Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja aglomeracyjna
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2013, 13:06   

Czy mpkowski bilet miesięczny można doładowywać jakoś zdalnie?
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2013, 13:51   

Można. Należy przekazać bilet komuś kto go doładuje osobiście, a my w tym czasie możemy rozkoszować się zdalną obserwacją ;) Można też wejść tu https://ebilet.kkm.krakow.pl/ebilet
 
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 01-10-2013, 13:53   

kmc napisał/a:
Tomek73 napisał/a:
Ale miejsce wybrali nie najlepsze - petla na Pilsudskiego. Lepsza byla poprzednia propozycja - przystanek koło cmentarza. Tam sie przesiada znacznie wiecej ludzi.


To fakt. Po za tym w 304 która tam nie staje są biletomaty. W Jelczach i Scaniach które póki co obsługują jeszcze 204 i 244 ich nie ma.


Scanii już praktycznie nie ma na 204 i 244, dzisiaj ani jednej nie widziałem. Są Solarisy z automatami. Jelcze niektóre też mają. Dzisiaj jechałem Jelczem z numerem taborowym DJ679 i automat był w nim.
_________________
Tomcio
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 01-10-2013, 16:15   

Tom napisał/a:
kmc napisał/a:
Tomek73 napisał/a:
Ale miejsce wybrali nie najlepsze - petla na Pilsudskiego. Lepsza byla poprzednia propozycja - przystanek koło cmentarza. Tam sie przesiada znacznie wiecej ludzi.


To fakt. Po za tym w 304 która tam nie staje są biletomaty. W Jelczach i Scaniach które póki co obsługują jeszcze 204 i 244 ich nie ma.


Scanii już praktycznie nie ma na 204 i 244, dzisiaj ani jednej nie widziałem. Są Solarisy z automatami. Jelcze niektóre też mają. Dzisiaj jechałem Jelczem z numerem taborowym DJ679 i automat był w nim.


W niedzielę jechałem Jelczem na 244 bez monetowrzuta. W zeszłym tygodniu widziałem Scanie na 204. Nie ma ich już wiele. Chyba są brygady w soboty i święta, które wykonują kilka linii podczas jednej brygady np. 225+204+244. :) .
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 01-10-2013, 16:28   

kmc napisał/a:
Tom napisał/a:
kmc napisał/a:
Tomek73 napisał/a:
Ale miejsce wybrali nie najlepsze - petla na Pilsudskiego. Lepsza byla poprzednia propozycja - przystanek koło cmentarza. Tam sie przesiada znacznie wiecej ludzi.


To fakt. Po za tym w 304 która tam nie staje są biletomaty. W Jelczach i Scaniach które póki co obsługują jeszcze 204 i 244 ich nie ma.


Scanii już praktycznie nie ma na 204 i 244, dzisiaj ani jednej nie widziałem. Są Solarisy z automatami. Jelcze niektóre też mają. Dzisiaj jechałem Jelczem z numerem taborowym DJ679 i automat był w nim.


W niedzielę jechałem Jelczem na 244 bez monetowrzuta. W zeszłym tygodniu widziałem Scanie na 204. Nie ma ich już wiele. Chyba są brygady w soboty i święta, które wykonują kilka linii podczas jednej brygady np. 225+204+244. :) .


A to zgadza się - są jakieś zamiany. Przykładem jest kurs o 7.00 na 204 z Wieliczki. Wykonuje go autobus z linii 235, najczęściej obsługiwany właśnie Jelczem, czasami Mercedesem. Po przyjeździe do Borku Fałęckiego przechodzi na linię 235 i tak już do końca dnia. Podpatrzyłem to w ubiegłym tygodniu przy kabinie kierowcy :D W każdym razie większość na 204 stanowią Solarisy, które mają automaty i nie ma problemu z zakupem biletu.
_________________
Tomcio
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-10-2013, 08:21   

kmc napisał/a:
KOMUNIKACJA. Opublikowano listę miejsc, gdzie zamontowane zostaną w tym roku automaty KKM. W wykazie zabrakło Wieliczki.

Wrócę do tego tematu.
Właściwie czemu mnie nie zaskakuje beztroska i ignorancja. Oczywiście winnego zawalenia sprawy brak.
Wiemy doskonale z dotychczasowej współpracy jak to Kraków i ZIKiT potrafią sobie z Wieliczką polecieć w przysłowiowe kulki.

Ale tym bardziej nie tłumaczy to beztroski naszych urzędników. Skoro wiadomo od lat że na ZIKiT trzeba uważać, i szczególnie starannie pilnować spraw, a u nas jak zwykle, po wielicku...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 03-10-2013, 09:11   

master7 napisał/a:
a u nas jak zwykle, po wielicku...

Bo wieloletnia działalnością, sprawdzonych standardów nie należy zmieniać. Trzeba by szkolenia robić i zwyczaje zmienić. A to urzednika boli.
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-10-2013, 07:46   

http://www.dziennikpolski...ny-autobus.html

Dziennik Polski napisał/a:
Spóźniają się do pracy, przez zawodny autobus

ANNA AGACIAK

WIELICZKA. Mieszkańcy Wieliczki dojeżdżający do Krakowa narzekają na zawodne autobusy linii 304. Przez ich częste awarie spóźniają się do pracy.

Tłumy na przystankach, długie oczekiwanie na autobus 304 jeżdżący z Wieliczki do Krakowa to w ostatnich tygodniach norma. Wszystko przez ciągłe awarie nękające autobusy Mobilisa, realizujące te połączenia. W Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie twierdzą jednak, że gigantycznego problemu z kursami do Wieliczki nie ma. Według urzędników autobusy nie psują się dużo częściej niż tabor innych przewoźników.

[...]
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 10-10-2013, 08:59   

Cytat:
Mieszkańców Wieliczki urzędnicy ZIKiT pocieszają też planowaną wymianą taboru Mobilisa w przyszłym roku. W połowie 2014 na trasie Kraków Wieliczka będą jeździły już zupełnie nowe pojazdy i awarie staną sie wyjątkową rzadkością.


Owszem Mobilis wymieni tabor, ale raczej nowych pojazdów w Wieliczce nie zdążymy zobaczyć. Linie 301 i 304 nie były objęte przetargiem, który został wygrany przez firmę Mobilis. Linie 301 i 304 będą obsługiwane przez MPK Kraków, które też spodziewa się nowej dostawy autobusów w przyszłym roku.
_________________
Tomcio
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 10-10-2013, 11:33   

master7 napisał/a:
W sumie we wrześniu Mobilis przez awarie nie zrealizował kursów na trasie 305 km - precyzuje Pyclik. - Ukaraliśmy za to przewoźnika dwoma tysiącami złotych.


No to są jaja. :!:


Tom napisał/a:
Owszem Mobilis wymieni tabor, ale raczej nowych pojazdów w Wieliczce nie zdążymy zobaczyć.


Wymieni albo i nie wymieni. Mieli podpisać umowę z ZIKIT-em we wrześniu a na razie cicho sza. ;)
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-10-2013, 12:11   

Takie małe kolejne spostrzeżenie jak to ZIKiT po cichu robi Wieliczkę w konia.

Od jakiegoś czasu na trasie 304 dołożono kolejny przystanek, tym razem na ul. Konopnickiej.
Ominąłem coś? jakoś nie widziałem informacji na ten temat. Nie zdziwiłbym się jakby w UMiG nic nie wiedzieli na ten temat...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 30-10-2013, 18:22   

304 w dniach 1-3 Listopada będzie kursować na terenie Wieliczki ulicą Piłsudskiego i będzie obsługiwało przystanki Wieliczka Cmentarz i Wieliczka Kościół. Do obsługi linii zostanie skierowany tabor przegubowy.
_________________
Tomcio
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-11-2013, 08:50   

http://www.dziennikpolski...ch-ulicach.html

Dziennik Polskji napisał/a:
Autobusy mają kłopoty na rozkopanych ulicach

WIELICZKA. Awaryjne skierowanie linii 304 ulicami Narutowicza i Piłsudskiego, spowodowało wielkie zamieszanie wśród pasażerów. Nie wiadomo, czy autobus wróci na starą trasę.

JOLANTA BIAŁEK

9 listopada, godziny popołudniowe. Autobus linii 304 rusza z przystanku przy Teatrze Bagatela w Krakowie. - Dojadę do Kopalni Soli? - pyta jeden z podróżnych. Kilka osób odpowiada, że "tak". Nagle odzywa się starsza kobieta: - Ale on teraz jedzie chyba przy cmentarzu, nie przy kopalni? Bo podobno trasę zmienili... Słyszałam, że tak jest od wczoraj - mówi.

Pasażerowie są zdezorientowani. Jedni upierają się, że "304" musi jechać przy kopalni, inni mówią, że teraz obowiązuje trasa "górną" Wieliczką. W końcu kierowca autobusu wyjaśnia, że pojedzie ulicami Narutowicza i Piłsudskiego.

"Informujemy, że w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa przejazdu linii autobusowej nr 304 ulicami Daniłowicza i Asnyka w Wieliczce, w dniu 08.11.2013 r. linia została awaryjnie skierowana na trasę objazdową (...), która będzie obowiązywać do odwołania" - takie zawiadomienie opublikowano w ubiegły piątek na stronie krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz przesłano do wielickiego magistratu.

Kartki z tą wiadomością rozwieszono także na przystankach w Wieliczce. Informacja była jednak tylko w języku polskim, co spowodowało, że turyści obcojęzyczni nadal wyczekiwali na przystanku przy kopalni na przyjazd "304". Skutkowało to m.in. tym, że podczas przedłużonego weekendu rozeszła się po Wieliczce plotka, że w ogóle zawieszono kursy popularnego autobusu.

Piotr Hamarnik z krakowskiego ZIKIT-u twierdzi, że nagła zmiana trasy "304" była konieczna.

- Korekta ta nastąpiła na wniosek operatora tej linii (firmy Mobilis - red.), który zgłosił nam, że podwozia autobusów zahaczają o remontowane drogi i jest zagrożenie uszkodzenia pojazdów. Daliśmy wykonawcy prac godzinę, by poprawili nawierzchnię jezdni (na ul. Asnyka - red.), ale to nie wystarczyło. Dlatego musieliśmy szybko przygotować alternatywną trasę dla "304" - tłumaczy pracownik ZIKiT-u.

Na ul. Asnyka, gdzie trwa wojewódzka inwestycja, w ramach której budowany jest chodnik, tuż przed przedłużonym weekendem zdarto asfalt z części jezdni. W efekcie drogowe studzienki zaczęły wystawać nad nawierzchnię ulicy. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Daniłowicza i Dembowskiego gmina buduje kanalizację. Ruch odbywa się tam wahadłowo; jest tam osoba, która nim kieruje.

- Informacja z ZIKiT-u o zmianie trasy "304" dotarła do mnie 8 listopada o godz. 16 i przez cały długi weekend usiłowałem bezskutecznie dowiedzieć się, co kryje się po sformułowaniem "zagrożenie bezpieczeństwa przejazdu" - mówi burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Twierdzi, że właściwie do tej pory nie ma w tej sprawie konkretów, więc teraz nawierzchnie jezdni i organizacja ruchu w newralgicznym rejonie są poprawiane "na wyczucie, że o taką właśnie korektę chodzi Mobilisowi".

Dzisiaj Kraków ma zdecydować, czy "304" może wrócić na trasę przy Kopalni Soli.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-11-2013, 09:00   

Cytat:
- Informacja z ZIKiT-u o zmianie trasy "304" dotarła do mnie 8 listopada o godz. 16 i przez cały długi weekend usiłowałem bezskutecznie dowiedzieć się, co kryje się po sformułowaniem "zagrożenie bezpieczeństwa przejazdu" - mówi burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

I właśnie dlatego, nie udało się poinformować o tym fakcie mieszkańców na stronie WWW, fb czy jakimkolwiek innym kanałem ?

Cytat:
kutkowało to m.in. tym, że podczas przedłużonego weekendu rozeszła się po Wieliczce plotka, że w ogóle zawieszono kursy popularnego autobusu.

Bzdura totalna, ale jakos trzeba przerzucić wine na zikit, najprościej wymyślić plotkę.
Akuratnie fb jest miejscem gdzie takie plotki są powielane w tempie błyskawicy - takiej nie było.

Cytat:
Twierdzi, że właściwie do tej pory nie ma w tej sprawie konkretów, więc teraz nawierzchnie jezdni i organizacja ruchu w newralgicznym rejonie są poprawiane "na wyczucie, że o taką właśnie korektę chodzi Mobilisowi".

Ciężko jest wziąć telefon do ręki i zadzwonić :<
_________________
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-11-2013, 10:31   

przemo napisał/a:
"przez cały długi weekend usiłowałem bezskutecznie dowiedzieć się, co kryje się po sformułowaniem "zagrożenie bezpieczeństwa przejazdu"


przemo napisał/a:
Ciężko jest wziąć telefon do ręki i zadzwonić :<


Jedno z drugim się wyklucza, skoro jest informacja że była próba ustalenia o co kaman.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16