Poprzedni temat «» Następny temat
Ronda w Wieliczce
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-01-2015, 15:22   

ArturSosin napisał/a:
Nie wiem jaki jest status tej drogi ale nie jestem zwolennikiem takich rozwiązan, gdzie z publicznych pieniedzy utrzymywana jest droga dla wybranych.

Ul. Garbarska jest drogą gminną, podobnie jak moje ulubione: Złota i Nowa. Nie wiem jakim prawem korzystanie z nich jest ograniczone. Widocznie mieszkające przy nich bardzo ważne nazwiska mają dużą silę przebicia i załatwiły to sobie, by gawiedź nie zaglądała do ich zadbanych ogródków.
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 27-01-2015, 16:01   

nacomito napisał/a:

Ul. Garbarska jest drogą gminną, podobnie jak moje ulubione: Złota i Nowa. Nie wiem jakim prawem korzystanie z nich jest ograniczone.

Pewnie takim samym prawem, jakim tworzone są wszelkie strefy ograniczonego ruchu, choćby strefa B w Krakowie.
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-01-2015, 23:58   

Każdy chce mieć względny spokój pod domem i ma do tego prawo.

Ja mam pod nosem bodajże ostatnią drogę powiatową w mieście bez chodnika, pełniącą de facto rolę południowej obwodnicy miasta, a za chwilę przez jakiś rok rolę drogi tranzytowej, bo zarówno poprzedni jak i obecny burmistrz nie mieli jaj i nie starczyło im odwagi na wpisanie w plany południowej obwodnicy miasta, choć doskonale wiedzieli jakie są prognozy rozwoju zaludnienia tej okolicy.

Nikomu nie odmawiam prawa do jazdy, niemniej jednak wkurzają mnie takie cwaniaczki, które patrzą tylko z perspektywy własnego, małego interesu. Aby mieć spokój pod własnym domem, a innym to już można jeździć pod nosem ile wlezie i nie jechać drogą główną, tylko kombinować wąskimi drogami lokalnymi - to takie typowo polskie...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 28-01-2015, 08:06   

master7 napisał/a:
Ja mam pod nosem bodajże ostatnią drogę powiatową w mieście bez chodnika, pełniącą de facto rolę południowej obwodnicy miasta, a za chwilę przez jakiś rok rolę drogi tranzytowej,

ani ostatnia w mieście, ani poza miastem
http://www.zdp.wieliczka.pl/wykaz-drog.html
natomiast oczywiście do listopada pewny korek od lustra na Sierczy do Rożnowej, wracając z powrotem nawet nie będzie co ryzykować, aby wyjeżdżać od Sierczy na górę a korek na na Jedynaka będzie od Policji do samej góry.
a tak na marginesie, skoro będzie zamknięte za 5-6 dni to oficjalnie z UM pojawiły się mapki objazdów, czy też jak zwykle na ostatnią chwilę i "jakoś to będzie"?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-01-2015, 08:19   

Cytat:
czy też jak zwykle na ostatnią chwilę i "jakoś to będzie"?

Niestety jak zwykle, chociaż niektórym "zaprzyjaznionym" mediom już się je przesłało.

Dodatkowo mówi sie o zmianach trasy 224 i 304 a na kmkrakow.pl i zikit ani słowa o tym nie ma.

Niestety pewnie jak zwykle wszystko jest odłożone na ostatnia chwilę :(
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-01-2015, 08:33   

master7 napisał/a:
Każdy chce mieć względny spokój pod domem i ma do tego prawo
W Twoim rozumieniu oczywiscie ten 'kazdy' to jestes Ty i Tobie podobni mieszkajacy na uboczu, tak? No bo inaczej trzeba by zamknac wiekszosc, jak nie wszystkie drogi.
master7 napisał/a:
wkurzają mnie takie cwaniaczki
A mnie wkurzaja inne cwaniaki. Chyba nie musze tlumaczyc.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-01-2015, 09:15   

Cytat:
uboczu

Hmm ja bym tego tak nie nazwał :)
_________________
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 28-01-2015, 10:07   

master7 napisał/a:
Nikomu nie odmawiam prawa do jazdy,


Ty nie, ale SM tak :) Właściwie wiesz dlaczego wprowadzono tam takie ograniczenie? Bo za dużo samochodów jeździło? :zdziw:
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-01-2015, 11:56   

ArturSosin napisał/a:
ten 'kazdy' to jestes Ty i Tobie podobni mieszkajacy na uboczu, tak?

Trafiłeś waść kulą w płot. Ja właśnie mieszkam przy owej powiatowej - jakieś 8 metrów do asfaltu mam.
Droga powiatowa, powiatową, wiadomo ruch duży i co raz większy.
Każde ograniczenie w ruchu w okolicy jest mi na rękę bo to zawsze zmniejsza ilość kombinatorów.
Co jak co ale uważam że dyskutować o takich sprawach mogę z kimś kto ma podobne warunki lokalizacyjne jak ja.

Cytat:
Ty nie, ale SM tak :) Właściwie wiesz dlaczego wprowadzono tam takie ograniczenie? Bo za dużo samochodów jeździło? :zdziw:

Odkąd mieszkam w Wieliczce tam na ul. Garbarskiej zawsze był zakaz wjazdu. Za wyjątkiem mieszkańców, potem dodano do wyjątku okolicznych mieszkańców jak zrobiono ul. Czubinów jednokierunkową. Ostatnio nawet dolna część ul. Czubinów to strefa zamieszkania.
To są drogi miejscami bardzo wąskie i kręte, gdzie nie ma nawet się jak wyminąć, na pewno nie klasy L. Ja się ludziom nie dziwię, że protestowali, a że mieszkańcy tych dwóch ulic są dobrze zorganizowani to potrafią wychodzić w urzędzie to i owo. Na zebraniach w tych sprawach jest zawsze spory tłumek.
Czy ruch był duży? W mojej ocenie np. zanim ul. Czubinów zrobiono jednokierunkową ruch, jak na klasę tej drogi był bardzo duży, było też sporo stłuczek.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 28-01-2015, 12:20   

master7 napisał/a:
Ostatnio nawet dolna część ul. Czubinów to strefa zamieszkania.
To są drogi miejscami bardzo wąskie i kręte, gdzie nie ma nawet się jak wyminąć, na pewno nie klasy L.


Rozumiem, że jak na Wieliczkę to może coś dziwnego. Ale dokładnie takich dróg jest po okolicznych wsiach sporo. Gęstość zaludnienia nie różni się tam od tego co jest na Garbarskiej czy na Czubinów. Ale takiego zamknięcia dróg całkowitego czy częściowego nie spotyka się.

master7 napisał/a:
Ja się ludziom nie dziwię, że protestowali, a że mieszkańcy tych dwóch ulic są dobrze zorganizowani to potrafią wychodzić w urzędzie to i owo.


Ja też się nie dziwię. Ich prawo. Natomiast jakim prawem gmina czy powiat zamyka te drogi to tego nie rozumiem. Interes 20 czy 30 osób kontra interes kilkuset czy może nawet kilku tysięcy.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-01-2015, 12:23   

master7 napisał/a:
ilość kombinatorów
Nie mam pojecia dlaczego obrazasz ludzi, ktorzy staraja sie dojechac szybciej do domu. Czym zreszta rownoczesnie rozladowuja ruch na pozostalych drogach. Mnie to nie dotyczy ale to chyba niezbyt ladnie. Piszac 'na uboczu' mam na mysli nie w centrum. Ale to bez znaczenia.
master7 napisał/a:
dyskutować o takich sprawach mogę z kimś kto ma podobne warunki
To bedzie dyskusja czy poklepywanie sie po plecach? :)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-01-2015, 13:16   

Kozmicki napisał/a:
Ale dokładnie takich dróg jest po okolicznych wsiach sporo

A też tam jest taki duży ruch "tranzytowy" jeżdżących np do i z pracy?
Tu nie chodzi o gęstość zaludnienia tylko raczej o intensywność ruchu jaki te drogi przejęły a nie powinny.
ArturSosin napisał/a:
dlaczego obrazasz ludzi, ktorzy staraja sie dojechac szybciej do domu.

Taki co skręca w Garbarską, pomimo, że nie ma uprawnień, to dla mnie ewidentny kombinator.
Jak ktoś chce mieszkać "na wsi" to musi się liczyć z dłuższymi dojazdami i powinien korzystać z głównych dróg dojazdowych do miast (bo po to one są). A to że w Wieliczce to wygląda jak wygląda to jak pisałem parę postów wyżej głównie wina decydentów...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 28-01-2015, 13:40   

master7 napisał/a:
A też tam jest taki duży ruch "tranzytowy" jeżdżących np do i z pracy?

Jak ktoś chce mieszkać "na wsi" to musi się liczyć z dłuższymi dojazdami i powinien korzystać z głównych dróg dojazdowych do miast (bo po to one są).


Na moje oko, to oba pytania są na ten sam temat. Można odwrócić kwestię i powiedzieć, że jeśli się ktoś chce mieszkać "w mieście" to musi się liczyć ze zwiększonym ruchem, w tym również tranzytowym.

master7 napisał/a:
Taki co skręca w Garbarską, pomimo, że nie ma uprawnień,


Właśnie w tym sęk. Jakim prawem pozbawiono go tych uprawnień?
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 28-01-2015, 14:40   

Kozmicki napisał/a:


Właśnie w tym sęk. Jakim prawem pozbawiono go tych uprawnień?

A jakim prawem ja nie mogę wjechać np. na ulicę Św.Marka (i na te wielickie "przypadki" też zresztą nie) w Krakowie?
Niby różne przypadki, ale ktoś po prostu uznał, że te ulice nie są przystosowane do natężenia ruchu jaki tam występował i postanowił wprowadzić ograniczenia, można dyskutować czy słusznie, ale pytania "jakim prawem" są bez sensu i niczego nie wnoszą.
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-01-2015, 14:49   

master7 napisał/a:
pomimo, że nie ma uprawnień
Nie, taki to popełnia wykroczenie. Mowimy o zwyklych ale podrzednych drogach. Chyba, ze sie nie rozumiemy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11