Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
31-01-2011, 09:14
Brak prądu w Krzyszkowicach
Autor Wiadomość
Młody
Gość
Wysłany: 28-09-2009, 23:46   

Tak dla podsumowania:

juwisz napisał/a:
Krótki 1-sekundowy zanik=brak prądu
(27.09.2009) (07:10)

Dyskusja na temat, czy 1-sekundowe zaniki są uciążliwe dla mieszkańców i sprzętu jest nie na miejscu. Ma XXX być prąd i tyle, nic mnie nie obchodzi czy linia jest nowa czy stara, napowietrzna czy podziemna. Jak nam zepsuje sie kotłownia gazowa na osiedlu (a właściwie 5 kotłowni), to dostawca prądu będzie musiał bardzo słono zapłacić za naprawę. W mieszkaniach ludzie mają dużo nowowczesnego elektronicznego sprzętu (pralki, lodówki, zmywarki, TV itd), które nie lubią takich rzeczy. Płacę rachunki za prąd, zapłaciłem swojego czasu za przyłącze i więcej mnie nic nie obchodzi, niech dostawca martwi się o kabelki. Tyle w temacie.


Jakoś potrafiłem kupuić sobie zmywarkę z pamięcią, która po powrocie zasilania kontynuje sobie program. Wszyscy moi znajomi, którzy mają gazowe piece, mają urządzenia z podtrzymywaniem. Znam wielu elektryków, kolesi pracującyw w Elektrowni, czy też ludzi pracujących w innych zawodach technicznych, oprócz tego wiele osób, wprawdzie bez technicznego wykształcenia, ale rozgarniętych i myślących, oni nie mają takich problemów (umysłowych?) jak wy tutaj.

Jakoś nikt z nich nigdy nie wpadł, by narzekać na krótką przerwę w zasilaniu! No może po prostu byli zaradni i zabezpieczyli się za wczasnu na wypadek problemów.
No może po prostu mają pracę, dom, rodzinę i ważniejsze sprawy niż użalanie się nad sobą.

A na tym forum dzieci neostrady mają świetną zabawę, wyliczając swoje żale: jak ktoś jest życiową sierotą i nie nauczyli go nigdy, by radzić sobie samemu w życiu, to efekty są widoczne.

Zeruje pamięć sterownika, zamontuj UPS.
Z tą różnicą, że moi znajomi i inni normalni ludzie zrobili to od razu, bo było to dla nich coś oczywistego i naturalnego, a tutaj co niektórzy przejawiają podejście rozpieszczonego królewicza "mamo, tato, odłączyli, każ wsadzić drektora Enionu do lochu".

I dobra rada; zamiast pisać koleinego posta, poszukaj w googlach materiałów o zabezpieczaniu urządzeń przed utratą zasilania, jest tego sporo.
 
     
Młody
Gość
Wysłany: 29-09-2009, 00:08   

ygrek napisał/a:
Wiesz co młody? Mnie za przeproszeniem rypie kto i co podłącza do sieci. Nie leży to w kręgu moich zainteresowań. Ale jak najbardziej w kręgu moich zainteresowań leży ciągłość i jakość zasilania z sieci XXX monopolisty, jakimi są Enion, PGNiG czy ZGK (na szczęście monopolu telekomunikacyjnego już nie mamy). Można nawpierdzielać setki kruczków drobnym drukiem do umowy i zarzucać laików fachowymi terminami, ale (uwaga trudne słowa) przyzwoitość i uczciwość nakazują dokładać wszelkich starań, ze strony dominującego na rynku dostawcy usług, w celu "zrobienia dobrze" swoim klientom. Wiem, wiem, żyjemy w XXI wieku i te trudne słowa już dawno powinny być usunięte ze słownika poprawnej polszczyzny i zastąpione słowami "cwaniactwo", "naciąganie", "wykorzystywanie" i paroma innymi. Ale czekam z niecierpliwością na złamanie monopolu w dostarczaniu energii elektrycznej i gazu. Zobaczymy czy wtedy Tobie podobni dalej będą mieli za nic ludzi którzy faktycznie Was utrzymują. Chyba że państwo nada enionom i spółce status zakładów pracy chronionej, którymi faktycznie są (dla jasności - nie chodzi mi o upośledzenie fizyczne).


I oto typowy przedstawiciel polactwa. Nie interesuje go przyczyna problemu, to że jest on skomplikowany i tródny do usunięcia, że z fachowego punktu widzeniato nie jest takie proste.
Czy dla Enionu to takie korzystne, że ktoś przeciąza transformatory i linie zasilające?
Oczywiście, że nie.
Ale nik tni będzie ciągną osobnej lini do każdego domu, bo może kiedyś coś... .
Nie po to wydaje się zakazy podłączania bezpośrednio do sieci np; dużych silników, żeby
zapisać trochę papieru, tylko to ma konkretne powody.
Sieci oblicza się tak, że powinny wystarczać dla normalnych sprzętów domowych, nikt nie będzie podnosić kosztów, bo "może ktoś za ileś lat wystawi sobie spawalnię".

Jak ktoś chce coś takiego postawić, to powinien wystąpić o tz. przydział mocy. Oczywiście to wiąże się z kosztami, a za prąd nadal płacimy tyle samo, więc jeżeli maszyny powiodują tylko chwilowy skok wartości pobieranego prądu, zwykłe przyłącze wystarczy. Oczywiście wszyscy inni mają przez to problemy.
Kolesie powodujący takie spadki są jednak tródni do znalezienia, zwłaszcza, że uruchamiają urządzenia o różnych porach i może ich być kilku (może nawet ko ktoś z was robi takie coś nieświadomie), więc na odgórna rozwiązanie na prawdę radzę nie liczyć. Tylko własne działania prewencyjne są skuteczne.

I coś o czym zapomniałem dodać (niespodzianka!), mianowicie z tego co wiem Enion ściga gości powodujących takie spadki w sieci. przynajmniej słyszałem o przypadku, w którym znaleźli gościa, który miał w garażu kilka tryskarek, powodujących przy rozruchu duże spadki napięcia. Koleś jednak nie krył się z maszynami, tylko sąsiedzi nie wiedzieli, że to przez to. Jak to jest jednak dziadziuś spawający sobie podstawki do kwiatów przemysłową spawarką, którą z jakiegoś złomu przywlókł, zapomnijcie, że go znajdą.

I na koniec jeszcze dodam, że NIE PRACUJĘ W ENIONIE I NIE MAM ZWIĄZKÓW Z TĄ FIRMĄ POZA MOIM PRZYŁĄCZEM!
Patrze na sprawę całkiem z boku i mowię jak jest.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 29-09-2009, 00:10   

Młody, zamiast prowadzić z Tobą wielce pouczającą dysputę posłużę się mistrzem fraszki Janem Izydorem Sztaudyngerem:
    Ekselencjo pozwól, że ci zejdziem z drogi.
    Tak do g.ówna przy drodze powiedziały nogi.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2009, 05:15   

Cytat:
Jakoś nikt z nich nigdy nie wpadł, by narzekać na krótką przerwę w zasilaniu! No może po prostu byli zaradni i zabezpieczyli się za wczasnu na wypadek problemów.

Niestety mieszkałem w Krakowie gdzie takich problemów nie było, więc tego nie przewidziałem, widocznie nie jestem zaradny. Enion przyjmując parę tysięcy za przyłącz nawet się nie zająknął, że nie gwarantują napięcia 24h.

No ale wg Młodego ludzie powinni stawać na uszach z radości, że w ogóle mają prąd.

Na szczęście ludzie zgłaszali i nudzili i podobno teraz sytuacja się poprawiła, bo wymieniono jakiś transformator.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2009, 09:13   

pablo napisał/a:
No ale wg Młodego ludzie powinni stawać na uszach z radości, że w ogóle mają prąd.

Niestety takie podejście rodem z PRL pokutuje do dzisiaj.
Jakieś 50 lat temu było coś takiego jak ustawa o powszechnej gazyfikacji i elektryfikacji wsi. W dużym skrócie polegało to na tym że ludzie np zrzucali się na słupy a zakład energetyczny dociągał im prąd. Nikogo wtedy nie interesowało czyj to grunt, jakie kable, jak to leci. Ludzie się cieszyli że w ogóle maja prąd. Niektórym się wydaje że i tak powinno być dzisiaj.
Jeśli się rozejrzeć po okolicach Wieliczki to te słupy do dzisiaj stoją. Tylko ile wtedy było domów/odbiorców i ile tego prądu pobierali?
To chyba jest logiczne że wraz z postępem technologicznym przybywa urządzeń elektrycznych i wzrasta przeciętny pobór dla gospodarstwa domowego. A różne spawareczki i agregaciki można kupić już od kilkuset złotych w markecie budowlanym i coś tam sobie "majsterkować".
Do tego każdy podpisuje umowę i teoretycznie ma napisane ile może najwięcej wyciągnąć z sieci. Jeśli przekracza te wartości to przecież łamie umowę i kto powinien interweniować? Sąsiad czy Enion?
Zupełnie zaś inną sprawą jest jeśli to co jest na papierze i co deklaruje Enion nie odpowiada rzeczywistości.
Nie trzeba być jakimś specjalny specem żeby wiedzieć, że jak się do starej 50-letniej infrastruktury podpina coraz więcej domów to w końcu zaczyna to siadać. Sęk w tym że filozofia monopolisty jest "biznesowa". Podpinamy i kasujemy, podpinamy i kasujemy i tak do bólu ile się da, a jak ludziska się zaczną mocno buntować to dopiero wtedy coś się im tam naprawi czy podmieni żeby mieć święty spokój i żeby się zamknęli.

Młody napisał/a:
Jeżeli w twojej okolicy Enion planował by budową nowej lini, ale miała by ona przebiegać przez twoje podwórko, to byś się zgodził? Raczej wątpię.

Już mam jeden taki kilkudziesięcioletni słup tuż przed domem, na który oczywiście Enion nie potrafi okazać zgody ówczesnego właściciela, więc w świetle prawa własności jest on tzw "intruzem". Mnie to nie przeszkadza, można z tym żyć i się przyzwyczaić. Niemniej jednak jakiś czas temu spotkałem się z kompletną arogancją prawną ze strony firmy. Po interwencji w centrali otrzymałem pismo wymijająco-przepraszające.
Po czymś takim człowiek się zastanawia czy przy ewentualnej modernizacji w przyszłości nie pokazać im przysłowiowego "wała".

Jeszcze odnośnie pisania pism to odradzam interweniowanie w Wieliczce. Moim zdaniem szkoda zachodu. Pisać można ale do centrali w Krakowie.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2009, 09:51   

UPS - nie głupia sprawa... Skoro Enion "zapewnia" dostawę energii elektrycznej z przerwami to powinien również zasponsorować UPS każdemu odbiorcy. No chyba jest to logiczne? Młody co ty na to?
Czy na okoliczność ewentualnego braku w dostawie wody powinienem wykopać studnię w ogródku? Czy lecąc samolotem mam spodziewać się chwilowych przerw w pracy silników, wobec czego powinienem zaopatrzyć się w spadochron?
Młody - na ul. Babińskiego w Krakowie mamy specjalny ośrodek dla osób, których teorie nie spotykają się z powszechną akceptacją - może trzeba się tam udać na parę tygodni :?:
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
@
Gość
Wysłany: 29-09-2009, 09:53   

Młody a czy Enion odliczy nam od rachunku poniesione koszty na zakup urządzeń podtrzymujących, czt tych UPS-ów, o których piszesz, ze bez nich się nie obejdzie? Może odpowiedz sobie też na pytanie, czy wszyscy są tak zamożni jak Ty i stać ich na ponoszenie dodatkowych kosztów - wystarczająco dużo płacę co miesiąc za prąd, warto też wspomnieć o niestannych podwyżkach, stosowanych conajmniej 2 razy do roku! A moze to Enion powinien wyposażać każdego odbiorcę w takie urządzenia ?
 
     
juwisz
Gość
Wysłany: 29-09-2009, 11:59   

Cytat:
Jakoś potrafiłem kupić sobie zmywarkę z pamięcią, która po powrocie zasilania kontynuje sobie program. Wszyscy moi znajomi, którzy mają gazowe piece, mają urządzenia z podtrzymywaniem. Znam wielu elektryków, kolesi pracującyw w Elektrowni, czy też ludzi pracujących w innych zawodach technicznych, oprócz tego wiele osób, wprawdzie bez technicznego wykształcenia, ale rozgarniętych i myślących, oni nie mają takich problemów (umysłowych?) jak wy tutaj.

Jakoś nikt z nich nigdy nie wpadł, by narzekać na krótką przerwę w zasilaniu! No może po prostu byli zaradni i zabezpieczyli się za wczasnu na wypadek problemów.
No może po prostu mają pracę, dom, rodzinę i ważniejsze sprawy niż użalanie się nad sobą.

A na tym forum dzieci neostrady mają świetną zabawę, wyliczając swoje żale: jak ktoś jest życiową sierotą i nie nauczyli go nigdy, by radzić sobie samemu w życiu, to efekty są widoczne.

Zeruje pamięć sterownika, zamontuj UPS.
Z tą różnicą, że moi znajomi i inni normalni ludzie zrobili to od razu, bo było to dla nich coś oczywistego i naturalnego, a tutaj co niektórzy przejawiają podejście rozpieszczonego królewicza "mamo, tato, odłączyli, każ wsadzić drektora Enionu do lochu".

I dobra rada; zamiast pisać koleinego posta, poszukaj w googlach materiałów o zabezpieczaniu urządzeń przed utratą zasilania, jest tego sporo.


Widzę, że "racja musi być po naszej stronie".
Czytająć Twojego posta, przypomina mi się znajoma lekarka, która za "ludzi" uważa tylko lekarzy i prawników, reszta to ciemniaki. W Twoich postach widać duży dystans do ludzi na forum, którym zarzucasz brak wiedzy technicznej lub wręcz przyklejasz jakieś choroby umysłowe. Na siłę próbujesz ludziom wmówić, że lekarstwem jest na wszystko UPS. W takim razie Enion w Wieliczce powinien dodawać do każdego gospodarstwa takie urządzenie gratis! Jakoś na Kurdwanowie przez 2 lata nie miałem takich przebojów.
Nie jestem dzieckiem neostrady, nawet nie mamy żadnej stacjonarnej telefonii na osiedlu - uwierzysz? Skoro już, to jestem dzieckiem Multiplay, bo ta firma oferuje nam bezprzewodowy dostęp do internetu.
Może najpierw Ty poszukaj sobie na necie, co jest bardziej zgubne dla sprzętu: 1-sekundowy zanik napięcia czy brak przez 10 minut?! Czy dla silnika spalinowego gorsze jest włączanie/wyłączanie, czy praca ciągła? Ktoś na forum motoryzacyjnym kiedyś napisał, że wolałby aby jego silnik zawsze miał temperaturę 80 stopni.
Wyobraź sobie, że podczas pracy zmywarki/lodówki/pralki wyłączasz i od razu włączasz urządzenie. Oczywiście, że każde nowsze urządzenie ma pamięć a zamontowanie UPSa rozwiąże problem - producent UPSów w czasach kryzysu gospodarczego na pewno ucieszyłby się z takiego rozwiązania. W Polsce UPSy są montowane przede wszystkim w firmach, tam gdzie zanik napięcia może spowodować utratę ważnych danych (np. w serwerowniach), nikt zdrowo myślący nie kupuje UPSa do gospodarstwa domowego do pralki albo zmywarki, no chyba, że nie wie co zrobić z nadmiarem kasy! A jak ktoś ma laptop, to nie potrzebuje w tym wypadku dodatkowego zabezpieczenia w postaci UPSa.

Rozumując w Twój sposób, to musimy zabezpieczać się w życiu na każdą ewentualnośc - nie możesz lub nie chcesz zrozumieć, że podobne zaniki napięcia lub dłuższe przerwy w dostawie prądu nie są normalną rzeczą w XXI wieku. Jeżeli jestem klientem Enionu i płacę mu za prąd, to mogę wymagać, że otrzymam towar za który zapłaciłem. Właśnie wczoraj otrzymałem rachunek (jedyna pewna rzecz z Enionu:), mimo że zużycie energii elektrycznej spadło, to muszę płacić więcej. Ciągłe podwyżki, a w dodatku doliczyli jakąś akcyzę. O opłacie za przesył, abonament itd nie wspominam.
Nie mam zamiaru kupować UPSa do mieszkania, a jeżeli szlag trafi osiedlową kotłownię gazową za ok. kilkadziesiąt tysięcy złotych (nie piecyk gazowy dwufunkcyjny z obowiązkowym UPSem o czym wspominasz), która dostarcza ciepłą wodę i ogrzewa kilkanaście mieszkań, to może w obliczu odszkodowania Enion zainteresuje się problemem w Krzyszkowicach.
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 29-09-2009, 13:52   

Młody napisał/a:
Nie interesuje go przyczyna problemu, to że jest on skomplikowany i tródny do usunięcia, że z fachowego punktu widzeniato nie jest takie proste.

Faktycznie tródny jesteś w dyskusji :-))
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2009, 14:11   

Panowie, a po co tutaj dyskutować? kiedyś słyszałem takie powiedzenie że z głupim się nie dyskutuje, bo najpierw sprowadzi do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.. jak widać toczka w toczkę się sprawdza..

niech sobie żyje w przeświadczeniu że PRL jeszcze trwa, jesteśmy 50 lat za murzynami i zaniki prądu to normalka, jego sprawa.. naczytał się mądrości po necie i teraz na siłę próbuje zainteresować tym innych a Wy się dajecie podpuszczać i rozpisujecie się na prawie doktoraty z elektryczności..

z ciekawości zadzwoniłem do elektryka który robił mi całą instalację w domu, podłącza i ogólnie pewnie też trochę robi dla Enionu i stwierdził że kategorycznie przerw takich nie ma prawa być i jak najbardziej zasadne jest pisanie reklamacji, skarg, zgłoszeń a nawet donosów bo ludziom się sprzęt w domu sypie od przerw i wahnięć zasilania, a kadra kierownicza Enionu w najlepszego się bawi w off road, imprezy integracyjne i inne takie XXX, z żeby się zając tym do czego są powołani to czasu już za bardzo jak widać nie mają..

poza tym gdzieś tu na forum też był temat z neostradą, która jak nie ma przepustowości jak w umowie to trzeba koniecznie reklamować w tepsie.. nie żyjemy w Ułan Bator żeby dać się dymać na lewo i prawo..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 29-09-2009, 17:03   

Tak na marginesie...jutro z powodu jakiś prac nie ma prądu w godzinach 08:00 do 14:00, m.in. na ul. Jedynaka... ;)
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2009, 19:03   

hehe.. czyli jutro można się spodziewać wzmożonej liczby patroli na mieście.. ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Młody
Gość
Wysłany: 29-09-2009, 19:49   

No fachowi jesteście, nie powiem. Jakież to polskie, reagować agresją na argumenty i poglądy innych, gdy nie zgadzają się z naszymi. Ktoś tutaj zapomina o idei forów i dyskusji? Dyskusja polega na wymienianiu swoich poglądów, z którymi można lub się zgadzać lub nie. Nie polega na pisaniu wierszyków nie związanych z tematem, czym maskuję się brak własnego zdania. Widzę, że jak coś komuś czyjś pogląd nie pasuje, to trzeba mu poradzić ośrodek na babińskiego. Właściwie oprócz kolesia "juwisz" to tutaj nie ma z kim porozmawiać. Nikt się nie pofatygował w międzyczasie, by podać z którego obwodu jest zasilany, by można było iść się przypatrzeć i coś wymyślić.
Jak proponuję zabezpieczenie się przeciwko zanikowi zasilania, to jestem naciągaczem i zapewne nasłała mnie firma produkująca UPS-y. No cóż, tacy jak wy idą w Tatry bez kurtki w plecaku, bo jest ciepło. A jak pogoda się zmieni, no to jest problem.
Czy ja tutaj gdzieś pochwaliłem Enion? No nigdzie i tutaj jest dla was problem. Przerwy w zasilaniu nie są miłe dla nikogo, ale są nieuniknione, bo nawet najlepsza sieć kiedyś ulegnie awarii.
Jak się nie chcecie zabezpieczyć, to nic nie poradzę na waszą beztroskę.
Trochę zwiedziłem różnych zakładów przemysłowych, szanujące się zakłady mają zawsze instalację podtrzymującą, rezerwowe zasilania, itp. Przedsiębiorcy nie mają ochoty martwić się co będzie jak zasilanie padnie, SAMI się zabezpieczają i mają święty spokój.
W normalnych krajach UPS-y nikogo nie dziwią, bo nikt nie ma tam ochoty przejmować się co się dzieje z siecią.
W Szwecji o odszkodowania za przerwę w zasilaniu ubiegać się można dopiero, gdy przerwa trwa ponad kilkanaście godzin, za krótkie braki nikt tam nie zapłaci wam złamanej korony.No ale Polska jest widać zamożniejsza od Szwecji, waszym zdaniem samemu nie trzeba się niczym przejmować, ma być i już.

Przerwy w zasilaniu są normalne, nie są miłe, ale są nieodłącznym elementem naszego życia. Możesz nie mieć przerwy w zasilaniu przez 5 lat, tak jak mi się zdażyło, a potem masz kilka przerw dzień po dniu.
Jak nie chcesz dać na UPS, to zainstaluj sobie przynajmniej na komputerze program zapisujący twoją pracę na bierząco. Masz pewność, że nic nie zniszczy tego nad czym się produkujesz, jak zapomniesz sobie zapisać.
Jak sami tu przyznajecie, że nie pasują wam słupy na podwórku, to jak chcecie modernizować sieci i budować nowe? Chcecie podwieszać przewody do chmur?

Nie mogę się cieszyć z sytuacji w Polsce? Zabronicie mi? Widać, że nie jeździcie po Europie, bo inni mają znacznie gorzej, albo w bogatszych krajach jest podobnie jak tutaj.

Na prymitywne teksty pod moim adresem z grzeczności nie odpowiem ... jeszcze raz tylko powtórzę, że za granicą, w BOGATYCH krajach, nikt nie robi problemu z takiego czegoś. Tam wszyscy się zabezpieczają, a kto tego nie zrobi, ten sam sobie winien.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-09-2009, 20:03   

Powiedz mi Enionowcu gdzie ty widziałeś w domach na zachodzie UPS-y ????
Czy Ty wiesz, że duża cześć producentów tego sprzetu zbankrutowała ze wzgledu na rozwój i zabezpieczenia w energetyce ??

Czytam co piszesz i powiem Ci tyle co któryś z poprzedników.
Jeżeli jesZcze nie byłeś na babińskiego to naprawde szybko sie wybierz, bo to jak traktujesz ludzi i jakie wyciagasz argumenty jest conajmniej podejrzane.


A jezeli to forum Ci sie nie podoba to moze zorganizuj własne "forum.kochamenion.com.pl".
Bedziesz mial miliony chetnych do dyskusji.


Sugeruje skonczyc dyskusje z tym Panem bo szkoda nerwow, piszcie pisma i domagajcie sie odszkodowan.
Jak pisalem na poczatku u mnie tez tak bylo i po kilkunastu telefonach udalo sie to zalatwic.
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2009, 21:20   

http://prawo.gazetaprawna...ln_zl_kary.html


Młody odnoszę dziwne wrażenie że wróciłeś niedawno z emigracji i jesteś zafascynowany tym zachodem.. wracaj tam do tych krajów gdzie wszyscy są tacy wyrozumiali dla tych którzy ich notorycznie oszukują i utrudniają życie..

jeszcze jeden artykuł wraz z tabelką jakie grożą kary operatorom za przerwy w dostawie energii..

http://biznes.gazetaprawn...odowania.html,2

proponuję zacząć walczyć o swoje a nie słuchać wywodów Antka Emigranta "że tak musi być".. przez takich pseudo fachowców jacy pracują w naszym przemyśle mamy to co mamy.. czyli przestarzałe elektrownie i jeszcze gorszą infrastrukturę..

a poza tym Młody jak chcesz merytorycznej dyskusji to napisz co trzeba zrobić żeby było lepiej, bo techniczne dyrdymały przepisane z internetu to każdy potrafi napisać.. a na razie z Twojego słowotoku puenta jest jedna:
"przyzwyczajcie się bo to normalne"..

dla mnie to niedopuszczalne

znalazłem jeszcze taki fragment:
"na podstawie przepisów rozporządzenia ministra gospodarki z dnia 2 lipca 2007 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. Nr 128, poz. 895, z późn. zm.), w przypadku wystąpienia nieplanowanej przerwy w dostawach energii elektrycznej (spowodowanej np. wystąpieniem awarii), odbiorcy przysługuje bonifikata za każdą niedostarczoną jednostkę energii elektrycznej. Przysługuje ona w wysokości pięciokrotności średniej ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym, jeżeli przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej przekroczy czas trwania dopuszczalnych przerw określonych w umowie lub w przepisach rozporządzenia ministra gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.

Zgodnie z przepisami ww. rozporządzenia odbiorca przyłączony do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV może otrzymać bonifikatę, jeżeli jednorazowa przerwa w dostarczeniu energii elektrycznej przekroczy 24 godziny, w przypadku przerwy nieplanowanej. Odbiorca ten może również otrzymać bonifikatę, jeżeli w ciągu roku suma czasów trwania przerw w dostarczaniu energii elektrycznej powstałych w wyniku awarii przekroczy 48 godzin. Dla odbiorcy przyłączonego do sieci o napięciu znamionowym wyższym niż 1 kV oraz odbiorcy przyłączonego do sieci tymczasowo czas trwania przerw w dostarczaniu energii elektrycznej, po którego upływie może on uzyskać bonifikatę, określony jest w umowie o świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji albo w umowie kompleksowej zawartej przez tego odbiorcę z przedsiębiorstwem energetycznym. "

no ale żeby nie było całkiem kolorowo to dostawca odpowiada za przerwy trwające ponad 24h lub gdy w ciągu roku przekroczą 48h.. kara to 5krotność stawki jednej jednostki na rynku konkurencyjnym.. zakład nie odpowiada za przerwy trwające do 24h i do 48h w ciągu roku.. pozostaje kwestia odpowiedzialności za fakt że przerwa w dostawie spowodowała stratę w postaci zepsutego urządzenia (co przy jednosekundowych zanikach jest dość wielce prawdopodobne)..

i zastanawiam się jeszcze nad np zasadnością zastosowania przy takich wrażliwych urządzeniach listwy antyprzepięciowej. a jak już dojdzie do awarii to chyba najlepiej w takim przypadku poddać urządzenie ekspertyzie, że zostało uszkodzone poprzez zanik napięcia - inaczej Monopolista zrobi wszystko aby reklamację odrzucić..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
Ostatnio zmieniony przez Tsubasa 29-09-2009, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 17