Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliczka: NIE dla sierpa i młota

Co sądzisz o propozycji utworzenia muzeum komunizmu w Wieliczce?
popieram
32%
 32%  [ 18 ]
popieram, lecz proponuję inny wystrój zewnętrzny
25%
 25%  [ 14 ]
nie mam zdania
5%
 5%  [ 3 ]
jestem przeciwna/y
30%
 30%  [ 17 ]
jedynie słuszną decyzję odmowną podjęły władze gminy poparte przez kombatantów, sołtysów i przewodniczących osiedli
5%
 5%  [ 3 ]
Głosowań: 55
Wszystkich Głosów: 55

Autor Wiadomość
gość_KM
Gość
Wysłany: 07-04-2008, 14:41   

agga napisał/a:
Przeciwników muzeum odsyłam do 1 postu Sida


Proszę czytać ze zrozumieniem. Sid akurat jednoznacznie negatywnie wypowiedział się na temat projektu:

Sid napisał/a:
Jeżeli muzeum komunizmu miałoby być atrakcją Wieliczki, to ja dziekuję za takie atrakcje. Pamiętam te czasy bardzo dokładnie i przypominanie ich w takiej formie jest pomysłem bardzo chybionym.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 07-04-2008, 14:49   

gość _KM nie o opinie Sida mi chodzi tylko cytat co można wywnioskować po mojej wypowiedzi

Pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-04-2008, 14:54   

Drogi gościu :
a) Sołtysi nie mogą się w tematach, których nie skonsultowali z mieszkańcami wypowiadać się w ich imieniu publicznie.
b) czytać ze zrozumieniem Ty nie umiesz, na co dajesz przykład od początku tej dyskusji
c) Wydaje mi sie kolego, że Ty masz jakieś skryte kompleksy , skoro wszystkim wyciągasz jacy to oni są "Beeee"
d) jakoś dziwnie się składa, że wiekszość nas "MŁODYCH" ludzi, chce swoim pociechom pokazać jak to było w trudnych czasach. Jeżeli TY i Twoja rodzina, koledzy z AK i sołtys z koźmić tego nie rozumiecie to może najwyższa pora zapytać czy nie jesteście w mniejszości ?

Zauważ też że wiekszość z nas tłucze Ci drogi kolego młotkiem do głowy ( ale nic to nie daje ) ze nikt nie chce tu propagować sierpa i młota, tylko pokazać i ostrzec nowe pokolenia przed tym co było i może kiedyś przez nieuwage wrócić.

Jeżeli masz inne zdanie, doceniam, rozumiem, ale nie pochwalam.
Przykre, że robisz z igły widły jak wiekszość władz tego miasta i sama rada powiatu.

Tak jak ktoś napisał są zdecydowanie ważniejsze sprawy niż kopalnia, historia kopalni, kombatanci z AK, BCh itd itp.
Miasto ma być dla mieszkańców a nie dla garstki fulstratów jakim według mnie jesteś .
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-04-2008, 15:36   

gość_KM napisał/a:
Proszę czytać ze zrozumieniem.

Tej umiejętności natura Panu niewątpliwie poskąpiła.
 
     
gość_KM
Gość
Wysłany: 07-04-2008, 15:51   

Inwektywy zamiast argumentów. To wszystko na co Was stać, Panowie ?

Jedyny master podjął dyskusję na argumenty - a reszta ? Nędza intelektualna Panowie, nędza.

Powtarzam raz jeszcze: dlaczego nie możecie się pogodzić z prostym faktem, że są ludzie i jest ich niemało, którzy myślą inaczej niż Wy ? Dla nich muzeum komunizmu będzie nie do zaakceptowania, bo będzie się kojarzyło z propagowaniem zbrodniczego ustroju.

Nikt z interlokutorów nawet nie próbował znaleźć jakiegoś kompromisu. Inwektywy, dyskredytowanie i ignorancja historyczna, której podręcznikowy przykład zademonstrował Pan przemo.

NIE dla sierpa i młota w Wieliczce !
 
     
czesio
Gość
Wysłany: 07-04-2008, 16:22   

Chłopi się odezwali, czekamy na robotników :027:
 
     
obywatel
Gość
Wysłany: 07-04-2008, 16:28   

gość_KM napisał/a:
NIE dla sierpa i młota w Wieliczce !

Tak już lepiej. Teraz wiem że to jeden KM a nie Wieliczka.
gość_KM napisał/a:
dlaczego nie możecie się pogodzić z prostym faktem, że są ludzie i jest ich niemało, którzy myślą inaczej niż Wy ?

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do występowania w imieniu innych gdy nie ma takiego upoważnienia. Ale widzę, że kolega się poprawił.
Bo niemało a większość to spora różnica. I o to chodzi, żeby każdy mówił za siebie.
 
     
robotnik
Gość
  Wysłany: 07-04-2008, 16:33   

czesio napisał/a:
Chłopi się odezwali, czekamy na robotników :027:


Do czesia: my też są przeciw.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-04-2008, 16:40   

gość_KM napisał/a:
NIE dla sierpa i młota w Wieliczce !

A już myślałem, że jest Pan wrogiem wszystkiego, co czerwone.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-04-2008, 16:53   Komuna nie wróci nawet do muzeum.

Stalin nie traci głowy. Komuna nie wróci nawet do muzeum.
Miało być tak: 5 tys. mkw. powierzchni, z czego dwa piętra w podziemiach pod dziedzińcem Pałacu Kultury i Nauki od strony Marszałkowskiej ... W podziemiach komunistyczne kazamaty, wyżej sceny z życia codziennego w PRL – obywatele obwieszeni rolkami cudem zdobytego papieru toaletowego, stojący w kolejkach po pralkę Frania, wpychający 8-osobową rodzinę do „malucha”. Także typowe mieszkanie, biuro, sklep spożywczy, zakład pracy. W centralnym punkcie – monumentalny pomnik Stalina z odłupaną głową.
Koncepcję Muzeum Komunizmu opracował były poseł AWS i architekt Czesław Bielecki. Chcemy, by to nowoczesne, multimedialne muzeum ukazywało powolne, codzienne niewolenie człowieka, by pozwalało zajrzeć w głąb reżimu – objaśniał mediom. On też – razem z Andrzejem Wajdą, Jackiem Fedorowiczem i ich żonami – założył Fundację Socland, która miała ten wspaniały projekt urzeczywistnić …Wszystko miało być gotowe na 25. rocznicę powstania „Solidarności” w sierpniu 2005 r. Tak przyrzekł prezydent Warszawy Lech Kaczyński podpisując w roku 2003 umowę z Soclandem. Przekonywał, że to złoty interes dla Warszawy: W Budapeszcie zbudowano muzeum terroru i też ktoś mógłby zapytać, po co. A to jedna z największych atrakcji turystycznych tego miasta. Myślę, że tak samo będzie z muzeum, które jednocześnie będzie symbolem naszego braku akceptacji dla komunizmu.
Jest tak: warszawska atrakcja turystyczna istnieje wyłącznie na papierze.
To fragment obszernego artykułu Doroty Zielińskiej http://www.nie.com.pl/tekst_druk.php?id=9209
 
     
Gość

Wysłany: 07-04-2008, 17:48   

:P
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-04-2008, 18:40   

Taaa a znim jak z Dowcipem.
Dlaczego busy do Koźmic Małych są szersze niż dłuższe ;)
Bo każdy chce siedzieć koło kierowcy.
Taka właśnie wiejska mentalność gościu_KM reprezentujesz.
Pozatem drogi PANIE, dzieki bogu, mieszkancem wieliczki nie jestes i pozwol wieliczanom decydowac o tym co wielickie, a w koźmicach możecie sobie nawet planetarium i muzeum Kaczyzmu wybudować :)


Ogólnie takich ludzi jak PAN powinno sie izolować od środowiska :)
mam nadzieje ze to ktoś kiedyś zrobi.
_________________
 
     
prawnik
Gość
Wysłany: 07-04-2008, 21:20   Re: Wieliczka: NIE dla sierpa i młota

Sid napisał/a:
Sierp i młot na wysięgniku, Lenin ze styropianu. W Wieliczce miało powstać muzeum historii komunizmu.


Sierp i młot są symbolami ustroju totalotarnego a ich eskponowanie w miejscach publicznych należy uznać za propagowanie ustroju komunistycznego. KK mówi wyraźnie:


Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.):

Art. 256.
Kto publicznie propaguje [..] totalitarny ustrój państwa [..] podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Więc dyskusja jest chyba bezzasadna ?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-04-2008, 21:45   

W którymś muzeum widziałem hitlerowskie flagi ze swastykami. W kilkudziesięciu polskich filmach widziałem j.w. Dlaczego więc zgadzamy się na propagowanie nazizmu? Ewidentnie te elementy powinny być wycięte lub zasłonięte, dlaczego nie są?

Zgadzam się z Aggą, pomysł pierwotny był nie do końca trafiony - sierp i młot na widoku, muzeum komunizmu, etc. Jednak miasto nie powinno ograniczać się do nie bo nie, lecz wydaje mi się, że można wykorzystać pomysł. Np. zmienić nazwę na muzeum PRL, symbole owszem, ale na ekspozycji w środku. To oczywiście tylko pomysły, ale mówienie "nie i koniec" to wylewanie dziecka z kąpielą.

Obecnie jak chcę dzieciom pokazać jak było, pozostają filmy Bareji lub archiwalne kroniki polskie, jakie udało mi się w zeszłym roku z którąś gazetą zakupić. Ostatnio "wyguglałem" im zdjęcie kartki i kazałem zgadnąć co to jest. Nie zgadli :) jednak to niesamowita abstrakcja ;)
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-04-2008, 22:22   

trochę dla ostudzenia dyskusji, znalezione w necie, nie pamiętam gdzie. Może komuś się przyda...

Plik ściągnięto 26 raz(y)
96,32 KB
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 21