Poprzedni temat «» Następny temat
MPK na Szymanowskiego
Autor Wiadomość
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 27-05-2007, 20:53   MPK na Szymanowskiego

Podczas wyborów Rady Osiedla w kwietniu 2007 roku mieszkańcy zgłosili jedną ciekawą rzecz:
"Starania o końcowy przystanek dla autobusów MPK z Krakowa przy os. Szymanowskiego".
Przystanek miałby być gdzieś na tym betonowym parkingu od ul. Kościuszki.

Co myślicie o tym pomyśle?
-> Czy taki przystanek jest potrzebny mieszkańcom Szymanowskiego?

-> Czy jest to opłacalne dla MPK i jak to można byłoby zrobić?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
kylo 
Kopacz


Osiedle: okolice Niepołomskiej
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 4
Wysłany: 27-05-2007, 22:05   

Na pewno MPK taka linia się nie kalkuluje, ale już gdyby trasa biegła koło osiedla, np. dalej w strone innych część Wieliczki (obok sądu) albo poza-przez Grabówki... Oczywiście w drugą stronę, trasa nie powinna się pokrywać z 104, autobus mógłby w Krakowie jechac np. alejami 3-wieszczów.

Jestem jak najbardziej za, ale myślę, że gmina musiałaby sporo dopłacić + zorganizować przystanki-nie realne. To nasze miasto musiałoby wystapić do MPK.

Szkoda, że żadna linia busów (do Krakowa) nie wiedzie koło osiedla.
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-05-2007, 09:25   oj ciężko bedzie....

jeśli chodzi o MPK to cięzko się z nimi rozmawia, wydaje się, że jak narazie możemy zapomnieć o: zmianie trasy 104, MPK finansuje w całości całe połączenie i to sobie zastrzegło w umowie, zmiana trasy powoduje przeniesienie kosztów na Gminę Wieliczka. Jak wyliczyło MPK tylko ta trasa im się opłaca, ja myślę, że częściowo mają rację, a częściowo nie....
Jeśli chodzi o 2 linię do Wieliczki, to też narazie lipaaaaaa:p Stawki nie na nasz budżet. Ale Gmina może postarać się o przedłużenie niektórych innych autobusów z Kraka do okolicznych wsi w Gminie.
Do Tardasa: os. Krzyszkowice też prowadzą zawansowane przemyślenia w temacie MPK w os. Krzyszkowice i os. Szymanowskiego, więc może warto połączyć siły, aby wspólnie nacisnąć:p
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 28-05-2007, 12:52   

fanaberie, a niby dlaczego odcinac ludzi od mozliwosci podjechania do kosciola, czy pod cmentarz dla zachcianki osiedla szymanowskiego. przeciez przez kosciuszki jedzie 104 wiec nie rozumiem takiego pomyslu ani troche
 
     
Gość

Wysłany: 28-05-2007, 13:04   

uważam, że chodzi o uruchomienie 2 linii, która miałaby końcowy przystanek w okolicach os. Szymanowskiego. Napewno nie może być to kosztem linii 104, a jeśli już to jej rozszerzeniem a nie skróceniem. Ewentualnie 2 linia może iśc dalej w kierunku Wieliczki stroną południową a os. Szymanowskiego wcale nie musi być przystankiem końcowym:)
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-05-2007, 21:20   

pomysł ciekawy, ale z opłacalnością może być kiepsko jeżeli na parkingu miałby być przystanek końcowy. Chyba kożystniej byłoby gdyby autobus przejeżdżal ul. Kościuszki, później kolo sądu i konczył bieg np. na dawnym parkingu PKS (pozostaje kwestia dogadania się z Kopalnią odnośnie kosztów użytkowania).
Należy poamietać że osiedle sie rozrasta, chyba w tym roku wprowadza się już mieszkancy do blokow na Chrobrego a za niedlugo zacznie sie budowa bloków kolo garaży, więc chętnych do kożystania z autobusu przybędzie.
 
     
peter.pan 
Skrzat


Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 48
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-09-2007, 14:20   

Mogliby uruchomic polaczenie przez Krzyszkowice malym autobusikiem. Wtedy moglby laczyc Krzyszkowice z centrum Wieliczki w jedna strone i z petla tramwajowa w N.Biezanowie w druga strone.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-09-2007, 22:21   

Hmm.. jak by ruszyła np linia która jedzie powiedzmy przez Krzyszkowice koło Baryczy i tamtędy wyjechała by np na Nowy Świat i stamtąd na Dembowskiego i miastem do petli 104... mogło by się to udać :D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Kanth 
Sztygar
Szukam...



Osiedle: Lekarka
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 63
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-09-2007, 14:26   

Nie da się ukryć, że 104 jadące do Borku Fałęckiego to nie jest wymarzona komunikacja Kraków-Wieliczka. Lepiej by było gdyby jechała do nowego kleparza przez aleje albo do dworca. Szczerze mówiąc męczy mnie kiedy muszę się ciągle przesiadać żeby mpk dojechać do centrum Krakowa, mam miesięczny więc wolałbym jego używać a nie jeździć busami i dodatkowo dopłacać. Zresztą większość ludzi jak jedzie 104 to i tak wysiada na wielickiej i przesiada się na jakiś autobus lub tramwaj a nie jedzie do Borku.
_________________
Kieruj swoim interesem, bo inaczej on tobą pokieruje.
Benjamin Franklin
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-09-2007, 14:53   

Kanth, ja i tak wole jechać pociągiem :D 104 do borku jedzie 36 minut góra 40 a i tak dużo osób nim jezdzi dobra by była dodatkowa linia :)
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
asia
Gość
Wysłany: 20-09-2007, 13:12   

gdyby "stoczworka" jechala do Kleparza zdecydowanie zmalałyby obroty MPK, zamiast miesiecznego na wszystkie linie ja i cala masa osób kupilibysmy sobie bilecik za niecale 50 zl ... Ta linia nie jest dla Mieszkancow tylko dla MPK, ale z drugiej strony gmina tez nie chce nam pomoc....ciekawe czemu??
 
     
ggocha
Warzelnik


Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 24
Wysłany: 21-09-2007, 10:42   

a koło Szymanowskiego jezdza jakieś busy z Krakowa?
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-09-2007, 11:24   

ggocha napisał/a:
a koło Szymanowskiego jezdza jakieś busy z Krakowa?


Jedynie z Wieliczki z centrum jeden jedzie który jedzie na Podstolice przez Grabówki i Sygneczów. Podajże UNI BUS
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
ggocha
Warzelnik


Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 24
Wysłany: 21-09-2007, 11:48   

czyli co z Krakowa busem albo autobusem pod stacje benzynową i nogami tak?
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 21-09-2007, 12:50   

ggocha napisał/a:
czyli co z Krakowa busem albo autobusem pod stacje benzynową i nogami tak?


Dokładnie - wychodzi 10 minut. W druga stronę ok 8 minut bo jest w dół :D
O dziwo przez park, koło stacji Lotos na "dworzec" Wieliczka też wychodzi 10 minut.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16