gdzie instalowanie rozwiązań bardziej technologicznie zaawansowanych nie ma ekonomicznego uzasadnienia.
 
     
ap
Gość
Wysłany: 08-11-2010, 17:37   

kiotari napisał/a:
Stwierdzenie to sugeruje, ze dla Pana Burmistrza południe gminy kończy się na Sierczy. Ciekawe....
A reszta to niby co? - Myślenice?

Kiotari - powiem szczerze - wolałbym Myślenice, tam nawet w trudnym terenie robią teraz kanalizację z pieniądze unijne - np Bysina. Widocznie ichniejszy burmistrz jest mniej wykształcony i na dobrobycie wsi też mu zależy. Szkoda, że u nas nie kandyduje - miałby mój głos w ciemno.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-11-2010, 19:19   

merevel napisał/a:
mógłbyś dać linka do tego ??


http://www.arturkoziol.eu/
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 08-11-2010, 20:00   

ap napisał/a:
Lokalnych oczyszczalni też nie będzie - mogą być przydomowe

Ciekawa jest ta wersja albowiem na ostatnim/przedostatnim zebraniu wiejskim przedstawiciel władzy (nie pomnę który, ale na pewno nie był to burmistrz :diabel2: ) stwierdził wijąc się i mącąc w zeznaniach, że szansą dla mieszkającyh w tym niegościnnym terenie są ewntualnie niewielkie, zbiorcze oczyszczalnie.
W praktyce zaś sąsiadka chciała zrobić przydomową oczyszczalnię, ale ilość dokumentacji oraz kłopoty z dowiedzeniem się co właściwie powinno się w niej znaleźć ją zniechęciły i dokonała zakupu zbiornika bezodpływowego czyli tzw. szamba.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
ap
Gość
Wysłany: 08-11-2010, 20:19   

T napisał/a:
Ciekawa jest ta wersja albowiem na ostatnim/przedostatnim zebraniu wiejskim przedstawiciel władzy (nie pomnę który, ale na pewno nie był to burmistrz ) stwierdził wijąc się i mącąc w zeznaniach, że szansą dla mieszkającyh w tym niegościnnym terenie są ewntualnie niewielkie, zbiorcze oczyszczalnie.
W praktyce zaś sąsiadka chciała zrobić przydomową oczyszczalnię, ale ilość dokumentacji oraz kłopoty z dowiedzeniem się co właściwie powinno się w niej znaleźć ją zniechęciły i dokonała zakupu zbiornika bezodpływowego czyli tzw. szamba

w spotkaniach wiejskich nie uczestniczy burmistrz - ma do tego pionków tj. sołtys i urzędnicy. Niezależnie od mojego stanu wiedzy na temat możliwości tzw. programu przydomowych oczyszczalni (parę miesięcy temu była dyskusja na forum, też zabierałem głos) z ciekawości poszedłem na spotkanie wiejskie (z miasta Wieliczka wyprowadziłem się 4 lata temu) - porażka, stek bzdur i niekompetencji, nieuctwo, partactwo. Próbowałem zadać pytania techniczne dotyczące solarów (temat ciągle żywy), oczyszczalni, kanalizacji, dróg - wyszedłem po 1/2 po prostu nie mam czasu na bicie piany. Gdybym ja tak próbował pracować - po pierwszym m-cu wylotka z roboty. Różnica jest taka, że współpracuję z prywatną firmą zagraniczną o dużym autorytecie a nie przejadam pieniędzy podatników
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-11-2010, 22:20   

ap napisał/a:
w spotkaniach wiejskich nie uczestniczy burmistrz


a tu się mylisz - na ostatnim jakim byłem burmistrz był osobiście z komendantem straży miejskiej i jeszcze kilkoma osobami
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 08-11-2010, 22:34   

ap napisał/a:
w spotkaniach wiejskich nie uczestniczy burmistrz - ma do tego pionków tj. sołtys i urzędnicy.


Bzdury Waść gadasz - burmistrz na spotkaniu wiejskim. .
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 08-11-2010, 23:57   

zenon napisał/a:
Bzdury Waść gadasz - burmistrz na spotkaniu wiejskim. .

Istotnie, był:
Cytat:
Burmistrz, pan Artur Kozioł, obiecał, że do końca III kwartału 2007 roku zostanie przygotowany plan...
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-11-2010, 01:54   

Nawet na zdjęciu go widać :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ap
Gość
Wysłany: 09-11-2010, 09:33   

widać wieś wsi nierówna :-(
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 09-11-2010, 09:57   

Na ostatnim spotkaniu wiejskim był burmistrz Gawor, sekretarz Panuś, komendant straży i ktos z policji. Niestety w temacie kanalizacji dla południa gminy nic nie potafili powiedzieć sensownego, oprócz tego, że się "nie opłaca".
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ap
Gość
Wysłany: 09-11-2010, 10:14   

kiotari napisał/a:
Na ostatnim spotkaniu wiejskim był burmistrz Gawor, sekretarz Panuś, komendant straży i ktos z policji.


no nie - u was to jacyś burżuje - u nas był sekretarz, przedstawiciel dróg gminnych i sołtys. Zero konkretów oprócz dyskusji o jednym przepuście w rowie i 10 m2 utwardzenia drogi. Żenada. Mam prośbę - niech się nie obraża centrum :-) i północ :-)gminy - potrzeba chyba trochę inwestycji (mam na myśli kanalizację) na południu od magicznej linii Siercz-Rożnowa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16