Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
02-10-2010, 09:07
Przebudowa szybu Regis
Autor Wiadomość
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 28-08-2007, 08:37   Przebudowa szybu Regis

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zatwierdziło wczoraj listę największych projektów budowanych w najbliższych latach za unijne pieniądze.
Na liście tzw. indywidualnych projektów kluczowych w Programie Infrastruktura i Środowisko oraz Innowacyjna Gospodarka znalazło się 350 inwestycji o całkowitej wartości 42,5 mld euro. Na liście podstawowej znalazło się 256 projektów oraz dodatkowo na liscie rezerwowej 94 projekty.

Na liście rezerwowej znalazł się projekt pt.:
Udostępnienie zabytkowych wyrobisk Kopalni Soli Wieliczka z wykorzystaniem odnowionego średniowiecznego szybu "Regis" - kwota 9,0 mln .

Więcej szczegółów: Gazeta.pl Kraków
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-08-2007, 08:50   

34,2 mln pln :)
Czy starczy, moze jakby cos zostalo wyburza kinge i zbuduja hotel ?
Oby :)
Dajmy czas Kopalni I burmistrzowi :) Zycze powodzenia i wierze w to ze to sie uda przed Euro :)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-08-2007, 08:52   

Cytat:
Udostępnienie zabytkowych wyrobisk Kopalni Soli Wieliczka z wykorzystaniem odnowionego średniowiecznego szybu

"Regis" (9) - lista rezerwowa


Czmeu nie przekleiłeś dokładnie ? robiąc nadzieje ???
Jestsmy na liscie 94 oczekujacych wiec szanse oceniam jak 1:10 ze to sie uda.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 28-08-2007, 09:03   

przemo napisał/a:
Cytat:
Udostępnienie zabytkowych wyrobisk Kopalni Soli Wieliczka z wykorzystaniem odnowionego średniowiecznego szybu

"Regis" (9) - lista rezerwowa


Czmeu nie przekleiłeś dokładnie ? robiąc nadzieje ???
Jestsmy na liscie 94 oczekujacych wiec szanse oceniam jak 1:10 ze to sie uda.



Przeciez napisałem: Na liście rezerwowej znalazł się projekt pt.:
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-08-2007, 09:09   

A widzisz faktycznie :)
Przepraszam :
Ja zwrocilem uwage tylko na to co boldem ( czyli dziala ) hehe
Sorrki
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 28-08-2007, 09:13   

Poprawiłem tylko że to kwota w Euro a nie PLN. Teraz tylko kwestia jak na tej liscie rezerwowej sa projekty uszeregowane albo kto to robi ;)
No i najważniejsze - ile z listy głownej projektów wypadnie :?:
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-08-2007, 09:26   

Jedyne co może wypaśc to PKP ( fakt oni maja najwieksze srodki ), oni nigdy nie umieja zdazyc na czas :)

Oby sie udalo :)
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
  Wysłany: 28-08-2007, 19:18   Dofinansowanie z EFRR na szyb Regis

Zgodnie z listą opublikowaną przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. www.mrr.gov.pl


Nazwa projektu
Udostępnienie zabytkowych wyrobisk Kopalni Soli „Wieliczka” z wykorzystaniem
Odnowionego średniowiecznego szybu „Regis”

Orientacyjny koszt całkowity projektu 10,5
(maksymalne dofinansowanie ze środków EFRR) (mln euro) (8,925)

Przewidywany okres realizacji 2007-2013

Miejsce realizacji projektu - małopolskie

Instytucja odpowiedzialna za realizację projektu - Kopalnia Soli Wieliczka S.A.

Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt kwalifikuje się do wsparcia jako indywidualny projekt kluczowy w ramach 6. osi priorytetowej Polska gospodarka na rynku międzynarodowym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013. Projekt w sposób szczególny przyczyni się do realizacji celów odnośnie osi priorytetowej, a tym samym celów Programu. Projekt ma strategiczne znaczenie dla rozwoju wspieranego w ramach PO IG obszaru turystyki i przygotowań do EURO 2012. Projekt jest spójny z założeniami Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia na lata 2007-2013 w ramach celu 4 Podniesienie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw, w tym szczególnie sektora wytwórczego o wysokiej wartości dodanej oraz rozwój sektora usług, a także z priorytetem 2 Strategii Rozwoju Kraju na lata 2007 - 2015 Poprawa stanu infrastruktury technicznej i społecznej, w zakresie wsparcia infrastruktury kultury, turystyki i sportu. Projekt ma istotny wpływ na osiągnięcie wskaźników realizacji ww. dokumentów. Projekt polega na stworzeniu narodowego produktu turystyki kulturowej poprzez odbudowę i udostępnienie turystom zabytkowego średniowiecznego szybu „Regis” wraz z budynkami nadszybia oraz zabezpieczenie i włączenie do obecnej trasy turystycznej cennych pod względem kulturowym i architektonicznym komór wraz z chodnikami w najstarszej części Kopalni Soli „Wieliczka”.
Projektodawca kwalifikuje się w ramach odnośnej osi priorytetowej, dostępne są także środki na realizację projektu.

Uważam, że naprawdę jest się z czego cieszyć. Oczywiście pełnia szczęścia powinna nastapić po podpisaniu umowy. W każdym razie wygląda na przełom w sprawie szybu Regis i wyjazdu turystów w centrum Wieliczki. Teraz najwyższa pora na przygotowanie miasta.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 28-08-2007, 19:28   

Ja się ciesze bardzo dobre wieści myśle że dla nas wszystkich. Mam tylko nadzieje że zrobią do tego czasu coś z elewacja kingi bo chyba turyście nie bedzie miło oglądać takie ohydztwo. Proponuje wyburzyć i postawić coś nowego, ładnego bo z tym co jest chyba nie da się zrobić nic w moim mniemaniu no ale architekci teraz potrafia rabić cuda ...ponoć więc może...
_________________
Pozdrawiam
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 28-08-2007, 19:51   

W temacie o inwestycjach jest o tym. Przy czym jest jedno ale znaczące ale: projekt jest na liście rezerwowej.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 28-08-2007, 20:41   

Na 200 % Szyb Regis jest na liście programów do realizacji nie wiem dlaczego autor z "Wyborczej" umieścił projekt na liście rezerwowej. To pomyłka autora.
www.mrr.gov.pl lista projektów jest wyrażna i nie wiem jak "Wyborcza" mogła puścić takiego knota
http://www.mrr.gov.pl/NR/...opublikacji.pdf

jest tam wyraźnie napisane - str 184 pozycja 79
Projektodawca kwalifikuje się w ramach odnośnej osi priorytetowej,
dostępne są także środki na realizację projektu.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 28-08-2007, 20:47   

Abrakadabra napisał/a:
W temacie o inwestycjach jest o tym. Przy czym jest jedno ale znaczące ale: projekt jest na liście rezerwowej.

właśnie ze względu na to co napisała "Wyborcza" podkresliłem
Projektodawca kwalifikuje się w ramach odnośnej osi priorytetowej, dostępne są także środki na realizację projektu.
dla mnie to błąd autora artykułu z "Wyborczej"
Szyb Regis jest na liscie podstawowej !!!
http://www.mrr.gov.pl/NR/...opublikacji.pdf

str 184 Lp 79
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 28-08-2007, 22:09   

Nord napisał/a:
Szyb Regis jest na liscie podstawowej !!!


Faktycznie, Wyborcza się pomyliła. Na stronie 183 dokumentu zaczyna się lista projektów dofinansowanych z
"Oś priorytetowa VI Polska gospodarka na rynku międzynarodowym
Instytucja Pośrednicząca – Ministerstwo Gospodarki". I tam Regis jest jako kwalifikujący się dodofinansowania.
Dodatkowym dowodem jest to co Nord przytoczył w uzasadnieniu "Projektodawca kwalifikuje się w ramach odnośnej osi priorytetowej, dostępne są także środki na realizację projektu." :)
Jupi! :D
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-09-2007, 21:10   Przebudowa szybu Regis

Dzisiaj wpadl mi w rece wrzesniowy Kurier Wielicki..

jest w nim napisane ze w przyszlym roku ma ruszyc adaptacja i przebudowa szybu regis, ktora ma obejmowac udostepnienie komor znajdujacych sie na poziomach I-III (64-135 metrow pod ziemia), a takze adaptacja szybu na potrzeby turystyczne..

zalozylem nowy temat gdyz uwazam ze ta inwestycja jezeli dojdzie do skutku bedzie chyba najwazniejsza jezeli chodzi o rozwoj naszego miasta..

srodki na przebudowe w 80% maja pochodzic z UE oraz budzetu Panstwa..

tutaj maly cytat:
"Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rozwoju Regionalnego w sprawie listy projektow indywidualnych, projekt: Udostepnienie zabytkowych wyrobisk Kopalni Soli Wieliczka S.A. zostal zakwalifikowany na liste podstawowa Indykatywnej Listy Projektow Indywidualnych do wsparcia w ramach osi priorytetowej VI - Polska gospodarka na rynku miedzynarodowym PO Innowacyjna Gospodarka, instytucja posredniczaca bedzie Ministerstwo Gospodarki".

.
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 18-09-2007, 21:50   

Tak zgadza sie ale wieliczka jest na miejscu 70 a nie wiem ile miejsc jest ogolnie. Mam nadzieje ze faktycznie sie zbliża finał tej inwestycji bo ona sie ciagnie juz chyba z 15 lat.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 18