Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 20-10-2009, 10:25   

Jeszcze jeden link - w Sieprawiu warunki terenowe są identyczne jak w "górzystej części gminy Wieliczka", albo i trudniejsze. Tam się da, u nas nie.

http://www.siepraw.pl/ind...id=412&page=291
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-10-2009, 10:49   

Cytat:
Nie dotyczy to jednak miejscowości położonych w "górzystej" części tego rejonu powiatu wielickiego. - Czy mamy pomysł na skanalizowanie tej części gminy? Planujemy budowę tam małych oczyszczalni ścieków, do których byłoby podłączonych kilka domów. Tego typu rozwiązanie funkcjonuje w Gorzkowie, chcemy wprowadzić je także w innych miejscowościach, gdzie budowa kanalizacji grawitacyjnej jest bardzo trudna ze względu na ukształtowanie terenu. Ponadto nie mamy szans, by otrzymać na to przedsięwzięcie dofinansowanie zewnętrzne, ponieważ jest tam zbyt mała gęstość zaludnienia - twierdzi Adam Marek Panuś.


Zapraszam na obrzeza gminy Myślenice ( Poręba ) i droga do schroniska na kudłaczach :)
ada z budowa kanalizacji i nikt nie patrzy na problemy z grawitacja.
Dla chcącego nic trudnego.
_________________
 
     
@
Gość
Wysłany: 20-10-2009, 10:55   

Co tu mówić o przysiółkach, skoro w samym miescie w wielu miejscach brak kanalizacji, chodników, oświetlenia, dróg etc. Na pierwszy miejscu powinno się zrobic porządek w granicach miasta np: os. Krzyszkowice, czy Lekarka a dopiero potem wybiegać poza jego granice ....
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 20-10-2009, 10:56   

kiotari napisał/a:
Winne warunki terenowe, czy władze, które z uporem dzielą gminę na lepszych i gorszych?


Gwoli sprawiedliwości - aktualna ekipa nie jest tu oryginalna. Tezę o nieopłacalnym budowaniu kanalizacji na południu gminy usłyszałem po raz pierwszy parę lat temu z ust burmistrza Dudy.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 20-10-2009, 11:46   

zenon napisał/a:
Gwoli sprawiedliwości - aktualna ekipa nie jest tu oryginalna. Tezę o nieopłacalnym budowaniu kanalizacji na południu gminy usłyszałem po raz pierwszy parę lat temu z ust burmistrza Dudy.

To prawda - wszystkim przeszkadza grawitacja i to, że Koźmice są "za górką". To pewnie wtedy ktos zdesperowany namalował w Wieliczce hasło (pisownia oryginalna): "Koźmice rzondajom dostempu do morza" :diabel:
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 20-10-2009, 11:50   

@ napisał/a:
Na pierwszy miejscu powinno się zrobic porządek w granicach miasta np: os. Krzyszkowice, czy Lekarka a dopiero potem wybiegać poza jego granice ....


A to niby dlaczego? Inwestycje powinny byc prowadzone równomiernie w całej gminie, a nie tylko w mieście. Proporcjonalnie do ilości mieszkańców zamieszkujących dany teren (oczywiście w granicach rozsądku). W tym roku w Koźmicach inwestycji gminych było ZERO przy 3 tysiącach mieszkańców płacących podatki tak samo jak mieszkańcy Krzyszkowic czy Lekarki.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-10-2009, 12:02   

Można się sprzeczać gdzie należy zacząć a gdzie skończyć...
Jednak, wg mnie wydaje się rozsądne aby zacząć od miejsc położonych najbliżej centrum miasta. Zakładam, że zagęszczenie domostw jest w tym rejonie największe, dodatkowo mamy tu do czynienia z budynkami wielorodzinnymi - czy w takich przypadkach szamba mają wielkość silosów zbożowych. Chyba, że się mylę i nie ma takich przypadków?
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 20-10-2009, 13:15   

raphalsky napisał/a:
Jednak, wg mnie wydaje się rozsądne aby zacząć od miejsc położonych najbliżej centrum miasta.

W ten sposób cywilizacja nigdy nie wyjdzie poza obręb Rynku - bo zawsze bedzie cos do zrobienia w tym rejonie. Podstawowa rzecz to wizja i plan wieloletni. Niestety - ten który jest dzieli gminę na lepszych i gorszych, ale o tym juz były całe watki, z których oprócz piany nic nie wyniknęło.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
@
Gość
Wysłany: 20-10-2009, 14:11   

Niewiedziałam, ze mieszkam w obrębie Rynku (os. Krzyszkowice)
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 20-10-2009, 14:26   Pierwszeństwo mają inwalidzi, dzieci, kobiety, starcy i @.

@ napisał/a:
Na pierwszy miejscu powinno się zrobic porządek w granicach miasta np: os. Krzyszkowice,

Podaj adres, skanalizują Ciebie. Macie przecież takiego prężnego przewodniczącego i radnego w jednej osobie.
 
     
@
Gość
Wysłany: 20-10-2009, 14:41   

Chyba jednak tak nie jest jak piszesz. Od 3 lat nie mogę się doprosić chodnika do szkoły, aby moje i inne dzieci miały bezpieczną drogę ! Nie wspomnę o oświetleniu a o kanalizacji i asfalcie na bocznej drodze wolę nie marzyć. Za to nasz Pan Przewodniczący ma wszelkie wygody - chodnik po obydwu stronach nowo wyasfaltowanej i pieknie oświetlonej ulicy!!!! ech ... szkoda słów ...
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 20-10-2009, 14:48   

Kolego '@'. Piszesz:

@ napisał/a:
Co tu mówić o przysiółkach, skoro w samym miescie w wielu miejscach brak kanalizacji, chodników, oświetlenia, dróg etc. Na pierwszy miejscu powinno się zrobic porządek w granicach miasta np: os. Krzyszkowice, czy Lekarka a dopiero potem wybiegać poza jego granice ....


A następnie:
@ napisał/a:
Od 3 lat nie mogę się doprosić chodnika do szkoły, aby moje i inne dzieci miały bezpieczną drogę ! Nie wspomnę o oświetleniu a o kanalizacji i asfalcie na bocznej drodze wolę nie marzyć. Za to nasz Pan Przewodniczący ma wszelkie wygody - chodnik po obydwu stronach nowo wyasfaltowanej i pieknie oświetlonej ulicy!!!! ech ... szkoda słów ...


Widzisz jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Czyli jednak w Krzyszkowicach jest chodnik - tylko nie koło Ciebie. A wyobraź sobie, że w Koźmicach gdzie jest szkoła podstawowa i zaraz obok gimnazjum obsługujące całą południową część gminy (ze 6 wsi) - nie ma chodnika i nasze pisanie od kilku lat na razie przyniosło efekt... w postaci chodnika w sąsiednich wsiach - Gorzkowie i Sierczy.

Inwestycje powinny być rozdzielane równomiernie - inaczej prowadzi to do patologii.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
@
Gość
Wysłany: 20-10-2009, 15:38   

Nawet nie marzę o chodniku na mojej ulicy, zapewne nigdy go tam nie będzie, nawet nie smiem o to nikogo prosić ! Chodzi mi tylko o głowna drogę, która prowadzi do szkoły a którą jeżdżą śmieciary i autobusy MPK ... wyobraź sobie kiedy się te dwa pojazdy mijają i nie ma chodnika a jest jeszcze na dodatek zima - czy nie martwiłby Cię fakt powrotu do domu dziecka ze szkoły ????? Takiem dzieciaczkowi nic innego nie pozostaje jak rów !!! Więc nie mówi mi tu o punkcie widzenia. Mój jest jeden - bezpieczna droga do szkoły dla dzieci z Krzyszkowic ! Patologią dla mnie jest to, że kiedy ktoś się dorwie do złobu mysli wyłącznie o swoich wygodach !!!!!
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 20-10-2009, 15:48   

Piszesz dokładnie to samo, co ja pisałem o chodniku w Koźmicach jakis rok temu. Róznica jest taka, że że tu mamy 2 szkoły i około 600 dzieci. na dodatek te dzieciaki często chodzą na gminne boisko na WF - właśnie główną drogą. Martwię się o porwrót dzieci ze szkoły od dobrych 10 lat. I taki jest mój punkt widzenia - a Ty piszesz że najpierw trzeba w mieście.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 20-10-2009, 22:24   

kiotari napisał/a:
Piszesz dokładnie to samo, co ja pisałem o chodniku w Koźmicach jakis rok temu. Róznica jest taka, że że tu mamy 2 szkoły i około 600 dzieci. na dodatek te dzieciaki często chodzą na gminne boisko na WF - właśnie główną drogą. Martwię się o porwrót dzieci ze szkoły od dobrych 10 lat. I taki jest mój punkt widzenia - a Ty piszesz że najpierw trzeba w mieście.


I tu się zgadzam z tobą w mieście jak w mieście, ale po za nim jest równie dużo niebezpiecznych miejsc. Koźmice OK zgadza się, a w Pawlikowicach to niby co jest?? To samo, brak chodnika - droga wojewódzka - ruch pieszych wzmożony przez znajdującą się tu szkołę, Lewiatana, czy przystanek autobusowy pomiędzy którymi ciągle ktoś się przemieszcza.
Miejmy nadzieję że jednak powstanie ten chodnik, gdyż na razie na to nie wygląda, pomimo obiecujących początków.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16