Poprzedni temat «» Następny temat
Turystyka w Wieliczce
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-12-2010, 08:15   Turystyka w Wieliczce

Dziwne ale nie znalazłem takiego tematu, a przewija się w różnych wątkach.

No to na początek:

http://www.wieliczka.eu/p...e%E2%80%9D.html

wieliczka.eu napisał/a:
Wieliczka - spacerem po mieście

W roku jubileuszu 720-lecia Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka oddajemy w ręce mieszkańców oraz gości solnego miasta pierwszy praktyczny przewodnik po Wieliczce, zawierający wiele przydatnych informacji, ale też ciekawych wspomnień i impresji. Autorką przewodnika jest Katarzyna Wierzba od dziesięciu lat związana z naszym miastem, a autorem zdjęć Andrzej Lisowski – znany podróżnik, współtwórca telewizyjnego "Światowca", członek The Explorers Club, którego zdjęcia przybliżają klimaty nieodkrytej dotąd Wieliczki. Przewodnik można nabyć w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Dembowskiego a w wersji elektronicznej jest już dostępny na naszej stronie, w prawym banerze. Serdecznie zapraszamy do lektury!


Jest on także dostępny on-line:
http://img.iap.pl/s/80/20.../PRZEWODNIK.pdf


Poczytamy, ocenimy, ale z tego, co widzę na pierwszy rzut oka, to także całkiem przydatny informator. Ktoś pamięta kiedy wydano poprzedni?
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Igor Wierzbicki
Kopacz


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 8
Wysłany: 23-12-2010, 09:23   

Nie wczytywałem się w treść, ale na pierwszy rzut oka wrażenie nie jest najlepsze. Moim zdaniem obok tekstu ważne są zdjęcia i opracowanie graficzne.
Pierwsze pytanie: o czym mówi okładka?
Strona 8 - salon miasta. Na 6 zdjęć 4 przedstawiają pałac Przychockich, na 2 ta sama fonntana. Kiepski ten salon.

master7 napisał/a:
autorem zdjęć Andrzej Lisowski – znany podróżnik, współtwórca telewizyjnego "Światowca", członek The Explorers Club, którego zdjęcia przybliżają klimaty nieodkrytej dotąd Wieliczki.

Znany podróżnik nie uchwycił klimatów nieodkrytej Wieliczki - zdjęcia są mniej niż przeciętne.

Podobnie strony 22-23 - co one przedstawiają? Babcie na ławce, rodzinę na rynku, poniżej chyba jakaś osoba bezdomna i dwa ujęcia osób od tyłu. Podobny klimat na następnej stronie.

Uważam, że jak już coś robić, to z głową. Tym bardziej, gdy autorami są znane osoby. Są one albo przereklamowane, albo nie przyłożyły się do przewodnika.

koniec kropka
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 23-12-2010, 10:15   

A ja powiem tak... od dawna brak mi takiego opracowania. Przedstawiony pdf może być niezłym punktem wyjścia do naszego własnego przewodnika :-)
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-12-2010, 10:52   

mi się podoba... i trafiłam na zdjęcia mojego syna na basenie :D ... kupię na pewno... jest parę restauracji w okolicy, o których nie miałam pojęcia, muszę przetestować...
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-12-2010, 10:56   

master7 napisał/a:
Przewodnik można nabyć w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Dembowskiego

a w którym miejscu to jest?
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 23-12-2010, 11:01   

atam napisał/a:
master7 napisał/a:
Przewodnik można nabyć w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Dembowskiego

a w którym miejscu to jest?

To chyba ten mały budyneczek przy wjeździe na parking Kopalnii Soli.
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-12-2010, 11:06   

kawał dobrej roboty
 
     
Carlos 
Groty kryształowe



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: skądinąt
Wysłany: 23-12-2010, 23:22   

Fajnie że takie coś się pojawiło :)
...Ale... zdjęcia nie są najlepsze, za to przynajmniej pałac przychockich w normalnych kolorach ;) . Troszkę się wczytałem i znalazłem parę błędów merytorycznych. Układ przewodnika trochę jak dla mnie chaotyczny. I oczywiście "salon" Wieliczki-bije po oczach lansowanie nowej nazwy rynku przez Cesarza co oczywiście stoi w sprzeczności z rzeczywistością.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-12-2010, 00:24   

Dobrze, ze jest co takiego. A jak juz jest to mozna poprawiac i kazde nastepne wydanie bedzie lepsze. Skocze jutro zakupic.
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 25-12-2010, 12:53   

Master, dzięki za pdf. Z przyjemnością "przekartkowałam" :)
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 30-12-2010, 15:53   

A ja zaczynam prawdziwą lekturę. Lubię takie rzeczy, nie wiedziałem na jaką głębokość zjeżdżały szyby i że na miejscu Magistratu był kiedyś kościół św. Ducha. Ciekawe jest to dla mnie niezwykle :) .

Na początek jednak te wywiady zostawiają po sobie trochę niesmaku. Wywiad z Przemykową jest tak ugrzeczniony i usłodzony, że mam wrażenie, że sama Kozidrakowa by się nie powstydziła, a Przemyk to przecież kontrowersyjna i lekko alternatywna artystka.

Ale wywiad z Dźwigajem jest już straszny - w oczach przeciętnego zjadacza chleba mógłby wydać się wielkim artystą "obecnym na całym świecie", a tymczasem w świecie artystycznym no cóż... to temat do żartów i szyderstw numer jeden. Zresztą tak to jest naładowane religijnym patosem (a po co?), że się zastanawiam, czy można spokojnie przeczytać to siedząc, czy już przypadkiem nie trzeba zejść na kolana :D

Ale czytam dalej, dalej ! :))
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-12-2010, 15:58   

G.N napisał/a:
Przemyk to przecież kontrowersyjna i lekko alternatywna artystka.
Moze i tak, ale bardzo mila, zyczliwa kobieta. I mozna normalnie i ciekawie porozmawiac. Kiedys bylo nieco inaczej ale kazdy dojrzewa a zycie go ksztaltuje.
 
     
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 30-12-2010, 16:28   

ArturSosin napisał/a:
G.N napisał/a:
Przemyk to przecież kontrowersyjna i lekko alternatywna artystka.
Moze i tak, ale bardzo mila, zyczliwa kobieta. I mozna normalnie i ciekawie porozmawiac. Kiedys bylo nieco inaczej ale kazdy dojrzewa a zycie go ksztaltuje.


Nie no, to na pewno. Zresztą cenię sobie nie tylko jej twórczość, ale też osobowość.

Tylko akurat w przypadku tego "informatora" nasuwa mi się powiedzenie, że od nadmiaru słodyczy bolą zęby :)
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 30-12-2010, 20:30   

Cytat:
Moze i tak, ale bardzo mila, zyczliwa kobieta. I mozna normalnie i ciekawie porozmawiac.

Jak najbardziej potwierdzam.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-12-2010, 08:46   

G.N napisał/a:
A ja zaczynam prawdziwą lekturę. Lubię takie rzeczy, nie wiedziałem na jaką głębokość zjeżdżały szyby i że na miejscu Magistratu był kiedyś kościół św. Ducha. Ciekawe jest to dla mnie niezwykle


Dla mnie niestety ta pozycja pozostaje jednak głównie praktycznym informatorem.
Chcesz się więcej ciekawostek dowiedzieć:
1. Wieliczka. Dzieje miasta do roku 1980
2. Żupy Solne (chyba taki jest tytuł)

Dwa pokaźne tomiska. Pierwsza do kupienia na Allegro niemal od ręki. Z drugą znacznie trudniej...

Jest Jeszcze:
Wieliczka. Stare miasto Górnicze - nie polecam, masa błędów i przeinaczeń. Niestety historia Wieliczki w Wikipedii bazuje na tej książce, bo koleś, który to pisał nie ma innej - porażka...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16