Poprzedni temat «» Następny temat
Straż pożarna
Autor Wiadomość
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-03-2008, 21:28   Brawa dla naszych strażaków

informacja za www.rmf.fm

Cytat:
Strażacy uratowali przysypanych gruzem nastolatków
Straż pożarna w Wieliczce koło Krakowa uratowała dwóch 14-latków przysypanych ziemią i gruzem w piwnicy opuszczonego domu. Prawdopodobnie chłopcy mają tylko siniaki i otarcia, jednak na wszelki wypadek pogotowie przewiozło nastolatków do szpitala na badania.


może ktoś zna więcej szczegółów, np. o którą kamienicę chodzi?

a tak poza tym co za cy..ał mógł napisać "Wieliczka koło Krakowa" przecież wszyscy wiedzą że to Kraków jest koło Wieliczki :-)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-03-2008, 23:14   

Może chodzi o ten nawiedzony dom na ul. dobczyckiej bo widziałem tam chyba wczoraj straż miejska jak się kręcili.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 07-03-2008, 08:05   

Ruiny domu na rogu ul.Chopina i Zyblikiewicza.
 
     
kormoran
Gość
Wysłany: 07-03-2008, 10:01   

Czy jest w naszy miescie jakiś klub który mógłby czymś zainteresować młodzież, a nie szukanie przygód w ruinach, a potem takie rezultaty, dobrze że skonczyło się tak , anie tragicznie.
 
     
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 07-03-2008, 10:21   

Choćby było 1000 klubów szukanie przygód w 'ruinach' będzie emocjonujące.. Ot życie...
 
     
kormoran
Gość
Wysłany: 07-03-2008, 11:14   

Zgadzam się z tym , ale jest tu pewne ale, potrafimy tylko narzekać na młodzież, a tu należy sie ukłon w kierunku samorządu, aby coś zrobić dla tej młodzieży , by ją czymś zająć cos stworzyć. Aby ta młodzież nie musiała szukać zajęć niekiedy nie zgodnych z prawem. My dorośli tez kiedyś byliśmy młodzi i musimy to zrozumieć i im pomóc, a nie powtarzam raz jeszcze tylko narzekac , jakaż ta młodzież strasznie niedobra. Warto to przemyśleć.Bo to na nas ciązy obowiązek pomocy młodzieży , a nie odwrotnie.

A odbiegając od tematu - może ma ktoś pomysł na urtowanie działalności Gazety Wieliczka, bo doszły mnie słuchy , że kończą działalność, a uważam że szkoda by było.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 07-03-2008, 12:31   

Cytat:
A odbiegając od tematu - może ma ktoś pomysł na urtowanie działalności Gazety Wieliczka, bo doszły mnie słuchy , że kończą działalność, a uważam że szkoda by było.

Pomysł jest prosty, ma go sama redakcja miesięcznika:
Cytat:
Przyszłość wersji internetowej jest mglista jeśli nie znajdzie się sponsor. Wersję internetową może uratować też osoba dziennikarki-akwizytorki, potrafiącej zarobić na siebie poprzez zdobycie reklamodawców (do wersji drukowanej można też wrócić).

Jeśli ktoś pomoże znaleźć sponsora i zrekrutować uroczą dziennikarkę [ciekawe dlaczego nie dziennikarza ;-) ] to na pewno Gazeta Wieliczka będzie uratowana :)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 07-03-2008, 17:31   

No a ja w czwartek widziałam kręcocych się "dzikich lokatorów" w kamienicy przy Kuczkiewicza i szczerze powiedziawszy załuję ze nie znam telefonu do strazy miejskiej która akurat przejezdzała obok kamienicy bo z tego co wiem to po ostatnim pożarze wejscie do kamienicy zostało zabite dechami a i tak często widzę jak młodzi nieletni przeskakuja przez płot kamienicy i urzędują z dala od ludzkiego wzroku....nie wiem co na ten temat sądzić. Ale wyglądało to ze włascicele mieszkania na 1 pietrze wrócili po resztki "magnackiej fortuny" tego co zostało po pożarze.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-12-2008, 17:07   

No i bedzie lepszy dojazd ze wschodniej obwodnicy do centrum :)
O ile wiecje swiatel i korkow nie bedzie :)
Chociaz strazacy sobie z tym poradza :)
_________________
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 09-12-2008, 17:26   

przemo napisał/a:
No i bedzie lepszy dojazd ze wschodniej obwodnicy do centrum
O ile wiecje swiatel i korkow nie bedzie
Chociaz strazacy sobie z tym poradza

Większość interwncji straży to zdażenia poza ścisłym centrum. I z tego względu wyprowadzenie PSP za centrum bedzie przyspieszało interwancję. Wyjaz w kierunku wschodnim, północnym i południowym powinien być o wiele łatwiejszy niż wyjazd z parku i kręcenie się po mieście.
PSP została ulokowana w pobliżu kopalnii wiele lat temu ze względu na czeste pożary jakie wystepowały w kopalni. Teraz częściej straż jest potrzebna do rozcinania blach na drogach.
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-12-2008, 18:44   

Taaa XXX muchy wiosna będzie :)

łatwy wyjazd to chyba tylko na DK4 a do grabówek czy podstolic będą ciągli przez całe miasto :) itd itp :)
Nieważne pożyjemy zobaczymy , najpierw niech wybudują :)
_________________
 
     
żywokost 
Skarbnik
żywokost


Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 89
Skąd: 49.90N 20.00E
Wysłany: 09-12-2008, 19:12   

Weźcie pod uwagę, że PSP w Wieliczce jest powiatowa, a nie miejska, czy gminna. Do zdarzeń w reszcie powiatu będzie bliżej.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 12-06-2009, 08:18   

Zupełnie z innej beczki....bardzo sie ciesze ze nasi strażacy dbają o kondycję. Wczoraj idąc na spacer do Parku Mickiewicza zobaczyłam wyjazd dwóch wozów bojowych i jednego drabiniastego. Wyjezdzali bez sygnału powoli, po czym znikneli w Parku Mickiewicza. Jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłam stażaków pod budowanym basenem a ich samych ciupiących w piłke na Orliku. Brawoooooo chłopaki nawet w święto potraficie na chwilkę oderwac się od obowiązków i wyluzować. I co najważniejsze W PEŁNI PRZYGOTOWANI. Zrezstą koło 15 jechali na akcję
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-06-2009, 15:17   

dzika79 napisał/a:
... zobaczyłam wyjazd dwóch wozów bojowych i jednego drabiniastego.

Wóz drabiniasty ciągniony był przez dwa dorodne siwki, powoził nim sam pan komendant, a między szczeblami drabin zwisały, zagrzewając się do boju, dyndające nogi dzielnych strażaków.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 13-06-2009, 08:28   

hahahaha bardzo śmieszne
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 16