Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
10-08-2007, 09:35
Wielickie szlaki i ścieżki Rowerowe
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-07-2008, 20:28   "...a nam się marzy kórna chata ..."

Cytat:
[...]na zadaniu pn. „ Budowa dróg rowerowych na terenie Gminy Wieliczka" zmniejszono łączne nakłady finansowe i wydatki w roku 2008 o kwotę 126.246 zł, z uwagi na zmniejszenie zakresu planowanych robót.
http://www.infopw.pl/inde...659&page_n=#act

Możemy sobie zaśpiewać "...a nam się marzy kórna chata ..." (czy kórna przez "u" to grzech? Jeśli nie, to dlaczego mi XXX-uje?)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-07-2008, 11:20   

nacomito napisał/a:
Cytat:
[...]na zadaniu pn. „ Budowa dróg rowerowych na terenie Gminy Wieliczka" zmniejszono łączne nakłady finansowe i wydatki w roku 2008 o kwotę 126.246 zł, z uwagi na zmniejszenie zakresu planowanych robót.


Ale tu chodzi o drogi rowerowe na terenie miasta.
Propozycje są opisane tutaj: http://wieliczka.eu/studi...rowerowego.html
Z tego co rozmawiałem z autorem tego studium to miało coś się dziać w temacie już w tym roku i tak zresztą zaplanowano wydatki w budżecie miasta i w planie wieloletnim.
Wygląda na to że jednak to nie dojdzie dojdzie do skutku.

Co do ścieżek rowerowych o przeznaczeniu turystycznym to koszt jest nieporównywalnie niższy. Nie wymagają bowiem one takich nakładów jak drogi rowerowe. Wystarczy obmyśleć trasę, wytyczyć, obznakować, postawić tabliczki itp...
No i jeszcze o tym poinformować ewentualnych użytkowników i na to głównie narzekałem w poprzednim poście - po co komu ścieżki o których niec albo niewiele wiadomo.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-07-2008, 12:08   

master7 napisał/a:
Ale żeby nie być gołosłownym, to jak taki system szlaków powinien wyglądać:...

Twoja propozycja jest perfekcyjna. Do jej realizacji nie wystarczą odpowiednie fundusze. Potrzebne jest autentyczne zaangażowanie realizatorów zadania, dla których najważniejszym celem byłby jego efekt, a nie kasa.
A takich ludzi jest coraz mniej.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-07-2008, 16:38   

nacomito napisał/a:
Twoja propozycja jest perfekcyjna. Do jej realizacji nie wystarczą odpowiednie fundusze. Potrzebne jest autentyczne zaangażowanie realizatorów zadania, dla których najważniejszym celem byłby jego efekt, a nie kasa.
A takich ludzi jest coraz mniej.


Dzieki ;) . I to mnie tak naprawdę martwi bo tu nie pieniądze są najistotniejsze.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-07-2008, 09:54   

Coś z sąsiedniego Krakowa:

http://miasta.gazeta.pl/k...a.html?skad=rss

Gazeta.pl napisał/a:
Nowe trasy rowerowe z Krakowa

Już od przyszłego roku będzie można dojechać trasą rowerową z Krakowa do Zabierzowa, lotniska w Balicach, Rząski i Szczyglic.

Projekt ma być zrealizowany przy współpracy zainteresowanych gmin, dzielnicy VI oraz Urzędu Miasta Krakowa. - Podkrakowskie gminy to bardzo piękne okolice. Oprócz krajobrazu można zwiedzić ciekawe miejsca lub chociażby odwiedzić stadniny koni, które się tam znajdują. Pomysł właśnie wyszedł dlatego, żeby każdy mógł zobaczyć to, co znajduje się poza Krakowem. Również bezpieczeństwo jest ważne, a trasy zostaną tak zaplanowane, aby w pełni były bezpieczne - mówi przewodniczący dzielnicy VI Bogdan Smok.

Trasa rowerowa ma mieć kilka ścieżek, początek będzie na odcinku Armii Krajowej przy drodze biegnącej do Balic oraz parku Młynówka Królewska. Ścieżka będzie prowadziła trasą Balicką w stronę lotniska oraz Zabierzowa, Szczyglic, Rudawy. - Nowa trasa rowerowa będzie oddzielona pasem zieleni, tak aby biegła ona poza ciągiem drogi głównej.

Założenie jest takie, aby była ona bardzo bezpieczna. Wszystko zostanie tak zrobione, aby nie dochodziło do żadnych kolizji - mówi Janusz Świątek, sołtys Szczyglic, który współpracuje z dzielnicą VI nad projektem nowych tras rowerowych. Rozpoczęcie budowy trasy rowerowej zależy od funduszy, wspólnie z przewodniczącym dzielnicy VI będziemy składać wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku - dodaje.

Wszystkie szczegóły związane z budową nowej trasy rowerowej (cena, długość, dokładny termin wykonania) mają być niebawem znane.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków


A do Wieliczki, gdzie jeździ te 1,3 mln turystów rocznie, żeby zrobić taką trasę to już nikt nie pomyśli.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 11-08-2008, 22:00   

Na Euro 2012 będzie gotowa autostrada...dla rowerów
Cytat:
Licząca 2 tys. km kilometrów trasa rowerowa pobiegnie wzdłuż północnej i wschodniej granicy Polski przez pięć województw.

Zacznie się w Elblągu, a skończy w okolicach Rzeszowa. Projekt profesjonalnej drogi dla rowerzystów przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaakceptowała już Komisja Europejska. I wyłoży 42,5 mln euro. Pozostałe 7,5 mln będą musiały znaleźć lokalne samorządy, w tym gminy, które chcą, żeby autostrada przebiegała przez ich teren. Ale z tym nie będzie problemu.
więcej: http://polskatimes.pl/roz...werow,id,t.html

Niejednokrotnie podkreślam, że nie jest sztuką wybudować: potrzebna jest decyzja, projekt i mamona. Sztuką jest utrzymać, a gdy tego się nie potrafi miliony będą wyrzucone w błoto.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-08-2008, 09:14   

nacomito napisał/a:
Niejednokrotnie podkreślam, że nie jest sztuką wybudować: potrzebna jest decyzja, projekt i mamona. Sztuką jest utrzymać, a gdy tego się nie potrafi miliony będą wyrzucone w błoto.

Oj tak, sporo ne te tematy można poczytać na tej stronie: http://www.rowery.org.pl/rowery.htm
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-08-2008, 13:23   

master7 napisał/a:
[...] sporo ne te tematy można poczytać na tej stronie: http://www.rowery.org.pl/rowery.htm

Po lekturze nie wiem, czy mam śmiać się, czy płakać?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-08-2008, 14:33   

nacomito napisał/a:
Po lekturze nie wiem, czy mam śmiać się, czy płakać?

Raczej płakać.
Nie od dziś wiadomo że ścieżki rowerowe (turystyka) czy drogi rowerowe są takim kwiatkiem do kożucha. W wielu przypadkach gminy realizują projekty po macoszemu, nie biorąc pod uwagę realnych zapotrzebowań. Buduje/remontuje się drogę czy skrzyżowanie - to zróbmy i ciąg dla rowerzystów, będzie się można pochwalić, że jesteśmy tacy to postępowi , proekologiczni itd itp... - często niestety w gminach funkcjonuje do dziś takie rozumowanie.
W dużych miastach się zmienia ale za wolno i jest to raczej wymuszane nie tyle przez jakieś organizacje, co przez ludzi, bo mimo "wad" takiego dojazdu do pracy na rower wsiada coraz więcej osób.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-10-2008, 19:29   Masa Krytyczna

Ostatnio będąc w Krakowie na rowerze spotkałam się z czymś takim jak Masa Krytyczna zainteresowało mnie to trochę i jak wróciłam do domu to szukałam czegoś na ten temat w necie i znalazłam parę artykułów, i teraz wpadł mi głupi pomysł o zorganizowaniu takiej o to MK w Wieliczce.

W skrócie o MK:
~> Jest to spotkanie rowerzystów nakłaniających ludzi do przejścia z samochodu na rower i wywalczeniu takich samych praw na ul jak samochody i wychowaniu kierowców w stosunku do rowerzystów oraz pokazaniu władzą że rowerzyści też mają coś do powiedzenia w sprawie dróg itp"


Artykuły o MK:

~> Główna Strona MK

~> MK strona prywatna

~> Masa Krytyczna na Wikipedi
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-10-2008, 08:45   

Oseczka, tylko co dałaby masa krytyczna w Wieliczce :?:
Pomijam już aspekt frekwencji na takiej imprezie.
Ostatnio przecież w Wieliczce samochody poruszają się wolniej niż rowerzyści - skądinąd rozumiem teraz dlaczego w kolejnych zmianach budżetu ucina się kwoty na drogi rowerowe w Wieliczce ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Czajek 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 34
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 34
Wysłany: 08-10-2008, 10:47   

Akurat frekwencja byłaby całkiem sensowna, ale nie sądzę, żeby był jakiś odzew ze strony władz miasta.
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-10-2008, 17:04   

mysle ze odpowiednia reklama by mogla troche ludzi zgromadzic bedziemy wiwatowac pod domem Kozioła to moze cos z tym zrobią <zart>
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Maciekk 
Kopacz


Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 3
Wysłany: 22-12-2008, 10:18   

Witam

odsnośnie ścieżek rowerowych: uważam je za zbedne w byle jakiej formie, powodują tylko, ze człowiek narażony jest na mandat za niejechanie nią, a czasami chce sie szybko gdzieś dojechać. Starsze osoby z zakupami na rowerach, czy jadady zygzakiem ludzie znacznie to utrudniają.
Sciezki powinny byc tkaie aby nei spowalniać jazdy i dawać bezpieczeństwo, mnie jechanie scieżka kosztuje zawsze wiecej stresów inerwów niż droga, do teog jest znacznie wolniej

Podsumowując: jeśli ktoś nie umie zrobić ścieżki przyjaznej rowerzystom niech jej nie robi w ogóle.

Co do szlaków:
Przy okazji naszej zesżłorocznej wyprawy, szukaliśmy sobe sponsorów. By uwiarygodnić biznes, zawitaliśmy do Burmistrza o patronat. Dodatkowo zaoferowaliśmy pomoc, przy rozbudowie szlaków i poddaliśmy projekt Szlaku Grobowego (by nie być gołosłownym). Burmistrz sie ucieszył, okazało sie że też podróżował rowerem, zaprosił nas na spotkanie dotyczace wyznaczania nowych szlaków itd.
Oczywiście nikt nie zadzownił przed tym spotkaniem, żeby nas o nim poinformować. Ja rozumiem, ze niekoniecznie byle rowerzysci sa partnerem do rozmów,a le przeciez nikt nie kazał panu burmistrzowi i jego zastepcy kłamać lub tezobiecywac nie wiadomo co :) (oczywiście pisma o patronacie też nei dostaliśmy )
Dodam jeszcze, żezaproponowaliśmy też, możliwosc przeprowadzenie prezentacji z wyprawy czy tez prezentacji na temat podrzowania rowerem w szkołach czy centrum kultury :D
Pisze to po to by pokazać wam jakie podejscie mają władze do oddolnej inicjatywy i ile tak naprawdę obchodzi je zrobienie porządnego szlaku. Szlaki jakies sie pojawiły, map do nich jak widac brak, Widziałem jakiś w Bodzanowie i Biskupicach z różnymi kolorami i mogę obiecać, że na wiosnę je przejadę i opiszę(ciezko mi sie za to zbrać jak nie mam pojęcia gdzie szlak sie zaczyna gdzie kończy i ile czasu mi zajmie..)

póki co tutaj mozecie znaleźc kilka naszych propozycji.
Na wiosnę dział, podobnie jak i strona nabierze życia, przez duze Ż. :D
_________________
www.bajkers.com
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-12-2008, 12:52   

Maciekk napisał/a:
Szlaki jakies sie pojawiły, map do nich jak widac brak, Widziałem jakiś w Bodzanowie i Biskupicach z różnymi kolorami i mogę obiecać, że na wiosnę je przejadę i opiszę(ciezko mi sie za to zbrać jak nie mam pojęcia gdzie szlak sie zaczyna gdzie kończy i ile czasu mi zajmie..)

Tak to sama prawda.
Oznakowanie pojawiło się dawno po ogłoszeniu "otwarcia" tychże szlaków.
Jest też ciekawy szlak niebieski z Wieliczki najprawdopodobniej do Niepołomic. Do końca nie dotarłem bo to była krótka przejażdżka popołudniowa.
Tutaj też oczywiście brak jakichkolwiek tabliczek informacyjnych, są pewne braki w znakach po drodze - trzeba się domyślać co autor trasy "miał na myśli", ale generalnie trasa bardzo ciekawa, biegnąca bocznymi lub polnymi drogami.

Maciekk napisał/a:
i ile tak naprawdę obchodzi je zrobienie porządnego szlaku.

Dokładnie. Trochę to wygląda na robienie na siłę. Więcej pisać nie będę bo swoje już napisałem w tym wątku.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17