Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodek Zdrowia w Wieliczce
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-12-2010, 14:21   

Radekorzech napisał/a:
pseudo specjaliści to jest dramat pani Okulistka i pani Dermatolog
A ty jestes kompetentny zeby to oceniac? Najwiekszym problem jest kierownictwo osrodka. Jak to w zyciu.
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-12-2010, 18:29   

Ja byłem pacjentem tego osrodka i miałem wątpliwą przyjemność korzystać z usług specjalisstów w zasadzie tzw specjalistów... Co do kierownictwa pozwolę sobie napisać tylko tyle że gdyby nie Wielmożny Pan Marszałek Kozak jesgo małżonka, która jest doskonałym lekarzem prawdopodobnie nigdy by nie została dyrektorem
_________________
Radek
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-12-2010, 19:37   

Radekorzech napisał/a:
Ja byłem pacjentem
No to teraz na podstawie tego stworz statystyke i zobaczymy slusznosc Twojej oceny
 
     
olekparasol 
Poprzecznia
Olek


Wiek: 44
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 124
Wysłany: 28-12-2010, 07:06   

Czytam wypowiedzi poprzedników i to fakt że w Wieliczce brakuje specjalistów, ale lekarze ogólni np Karpierz Kozak Dymek Kulawik to lekarze z doświadczeniem i najbardziej oblegani przez pacjentów.
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-12-2010, 09:34   

ArturSosin napisał/a:
No to teraz na podstawie tego stworz statystyke i zobaczymy slusznosc Twojej oceny


Człowieku o jakiej statystyce Ty mówisz??? Słuszność mojej oceny jest wystawiona na podstawie odczuć i skutków leczenia specjalistów, może lepiej zabrzmi brakiem efektów!!!
_________________
Radek
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-12-2010, 09:43   

Tak, tak rozumiem. Dyskredytujesz ludzi, ktorzy pol zycia poswiecili na nauke zawodu na podstawie jednego, swojego przypadku. Gratuluje trafnosci osadow.
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-12-2010, 13:45   

Gratulacje zostaw tym co dopuszczają do tego że taka sytuacja trwa, jeśli znajdziesz chwilkę czasu albo życie zmusi cie zmusi aby skorzystać z porady tychże wspaniałych specjalistów i będziesz stał w kolejce posłuchasz opinii o cudach jakie wyprawiają od lat.... szkoda słów
_________________
Radek
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-12-2010, 18:25   

ArturSosin napisał/a:
Tak, tak rozumiem. Dyskredytujesz ludzi, ktorzy pol zycia poswiecili na nauke zawodu na podstawie jednego, swojego przypadku. Gratuluje trafnosci osadow
coś mi tu zajeżdża solidarnością zawodową ;) :diabel2:
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-12-2010, 18:30   

Znam wielu ludzi i z wieloma sie przyjaznie :)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-12-2010, 19:47   

ArturSosin napisał/a:
Znam wielu ludzi i z wieloma sie przyjaznie :)


hehe że tak mi się przypomniało z Poranku Kojota:

"Byłeś w stanach?
Nie
No. A ja znam kogoś kto był.." :)

co do ośrodka zdrowia to zamiast się sprzeczać to sobie lepiej zdrowia życzcie aby tam za często nie trafiać.. dla mnie sodoma i gomora, a jak mam tam iść to drgawek dostaję..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-12-2010, 21:32   

No to zdrowia! :)
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 28-12-2010, 22:31   

Tsubasa napisał/a:
a jak mam tam iść to drgawek dostaję..


Czyli jakos tam oddziaływuje na organizm, prawda?

Panstwowa służba zdrowia jest tak pomyślana, aby korzystały z niej osoby naprawdę chore, a przy tym wciąż mające jakieś szansę na przeżycie.

Trzeba mieć dużą wolę przetrwania, aby przejść przez rejestrację, kontakt z innymi chorymi przed wizytą u lekarza, kontakt z lekarzem, a częściej z "lekarzem", okres oczekiwania na wizytę u specjalisty, wizytę u specjalisty, badania dodatkowe, ewentualne oczekiwanie na badania dodatkowe, kolejkę po lekarstwa w aptece gdy przed nami stanie emerytka, itd.

Osoba, która zaliczy te etapy dobrze rokuje i w nagrodę dostaje pełną opieke medyczną. Państwowa służba zdrowia pełni więc funkcję naturalnego regulatora, gdyż w przedbiegach odpadną osoby słabe psychicznie i naprawdę chore fizycznie, czyli słabo rokujące na wyzdrowienie.

Troche psuje ten system naturalnej selekcji nieodpowiedzialny krewny takiej chorej osoby, który często ingereuje w naturę, załatwiając coś dla chorej poprzez stanie w kolejce od piątej rano, wykłócanie się, zajmowanie kolejki, wręczanie łapówek. Ale ostatecznie żaden system nie jest doskonały...

Jest tez inny, korzystny aspekt tak funkcjonującej opieki zdrowotnej. Jak się człowiek dowiaduje, że na wizytę u gastrologa musi czekać 3 miesiące, rentgena kilka tygodni, a na operację nawet 2 lata, to jest czas sobie przemysleć czy chce się być chorym czy nie. Wiele pacjentów decyduje się nie byc chorymi i szybko zdrowieje. Podobny system sprawdza się w przypadku firm ubezpieczeniowych, które nie przyznają odszkodowań, licząc na to, że poszkodowany nie zwróci sie do sądu.

Reasumując, nasza służba zdrowia to bardzo zracjonalizowany system pomocy, oparty na ukrytych przed szarymi ludźmi, ale przemyślanych zasadach funkcjonowania.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-12-2010, 23:27   

Dlatego mowi sie, ze w Polsce trzeba miec konskie zdrowie, zeby chorowac :D
 
     
rekin 
Warzelnik
rekin


Osiedle: pola
Wiek: 57
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 25
Wysłany: 29-12-2010, 20:53   Ośrodek Zdrowia w Wieliczce

Ludzie skończycie 50 lat to zawsze będziecie chorzy i regularnie będziecie chodzić do ośrodka zdrowia i innych przybytków.

Brak możliwości rejestracji telefonicznej pacjentów w XXI wieku to skandal.

Świadczy o nieudolności i braku kompetencji zarządzających danym ośrodkiem. Teraz to nie stanowi problemu przecież można to zrobić nawet SMS em. Kto chce albo nie umie niech się zarejestruje osobiście dzień wcześniej. Przecież to takie proste. Wymaga jednego komputera i jednego programu oraz osoby która ma jakie takie pojęcie o tym sprzęcie. Przecież na rejestracji pracują kompetentne osoby. Nawet sobie nie wyobrażam że nie potrafią obsłużyć komputera.

Nie wymaga to wielkich nakładów pieniężnych

pozdrawiam
  rekin
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 29-12-2010, 22:14   

rekin napisał/a:
Ludzie skończycie 50 lat to zawsze będziecie chorzy
Jak mialem 14 lat to tez mialem takie pojecie :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16