Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
21-11-2010, 22:54
Wybory samorządowe 2010
Autor Wiadomość
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 10-06-2010, 08:48   

Tsubasa napisał/a:
Krakuska masz szansę zagłosować w nadchodzących wyborach samorządowych - może któryś z kandydatów będzie miał w programie projekty których oczekujesz...

I na tym forum oczekiwałabym dowiedzieć się kto i zacz ma zamiar startować. Nie liczę na cuda, ale na zwykłe cywilizowanie chorej wielickiej sytuacji. Dla mnie największym wrzodem są wieliccy urzędnicy, więc na to będę zwracać szczególną uwagę.

Tsubasa napisał/a:
ja tam pojeździłem po różnych urzędach w województwie i nawet poza i nadal twierdzę że tutaj wystarczy uśmiech i słowa "proszę - bardzo mi zależy - dziękuję" i załatwisz wszystko :)

Ja również. Nie wszędzie jest oczywiście różowo, wszędzie zdarzają się trepy, ale Wieliczka to już jakaś patologia. Ryba psuje się od głowy. Normalnie wystarczy podejść do kierownika wydziału i powiedzieć, że z jego pracownikiem nie da się porozumieć - zawsze sprawa zostaje załatwiona. W Wieliczce pewien pan kierownik podniósł na mnie głos, co jest niedopuszczalne. No ale to chyba u Was norma, skoro na takie chamstwo sobie pozwolił.

Tsubasa napisał/a:
jeżeli próbujesz załatwiać sprawy w urzędach traktując tam ludzi podmiotowo to nie dziwię się Twojej frustracji..


A skąd wiesz jak załatwiam sprawy? Sugerujesz, że wpadam do urzędu jak burza, bez przywitania od progu zaczynam wrzeszczeć, wygrażać i rzucać mięsem? :D Naprawdę nie :) Sama pracuję z ludźmi, mam kontakt z najróżniejszymi okazami. Ale zachowuję się zawsze profesjonalnie, wiem gdzie moje miejsce i moja firma nie może się za mnie wstydzić. W urzędzie jestem uprzejma, ale rzeczowa i wymagająca - to wystarczy żeby niedouczone panie urzędniczki poczuły się zagrożone, stają się opryskliwe, więc chory klimat sam się tworzy. Pomijam już, że mój stosunek do tych ludzi nie powinien mieć najmniejszego znaczenia. Zatrudnieni są za nasze pieniądze, mają swoja pracę wykonywać dobrze i nic poza tym mnie nie interesuje. To nie prywatna firma, a oni ciągle zachowują się jak udzielne księstwo. Jak dla mnie to petentów mógłby obsługiwać automat. Płaszczyć się, dopraszać o swoje - to już nie ta epoka.
Zresztą skoro spotkałam ze dwóch wielickich urzędników którzy byli ok, to znaczy że się da. I to napawa jakimś tam malutkim optymizmem :)
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 10-06-2010, 10:55   

Krakuska napisał/a:
mam kontakt z najróżniejszymi okazami.


Ahh, to sformułowanie powoduje az dreszczyk emocji ...

Kiedys juz mówiłem ze wybory wygra Komorowski przed Jarkiem, bedzie PO z SLD tak to widzę, a jak w Wieliczce ....
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-06-2010, 23:58   

Na stronie głównej portalu informacyjnego miasta Wieliczka http://www.wieliczka.eu/pl burmistrz zakończył wielomiesięczne przemówienie. Teraz pozuje reporterowi TVP Kraków do programu "Pięć Orlików na jubileusz pięciolecia rewitalizacji Rynku Górnego".
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 11-06-2010, 00:29   

Piotrex napisał/a:
a jak w Wieliczce ....


w Wieliczce burmistrzem będzie nadal Artur Kozioł. Nie ma alternatywy, póki co. Obecnie mówi się jeszcze o dwóch kandydatach, ale w moim przekonaniu bez szans. Ponieważ generalnie gminy są "poukładane" wyborczo dużo większe zainteresowanie jest powiatem, gdzie chyba będzie można się "załapać".
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-06-2010, 11:39   

Już wkrótce wybory samorządowego barmana

Cytat:
[...] Rynek Górny - dziś nudny i wymarły, wypełnią rzesze turystów. To szyb "Regis" wywiezie ich z solnych podziemi na płytę Rynku Górnego. Napiją się tu herbaty i skosztują ciasta w kawiarni w centrum, zobaczą kościół św. Klemensa lub odwiedzą Muzeum Żup Krakowskich.[...]

[...] Wybudowanie szybu było jednym z haseł wyborczych Artura Kozioła, burmistrza Wieliczki. Obiecał, że zrobi wszystko, by uruchomić obiekt do 2009 r. Nie udało się, ale za to zdążył z rewitalizacją Rynku Górnego. W najbliższym czasie Kozioł planuje otwarcie dwóch kawiarni i jednego ogródka.
więcej: http://www.gazetakrakowsk...iczki,id,t.html
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-07-2010, 23:30   

"Przyjazny" powiat chciał dobrze, a tu proszę, jedna pani z Krakowa robi na złość ;)

http://krakow.gazeta.pl/k..._Wieliczce.html

gazeta.pl napisał/a:
Spór o liczbę okręgów wyborczych w Wieliczce

Komisarz wyborcza Teresa Rak nie zgadza się na podział gminy Wieliczka na okręgi wyborcze, zaproponowany przez samorząd.


W zeszłym roku liczba mieszkańców gminy Wieliczka wzrosła na tyle, że w tegorocznych wyborach samorządowych wojewoda przyznał gminie 11 mandatów. Mimo że to więcej o tylko jeden mandat niż w poprzednich wyborach, gmina musi zostać podzielona na okręgi wyborcze. Wszystko dlatego, że zgodnie z prawem gminy, którym przysługuje więcej niż 10 mandatów, nie mogą być jednym okręgiem i muszą zostać podzielone na kilka mniejszych.

- Przeprowadziliśmy konsultacje społeczne i zaproponowaliśmy podział gminy Wieliczka na trzy okręgi: północ, południe i Wieliczka miasto. Mieszkańcy naszej gminy nie zgłosili żadnych zastrzeżeń - wyjaśnia starosta wielicki Jacek Juszkiewicz. - W ten sposób mieszkańcy będą głosowali na kandydatów ze swojej okolicy, a więc takich, których lepiej znają. Naszym zdaniem dokonany w ten sposób wybór będzie bardziej racjonalny i lepiej przysłuży się społeczności lokalnej.

Na taki podział nie zgadza się jednak komisarz wyborcza z Krakowa Teresa Rak. Jej zdaniem gmina powinna zostać podzielona na dwa, a nie trzy okręgi wyborcze. W postanowieniu komisarz pisze, że gmina powinna być jednolitym okręgiem wyborczym, a przypadek Wieliczki jest wyjątkiem. Liczba mandatów jest na tyle duża, aby podzielić gminę na mniejsze okręgi, ale ich liczba, zdaniem komisarz, powinna być ograniczona do minimum. - Podział gminy na większą od niezbędnej liczbę okręgów stanowi naruszenie ordynacji wyborczej - czytamy w postanowieniu.

- To nieporozumienie - uważa Andrzej Masny, radny klubu Przyjazny Powiat. - Po przeliczeniu mieszkańców Wieliczki otrzymaliśmy pismo od pani komisarz, która poleciła nam podzielić gminę na okręgi wyborcze. W ordynacji wyborczej wyraźnie zapisano, że wolno dzielić gminę na dwa lub więcej okręgów, a więc także na trzy. Moim zdaniem decyzja pani komisarz jest czysto uznaniowa i w wyborach premiuje duże ugrupowania.

Z oceną komisarz nie zgadzają się lokalni politycy. - Podział gminy na trzy okręgi wyborcze z powodzeniem sprawdza się w wielu innych polskich miastach i nie został przez nikogo zakwestionowany - mówi starosta Juszkiewicz. - Pani komisarz dała nam czas do 12 sierpnia na zmniejszenie liczby okręgów. Nie zamierzamy niczego zmieniać, zaskarżyliśmy już jej decyzję do Państwowej Komisji Wyborczej.


Ktoś z was słyszał w ogóle, że były konsultacje społeczne w sprawie podziału na okręgi :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 28-07-2010, 23:36   

nacomito napisał/a:
Wybudowanie szybu było jednym z haseł wyborczych Artura Kozioła, burmistrza Wieliczki. Obiecał, że zrobi wszystko, by uruchomić obiekt do 2009 r. Nie udało się, ale za to zdążył z rewitalizacją Rynku Górnego. W najbliższym czasie Kozioł planuje otwarcie dwóch kawiarni i jednego ogródka.


Gdzie ?
To jakias rodzinna inicjatywa czy bedzie przetarg ? :diabel:

Ten rynek to chyba była deska do grobu dla niektórych włodarzy :P
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 29-07-2010, 00:24   

master7 napisał/a:
Ktoś z was słyszał w ogóle, że były konsultacje społeczne w sprawie podziału na okręgi


Ja pierwsze słyszę.

Jedyne co wpadło mi w oko to obwieszczenie wojewody dotyczące liczby radnych

http://www.pawlikowice.in...ia-8-marca-2010
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2010, 09:59   

http://www.dziennikpolski...raz-blizej.html

Dziennik Polski napisał/a:
Wybory coraz bliżej...

SAMORZĄD. O szefowanie Wieliczce będzie ubiegać się co najmniej trzech kandydatów. Podobnie jest w Niepołomicach.

Jednym z kandydatów do fotela burmistrza Wieliczki będzie Jan Sikora. Jego kandydaturę wysunie ponadpartyjne ugrupowanie w którym są przedstawiciele: PO, PiS, PSL i SLD.

Oficjalna decyzja w tej sprawie zapadła na ubiegłotygodniowym spotkaniu ugrupowania nazwanego - na razie roboczo - "Wspólnotę Wielicką", któremu przewodniczył wicemarszałek Małopolski Wojciech Kozak. Wiadomo już również, że PSL nie wystawi, jak planowano wcześniej, własnego kandydata na burmistrza solnego miasta (miał być nim Paweł Janus, przedsiębiorca z Sierczy), a przedstawiciele tej partii pójdą do jesiennych wyborów samorządowych pod szyldem nowego ugrupowania.

- Tak, będę kandydował na burmistrza Wieliczki - potwierdza Jan Sikora, były prezes kopalnianej spółki Trasa Turystyczna, a od roku dyrektor naczelny krakowskiej firmy Beta Electronik. Jan Sikora jest mieszkańcem Sierczy; ma wieloletnie doświadczenie samorządowe: w latach 1994 - 1998 był radnym powiatu wielickiego, a przez kolejne dwie kadencje radnym miejskim.

Kandydat "Wspólnoty Wielickiej" jest drugim potwierdzonym pretendentem do burmistrzowskiego fotela. Pierwszy to Piotr Ptak, wielicki przedsiębiorca, przewodniczący zarządu os. Śródmieście w Wieliczce. O tym, że będzie on desygnowany na kandydata na burmistrza podkrakowskiego miasta, zarząd wielickiego koła PO poinformował już przed dwoma miesiącami.

W tej chwili można być więc pewnym, że o stanowisko burmistrza solnego miasta będą ubiegać się co najmniej trzy osoby. Wprawdzie obecny burmistrz Wieliczki Artur Kozioł nie potwierdza oficjalnie, że będzie starał się o reelekcję, ale jego kandydatura - prawdopodobnie z listy Prawa i Sprawiedliwości - wydaje się przesądzona. - Mam jeszcze czas na podjęcie decyzji. Czy będą kandydował, powiem po połowie sierpnia - powiedział nam Artur Kozioł, który jest szefem Wieliczki pierwszą kadencję, a podczas wyborów samorządowych przed czterema laty startował z listy PiS.

[...]

Kracik wielickim starostą?

Do Rady Powiatu Wielickiego listy zamierzają wystawić: PO, PiS, PSL oraz Przyjazny Powiat. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przymiarki, jeśli chodzi o szefowanie powiatowi są następujące: Jacek Juszkiewicz (PiS), jako starosta i Mirosław Mrozowski (Przyjazny Powiat), jako jego zastępca, a więc status quo z tej kadencji. Kolejne pary kandydatów to Andrzej Masny (starosta) i Zbigniew Zarębski (wicestarosta - lub odwrotnie), którzy będą kandydować z listy Przyjaznego Powiatu). Mowa jest także o Zbigniewie Ficu (wicestarosta z listy PO) i obecnym wojewodzie Stanisławie Kracik (starosta), jeśli jego walka o prezydenturę Krakowa skończy się fiaskiem.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 02-08-2010, 11:22   

No i zaczyna być coraz bardziej ciekawie. Aczkolwiek wątpię, aby Kracik po wojewodowaniu w Krakowie zajął się starostowaniem "na powiecie"... Ale może?
Osobiście uważam, że na poziomie lokalnym im mniej partii ogólnopolskich i wielkiej polityki - tym lepiej dla mieszkańców. Im mniej osób skompromitowanych w Wieliczce długoletnimi rządami i skakaniem po wszystkich partiach - też lepiej.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
jarek
Gość
Wysłany: 28-08-2010, 11:39   

raphalsky napisał/a:
Rynek pusty - źle bo pustynia; ożywiony - jeszcze gorzej...

wystarczyło przed odnową rynku zastanowić się jak to zrobić - urok ewentualny sam by ściągał wieliczan a nie odstraszał tak jak teraz.

Niestety Koziołowi wydaje się że jego decyzje są jedynie słuszne - jeszce tak nigdy w Wieliczce nie bylo ze jedna osoba decyduje i z nikim sie nie liczy.

ps słyszałem ze ostatnio pojawił się dwa razy na dyżurze burmistrza DWA Razy jak widac wybory sie zbliżają i ten ciemny lud jest mu potrzebny.

To jest czysta obłuda panie Kozioł przez całą kadencje pokazuje pan swoją arogancje a jak wybory to zmiana na trzy miesiące - nauki pan pobierał w Klasztorze !!!!!!!!!!
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-08-2010, 14:26   

jarek napisał/a:
wystarczyło przed odnową rynku zastanowić się jak to zrobić - urok ewentualny sam by ściągał wieliczan a nie odstraszał tak jak teraz.

Niestety Koziołowi wydaje się że jego decyzje są jedynie słuszne - jeszce tak nigdy w Wieliczce nie bylo ze jedna osoba decyduje i z nikim sie nie liczy.



Wszystko zależy od gustu - dla mnie dawniej odstraszał, a teraz jest lepiej

A co do burmistrza, to czy on ten plac projektował, zatwierdzał i budował, że tak od niego tylko i wyłącznie wszystko zależy ??
Jakoś mi się nie wydaje.

Miodobranie też organizują pszczelarze i centrum kultury.
OK burmistrz trzęsie centrum i sam organizuje imprezę, oraz wszystkie remonty - to tłumaczy czemu nie było go ostatnio na dyżurach :diabel: Wszystko musiał zrobić sam. Teraz się pojawił na 2 ostatnich terminach, bo remont Zamkowej wstrzymali ze względu na odkrycia więc nie ma co robić pewnie. :P

PS. Jak nazywa się twój komitet wyborczy :?:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 28-08-2010, 19:25   

nietopesh napisał/a:
PS. Jak nazywa się twój komitet wyborczy

jarek = jednoosobowa akcja rewitalizacji edukacyjnej k......
 
     
kiwi
Gość
Wysłany: 28-08-2010, 21:57   

W różnych nieoficjalnych rankingach i rozmowach Nasz Koziołek wydaje się być zwycięzcą w ostrogach , bo porównując jego panowanie do 16-letnich rżądów J.Dudy obecnie PO - to efektywność jego jednej kadencji parokrotnie przewyższa poprzednika. Jak zmieniło się miasto i niedługo się zmieni zauważają wszyscy i czapki z głów - bo postęp jest niesamowity . Natomiast kandydatów do stanowiska Starosty : Juszkiewicz , Zarębski , Masny , Achinger , J.Duda , Kociołek , Ptak , Fic - ja o takich słyszałem , jeszcze może być niezrealizowany W.Kozak
 
     
kiwi
Gość
Wysłany: 28-08-2010, 22:03   

Zapomniałem o czarnym koniu - do stanowiska Starosty -S. Kracik - jak totalnie polegnie w wyborach na prezydenta Krakowa , to na pocieszenie wyląduje w Wieliczce . A mnie sie Rynek Górny nawet podoba , przynajmniej jest fontannna z której leci woda !!! Tylko miejsc parkingowych mało !!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 17