Poprzedni temat «» Następny temat
Zastaw się, a postaw się
Autor Wiadomość
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 30-07-2012, 23:46   

A to sie kaczuchy zdziwily :)
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-07-2012, 09:50   

nacomito napisał/a:
Po łykendzie, w blasku słońca, ale bez fanfar, fontanna ponownie działa. Działają również halogeny podświetlające i ogrzewające plansze promujące niedoszłych zdobywców pięknego trofeum Euro 2012.


Widzę, że Twoja ulubiona fontanna jest dla Ciebie źródłem nieustających zmiennych wrażeń, którymi dzielisz się z nami na forum. To wzruszające :D
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
soltown 
Żupnik


Dołączyła: 03 Mar 2011
Posty: 78
Wysłany: 31-07-2012, 13:12   

biedna fontanna...
 
     
woykr 
Żupnik


Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 71
Wysłany: 31-07-2012, 14:39   

Apropo tych podśwetlonych planszy. Jak myślicie jeżeli Polska drużyna była by gościem w słonecznej Italii (gdyby tam odbywało się Euro) Mieszkali by w jakimś małym miasteczku to czy stali by się taka sama atrakcją jak miało to miejsce w Wieliczce oraz czy budowano by kapliczki ku czci PL drużyny ?
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-07-2012, 15:18   

woykr napisał/a:
Apropo tych podśwetlonych planszy. Jak myślicie jeżeli Polska drużyna była by gościem w słonecznej Italii (gdyby tam odbywało się Euro) Mieszkali by w jakimś małym miasteczku to czy stali by się taka sama atrakcją jak miało to miejsce w Wieliczce oraz czy budowano by kapliczki ku czci PL drużyny ?


Oceniam, że miasta czy lokalne społeczności w jakiś sposób chcą podkreślić wieksze wydarzenia w ich historii a czasami nawet uhonorować takowe. Jeżeli dla owego włoskiego miasteczka pobyt polskiej reprezentacji (której nie udało się wyjść z grupy a więc trudno porównywać ją z reprezentacją Włoch) byłby wydarzeniem znaczącym to być może również szczyciliby się tym na wzór Wieliczki albo w jakiejś innej formie. Ale to tylko moje przypuszczenia.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-07-2012, 17:03   

Bzdura :)
Nikt poza Wieliczka nie zmarnował tyle kasy na pseudo promocje. Czy coś do dało ?
Ocenimy po sezonie :)
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 31-07-2012, 18:56   

raphalsky napisał/a:
również szczyciliby się tym
I wstrzymali pociagi? Mam inne przypuszczenia.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2012, 10:56   

przemo napisał/a:
Bzdura :)
Nikt poza Wieliczka nie zmarnował tyle kasy na pseudo promocje. Czy coś do dało ?
Ocenimy po sezonie :)


Wymień, proszę, jakieś ostatnie wydarzenie o podobnej skali które miało związek z Wieliczką :)


ArturSosin napisał/a:
raphalsky napisał/a:
również szczyciliby się tym
I wstrzymali pociagi? Mam inne przypuszczenia.


Tego nie napisałem. Podobnie jak nie napisałem, że w owym hipotetycznym miasteczku otwieraliby malowidło 3D, robili 5-tonową lasanię, odnowili park i zainstalowali fontannę.
Napisałem jedynie o swoich przypuszczeniach :)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-08-2012, 15:26   

Cytat:
Wymień, proszę, jakieś ostatnie wydarzenie o podobnej skali które miało związek z Wieliczką

Możesz rozwinąć bo nie rozumiem ?
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2012, 16:50   

przykład z podwórka obok:


Pracownicy przedszkoli, szkół niepublicznych i niektórych instytucji kultury nie otrzymali od miasta wynagrodzeń za lipiec. Kraków znów ma problem z bieżącymi płatnościami.

Więcej... http://wyborcza.biz/bizne...l#ixzz22J2oCz5r


nie tak dawno w Rmfmaxxx śmiali się z Argentyny, gdzie władze w drodze losowania wybierają osoby które za dany miesiąc otrzymają wypłatę w terminie :diabel2:
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2012, 16:52   

przemo napisał/a:
Cytat:
Wymień, proszę, jakieś ostatnie wydarzenie o podobnej skali które miało związek z Wieliczką

Możesz rozwinąć bo nie rozumiem ?


Oceniam, że Euro było dla Wieliczki wydarzeniem znaczącym w jej współczesnej historii, choćby ze względu na rozgłos wydarzenia. Czy jestes w stanie wymienić wydarzenie podobnej rangi w którym Wieliczka brałaby udział? Skoro środki wydatkowane na promocje miasta w związku z Euro są inwestycją chybioną to które wydarzenie z ostatnich lat przyniosło Wieliczce choćby taki rozgłos jaki towarzyszył Euro?
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 01-08-2012, 20:12   

raphalsky napisał/a:
Oceniam, że Euro było dla Wieliczki wydarzeniem znaczącym w jej współczesnej historii
A ja oceniam, ze Wieliczka byla jedynie noclegownia dla jednej z druzyn bioracych udzial w Euro. Niemniej, owszem o Wieliczce sie nieco mowilo z tego powodu ale nie przesadzajmy.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-08-2012, 21:03   

Cytat:
Oceniam, że Euro było dla Wieliczki wydarzeniem znaczącym w jej współczesnej historii, choćby ze względu na rozgłos wydarzenia.

Masz prawo mieć takie zdanie, ale dla mnie wydarzenia historyczne to takie co coś wnoszą do dziejów miasta, państwa lub świata. Co wniosło euro poza długiem i wizualna odmianą ?
Cytat:
Czy jestes w stanie wymienić wydarzenie podobnej rangi w którym Wieliczka brałaby udział?

Dla mnie to nie było żadne wydarzenie dla miasta, jedynie dla hotelu Turówka.
Miasto spędzało tylko dzieci na oficjalne imprezy i kłamało gdzie mogło na temat wszystkich wydarzeń z euro. Nie będę więć porównywał. Znacznie ważniejsze wydarzenie będzie dla miasta jak otworzą Regis.
Cytat:
Skoro środki wydatkowane na promocje miasta w związku z Euro są inwestycją chybioną to które wydarzenie z ostatnich lat przyniosło Wieliczce choćby taki rozgłos jaki towarzyszył Euro?

Choćby kilka poprzednich tour de pologne, rajdy samochodowe, awaria w poprzeczni Mina.
Słowo rozgłos jest względne, bo nei pokazywano Wieliczki tylko hotel Turówka. Kto pokazał gdziekolwiek w TV lub prasie odremontowane centrum ? Pojawiały się jedynie migawki z bohomaza 3D.
Pokaż mi też wymierne wyniki tej "promocji", Turówka pewnie coś może o tym powiedzieć, ale Wieliczka jako miasto zdecydowanie nie.
_________________
 
     
woykr 
Żupnik


Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 71
Wysłany: 01-08-2012, 23:43   

Promocja kosztuje! Tylko ta wymierna promocja która powoduje ze regionalny rynek zaczyna zarabiać!
Nie tylko kopalnia, nie tylko 4 parkingi, hotel turówka i Madzillooo (biznes spoza regionu)

Dopólki miasto nie stworzy magnesu który będzie po kopalni ściagał turystów i przytrzymywał ich na chwilkę w okolicy to duze pieniądze wydawane na promocje będą zawsze w bilansie jako duża starta !
Malowidło 3d jest namiastką tego magnesu pwiedzmy co 50 turysta wychadząć z kopalni nie idzie prosto do autobusu tylko idzie na rynek zobaczyc malowidło zrobić pamiatkowe zdjęcie... no ale czar pryska i na tym się kończy dalej turysta nie wie co ma zrobić i wraca do autobusu!

Nie jestem specem ale myślę że są sposoby na to zeby urozmaicić szlaki turystyczne robiac odpowiednie badania, ukierunkowując PR.

Reansumująć moją wypowiedź
Zgadzam się ze na promocję należy wydawać pieniądzę - ale tylko na przemyślaną promocję
Jak dla mnie wielkei hallo z tego pobytu Włochów którzy defakto mieli gdzies Wieliczkę "taka wiejska podnieta ze "ich troje" było na wsi ;) "
Faktycznie w swiat poszła informacja o Wieliczce ale nie tylko ta dobra :/
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2012, 08:07   

Dodam jeszcze do tego, że malowidło, owszem cieszy się niezłą frekwencją.
Wielkie banery i reklamy na wjeździe do miasta - pomysł niezły.
Niestety nie pomyślano o kierunkowskazach dla pieszych. Ostatnio trzykrotnie mnie turyści pytali "którędy do kopalni" (czytaj do autokaru pod kopalnią) co potwierdza tezę postawioną powyżej.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16