Poprzedni temat «» Następny temat
Busy - jazda i komfort
Autor Wiadomość
misiolina
Gość
Wysłany: 25-02-2010, 08:09   

heheh, przecież to cynizm z mojej strony. To moja żartobliwa odpowiedź na tzw. KONONOWIZM - czyli likwidację wszystkiego :-)

Rozpadającymi się busami , które przyjechały do nas na lawetach zza zachodniej granicy- nierzadko bitymi lub wyławianymi ze stawów, gdzie śmierdzi świnia, krową a nie rzadko koniem - nie mam ochoty jeździć, bo kierowcom tych sznycel furgonów brakuje po prostu wyobraźni, a ja nawet lubię życie i nie mam ochoty zostać pewnego pięknego dnia krwawym plackiem, tylko dlatego, że kierowcy tych pojazdów są albo młodzikami bez wyobraźni albo maniakalnymi ryzykantami, którzy nie odróżniają przewozu towarów od przewozu osób.

Środek transportu zmieniam niebawem, na własny.
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-02-2010, 09:51   

misiolina napisał/a:
Rozpadającymi się busami , które przyjechały do nas na lawetach zza zachodniej granicy- nierzadko bitymi lub wyławianymi ze stawów, gdzie śmierdzi świnia, krową a nie rzadko koniem - nie mam ochoty jeździć

A nie zauważyłeś, że choćby MatBus i Darbus posiadają już kilka najnowszych Sprinterów?
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-02-2010, 12:18   

A Michalus ma VW CRAFTER 50 w wersji luksusowej odjazd z pod Krakowskiej 15.15


_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
gość13
Gość
Wysłany: 25-02-2010, 12:53   

misiolina napisał/a:
nie mam ochoty zostać pewnego pięknego dnia krwawym plackiem, tylko dlatego, że kierowcy tych pojazdów są albo młodzikami bez wyobraźni albo maniakalnymi ryzykantami, którzy nie odróżniają przewozu towarów od przewozu osób.

zgadzam się że kierowcy busów szaleją i czasami naprawdę strach jechać ale kiedy ostatnia był wypadek busa i kiedy ktoś został "krwawym plackiem"?
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 25-02-2010, 13:22   

Osobiście wolę klimatyzowanego Dar-Busa, niż smród potu w autobusach MPK.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-02-2010, 14:10   

Oczywiscie i bus jechal caly czas przepisowo :)
I nie narazal zycia pasazerow :)
_________________
 
     
misiolina
Gość
Wysłany: 25-02-2010, 14:20   

Z tego co pamiętam w ostatniej dekadzie był wypadek sk busa za matecznym - krzyż jest do tej pory...I oby więcej wypadków nie było- bo w przypadku ostrych wypadków to jest miazga po prostu i każdy kto miał fizykę w szkole - sobie to uświadamia. Onegdaj miałem okazje widzieć wypadek busika w świętokrzyskim, 9 osób zginęło na miejscu (wszyscy ludzie w busie) a raczej pękło jak balony napełnione wodą - by plastycznie uzmysłowić komuś bez wyobraźni co oznacza zderzenie czołowe busa przy szybkości 80 na godzinę z naczepą.

Kilka klimatyzowanych busów nie zmieni standardu jazdy tymi pojazdami - kto wsiada rano w wieliczce raczej pojedzie na stojąco...poza tym goście mają w głębokim poważaniu ilość osób na pokładzie i widziałem nieraz co się dzieje - naprawdę sporo sie busami najeździłem i to jest hardkor po prostu. Zal tylko starych ludzi, którzy stoją, co nie przeszkadza busiarzom w szaleństwach, lecą te babiny potem na twarz...żal. Zachowanie na drodze pominę, bo chamstwo to jest naprawdę bardzo delikatnie powiedziane. Goście jeżdżą jakby wyskoczyli z obory.. Nie chce rzecz jasna generalizować, bo na pewno sa tez kulturalni busiarze- nawet kojarzę kilku..ale to naprawdę mały procent... Mnei osobiście najbardziej przerażają młodzi szczyle, szarżujący tymi busikami pełnymi ludzu pod setkę...
Busy to nie jest niestety bezpieczny transport, i choć w MPK też masa chamonów i tez niektórzy jeżdzą jakby wieźli ziemniaki to jednak bardziej pilnują przepisów i rzadko kiedy przekraczają dopuszczalne prędkości. Poza tym podróz na stojąco dla osoby powyżej 180 cm nie jest problemem...jak w większości sznycel furgonów..
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-02-2010, 14:37   

Cytat:
A Michalus ma VW CRAFTER 50 w wersji luksusowej odjazd z pod Krakowskiej 15.15

Daj spokój, co to za luksus. Dalej kolana pod brodą, a przejście szerokości 50cm przyprawia o stres, gdy musisz wysiąść w zatłoczonym busie. Moim zdaniem prawidłowa droga - którą mam wrażenie podąża coraz więcej firm - to autokary, które jeżdżą już na mat busie czy fb. Przyznaję, że poluję na nie jadąc z pracy, bo chociaż nie są tak szybkie jak sprintery - jadę parę minut dłużej - to jednak oferują wreszcie normalny komfort jazdy. I brak szybkości to zaleta - nie świrują tak.
Sądząć po wzrastającym wypełnieniu tych autokarów, nie tylko ja polubiłem jazdę nimi. I dobrze, niech to będzie wskazówka dla innych firm przewozowych.

Sprintery to dla mnie najgorszy środek transportu, podobną wadę widać będzie miał ten VW - sam wiesz jak się stoi z przodu jak jest tłok, z przekrzywioną głową... to już wolę te duże mercedesy, przynajmniej nie zahaczam o dach.
 
     
Aska 
Magnum Sal
as



Osiedle: okolice Rynku ;)
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 91
Wysłany: 25-02-2010, 19:08   

Pablo napisał "Przyznaję, że poluję na nie jadąc z pracy, bo chociaż nie są tak szybkie jak sprintery - jadę parę minut dłużej - to jednak oferują wreszcie normalny komfort jazdy. I brak szybkości to zaleta - nie świrują tak"


- a ja myślałam że mieszkasz i pracujesz w Wieliczce :P ale żeby jeździć busem z rynku na lekarkę nono :P
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-02-2010, 21:49   

Cytat:
a ja myślałam że mieszkasz i pracujesz w Wieliczce

No widzisz, nie nadążasz za zmianami :)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-02-2010, 21:52   

pablo napisał/a:
Cytat:
A Michalus ma VW CRAFTER 50 w wersji luksusowej odjazd z pod Krakowskiej 15.15

Daj spokój, co to za luksus. Dalej kolana pod brodą, a przejście szerokości 50cm przyprawia o stres, gdy musisz wysiąść w zatłoczonym busie. Moim zdaniem prawidłowa droga - którą mam wrażenie podąża coraz więcej firm - to autokary, które jeżdżą już na mat busie czy fb. Przyznaję, że poluję na nie jadąc z pracy, bo chociaż nie są tak szybkie jak sprintery - jadę parę minut dłużej - to jednak oferują wreszcie normalny komfort jazdy. I brak szybkości to zaleta - nie świrują tak.
Sądząć po wzrastającym wypełnieniu tych autokarów, nie tylko ja polubiłem jazdę nimi. I dobrze, niech to będzie wskazówka dla innych firm przewozowych.

Sprintery to dla mnie najgorszy środek transportu, podobną wadę widać będzie miał ten VW - sam wiesz jak się stoi z przodu jak jest tłok, z przekrzywioną głową... to już wolę te duże mercedesy, przynajmniej nie zahaczam o dach.


Nie no generalnie się zgadzam, ale odwołuje się tu do poprzedniego postu pokazując że zmiany ciągle są - inwestuje się w nowy sprzęt.

Autokary to coś pięknego i również popieram ten kierunek rozwoju, ale ekonomicznie przewoźnik woli kupić i przerobić 2-3 sprintery niż 1 autokar.
W podjęciu decyzji pomogła by policja gdyby tak zaczęli ładować ostrzej mandaty za przepełnienie wtedy przewoźnicy od razu by się zastanowili bo spadła by im rentowność.

Z drugiej strony patrząc wczujmy się w tych pasażerów którzy do domu jakoś dotrzeć muszą. Będą czekać na przystanku 2 godziny aż się zakończą godziny szczytu ??

W tym VW od Michalusa - kolana nie są pod brodą jest luzik i całkiem przyjemnie, no a przejście i wysiadka z busa to niestety tragedia i zawsze wracając mam nadzieje że wszyscy stojący wysiądą na Rożnowej
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-02-2010, 22:08   

nietopesh napisał/a:
no a przejście i wysiadka z busa to niestety tragedia

A podobno w busie można jechać tylko na siedząco. Policja śpi? Busy były fajne w okresie wczesnego kapitalizmu, bo szybko się pojawiły w odpowiedzi na popyt. Trochę się od tego czasu wzbogaciliśmy, więc pora na nieco bardziej komfortowe rozwiązania systemowe komunikacji. Chyba w takiej sytuacji tylko mądrze napisana ustawa metropolitalna nas uratuje. Oczywiście nie za cenę niezależności. I tak nieformalnie jesteśmy, tak jak i kilka innych miast-satelitów, mocno związani z Krakowem.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 25-02-2010, 23:40   

ygrek napisał/a:
A podobno w busie można jechać tylko na siedząco

Nie tylko, przepisy dopuszczaja też kilku staczy. Ilu to jest napisane na prawym boku pojazdu. A że wcisnie sie cztery razy wiecej to już inna sprawa. Od ego sa ciemne szyby zeby to zamaskować.
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-02-2010, 23:54   

ale wsiadając w Wieliczce i tak ma się komfort wyboru busa który jest mniej zapełniony ;) a Ci co jadą z miejscowości ościennych nie mają takiego wyboru..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-02-2010, 11:01   

ygrek napisał/a:
Busy były fajne w okresie wczesnego kapitalizmu, bo szybko się pojawiły w odpowiedzi na popyt. Trochę się od tego czasu wzbogaciliśmy, więc pora na nieco bardziej komfortowe rozwiązania systemowe komunikacji.


Ano, mądrze prawisz.
Jednak tak sobie myślę, że gdyby pojawił się nowy gracz z odpowiednią flotą autobusową to pozostali koledzy busiarze mogliby skrócić jego żywot, gdyż jak wiadomo w tej branży ponuje szczera, zawzięta, wręcz śmiertelna niechęć do konkurentów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16