Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
31-01-2011, 09:14
Brak prądu w Krzyszkowicach
Autor Wiadomość
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2009, 21:45   

Młody napisał/a:
No fachowi jesteście, nie powiem

No to ja do fachowca po poradę. Ile w/g Ciebie ma kosztować taki system UPS dla domu? Mówię oczywiście o elektronice, a nie o czajnikach, pralkach, lodówkach. Albo UPS na sztukę - kilka urządzeń czyli kilka UPS'ów czyli 1000-2000 złotych, albo ingerencja w instalację i wtedy z przebudową koszt to kilka tysięcy. Musiałbym być niespełna rozumu albo XXX pieniędzmi.
Młody napisał/a:
Przedsiębiorcy nie mają ochoty martwić się co będzie jak zasilanie padnie, SAMI się zabezpieczają i mają święty spokój.

Przedsiębiorcy mój drogi zarabiają kupę kasy dzięki dostawom energii elektrycznej i dlatego wola dmuchać na zimne. Bo każda minuta przestoju jest XXX droga. To są konkretne, wymierne straty. Ja energie elektryczną pożytkuje dla wygody, ale ponieważ płacę za podłączenie do sieci, za utrzymanie tejże sieci i za zużycie energii, to wymagam jakości. Dodatkowo ustawodawca nakłada na mnie obowiązek wpięcia domu do sieci energetycznej, żeby mi jakieś durne pomysły o uniezależnieniu się od tego państwowego XXX nie chodziły po głowie. Czyli nie dość że monopol, to jeszcze obowiązkowy. Z TPSA kilkanaście lat temu przynajmniej nie było przymusu. I za to że mnie zmuszają to w prezencie dostaję jeszcze nieplanowane wyłączenia (u mnie zdążają się co prawda rzadko, ale na ogół w środku dnia - pewnie żeby za dużo osób się nie zorientowało) i dodatkowo jakiś mądrala próbuje mnie namówić żebym wyrzucił kasę na UPS. A może jeszcze backup zasilania sobie sprawić i generator postawić w piwnicy?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2009, 22:48   

Młody napisał/a:
Ktoś tutaj zapomina o idei forów i dyskusji? Dyskusja polega na wymienianiu swoich poglądów, z którymi można lub się zgadzać lub nie. Nie polega na pisaniu wierszyków nie związanych z tematem, czym maskuję się brak własnego zdania. Widzę, że jak coś komuś czyjś pogląd nie pasuje, to trzeba mu poradzić ośrodek na babińskiego.

Przede wszystkim proponuję Ci lekturę własnych postów, ot np:
Młody napisał/a:
Wyłączyli na 1 sekundę o 7 rano. I k... co? Co właściwie ci się człowieku stało?
Umarły ci dzieci przez to?

To nazywasz wymianą poglądów :?:
Ja swojego zdania nie kryję i uważam, że może coś tam wiesz w kwestiach technicznych, ale nie masz bladego pojęcia o takich sprawach jak chociażby prawa konsumenta, a mnie się zdaje że tak naprawdę my tu o tym dyskutujemy, kwestie techniczne zaś mało kogo interesują.
Dyskusję z Tobą uważam za zakończoną bo mielisz w kółko te same argumenty powołując się na jakieś wyimaginowane (trudne słowo) przykłady z zagranicy.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2009, 22:59   

ygrek napisał/a:
No to ja do fachowca po poradę. Ile w/g Ciebie ma kosztować taki system UPS dla domu? Mówię oczywiście o elektronice, a nie o czajnikach, pralkach, lodówkach. Albo UPS na sztukę - kilka urządzeń czyli kilka UPS'ów czyli 1000-2000 złotych, albo ingerencja w instalację i wtedy z przebudową koszt to kilka tysięcy. Musiałbym być niespełna rozumu albo XXX pieniędzmi.

No właśnie odnośnie UPS.
Jeśli ktoś chce sobie policzyć ile takie technologie kosztują to proszę bardzo np:
http://www.apc.com/PL/
Są podane ceny w euro, są tam też kalkulatory które pozwalają się co nieco zorientować w sprawie.

Ważna rzecz, o której tu nikt z zachwalających UPS-y zdaje się nie wspomniał.
Oprócz jednorazowego zakupu takiego UPS-a np do komputera warto także sprawdzić u danego producenta na ile wystarcza bateria w takim UPS-ie?
W przypadku firmy APC standardowo są to trzy lata.
Warto zatem sobie sprawdzić ile taka bateria kosztuje - zapewniam że niemało.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Młody
Gość
Wysłany: 29-09-2009, 23:07   

Widzę, drogie mrówki, że wbiłem wam niezłego kija w mrowisko. Coś się tutaj przynajmniej dzieje, wreszcie.
Tyle w temacie.

Młody vel Troll internetowy.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-09-2009, 07:22   

Smierdzi mi to pewnym panem na os.....
_________________
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-09-2009, 07:36   

Inny styl, ale krewniak może ;)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-09-2009, 07:39   

no chyba ze schizofremia wersja advanced.
_________________
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 30-09-2009, 08:37   

przemo napisał/a:
no chyba ze schizofremia wersja advanced.


ja bym bardziej stawiał na Enterprise edition :one:
 
 
     
@
Gość
Wysłany: 30-09-2009, 13:09   

Własnie odebrałam rachunek z Enionu na nowy okres rozliczeniowy i o mało zawału serca nie dotałam. W okresie jesienno- zimowym muszę płacić co miesiąc o 60% więcej niż zwykle. Czy to jest normalne ? Przecież nie zuzyję w tym okresie aż 60% wiecej prądu niż zwykle, może 20 do 30% ale nie aż 60%. Czy mogę coś z tym zrobić, reklamować u nich ? Na jakiej podstawie takie prognozy, toż to jawna kradzież !!! Z torabmi pójdę jeśli bedę musiała miesiąc w miesiąc płacic blisko 300 zł za sam prąd a opłaty za gaz (ogrzewam wyłącznie gazem) i resztę ? ;-( Proszę powiedzcie, jak u was wygląda prognoza na sezon zimowy, czy też róznica w opłatach wynosi 60% ?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-09-2009, 14:02   

Możesz iść i zażądać zmiany prognozy. Oczywiście trzeba iść osobiście, bo enion to firma frontem do klienta.
 
     
juwisz
Gość
Wysłany: 30-09-2009, 14:43   

@ napisał/a:
Własnie odebrałam rachunek z Enionu na nowy okres rozliczeniowy i o mało zawału serca nie dotałam. W okresie jesienno- zimowym muszę płacić co miesiąc o 60% więcej niż zwykle.Czy mogę coś z tym zrobić, reklamować u nich ?Proszę powiedzcie, jak u was wygląda prognoza na sezon zimowy, czy też róznica w opłatach wynosi 60% ?

miałem kiedyś podobną sytuację (zaniżona kwota), dzwoniłem do Enionu i Pani powiedziała, że mogę płacić wg upodobania, rozliczenia są co pół roku, wtedy trzeba będzie dopłacić lub będzie zwrot.
Na moim rachunku sprzed kilku dni jest inna sytuacja: jest nadpłata za poprzedni okres jakies 90zł, miesiecznie placilem ok 115 zl. Nie wiem, z jakiego systemu informatycznego korzysta Enion, ale na pewno to nie jest Deep Blue, ponieważ w pazdzierniku mam zaplacic ok 56 zl, ale od listopada już po 146 zl. Logiczne?
Tak czy inaczej powinnaś zadzwonić do BOK, chyba na ulicy Niwy (telefon podany na rachunku) i wyjaśnić sprawę, z żądaniem zmiany naliczonej kwoty.
 
     
juwisz
Gość
Wysłany: 30-09-2009, 15:08   

Młody napisał/a:
No fachowi jesteście, nie powiem. Jakież to polskie, reagować agresją na argumenty i poglądy innych, gdy nie zgadzają się z naszymi. Ktoś tutaj zapomina o idei forów i dyskusji? Dyskusja polega na wymienianiu swoich poglądów, z którymi można lub się zgadzać lub nie.

chyba nie czytałeś swoich postów, gdzie jest rzeczona dyskusja? na razie tylko pyskówka, jaki jesteś mądry (wujek Google często pomaga?).
Jeśli podam parametry przyłącza, to powiesz mi, gdzie leży przyczyna tych krótkich przerw?
Znowu wyjeżdżasz z tymi UPSami, gdzie ty na "Zachodzie" widziałeś te UPSy? W Finlandii? Jak ktoś mieszka na odludziu z zagęszczeniem 5 osob na 1 km, to może montować sobie te UPSy i jeszcze zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy, bo będzie musiał na dotarcie pogotowia energetycznego trochę poczekać. Ale tak się składa, że mieszkamy w cywilizowanym świecie, przynajmniej takie mam wrażenie. Jak wichura uszkodzi linie energetyczne, to jest wielki krzyk, bo ludzie zostali bez prądu. Dlaczego z przerwami nie spowodowanymi awarią/kataklizmem ma być inaczej? Jest to jakaś uprzywilejowana branża czy może tak zwyczajowo się przyjęło przez kilkadziesiąt lat od momentu elektryfikacji?
Dla przykładu, w dużej firmie na Rybitwach gdzie pracuję, nie ma żadnych systemów podtrzymujących zasilanie, a przerwy zdarzają się sporadycznie, w tym roku chyba nie było, przynajmniej nie kojarzę. Dlaczego w Krzyszkowicach jest inaczej?
 
     
juwisz
Gość
Wysłany: 30-09-2009, 19:03   

zastałem dzis po powrocie z pracy stały element 00:00. Jutro zadzwonie do BOK.

Odpowiadając jeszcze na posta o opłatach dodam kilka obserwacji.
Od XI.2008 prąd zdrożał prawie 25%:
XI.2008 - 0,19 zł/kWh
I.2009 - 0,2359 zł/kWh

Z ciekawostek podam opłaty z rachunku Enion:
- energia elektryczna
- opłata przejściowa
- opłata jakościowa
- dystrybucyjna zmienna
- dystrybucyjna stała
- abonamentowa (OSD)
Do ceny netto dolicza się akcyzę i VAT 22%.

Srednie miesieczne zużycie za 03-09.2009 jest na poziomie 140 kWh (prognoza 205 kWh). Na prognozie 09.2009-03.2010 widnieje 270 kWh miesięcznie - zamiast pozostawić przewidywane zużycie na tym samym poziomie lub zredukować, Enion podniósł o ponad 20% (pewnie ma być sroga zima). Taka nieoprocentowana pożyczka w dobie kryzysu:)
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-09-2009, 22:56   

juwisz napisał/a:
Z ciekawostek podam opłaty z rachunku Enion:
- energia elektryczna
- opłata przejściowa
- opłata jakościowa
- dystrybucyjna zmienna
- dystrybucyjna stała
- abonamentowa (OSD)
Do ceny netto dolicza się akcyzę i VAT 22%.

Właśnie, zawsze się zastanawiałem co klienta finalnego może obchodzić, ile procent rachunku płaci za utrzymanie sieci, ile za zużyta energię, ile na zachcianki zarządu a ile na popijawę dla "fachowców", zwaną szumnie imprezą integracyjną. Niedługo jak zaczną dzielić dalej te opłaty na składowe, to dostanę wyszczególnienie ile wody mineralnej wypił monter na stacji SN w Wólce Górnej. Czy w cenie chleba jest wyszczególnione ile za transport, ile za surowce a ile za energię elektryczną na wypiek (oczywiście w rozbiciu na powyższe)?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-09-2009, 23:07   

Cytat:
zawsze się zastanawiałem co klienta finalnego może obchodzić, ile procent rachunku płaci za utrzymanie sieci, ile za zużyta energię, ile na zachcianki zarządu

Bo nie rozumiesz idei. Jeżeli miałbyś jedna pozycję, łatwo zauważyłbyś podwyżki. W przypadku np. gazu jak zobaczysz rachunki sprzed powiedzmy 9 lat, to gaz wzrósł o ok. 100%. Natomiast opłaty, abonamenty etc. o tysiąc. I o to chodzi.
I jeszcze bezczelnie powiedzą, że wywalczyli obniżkę cen gazu o 2% :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17