Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
22-01-2009, 10:51
parkowanie na boisku LO
Autor Wiadomość
jerzykalina 
Kopacz


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 7
Wysłany: 07-01-2009, 11:13   parkowanie na boisku LO

Myślę, że to nie jest wychowawcze, że nauczyciele (zapewne, bo kto?) parkują swoje 'świątynie', ukochane cuda na boisku zabierając uczniom kawałek przestrzeni. Nie ma znaczenia, czy zima czy lato, samochody są parkowane. Chyba nie przez uczniów?
Nie jest to wychowawcze, nie jest to dawanie przykładu młodemu pokoleniu, z którego wywodzić się będą kierowcy - królowie szos - i chodników, a nawet przejść dla pieszych?
Samochód w naszym kraju jest jeszcze przedmiotem kultu, ciężko zapracowanym, pewnie dlatego taki szacunek dla tej rzeczy wśród ciemnego ludu. Ciekawe co by było, gdyby młodzież kopiąc piłkę potłukłaby samochód na boisku? Dostałaby reprymendę za złe zachowanie?
Nauczyciele-kierowcy, uczcie szacunku dla ludzi i kultury. Niech wzrok Wasz sięga dalej niż maska Waszego cudnego samochodu. 'My house is my castle, my car is my temple'?
I nie ma znaczenia, że zimno na przykład czy deszcz - po prostu boisko nie jest parkingiem, szanowni nauczyciele-kierowcy.
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 07-01-2009, 19:04   

nigdy nie widzialam zeby ktos tam parkowal na boisku ale obok boiska parkuja i to zarowno tak robili niegdys uczniowie, a teraz w koncu tylko nauczyciele, wiec nie wiem kiedy zdarzylo ci sie cos takiego widziec i ktoredy wjechali?, przez trawe czy obok bramki manewrowali?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-01-2009, 19:42   

Na boisku tez czaqsami stoja jak jest sporo aut :)
Ale fakt faktem za moich czasów tego tam nie było :)
_________________
 
     
MisterWlck 
Żupnik
Górnik



Osiedle: Śródmieście, (wczesniej Lekarka)
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 74
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2009, 20:33   

ale z tego co ja widzę to na boisku parkują tylko w zimie bo w zimie i tak z boiska nie korzystają a w lecie to parkują tylko jak są jakieś imprezy i jak nie ma lekcji
a zresztą jak dyrekcja na to zezwala to można sobie podyskutowac :)
i szczerze lepsze żeby parkowali na boisku które jest nie używane niż na chodnikach
_________________

 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2009, 21:03   

ale nauczyciele z tego co wiem maja na tyłach LO parking i to SPORY!!!
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
uczeń
Gość
Wysłany: 21-01-2009, 20:14   

A ja sądze, że to jest najzwyklej na świecie robienie "po Polsku" z igły widły.
Na boisku w większości parkowali sami uczniowie, nauczyciele mają swoje miejsca na placu z kostki brukowej przed wejściem. Normalne, że jest zima i logiczne myślenie - nikt nie będzie grał na boisku, więc chyba nic nikomu się nie stanie jeśli sobie samochody tam postoją te pare godzin. Lepiej poświęcić czas czemuś innemu, naprawde, nie dajmy się zwariować :)
 
     
uczeń 2
Gość
Wysłany: 21-01-2009, 22:30   

dokładnie, póki jest zima, myślę że parkowanie na boisku nikomu nie przeszkadza, a wręcz ułatwia sprawę bo:

1. bliżej do szkoły i sie mniej śniegu i wody na butach wnosi
2. po tej drodze koło szkoły jeździ wielki gimbus, znam osobiście kierowcę i wiem że się nieraz musi sporo natrudzić by nie uszkodzić żadnego samochodu stojącego przy krawężniku.
3. uczniowie się cieszą bo mogą się pochwalić z okna swoimi brykami i to nie koniecznie za kasę rodziców.
 
     
uczeń 4
Gość
Wysłany: 21-01-2009, 23:05   

Lato - nikt nie parkuje na boisku, bo boi się o samochód.
Zima - w czasie lekcji nie widziałem nikogo, kto uprawiałby tam jakikolwiek sport, więc pozostawianie pustego boiska "gdyby komuś nagle zachciało się grać" mija się z celem.

Jestem uczniem LO i odkąd spadł śnieg z "zabieranego kawałka przestrzeni" korzystałem tylko raz - wsiadając do samochodu znajomego, a około 70% samochodów parkowanych na boisku to samochody uczniów więc nie widzę sensu w atakowaniu nauczycieli.
Chyba lepiej jeśli dyrekcja wyciąga pomocną dłoń do uczniów pozwalając im parkować bliżej szkoły, niż gdyby miała im zabraniać parkować na pustym miejscu.
"Boisko i tak jest puste, więc czemu nie mogę tam zaparkować ?!"
Zabranianie czegoś, co ułatwi życie wielu osobom, a nikomu nie zaszkodzi na pewno nie jest "wychowawczym".

Chyba nikomu nie przeszkadzało to, że samochody stoją na boisku oprócz autora tematu..
 
     
uczeń
Gość
Wysłany: 21-01-2009, 23:14   

Jako kierowca z Wieliczki mogę powiedzieć tylko tyle, że lepiej byłoby zająć się osobami parkującymi, nie zawsze udolnie, w miejscach niedozwolonych, ewentualnie w takich gdzie to znacznie utrudnia ruch dla innych, co niestety w Wieliczce jest bardzo częstym zjawiskiem. Szczególnie po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania, uruchomiła się wielka akcja oszczędzania, a samochody sam spotykam w coraz to ciekawszych i dziwniejszych miejscach.

Krótko, tak jak pisałem wcześniej - sprawa wogóle kompletnie niepotrzebnie rozdmuchiwana, bo i po co ?
 
     
uczeń5
Gość
Wysłany: 21-01-2009, 23:24   

jerzykalina, nie bardzo rozumiem w czym masz problem? w ogóle sprawiasz wrażenie jakbyś do tej szkoły nie chodził, a miał najwięcej i najmądrzej do powiedzenia... chodzę do tej szkoły 3 rok i nie zdarzyło się, żeby kiedykolwiek na wf nie można było zagrać na boisku, bo nauczyciele tam zaparkowali... kiedy pogoda dopisuje i korzystamy (uczniowie) z boiska, to nauczyciele parkuję na kostce przed szkołą i nikomu to nie przeszkadza, a mym mamy gdzie grać. tym bardziej nie przeszkadza, jeśli parkują tam zimą, czy kiedy pada deszcz, bo i tak nikt nie korzysta wtedy z boiska... a i młodzież kopiąc piłkę nie potłucze samochodu na boisku, bo tak się składa, że żaden nauczyciel nie parkuje na złość w maju na boisku, żeby ktoś mu stłukł auto, albo żebyśmy zwyczajnie nie mogli pograć na wf'ie ;]

oseczka, widziałeś/aś ten 'parking'? bo ja bym tego sporego placu za szkołą parkingiem nie nazwał... chyba, że dla maszyn budowlanych ;]
 
     
uczeń 2
Gość
Wysłany: 21-01-2009, 23:48   

co do wypowiedzi o parkowaniu w "dziwnych" miejscach...
gdzie to jest? http://motoryzacja.interi...e/duze,797476,1 WIELICZKA

a to? http://motoryzacja.interi...e/duze,797474,2 WIELICZKA....

poczytajcie komentarze... ja też uważam że raczej trzeba zwrócić uwagę tym którzy uniemożliwiają poruszanie się po chodnikach pieszych, a nie uczniom którzy parkują na boisku w ZIMIE <lol>
 
     
uczeń 666
Gość
Wysłany: 22-01-2009, 00:38   

teraz wypowiem się jako osoba nie mająca samochodu ani prawa jazdy. Jestem uczniem LO i nigdy nie było żadnego problemu z boiskiem! Lepiej żeby uczniowie parkowali tam (co nikomu w zimie nie przeszkadza) niż zajmowali XXX miejsca. Też dam jeden przykład... http://img185.imageshack....485/imaguc8.jpg
 
     
tomqaz 
Kopacz


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: 22-01-2009, 15:43   

Czekamy na riposte autora tematu...
 
     
krzysiekt
Kopacz


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: 22-01-2009, 22:57   

Pan jerzykalina - "Ostatnia wizyta: 07-01-2009, 16:48". Myślę że jeszcze troszke trzeba będzie poczekac.
 
     
uczeń 2
Gość
Wysłany: 25-01-2009, 13:00   

Przypuszczalnie ten Pan założył sobie konto i ten bezsensowny temat, tylko po to żeby zrobić na złość uczniom, i wprowadzić zamieszanie. Z tego co wiem, wieści o Tym temacie doszły już do Pani Dyrektor naszego LO, i wprowadzony został zakaz parkowania na boisku przez uczniów, ponieważ ktoś myśli że to nauczyciele przez co szkoła traci dobre imię.
I w taki oto sposób, rodzą się jednostki, które przeszkadzają w społeczeństwie.
Myślę że moderator tego Forum, może zamknąć już ten temat. Nic ciekawego, sabotażysta zrobił swoje, a poza tym, robi się ciepło, śnieg stajał i pewnie znajdą się ludzie którzy będą chcieli jednak zagrać w tą piłkę po szkole a samochody będą im w tym przeszkadzać. Więc dobrze... słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Nie będziemy parkować na boisku i tyle.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17