Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliczka: NIE dla sierpa i młota

Co sądzisz o propozycji utworzenia muzeum komunizmu w Wieliczce?
popieram
32%
 32%  [ 18 ]
popieram, lecz proponuję inny wystrój zewnętrzny
25%
 25%  [ 14 ]
nie mam zdania
5%
 5%  [ 3 ]
jestem przeciwna/y
30%
 30%  [ 17 ]
jedynie słuszną decyzję odmowną podjęły władze gminy poparte przez kombatantów, sołtysów i przewodniczących osiedli
5%
 5%  [ 3 ]
Głosowań: 55
Wszystkich Głosów: 55

Autor Wiadomość
gość
Gość
Wysłany: 09-05-2008, 19:03   

jedynie słuszną decyzję odmowną podjęły władze gminy poparte przez kombatantów, sołtysów i przewodniczących osiedli 0% 0 głosów
Według mojej opinii odstawili niezłą szopkę.
Ale że nie dostaną ani jednego głosu? Tego się nie spodziewałem.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-05-2008, 11:05   

Gruzja, która po rozpadzie wielkiego mocarstwa odzyskała samodzielność, a jej stosunki z Rosją są bardzo napięte, ma swoje Muzeum Stalina w Gori, miejscu urodzenia generalissimusa.
http://www.stalinmuseum.ge/touristrus.html
 
     
zz1
Gość
Wysłany: 14-05-2008, 11:43   

gość napisał/a:
jedynie słuszną decyzję odmowną podjęły władze gminy poparte przez kombatantów, sołtysów i przewodniczących osiedli 0% 0 głosów
Według mojej opinii odstawili niezłą szopkę.
Ale że nie dostaną ani jednego głosu? Tego się nie spodziewałem.


Pytanie jest sformułowane tak tendencyjnie, że doprawdy szczytem cynizmu jest zdziwienie, że przy 30 głosach nikt nie wybrał tej opcji.

Ciekawe ile byłoby głosów na "tak" gdyby równie prymitywny zabieg zastosować i w tym wypadku i nadać pytaniu następującą treść:

"Czy popierasz utworzenie w Wieliczce muzemu propagującego zbrodnie kumunistyczne i gloryfikującego totalitarny ustrój komunistyczny ?" [/b]
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 14-05-2008, 13:02   

zz1 odpowiedź sama się nasuwa... jakbyś przeczytał wszystkie posty i wiedział co chce stworzyć Pan Hankus to byś nie pisał takich bzdur
_________________
Pozdrawiam
 
     
zz1
Gość
Wysłany: 14-05-2008, 14:36   

agga napisał/a:
zz1 odpowiedź sama się nasuwa... jakbyś przeczytał wszystkie posty i wiedział co chce stworzyć Pan Hankus to byś nie pisał takich bzdur


Może wszystkich nie przeczytałem ale 90% z pewnością. Odnoszę się tylko do pytań w ankiecie a nie do dyskusji - moim zdaniem pytanie-opcja: "jedynie słuszną decyzję odmowną podjęły władze gminy poparte przez kombatantów, sołtysów i przewodniczących osiedli" jest tendencyjne.

Przy tak sformułowaniu nikt go nie wybierze - to jasne, bo użyte określenie: "jedynie słuszna decyzja" ma jednoznacznie negatywną konotację. Wystarczyło zmienić sformułowanie na "neutralne" np: " Popieram odmowną decyzję władz gminnych" .

Wersja "zmanipulowana w drugą stronę" mogłaby brzmieć: "Władze gminne nie mogły wydać zgody na lokalizację muzeum komunizmu w zaproponowanym kształcie".

Wyniki ankiety byłyby inne.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 14-05-2008, 14:40   

zz1
Cytat:
Wersja "zmanipulowana w drugą stronę" mogłaby brzmieć: "Władze gminne nie mogły wydać zgody na lokalizację muzeum komunizmu w zaproponowanym kształcie".

tutaj sie z Tobą zgodze
_________________
Pozdrawiam
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-05-2008, 18:00   

zz1, szkoda, że dopiero dzisiaj się obudziłeś. Propozycje pytań ankiety zbierane były na forum. Wówczas nie wyraziłeś swojego zdania. Pretensje możesz mieć wyłącznie do siebie. Jeśli chodzi o pytanie, które Cię tak ubodło, to zaproponowałem je tendencyjnie, by wyzwolić wyobraźnię przeciwników muzeum i sprowokować do proponowania lepszych pytań.
Pozdrawiam.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 14-05-2008, 18:45   

zz1 napisał/a:
Odnoszę się tylko do pytań w ankiecie a nie do dyskusji - moim zdaniem pytanie-opcja:[...] jest tendencyjne.

To może słów kilka, bo to ja zamieściłem ankietę. Zgadzam się, że opcja
"jedynie słuszną decyzję odmowną podjęły władze gminy poparte przez kombatantów, sołtysów i przewodniczących osiedli"
zawiera wartościowanie. Ale autor opcji zrobił to świadomie - sam się do tego przyznał:
nacomito napisał/a:
Jeśli chodzi o pytanie, które Cię tak ubodło, to zaproponowałem je tendencyjnie


Nie podważa to jednak wartości samej ankiety. Pozostałe opcje:
"popieram
popieram, lecz proponuję inny wystrój zewnętrzny
nie mam zdania
jestem przeciwna/y "
są rozłączne i wyczerpujące.

Opcja na którą zwróciłeś uwagę została umieszczona, bo mniej więcej odpowiada ona argumentacji przeciwników muzeum - którzy na wszystko odpowiadali "nie bo nie"
:)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
gość
Gość
Wysłany: 14-05-2008, 20:13   

zz1 napisał/a:
"Czy popierasz utworzenie w Wieliczce muzemu propagującego zbrodnie kumunistyczne i gloryfikującego totalitarny ustrój komunistyczny ?" [/b]

Czy znak sierpa i młota propaguje i gloryfikuje ustrój totalitarny? Kompletna dziecinada.
W TVN 24 w dniu wczorajszym czytam:
We Włoszech jak świeże bułeczki sprzedają się wina (stojące obok siebie) z etykietami Jana Pawła II, Hitlera(oczywiście ze swastyką), Mussoliniego.
Ubolewam nad tym, że wizerunek JPII jest na winie (ktoś musiał na to wyrazić zgodę) i to jeszcze obok Hitlera i swastyki, ale cóż mogę na to poradzić? Mnie to szokuje, ale Włochy to wolny kraj. I nikt nie dopuszcza myśli , że nazizm się może odrodzić.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-05-2008, 22:10   

no tak, ale niestety nasz ciemny narod jest daleko za murzynami zeby ogarnac niektore sprawy.. mozna sie z czyms nie zgadzac bo to jest oczywiste, natomiast nie rozumiem jak nie majac do konca rozeznania w temacie mozna napisac ze muzeum komunizmu bedzie go propagowac.. faktycznie jest smieszne i mozna to nazwac dziecinada..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 15-05-2008, 10:22   Jakie można zadawać pytania?

zz1 napisał/a:
Pytanie jest sformułowane tak tendencyjnie, że doprawdy szczytem cynizmu jest zdziwienie, że przy 30 głosach nikt nie wybrał tej opcji.

Program Bronisława Wildsteina "Cienie PRL-u" emitowany 14-05-2008 w TVP1 traktujący o komunizmie w sporcie (czasem na wesoło) sprowokował mnie do zadania sobie, zz1-owi, a może wszystkim forumowiczom pytania w formie ankiety.

Czy Gest Kozakiewicza" w wykonaniu mistrza olimpijskiego na moskiewskich igrzyskach w 1980 r. był:
    * błazenadą;
    * odzwierciedleniem radości zwycięstwa;
    * aktem desperacji;
    * protestem przeciw szowinistycznej widowni totalitarnego państwa.
Ciekaw jestem jakie pytania sformuowałby zz1. Czekam na propozycje.
 
     
zz1
Gość
Wysłany: 15-05-2008, 10:32   

gość napisał/a:
Czy znak sierpa i młota propaguje i gloryfikuje ustrój totalitarny? Kompletna dziecinada.


Z symbolami sprawa nie jest taka jednoznaczna. Swastyka jako symbol systemu totalitarnego jest prawnie zakazana w wielu krajach świata, m.in w USA.

W 1918 roku, gdy Polska odzyskiwała niepodległość, spotanicznie zrywano SYMBOLE państwowości niemieckiej, rosyjskiej i autryiackiej jako widome znaki zniewolenia - takie opis można znaleźć we wspomnieniach uczestników tamtych wydarzeń.

Przed królem Jagiełłą po bitwie grunwaldzkiej rzucono chorągwie krzyżackie jako SYMBOL upadku Państwa Zakonnego - pisze Długosz.

Symbole od zawsze silnie oddziaływały na ludzi - przypisywano im ogromne znaczenie, ludzie oddawali życie np. za upuszczony w boju proporzec - SYMBOL danego oddziału.

Sierp i młot – symbol komunizmu jako "dyktatury proletariatu" ("ludu pracującego miast i wsi") - definicja na podst. : wikipedii .

Jak podają encyklopedie sierp i młot są symbolami komunizmu. Komunizm był dla wielu ludzi w Polsce tragicznym przeżyciem. Najbardziej dla tych, którzy doznali prześladowania i ucisku ze strony komunistycznego reżimu. Czy więc można się dziwić, że protestują przeciwko projektowi upubliczniania znienawidzonych SYMBOLI ?
Ja się nie dziwię.

Jestem pewien - podobnie zresztą jak większość uczestników ankiety, że muzeum komunizmu nie może epatować komunistycznymi symbolami. Na pewno istnieje inna formuła dla tego obiektu, która nie naruszając prawa i nie raniąc niczyich uczuć mogłaby służyć dla pożytku i ku przestrodze.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-05-2008, 10:49   

zz1 polecam kurs czytania ze zrozumieniem , względnie rozmowe z Panem Hankusem, względnie przeniesienie się do bojówek młodziezy wszchpolskiej albo odrodzenia narodowego.

Myśleze z Twoimi poglądami nadawałbyś sie do rozklejania plaktów "zakaz pedałowania"

Gratuluje trzeźwości umysłu i zachowania obrazu polski jak za poprzedniej ekipy rządzącej.
_________________
 
     
zz1
Gość
Wysłany: 15-05-2008, 11:15   

przemo napisał/a:
zz1 Myśleze z Twoimi poglądami nadawałbyś sie do rozklejania plaktów "zakaz pedałowania"


przemo - na jakiej podstawie piszesz takie brednie ?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-05-2008, 11:44   

Bo trzeba być tolerancyjnym.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18