Poprzedni temat «» Następny temat
Dni Wieliczki
Autor Wiadomość
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 07-08-2007, 13:43   

Cytat:
Co do samogłaskania - bez komentarza - brzmi jak LPR.


???



Cytat:
ad1.W celu pokazania mieszkańcom wieliczki tego że można sie bawić we własnym mieście, że pieniądze które płacą z podatków są też wydawana na kulture i żę nikt o nich nie zapomina rok w rok.

Czyli:
dla mieszkańców w celu ich kulturalnego zabawienia we własnym mieście
dla mieszkańców w celu ich dopieszczenia


Cytat:
ad2. To jest pytanie retoryczne czy coś innego ?

Nie, to jest pytanie, kto ma być odbiorcą tej imprezy. Można widzieć jako odbiorcę:
*mieszkańców Wieliczki
*turystów
*gości przypadkowych
*sympatyków UMIG Wieliczka
*narzeczoną Pana P.
*....



Cytat:
Nie wiem jaki Pani chce zobaczyć światełko ? To forum to nie rada miasta i wpływ jego na burmistrza UMIG starostow i innych jest BLIŻEJ nie określny

Czytają, czytają, pozdrawiam UMIG!


Cytat:
PS Ja jestem zgryzliwy i krytyczny i czepialski na tym forum.
Ale Pani posty przechodzą ludzkie rozumienie.

Zawsze się znajdzie ktoś Jeszcze Bardziej Zgryżliwy i Krytyczny i Czepialski. Proszę się nie załamywać! Jak się chce odzyskać pozycję Karpatów Zgryźliwości, to dobrze wyluzować trochę i nie brać wszystkiego do siebie!

Pzdr
PS. Dzięki za dyskusję!
[/quote]
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 07-08-2007, 13:57   

Cytat:
widziałaś ile osób było w sobotę wieczorem na dniach Kingi?
?
Impreza typu " występ znanego wykonawcy " może być zorganizowany zawsze i wszędzie. A jak to jeszcze jest impreza darmowa, to frekwencja jest zapewniona.
Jaki to jest miernik sprawności organizacyjnej, o którym tutaj rozmawiamy?


Cytat:
Poza tym mam wrażenie, że nigdy nie byłaś organizatorem imprezy masowej i stąd te nieuzasadnione słowa krytyki.

Nie mówmy tu o wrażeniach. Chętnie porozmawiałabym z kimś z organizatorów, ale nikt nie chce się do organizacji przyznać personalnie na razie.

Cytat:
I napiszę jak Przemo - nie ma co krzyczeć.

Jest co.

Pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-08-2007, 14:34   

Hmm
Cięzko odpisywać komuś kto ze "Stoku pod Baranem" robi Mont Everest.

Impreza jest organizowana tak jak każdne dni miast w całej polsce, NRF, czechach, chrowacji i pewnie koeri północnej ( może tylko bez kateringu i piwa ).

A pieścić to się można pod kocem o mieszkańców sie poprostu dba duchowo i cieleśnie ( czytaj budowa basenu )

Znasz pojęcie "Odbiorca anonimowy". Nie wiadomo kto trafi, turyści, krakusi, "Ci z gdowa i bochni" i reszta innych mile widzianych w naszym mieście ludzie.
Nie możemy być zaściankiem otwierajmy się na wszystkich.


Też mam pozdrowić UMIG ? hehe może przyjda na nasz zlocik ?



Hmmm powiedz mi czy ty czasami nie jestes ekonomistka z wyksztalcenia i nie pracujesz w jakiejs firmie zajmujacej sie obsluga duzych korporacji ?

Mierniki to coś co jest tak bardzo wiarygodne jak potwór z Loch Ness.
Nie znam jeszcze miejsca na tej ziemi gdzi emierniki tak naprawde cos wskazaly.
Nawet w mojej pracy to jest bliższe wróżeniu z fusów niż predykcji czegokolwiek.


Co do organizajci imprezy, to uwierz nam wszystkim, którzy się kiedykolwiek w to bawili.
Nie życze Ci ani dnia spędzonego nad organizacją imprezy dla kilku tysięcy ludzie.
Poczynając od gadzetów konczac na ochronie ( pozdroo dla naszych milicjantów ) :)))


A co do dyskusji dyskutuje sie bez emocji :)
Inaczej to już jest awantura :)
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 07-08-2007, 17:40   

Cytat:
Znasz pojęcie "Odbiorca anonimowy". Nie wiadomo kto trafi, turyści, krakusi, "Ci z gdowa i bochni" i reszta innych mile widzianych w naszym mieście ludzie.
Nie możemy być zaściankiem otwierajmy się na wszystkich


No i znowu się doczepię. Odbiorca anonimowy jest tylko wtedy, kiedy człowiek strzela a Pan Bóg kule nosi. W marketingu takie pojęcie to jest zbiór pusty. Po to się główkuje, żeby tego odbiorcę dookreślić. Jak się to dobrze zrobi, to jest strzał w dziesiątkę.
W wypadku takiej imprezy też dobrze wiedzieć, do kogo ją adresujemy.

No i jeszcze cel. Dni każdego miasta to okazja do pokazania tego miasta na zewnątrz, do pokazania tego, co się ma najlepszego. Pokazania ludziom na którym nam zależy.
Oczywiście mieszkańcom /żeby byli dumni ze swojego miasta/, oczywiście gościom z powiatu, oczywiście z Krakowa i skąd wogóle do nas przyjeżdżają /żeby przyjeżdżali/.

Program dni, jak juz pisałam, był niezły. Natomiast cały czas chodzi mi o organizację.
No bo np. degustacja potraw regionalnych była w programie. Czy można wyobrazić sobie lepszy temat do prezentacji? A jak to wyglądało w rzeczywistości, każdy widział.
O to właśnie mi chodzi.

Dni św. Kingi. Co i w jakim zakresie zostało pokazane w związku ze św. Kingą? A sam temat św. Kingi wystarczyłby na coroczne organizowanie 3 dniowego festiwalu, o ktorym byłoby wiadomo w całej Polsce co najmniej.

Ale jak się nie wie dla kogo i po co coś sie robi, to to są właśnie Dni Wieliczki /studentów by uczyć na takim przykładzie!/

Cytat:
nam wszystkim, którzy się kiedykolwiek w to bawili
.

To w końcu jest tu jakiś organizator??? Orgi! Orgi! Orgi!

Pozdrawiam serdecznie.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-08-2007, 19:04   

ad 99 % listu, dni wieliczki to nei marketing, a napewno nie bezpośredni.
Nie gadajmy o tym mam tego na codzien zadużo w mojej pracy.

ad 1%listu - Orgi ?
Dobrze ze nikt tego nei cenzuruje :)
Ale watek sexualny tutaj ?
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 07-08-2007, 20:12   

przemo napisał/a:
Dobrze ze nikt tego nei cenzuruje :)
cenzurować nie cenzuruje, ale posty nie na temat poszły do śmietnika :)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2007, 20:20   

Tardas,

dlaczego?? :((((( a takie fajne to było :D :D:D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-08-2007, 10:27   

Ciotka Agi napisał/a:

Cytat:
Poza tym mam wrażenie, że nigdy nie byłaś organizatorem imprezy masowej i stąd te nieuzasadnione słowa krytyki.

Nie mówmy tu o wrażeniach. Chętnie porozmawiałabym z kimś z organizatorów, ale nikt nie chce się do organizacji przyznać personalnie na razie.


wiec pytam wprost: byłaś kiedyś organizatorem imprezy masowej? jeśli tak: jak dużej, kiedy?
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 08-08-2007, 14:53   

Cytat:
wiec pytam wprost: byłaś kiedyś organizatorem imprezy masowej? jeśli tak: jak dużej, kiedy?

Z kontekstu tego pytania o imprezy masowe domyślam się, że jest pewne nieporozumienie między nami. Kiedy mówię o niedostatkach organizacji nie mam na myśli niedostatkow w sferze: braku toy toyów, zabezpieczenia ochroniarskiego, medycznego, pozarowego, policyjnego, parkingów itp. Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego obszaru, wręcz odwrotnie, tutaj wszystko było w/g mnie w porządku.
W takim rozumieniu organizacji nie organizowalam takich imprez.
Natomiast ja pisząc o niedostatkach organizacji mam na myśli organizację poszczególnych punktów programu. Opisze to na przykładzie punktu programu: "prezentacja kuchni regionalnych". Organizatorzy /tego punktu programu/ nie zadali sobie najmniejszego trudu aby np:
1. Uściślić temat /np. "Kołacz /zupa szczawiowa, pierogi, kapusta lub cokolwiek do jedzenia/ św. Kingi"
2. Rozreklamować dostatecznie wcześnie taki punkt programu, aby mogły w nim wziąć udział też osoby prywatne, koła gospodyń itp, OSP, sąsiadki z os. Sienkiewicza i naprawdę wszyscy, którym przyszłoby do głowy pokazać swoje kołacze /zupe szczawiową..../
3. zaprosic /w przypadku kolaczy/ wszystkie możliwe cukiernie, piekarnie z terenu powiatu do udziału w tym punkcie.
4. Udostępnić miejsca w dobrym punkcie na wystawienie się - moze bezplatnie, może za jakieś drobne pieniądze
5. Przeprowadzić konkurs wśród publiczności na najlepszy kołacz /w przypadku kołaczy, ale się powtarzam, a pewnie wiesz o co mi idzie/
6. Oglosić wyniki konkursu i przyznać nagrodę w postaci prawa do nazywania swojego kołacza "Kołaczem sw. Kingi" i do tytułu "Nadworny cukiernik dworu św. Kingi" /albo jakims innym niezwykłym tytułem.../ przez cały następny rok do nowych dni Wieliczki.
7. Ogłosic wyniki konkursu np. w jakiejś lokalnej gazecie.
Oczywiście w/w przykład rzuciłam tak sobie, gdyby nad tym usiąść i pomyśleć, to może by to jeszcze inaczej wygladało.
Jak więc widać, ja mowie o czymś tego rodzaju. Tak każdy temat takiej imprezy starannie się opracowuje i wtedy można taki punkt wprowadzać do programu.,
W tym znaczeniu słowa "organizacja" to coś, w czym mam doświadczenia i owszem.
Dlatego wywołując organizatorów do tablicy /Orgi to skrót od Organizatorki, a nie takie tam, co się niektórym po główkach /?/ zakołatało/ chciałabym aby sie wytłumaczyły te Panie z tego konkretnego punktu programu.
Tak można punkt po punkcie. Ktoś dopuścił do wynajęcia odpustowych straganów, ktoś pomyślał, że o ile chodzi o gastronomię, to wystarczy zatkać buzie /ja tak delikatnie/ gości zimną kiełbasą i ciepłym piwem w dużej ilości, a prezentację zaprzyjaźnionych miast sprowadzić do rozdawania kanapek. Ktoś tym samym naprawdę nie potrafi zauważyć, że to nie ten poziom, ze dni miasta jakim jest Wieliczka nie mogą wyglądać jak odpust w Kropidłowie.
I że nie wystarczy szastnąć /nie swoją/ kasą na wynajęcie zewnętrzych zespołów żeby
ładnie wyglądało = pozamiatać pod dywan.
I dlatego chciałabym zobaczyć Organizatorów /rki/ tego programu. Żeby ich /je/ rozszarpać. I na przyszłość trzymać jak najdalej od tej imprezy.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-08-2007, 14:58   

Ciotka Agi,

Powiem Ci tyle że Dni Wieliczki nie są reklamą poszczególnych cukierni ;/ pomyśl o tym tak że zaraz by się tam wszyscy Ci producenci pozjadali nawzajem :/ I Powiem Ci jeszcze jedno w ogóle się ciesz że przynajmniej jest jakaś rozrywka raz na rok w Wieliczce ;/ z tego co mi wiadomo te Dni były w miarę spokojne dlaczego? bo młodzież się przynajmniej wyszalała trochę...
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 08-08-2007, 15:27   

Ciotka Agi :)

Jak chcesz gadac o marketingu - a cały czas dążysz w tym kierunku :) zapraszma na spotkanie forumowiczów, mzemy podyskutować :)

Ale ja nie widze sensu robienia czegość takiego bo to będzie bardzo bardzo bardzo sztuczne.

Pozatem niewiele kulinarnych przysmaków ( jako przykład biorąc ) ma swoje korzenie w wieliczce ( niestety ).

Pozatem popatrz na okolice jak to wygląda też nie ma czegoś takiego, a byłem i na dniach niepołomic i bochni i wielu innych.
Pozatem dni wieliczki są związane bardziej z mastem z niż z kołami gospodyń wiejskich a to akurat na minus bo powinno sie promować choćby gmine.


Pozdrawiam
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 08-08-2007, 16:30   

Cytat:
Pozatem niewiele kulinarnych przysmaków ( jako przykład biorąc ) ma swoje korzenie w wieliczce ( niestety ).


O My God, Przemo, To przecież był tylko przykład, przy-kład!

Cytat:
też nie ma czegoś takiego

Bardzo mocny argument...

Cytat:
bo powinno sie promować choćby gmine.


Ciepło, ciepło...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 08-08-2007, 16:33   

Zainspiruj burmistrza do spotkania z nami albo chocby do czata :)
Moze osobiscie go odwiedzisz :)
Dolacze sie do dyskusji i pomoge w organizacji przyszlorocznych dni kingi :)
Nie widze problemu poza wyzej wspomnianym udzialem burmistrza :)
Pozdrawiam
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-08-2007, 16:45   

a ja mam pytanie bo teraz dopiero sobie to uświadomiłam do ma HARNAŚ wspólnego z Wieliczką??:D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-08-2007, 16:51   

oseczka napisał/a:
co ma HARNAŚ wspólnego z Wieliczką??:

Pieniądze Oseczka - pieniądze.
Jedni mają - drudzy chcą!!!

Ciocia Agi próbuje to wytłumaczyć ;) .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16