Poprzedni temat «» Następny temat
Ronda w Wieliczce
Autor Wiadomość
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 21-01-2015, 19:06   

Na chwilę obecną decyzję ZRID posiada jedynie skrzyżowanie Asnyka-Piłsudskiego i wykonawca może wchodzić z robotami nawet w przyszłym tygodniu, bo decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Gorzej jest z drugim skrzyżowaniem. Zarówno pod względem proceduralnym - dokumentacja utkwiła w Urzędzie Wojewódzkim i póki co jest tylko wszczęcie postępowania, jak i wykonawczym bo tam zmiany układu drogowego są znaczne - zmianie ulegnie przebieg Lednickiej (kosztem wyburzenia domów), a nawierzchnia Słowackiego pójdzie do góry miejscami o ponad 2 metry.

Pocieszające jest jedynie to, że realizacja będzie na prawdę ekspresowa, bo fundusze unijne muszą być rozliczone do października, więc do września wszystko musi być odebrane, czyli do sierpnia zbudowane. :D
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-01-2015, 19:19   

Cytat:
Pocieszające jest jedynie to, że realizacja będzie na prawdę ekspresowa, bo fundusze unijne muszą być rozliczone do października, więc do września wszystko musi być odebrane, czyli do sierpnia zbudowane.

I tu pojawia się cenna informacja o wykonawcy, który był widywany na placu budowy.
Jest to niejaka spółka WąsBud, która w Wieliczce jest bardzo dobrze znana z budowy okopów w Sledziejowicach i Czarnochowicach :)
Jeżeli oni w tym tempie zbudują te ronda to w przyszłym roku remont :)
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-01-2015, 22:00   

przemo napisał/a:
w Wieliczce jest bardzo dobrze znana z budowy...
Nie patrz tak daleko. To przeciez oni przez rok robili jedna jedyna wspomniana ulice Slowackiego. Wracaja na stare smieci.
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 24-01-2015, 09:03   

Raczej Asnyka na odcinku właśnie między tymi 2 planowanymi rondami. Tak zabezpieczyli roboty, że autobus wpadł do otwartej studni kanalizacyjnej, więc może to i lepiej że tym razem po prostu zamkną skrzyżowanie. Przynajmniej nikogo nie wpuszczą w kanał. ;)
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 24-01-2015, 12:22   

LZK napisał/a:
lepiej że tym razem po prostu zamkną skrzyżowanie. Przynajmniej nikogo nie wpuszczą w kanał. ;)

Nie wiem czy mogą zamknąć Asnyka na kilka miesięcy. Przecież mieszkańcy ( i słuzby miejskie) muszą jakoś do domów dojechać. I do SP3 prowadzi tamtędy jedyny dojazd.
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-01-2015, 19:16   

Cytat:
I do SP3 prowadzi tamtędy jedyny dojazd.

No nie do końca ( choć w przypadku zaopatrzenia stołówki masz racje w 100 % )
Cytat:
Nie wiem czy mogą zamknąć Asnyka na kilka miesięcy.

Mogą dopisać na zakazie "Nie dotyczy mieszkańców i dojazdu do posesji"

W I etapie mają zamknąć głownie skrzyżowanie Asnyka Piłsudskiego. Dopiero chwile potem całą Asnyka
_________________
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 24-01-2015, 20:54   

Tomek73 napisał/a:
LZK napisał/a:
lepiej że tym razem po prostu zamkną skrzyżowanie. Przynajmniej nikogo nie wpuszczą w kanał. ;)

Nie wiem czy mogą zamknąć Asnyka na kilka miesięcy. Przecież mieszkańcy ( i słuzby miejskie) muszą jakoś do domów dojechać. I do SP3 prowadzi tamtędy jedyny dojazd.

Jeden dojazd mają tylko ulice z ustawionym znakiem o "ślepocie", ewentualnie jednokierunkowe w pewnych przypadkach. Do całej reszty zawsze można łatwiej lub trudniej dojechać z innej strony. Oczywiście posesje, które mają wyjazd na plac budowy to inna inszość. Oni będą się z pomocą pracowników budowy telepać po podbudowie z kruszywa te kilkanaście metrów do domu, ale tu akurat nie ma znaczenia czy wyłączenie z ruchu jakiegoś odcinka drogi jest częściowe czy całkowite.
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 26-01-2015, 10:37   

przemo napisał/a:
Cytat:
I do SP3 prowadzi tamtędy jedyny dojazd.

No nie do końca ( choć w przypadku zaopatrzenia stołówki masz racje w 100 % )
Cytat:
Nie wiem czy mogą zamknąć Asnyka na kilka miesięcy.

Mogą dopisać na zakazie "Nie dotyczy mieszkańców i dojazdu do posesji"

W I etapie mają zamknąć głownie skrzyżowanie Asnyka Piłsudskiego. Dopiero chwile potem całą Asnyka


Jeśli napiszą "Nie dotyczy mieszkańców ..." to kogo wg Ciebie?? z tego co wiem i gdzieś czytałem ten zapis jest martwy, bo niby myślimy o mieszkańcach tej okolicy, ale okazuje się, że tak naprawdę każdy może wjechać nawet z Gdańska czy Poznania mówiąc, że jest mieszkańcem. Musi być napisane nie dotyczy mieszkańców ulicy .... nr np. 123 czy nr domu. Trochę to absurd, ale tak to ponoć funkcjonuje.
_________________
Joshua
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 26-01-2015, 12:55   

Joshua napisał/a:
dotyczy mieszkańców ulicy
A jak się to dokumentuje? Nie trzeba teraz meldunku. Można też być mieszkańcem przez np 2 tygodnie podczas urlopu. W ogóle ktoś kiedykolwiek stoi na rogatkach i sprawdza kto wjeżdża?
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 26-01-2015, 13:20   

MW napisał/a:
Joshua napisał/a:
dotyczy mieszkańców ulicy
A jak się to dokumentuje? Nie trzeba teraz meldunku. Można też być mieszkańcem przez np 2 tygodnie podczas urlopu. W ogóle ktoś kiedykolwiek stoi na rogatkach i sprawdza kto wjeżdża?


Nie pytaj jak się to robi bo nie wiem tylko tak słyszałem. A że tak może być i sądy dają różne wyroki to już pozostawiam do oceny każdemu czy coś jest dobre czy zła i jakie środki temu służą ....
_________________
Joshua
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 26-01-2015, 13:37   

MW napisał/a:
W ogóle ktoś kiedykolwiek stoi na rogatkach i sprawdza kto wjeżdża?


Np. na Garbarskiej wisi takie ograniczenie. Bywa, że SM stoi i sprawdza.
Myślę, że sam ten fakt incydentalnego kontrolowania powstrzymuje wielu kierowców od jazdy tamtędy.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-01-2015, 08:42   

Kozmicki napisał/a:
Np. na Garbarskiej wisi takie ograniczenie. Bywa, że SM stoi i sprawdza.

Ostatnio dość często sprawdzają, i słusznie.
Myślę, że w związku z budową rond, będą jeszcze częściej sprawdzać...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 27-01-2015, 10:05   

Cytat:
Myślę, że w związku z budową rond, będą jeszcze częściej sprawdzać...

Szkoda, że z taką skrupulatnością nie podchodzą do zakazów parkowania w centrum miasta i aut postawionych na rynku poza miejscami do tego wyznaczonymi :)
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-01-2015, 14:05   

przemo napisał/a:
Szkoda, że z taką skrupulatnością nie podchodzą
A jakbys mial do wyboru zadania latwe i trudne i nikt by Cie nie rozliczal z efektow to co bys wybral? ;)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-01-2015, 14:15   

master7 napisał/a:
słusznie
Nie wiem jaki jest status tej drogi ale nie jestem zwolennikiem takich rozwiązan, gdzie z publicznych pieniedzy utrzymywana jest droga dla wybranych.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16