Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
21-11-2010, 22:54
Wybory samorządowe 2010
Autor Wiadomość
adam
Solanka


Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 45
Wysłany: 17-03-2010, 09:08   

Tomek73 napisał/a:
Rozumiem, ze mieli sie obrazić na PiS i Wieliczkę i zwolnić sie z pracy.


Niestety zostali przyjęci gdy Burmistrzem był już Kozioł i czasami nie sugeruj że fachowość zadecydowała ( w innym wątku poruszę tą kwestie)
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-03-2010, 11:01   

jakby nie było ktoś tych PIS'owców wybrał ... ciekawe kto ...
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 01-04-2010, 19:11   Nasza Klasa wybierze prezydenta RP

Nasza Klasa wybierze prezydenta RP
Cytat:
Nasza Klasa, największy polski portal społecznościowy, liczący 14 mln użytkowników, zorganizuje internetowe wybory prezydenckie w Polsce.

Każdy dorosły użytkownik portalu będzie mógł oddać głos na kandydata oficjalnie zarejestrowanego przez Państwową Komisję Wyborczą. Anonimowe wyniki zostaną przekazane PKW z prośbą o uwzględnienie ich w oficjalnych zestawieniach.
- Liczymy, że około 2 milionów dorosłych Polaków odda głos przez internet. To nasz plan minimum - mówi Dominik Kaznowski z portalu Nasza Klasa. - Chcemy wpłynąć na zwiększenie frekwencji wyborczej zwłaszcza w grupach młodych wyborców.
więcej: http://www.rp.pl/artykul/...zydenta_RP.html
 
     
Joachim
Skrzat


Osiedle: Komora Michałowice
Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 35
Wysłany: 29-04-2010, 20:42   

Wg. plotek burmistrz wykupuje w tV Kraków serie programów o Wieliczce. Propaganda sukcesu przed nami. Oczywiście nie za darmo.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-04-2010, 07:44   

Poprzednio wystarczyło oprzeć kampanię na negacji działań, a właściwie ich braku, u poprzednika. Teraz się nie da bo musiałby zanegować samego siebie ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 23-05-2010, 22:30   

A co z naszym ojcem dyrektorem, kampania się zaczeła a tu cisza ....
Czyżby zaliczył jakąś mine, co się dzieje ?
Czuję się głęboko zaniepokojony...
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 29-05-2010, 11:08   

Wyborcza giełda wystartowała
Cytat:
W wielickim rejonie rozpoczęto przymiarki do obsady najważniejszych stanowisk w gminach i powiecie

Pierwszy oficjalny ruch na lokalnej scenie politycznej uczyniła Platforma Obywatelska. Podczas środowego spotkania wielickiego koła tej partii i mieszkańców z parlamentarzystami - m.in. Urszulą Augustyn i Jarosławem Gowinem - zapowiedziano, że na kandydata PO na burmistrza Wieliczki został desygnowany Piotr Ptak, wielicki przedsiębiorca, przewodniczący zarządu os. Śródmieście w Wieliczce.
Wiele wskazuje na to, że będzie on jednym z trzech kandydatów na to stanowisko. Wprawdzie obecny burmistrz Wieliczki Artur Kozioł nie potwierdza oficjalnie, że będzie starał się o reelekcję, ale jego kandydatura - prawdopodobnie z listy Prawa i Sprawiedliwości - wydaje się przesądzona. - Teraz nie jest najlepszy czas, by myśleć o wyborach. Decyzję, czy będą kandydował, podejmę w odpowiednim czasie. Jeśli zdecydowałbym o tym oficjalnie już teraz, to sądzę że każde moje działanie kojarzono by z kampanią wyborczą, a tego nie chcę - powiedział nam Artur Kozioł. Jest on burmistrzem Wieliczki pierwszą kadencję, a podczas wyborów samorządowych w 2006 roku startował z listy PiS.
Wśród mających ubiegać się o fotel burmistrza podkrakowskiego miasta wymieniany jest także Paweł Janus, przedsiębiorca z Sierczy. Ponieważ ma on być kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego, wygląda na to, że podczas najbliższych wyborów samorządowych walka o stanowisko burmistrza Wieliczki rozegra się wyłącznie pomiędzy kandydatami z list partyjnych. Takiej sytuacji nie było w Wieliczce od dawna. Zarówno podczas wyborów w 2006 roku, jak i cztery lata wcześniej, w gronie starających się o burmistrzowski fotel pojawiały się osoby startujące - przynajmniej oficjalnie - z ramienia niezależnych komitetów wyborczych.
W najbliższych wyborach wystawienie takiego kandydata planował Przyjazny Powiat. Na potrzeby Wieliczki miano powołać komitet wyborczy Przyjazna Gmina, a wśród osób mających z tej listy kandydować na szefa podkrakowskiego miasta wymieniano najpierw Macieja Lisowskiego (zmarł w lutym tego roku), a ostatnio byłego wiceprezesa spółki Trasa Turystyczna Kopalni Soli i radnego miejskiego w latach 2002 - 2004 - Jana Sikorę. - Braliśmy pod uwagę takie rozwiązania. Stanęło jednak na tym, że nie będziemy podczas tych wyborów wystawiać swego kandydata, ale poprzemy burmistrza Kozioła, oczywiście jeśli zdecyduje się wystartować - powiedział nam wczoraj Andrzej Masny, szef "Przyjaznego Powiatu". […]

Do Rady Powiatu Wielickiego listy zamierzają wystawić: PO, PiS, PSL oraz Przyjazny Powiat. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przymiarki, jeśli chodzi o szefowanie powiatowi są następujące: Jacek Juszkiewicz (PiS) jako starosta i Mirosław Mrozowski (Przyjazny Powiat) jako jego zastępca, a więc status quo z tej kadencji; starosta Andrzej Masny i wicestarosta Zbigniew Zarębski (obaj przymierzają się do kandydowania z listy Przyjaznego Powiatu); Adam Kociołek i Marek Zadrożniak (z listy PO).
Zainteresowani nie potwierdzają tych informacji. Twierdzą, że najważniejszą sprawą będzie wygrać samorządowe wybory, a potem przyjdzie czas na rozmowy o tym, kto powinien zająć stanowiska w Zarządzie Powiatu.
Rozważane jest także szefowanie powiatowi wielickiemu przez Zbigniewa Fica - to również informacja nieoficjalna. W rozmowie z nami wójt Biskupic stwierdził: - Już zdecydowałam, że będą kandydował po raz kolejny na wójta Biskupic. Starostwo? Były takie przymiarki, na razie z tego zrezygnowałem, a jak dalej potoczą się sprawy, zobaczymy po wyborach.
więcej: http://www.dziennik.krako...startowala.html
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 29-05-2010, 23:36   

Cytat:
Z nieoficjalnych informacji wynika, że przymiarki, jeśli chodzi o szefowanie powiatowi są następujące: Jacek Juszkiewicz (PiS) jako starosta i Mirosław Mrozowski (Przyjazny Powiat) jako jego zastępca, a więc status quo z tej kadencji; starosta Andrzej Masny i wicestarosta Zbigniew Zarębski (obaj przymierzają się do kandydowania z listy Przyjaznego Powiatu); Adam Kociołek i Marek Zadrożniak (z listy PO).
Zainteresowani nie potwierdzają tych informacji.

Tymczasem w wywiadzie Remigiusza Półtoraka ze Zbigniewem Zarębskim "Będę się wycofywał z życia publicznego", zamieszczonym w Dzienniku Polskim z dn. 18-12-2009 czytamy:
Cytat:
Czy już dzisiaj wyklucza Pan start w przyszłorocznych wyborach na najważniejsze stanowiska w mieście, czyli burmistrza albo starosty.?
- Tak, na te stanowiska wykluczam kandydowanie. Być może będę startował na radnego, być może utworzymy drugą listę wyborczą. Muszę jednak postawić znak zapytania. [...]

Jak Pan sobie wyobraża swoją przyszłość? Czy jednak całkowicie poza Wieliczką, czy w jakimś stopniu w tutejszym samorządzie?
- Jeżeli moja działalność w Wieliczce będzie zależała od pracy zawodowej, to wybiorę tę drugą. Na dzisiaj te proporcje są dla mnie jasno określone. Powiem nawet w ten sposób: zmierzam ku temu, aby się powoli wycofywać z życia publicznego w Wieliczce.

Onegdaj stwierdził również "Nie będę się kopał z koniem" i słowa dotrzymał.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 30-05-2010, 07:16   

Zbigniew Zarębski napisał/a:
zmierzam ku temu, aby się powoli wycofywać z życia publicznego w Wieliczce.


Myślę, że kluczem jest tu słowo, które pogrubiłem.
Jeszcze 20 lat i kto wie, kto wie...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Reklama 
Kopacz


Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 9
Wysłany: 30-05-2010, 16:44   

Po przegranym konkursie na prezesa kopalni twierdził w wywiadzie ze nie wystartuje i oczywiście okłamał teraz nie zdziwię się że nie dotrzyma obietnicy.

Należy liczyć tylko na mądrość wyborców i nie bedą na niego głosowali.

Dość tego kłamcy i dyktatora w Wieliczce!!!!!!!!!
 
     
miś_uszatek
Kopacz


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 09-06-2010, 20:41   

"Wycofywać" można się spokojnie i powoli... całymi latami w myśl zasady kroczek do tyłu, kroczek do przodu... Jak mnie nie chcą to się wycofuję. Jak mnie chcą to jestem jeszcze gotów wstrzymać swoje wycofywanie. Popatrzcie na przykład na Cimoszewicza.
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 09-06-2010, 23:30   

Dobra, ale kto jeszcze może tu startować na burmistrza poza urzędującym? Możecie wyjaśnić mi jak krowie na miedzy? Mieszkam tu od niedawna, nie znam ludzi i układów, ale jestem przerażona tym co prezentuje gmina Wieliczka.
Kto, czym się zajmuje/zajmował, jakie ma dokonania, za co można go pochwalić, czym się skompromitował.
Taki przewodnik dla lokalnego świeżaka ;)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-06-2010, 23:42   

Krakuska napisał/a:
Taki przewodnik dla lokalnego świeżaka


Dla kogoś kto przyjechał z zewnątrz - aktualna sytuacja może być przerażająca.
Ale dla kogoś kto pamięta co było do tej pory to aktualnie trwa złota era.

Ale wystarczy poczytać to forum, bo to jest żywe kompendium wiedzy, na temat tego co już było.

PS. Na temat o Kopalni Soli proponuje zarezerwować sobie wolny weekend i zaparzyć odrobinę ziółek.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 10-06-2010, 00:26   

nietopesh napisał/a:
Krakuska napisał/a:
Taki przewodnik dla lokalnego świeżaka


Dla kogoś kto przyjechał z zewnątrz - aktualna sytuacja może być przerażająca.
Ale dla kogoś kto pamięta co było do tej pory to aktualnie trwa złota era.


Nie łapię chyba lokalnego poczucia humoru :|

nietopesh napisał/a:
Ale wystarczy poczytać to forum, bo to jest żywe kompendium wiedzy, na temat tego co już było.


To co było mnie nie interesuje, zresztą szkoda mi czasu. Dziś się przypięłam do forum, bo akurat mam fazę po kolejnej wizycie w urzędzie i spotkaniu z pracownikami pana burmistrza :< I faktycznie ciekawych rzeczy się tu dowiaduję.

Interesuje mnie kto/co/jak może choć trochę przyczynić się do tego żeby Wieliczka zaczęła przypominać choć odrobinę cywilizowane miejsce - w końcu wybory za pasem, trzeba rozeznać sytuację. Fajny wątek w założeniu, tylko na razie mało konkretny.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-06-2010, 08:06   

Krakuska masz szansę zagłosować w nadchodzących wyborach samorządowych - może któryś z kandydatów będzie miał w programie projekty których oczekujesz...

ja tam pojeździłem po różnych urzędach w województwie i nawet poza i nadal twierdzę że tutaj wystarczy uśmiech i słowa "proszę - bardzo mi zależy - dziękuję" i załatwisz wszystko :)

jeżeli próbujesz załatwiać sprawy w urzędach traktując tam ludzi podmiotowo to nie dziwię się Twojej frustracji..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 17