Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
31-01-2011, 09:16
SMRÓD Z BARYCZY
Autor Wiadomość
ap
Gość
Wysłany: 22-12-2009, 15:07   

mam ciekawą kwestię do rozważenia:
po protestach byłego burmistrza niepołomic spalarnia nie powstaje (czas na wszystkie dokumenty to 30.06.2010), Barycz jest zamknieta w 2015, śmieci są wywożone np. na Śląsk w cenie: obecna cena x 10, (15, 20 - mozna wstawić dowolną kwotę).
śmieci każdy zakopuje w ogródku (blokowcy w piwnicy),
śmieci palimy w c.o. (blokowcy w piekarniku)
itp :)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-01-2010, 15:27   

Ciekawy artykuł
http://www.wnp.pl/artykul...lnych,6061.html
_________________
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 14-01-2010, 15:43   

przemo napisał/a:
Ciekawy artykuł
http://www.wnp.pl/artykul...lnych,6061.html


Ciekawy, przeczytałem i polecam, choć absurdów nie brakuje, np.

Cytat:

Ze względu na niewielką migrację gazu poza obręb składowiska "Barycz" priorytetem jest odgazowanie umożliwiające wykorzystanie gazu składowiskowego do wytwarzania energii...
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-01-2010, 15:49   

To jest jakas praca doktorska/magisterska.
Stąd muszą być naciągnięcia w strone sponsorów tej pracy ":)
_________________
 
     
gajowy
Gość
Wysłany: 28-02-2010, 22:07   

Polecam dla przypomnienia artykuł
http://zb.eco.pl/zb/34/4.htm
kilkanaście lat temu potrafiliśmy się zorganizować więc może i teraz czas na to...
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 01-03-2010, 14:52   

gajowy napisał/a:
Polecam dla przypomnienia artykuł
http://zb.eco.pl/zb/34/4.htm
kilkanaście lat temu potrafiliśmy się zorganizować więc może i teraz czas na to...


Tekst ilustruje problem sprzed kilku lat. Pytanie - czy coś się zmieniło?

Idzie wiosna i znowu zaczyna śmierdzieć wieczorami. A będzie jeszcze gorzej, bo wieje ostro od zachodu. Cała siła w nowych mieszkańcach osiedlających się w rejonach "Dystryktu Barycz"; może razem coś z tym zrobimy, bo czasem strach zaprosić znajomych do Śmierdziczki?!
 
 
     
damian
Gość
Wysłany: 08-07-2010, 09:07   

Wróciło lato wrócił smród z baryczy, zaczyna to już być regularne i codziennie, tylko pory różne, albo to tylko moje odczucie. Pytanie czy jesteśmy wstanie coś z tym zrobić ?

Pozdrawiam z os. Szymanowskiego
 
     
modliszka
Gość
Wysłany: 09-07-2010, 09:41   Barycz - problem ekoterroryzmu ?

Obawiam sie ,ze nic sie nie da zrobic.
W wysoko cywilizowanych krajach smieci sa spalane w specjalnych kotlach .Np w Wiedniu taka spalarnia znajduje sie w centrum miasta ,kolo hipermarktu .
I pomyslec ,jakie 'bajtloki" sa te austryjacy ,ze smrodza sobie w samym centrum .
Nasze organizacje proekologiczne z cala pewnoscia nie pozwola na takie bezecenstwa.
Moze inaczej ,pozwola jak sie im dobrze zaplaci za wydanie pozytywnej decyzji .
Co poniektorzy cos mowia ,ze to ekoterroryzm obliczony na wlasny zysk .I nie ma to zadnego uzasadnienia ,bo nowoczesne instalacje calkwicie wylapuja szkodliwe substancje.
Ale to trzeba dowiesc a najlepiej, aby zlecenie dostali aktywiscie z wlasciwego kola ekologicznego .
Moim zdaniem nie ma szans na to, aby nowoczesna spalarnie smieci mozna bylo zbudowac w dajacej sie przewidziec przyszlosci.
Problem nie jest rozwiazany z gora 30 lat .
No chyba ,ze np.10 % wartosci inwestycji dla ekologow - ale tylko tych z najwyszej polki ,np Prezes ,vicePrezes ,sekretarki itd .Nie wszyscy sie zalapia .Wtedy z cala pewnoscia problemy zostana szybko pokonane.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 09-07-2010, 18:55   Re: Barycz - problem ekoterroryzmu ?

modliszka napisał/a:

Moim zdaniem nie ma szans na to, aby nowoczesna spalarnie smieci mozna bylo zbudowac w dajacej sie przewidziec przyszlosci.


A to ciekawe: http://krakow.gazeta.pl/k...e_Brukseli.html
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-07-2010, 19:02   

modliszka napisał/a:
spalarnia znajduje sie w centrum miasta ,kolo hipermarktu


na dodatek wygląda bardzo ciekawie

Co do ekoterrorystów to śmieszą mnie akcje takie jak przykładowo ta na rynku w Krakowie gdzie pełno jest greenpajaców błagających o podpisanie zlecenia stałego na pobieranie kasy z naszego konta. Przekonując ludzi jak to oni chronią wieloryby, walczą o motylki itp,
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie potrafią odpowiedzieć na jedno zaj....ście ważne pytanie:

Dlaczego w danej akcji nie uczestniczysz jako wolontariusz, tylko pobierasz kasę :?: Skoro działania jakie promujesz są takie dobre i wymagają finansowania to dlaczego nie oddasz swojej pensji na cele ratowania motylków, czy wielorybów ??

Jeszcze żaden nie potrafił mi na to odpowiedzieć, a jedna laska się nawet oburzyła, że nie przystoi pytać o takie rzeczy.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-07-2010, 00:40   Retoryczne pytania w śmierdzącej sprawie

Skończyły się mistrzostwa świata. Po nieciekawym meczu Hiszpania górą. Nie wszyscy są z tego zadowoleni. Wyraz temu dało wysypisko śmieci, puszczając potwornego bąka. Dochodzi północ, chłodniejsza noc po upalnym dniu. By się nie otruć, trzeba zamknąć okna. Trudniej zaślepić wentylację. Przeraźliwy smród, niczem z tuczarni świń, wdziera się do nozdrzy, drażni oczy.

    Dlaczego smród z Baryczy najintensywniej atakuje w soboty dni świąteczne?
    Dlaczego zarządcy wysypiska twierdzą, że wszystko jest pod kontrolą?
    Dlaczego Barycz cuchnie, skoro jest to podobno wzorcowe wysypisko?
    Dlaczego władze miasta nie reagują?
    Dlaczego Straż Miejska pracuje tylko w godz. 6:00-22:00 i nie jest w stanie interweniować nocą?
    Dlaczego i jak długo mieszkańcy Krzyszkowic, Rżąki, os. Szymanowskiego, os. Kościuszki, os. Przyszłość i okolic mają cierpieć z powodu niesprawnych instalacji wysypiska lub beztroski, zaniedbania czy sabotażu pracowników i dyrekcji wysypiska?
 
     
Mieszkaniec
Gość
Wysłany: 12-07-2010, 19:25   Smród z BARYCZY

Co wieczór otwierając okno na os. Szymanowskiego zamiast przyjemnego ochłodzenia czuje smród dobiegający z Baryczy. Czy ktoś z Mieszkańców też to czujecie? Można coś z tym zrobić? Po tych upałach człowiek tylko czeka na wieczór żeby pooddychać jakimś chłodnym powietrzem, a zamiast tego całe mieszkanie wypełnia okropny zapach, którego nawet nie ma czym wywietrzyć.

Pozdrawiam.
 
     
Mieszkaniec
Gość
Wysłany: 12-07-2010, 20:09   

Ciesze się, że temat jest już poruszony. Myślę że należy napisać jakieś pisma, maile, telefony- ktoś wreszcie się ruszy- bo dalej się tak żyć nie da.
 
     
Popieram
Gość
Wysłany: 12-07-2010, 20:23   

Ja na przykład wysłałam maila na adres mpo@mpo.krakow.pl - im więcej maili tym lepiej, nie pomogą maile zbierzemy podpisy ale trzeba coś zrobić. Popieram.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-07-2010, 22:17   

Cytat:
Ja na przykład wysłałam maila na adres mpo@mpo.krakow.pl - im więcej maili tym lepiej,

Nie wiem jak ze skutecznością czegoś takiego, ale mi usunięcie maila zajmuje ok. 1 sekundy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17