Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja aglomeracyjna
Autor Wiadomość
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 09-09-2013, 14:56   

Ucichła sprawa z automatem biletowym MPK, który miał się znaleźć w naszym mieście jeszcze w wakacje.
Czy w Krakowie pojawiły się już nowe biletomaty? Gdzie ostatecznie on stanie w Wieliczce?
_________________
Tomcio
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 09-09-2013, 16:54   

pablo napisał/a:
Przykładowo robimy wahadłowy autobus Przebieczany - Sygneczów


Wyszedłeś trochę poza gminę Wieliczka. Być może gmina Biskupice myśli o komunikacji i jest chętna ją sfinansować. :)

pablo napisał/a:
Pewnie potrzebne byłyby ze 3 linie


Nie za wiele?

pablo napisał/a:
Tak czy owak jest chyba o czym rozmawiać.


W 100% się z Tobą zgadzam.


Biorąc pod uwagę Twoje wyliczenia i wracając do tematu linii 244 oraz mojej propozycji poprowadzenia jednego jej wariantu koło sądu wiesz ile dziennie Wieliczka musiała by do niego dołożyć?

Linia 244 jadąc od figurki (skrzyżowanie Sadowa/Kościuszki) po obecnej trasie do pętli w Wieliczce ma do pokonania dystans 3,1 km.
Linia 244 gdyby jechała wariantem koło sądu jadąc od figurki (skrzyżowanie Sadowa/Kościuszki) miałaby do przejechania 4,1 km.
Różnica 1km.

Kursów w obie strony w dni powszednie jest dla linii 244 mniej niż 80.
Około 30 z nich można by skierować po trasie koło sądu.

Więc mamy 30 km więcej do wykonania dla tej linii przy dołożeniu do niej wspomnianego wariantu (w dzień powszedni). W weekendy przy 20 kursach byłoby 20 km.

Licząc że wozokilometr wycenimy na 5,50 zł mamy odpowiednio do zapłaty dziennie:
- w dzień powszedni 5,50 zł x 30 km = 165 zł
- w weekend 5,50 zł x 20 km = 110 zł

Zakładając (nie sprawdzałem dokładnie) że dni świątecznych i sobót mamy w roku 120:

110 zł x 120 = 13200 zł

Zakładając ilość dni powszednich w roku w liczbie 245 mamy:

165 x 245 = 40425

Razem rocznie daje to sumę 53625 zł

Czy to dużo, czy mało? Wydaje mi się że nie. Biorąc pod uwagę ile Wieliczka wydaje na komunikację miejską w całym roku obecnie.

PS.
Powyższe wyliczenia są oparte na danych, które wydają się dla mnie wystarczające. Badań, którymi mógłbym się podeprzeć oczywiście nie robiłem. ;)
Oczywiście nie trzeba by wcale dopłacać do wspomnianego wariantu gdyby np skasować 2 (?) całkowite kursy linii 244.
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 21-09-2013, 21:42   

Jutro możemy za darmo podróżować komunikacją miejską na podstawie dowodu rejestracyjnego!

Ze strony MPK Kraków:

Cytat:
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Uchwałą nr LXXVII/1174/13 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 czerwca 2013 roku w sprawie ustanowienia uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie, w związku z udziałem Miasta Krakowa w cyklicznie organizowanej pod auspicjami Komisji Europejskiej kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez samochodu zostało ustalone na dzień 22 września 2013 roku uprawnienie do przejazdów bezpłatnych środkami Komunikacji miejskiej w Krakowie za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego.

Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny wraz z osobami jej towarzyszącymi – łącznie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

Uwaga! Bezpłatne przejazdy wg powyższej zasady dotyczą wszystkich linii miejskich i aglomeracyjnych – zarówno na obszarze Krakowa, jak i na obszarach Miast i Gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

Bezpłatne przejazdy dotyczą również linii specjalnych (zabytkowych), uruchamianych w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej, tj. linii tramwajowej 0 i autobusowej D.
_________________
Tomcio
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 22-09-2013, 01:46   

Super sprawa .Niedziela.
W poniedzialek bedzie: poranna witaj zmiano, to zycie twe :P
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 26-09-2013, 20:11   

Info z Facebooka gazety "Życie Wieliczki"
Cytat:
Nie będzie BILETOMATU !
Nie będzie biletomatu KKM w Wieliczce !!!

W związku z zapytaniami od czytelników informujemy, że brak automatu biletowego wynika z braku zgody władz naszego miasta na współfinansowanie przedsięwzięcia (zrobienie przyłącza elektrycznego i postumentu pod automat).
Nadmieniamy, że w Niepołomicach zgoda taka została wydana.
Informację uzyskano od rzecznika prasowego ZiKiT


Jeżeli faktycznie chodzi tylko o przyłącz i postument no to się gmina popisała. :(: Koszt tych prac w stosunku do kosztu samego automatu to jest nic!!!
_________________
Tomcio
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 26-09-2013, 20:39   

Tom napisał/a:
Info z Facebooka gazety "Życie Wieliczki"
Cytat:
Nie będzie BILETOMATU !
Nie będzie biletomatu KKM w Wieliczce !!!

W związku z zapytaniami od czytelników informujemy, że brak automatu biletowego wynika z braku zgody władz naszego miasta na współfinansowanie przedsięwzięcia (zrobienie przyłącza elektrycznego i postumentu pod automat).
Nadmieniamy, że w Niepołomicach zgoda taka została wydana.
Informację uzyskano od rzecznika prasowego ZiKiT


Jeżeli faktycznie chodzi tylko o przyłącz i postument no to się gmina popisała. :(: Koszt tych prac w stosunku do kosztu samego automatu to jest nic!!!


Z moich spostrzeżeń wynika że komunikacja aglomeracyjna nie należy do priorytetów w Gminie Wieliczka. :598:
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-09-2013, 20:56   

Cytat:
brak automatu biletowego wynika z braku zgody władz naszego miasta na współfinansowanie przedsięwzięcia

Przecież łatwiej jest wybudować marmurowy wodopój dla gołębi. Nie dość, że stoi, to tryska i śmierdzi.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-09-2013, 07:59   

Jeśli to prawda to jest to niezła kompromitacja.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 01-10-2013, 07:44   

No prawda.

Cytat:
KOMUNIKACJA. Opublikowano listę miejsc, gdzie zamontowane zostaną w tym roku automaty KKM. W wykazie zabrakło Wieliczki.

- Wieliczki nie ma na tej liście, ponieważ miasto nie zgodziło się sfinansować wykonania przyłącza elektrycznego oraz budowy postumentu pod automat KMM. Takie warunki postawiliśmy gminom chcącym uczestniczyć w projekcie, ponieważ są one właścicielami gruntów gdzie mają być automaty, i Kraków nie może tam inwestować - informuje Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł był zaskoczony tą wiadomością. - Nikt mnie nie poinformował, że w sprawie automatu KKM trzeba zawrzeć jakieś porozumienie z ZIKiT-em. W sytuacji gdy dokładamy miliony złotych do komunikacji aglomeracyjnej, wyłożenie dodatkowych kilku tysięcy złotych na infrastrukturę techniczną dla bieltomatu to żaden wydatek. Jesteśmy gotowi zrobić to w każdej chwili. W tej sprawie musiało dojść do jakiegoś nieporozumienia. Będę wyjaśniał, czy stało się to w naszym urzędzie, czy w ZIKiT - powiedział nam Artur Kozioł.

Pracownicy ZIKiT-u tłumaczą, że odnośnie instalacji automatu biletowego prowadzą e-mailową i listowną korespondencję z Wydziałem Gospodarki Komunalnej wielickiego UMiG. - Z przesłanych nam pism jasno wynika, że Wieliczka nie zgadza się wydać pieniędzy na przyłącze i postument - zaznacza Michał Pyclik.

Henryk Wolak, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej wielickiego urzędu twierdzi, że w żadnym z pism kierowanych do ZIKiT-u nie zawarł informacji, że Wieliczka nie chce automatu KKM. - Negocjowałem tylko warunki, na jakich ma być on zamontowany. Nie chodzi o wysokość kosztów, bo te są niewielkie, ale o to, że Wieliczka da te pieniądze, a wszystkie zyski ze sprzedaży biletów z automatu będzie czerpał Kraków. To są kwestie proceduralne, które powinny zostać wyjaśnione przed podpisaniem porozumeinia z ZIKiT-em - twierdzi Henryk Wolak.

W czasie, kiedy pomiędzy Wieliczką, a Krakowem krążyły pisma, solne miasto wykreślono z listy miejsc, gdzie ma trafić w tym roku w sumie 20 nowych automatów KKM, zakupionych z dotacji unijnej. - Czy jest szansa, by Wieliczka wróciła do tego wykazu? Tak, ale porozumienie w tej sprawie musi zostać podpisane jak najszybciej - mówi Michał Pylic.

Burmistrz Wieliczki zapewnia, że tak właśnie się stanie. - Rozmawiałem z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej i zobowiązałem ich do pilnego załatwienia tej sprawy. Automat KMM na pewno u nas będzie - podkreśla Artur Kozioł.

Automat, w którym mieszkańcy będą mogli kupować bilety autobusowe ma być zamontowany na pętli na os. Wincentego Pola, gdzie zatrzymują się linie nr 304, 204 i 244.
JUŻ W PAŹDZIERNIKU

W wykazie miejsc, gdzie pojawią się w najbliższych tygodniach bieltomaty nie ma na razie Wieliczki, ale są Niepołomice.

Automat KKM zostanie tam zamontowany na przystanku autobusowym przy rynku. Miasto spełniło już warunki stawiane przez ZIKiT. - Kosztowało nas to ok. 6 tys. zł. Z informacji, które uzyskałem w Krakowie wynika, że automat KKM będzie zainstalowany w połowie następnego miesiąca - informuje burmistrz Niepołomic Roman Ptak.


Źródło:

http://www.dziennikpolski...-biletomat.html
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 01-10-2013, 07:54   

Na szczęście jest jakieś porozumienie i szansa że automat pojawi się już w październiku :) Swoją drogą gdyby nie media automatu nie byłoby...
_________________
Tomcio
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 01-10-2013, 08:38   

Ale miejsce wybrali nie najlepsze - petla na Pilsudskiego. Lepsza byla poprzednia propozycja - przystanek koło cmentarza. Tam sie przesiada znacznie wiecej ludzi.
 
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 01-10-2013, 09:04   

Tomek73 napisał/a:
Ale miejsce wybrali nie najlepsze - petla na Pilsudskiego. Lepsza byla poprzednia propozycja - przystanek koło cmentarza. Tam sie przesiada znacznie wiecej ludzi.


To fakt. Po za tym w 304 która tam nie staje są biletomaty. W Jelczach i Scaniach które póki co obsługują jeszcze 204 i 244 ich nie ma.
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
Ostatnio zmieniony przez kmc 01-10-2013, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 01-10-2013, 10:48   

kmc napisał/a:
ale o to, że Wieliczka da te pieniądze, a wszystkie zyski ze sprzedaży biletów z automatu będzie czerpał Kraków.

My wylozymy 6 tysi a zyski bedzie czerpal Krak. Problem z mantalnoscia poludniowo-polską :D
kmc napisał/a:
które puki co obsługują jeszcze 204 i 244 ich niema.

Dwa orty w jednym zdaniu, to miszczostwo :P
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 01-10-2013, 11:40   

kmc napisał/a:
Po za tym w 304 która tam nie staje

304 tam staje, bo z petli rusza. 301 z Niepołomic tam nie staje.
 
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 01-10-2013, 12:57   

Tomek73 napisał/a:
kmc napisał/a:
Po za tym w 304 która tam nie staje

304 tam staje, bo z petli rusza. 301 z Niepołomic tam nie staje.


Miałem na myśli przystanek Wieliczka Cmentarz.
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16