Poprzedni temat «» Następny temat
Dni św Kingi 2008
Autor Wiadomość
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 01-08-2008, 22:07   

Okay...weźmiemy tą cenną uwagę pod lupę w następnym roku...jak jeszcze będę pracował...
Debris napisał/a:
mogli by tam pobic, dźgać kogo chca
"Dziki Zachód" jednym słowem...ale spokojnie tu nie "Afryka"...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 22:07   

Warunki bezpieczeństwa imprezy masowej

Art. 5. 1. Organizator imprezy masowej jest obowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa osobom obecnym na imprezie oraz porządku podczas trwania imprezy.

2. Organizator imprezy masowej zapewnia:

1) spełnienie wymogów określonych w przepisach prawa, w szczególności w przepisach prawa budowlanego, w przepisach sanitarnych i przepisach dotyczących ochrony przeciwpożarowej;

2) służbę porządkową i informacyjną odpowiednio wyszkoloną i wyposażoną, wyraźnie wyróżniającą się elementami ubioru oraz powołuje kierownika do spraw bezpieczeństwa, kierującego tymi służbami;

Debris dzięki za uwagi. W przyszłym roku postaramy się pomóc organizatorowi w tym miejscu. Ale duże zaniedbanie? i od razu dźgać Nie zgadzam się. Nie moża pilnować każdego miejsca i stać w samym środku tłumu.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 22:08   

No nie znowu Mada.... mnie uprzedził. :<
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 22:18   

Tak z ciekawości Panowie Jak wysoka jest kara pieniężna za sprzedaż alkoholu nieletniemu ??
_________________
Pozdrawiam
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 22:29   

Oj grozi nie tylko grzywna lecz także postępowanie karne!
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 22:31   

USTAWA
z dnia 26 października 1982 r.
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
(tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 147 poz. 1231)
(tekst ujednolicony)
Art. 15. 1. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:
1) osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości,
2) osobom do lat 18,
3) na kredyt lub pod zastaw.
2. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.

Art. 43. 1. Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom,
podlega grzywnie.
2. Tej samej karze podlega kierownik zakładu handlowego lub gastronomicznego, który nie dopełnia obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia w tym zakładzie przestępstwa określonego w ust. 1.
3. W razie popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 albo 2 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, można także orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.
4. Orzekanie w sprawach o przestępstwa określone w ust. 1 i 2 następuje na podstawie przepisów o postępowaniu karnym
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 01-08-2008, 22:37   

Cytat:
Przedsiębiorca, któremu cofnięto zezwolenie, może wystąpić z wnioskiem o ponowne jego wydanie nie wcześniej niż po upływie 3 lat od dnia wydania decyzji o jego cofnięciu.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 03-08-2008, 10:09   

agga napisał/a:
Chciałam zgłosić swoje sugestie które moim zdaniem mogą być przydatne przy kolejnych imprezach sugeruje aby funkcjonariusze dowolnych służb w cywilu kontrolowali punkty sprzedaży alkoholu ( bary, budki z piwem itd.) w celu sprawdzenia czy napoje wyskokowe nie dostają się w ręce nieletnich aby zapobiec sytuacją nawiązującym do ostatniego zdarzenia na Dniach Kingi.



Agga trafiłąs w sedno sprawy ale nie budki z piwem sa problemem ale sklepy alkholowe na Powstańców i Słowackiego, gdzie hektrolitrami szło Tyskie,Lech a młodzież poniżej 16 lat obracała puszkami wzdłuz nasypu kolejowego tam gdzie sprawne oko władz nie siega. W przyszłym roku proponuje puścic paru "łebków" na niby zakupy niech skontrolują co kto komu sprzedaje i ile wykroczeń popełnia.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 03-08-2008, 16:28   

niedawno w sklepie Paleo byłam świadkiem jak pani sprzedająca alkohol sprawdzała dowód
dziewczynie. Pni była tak wnikliwa (n a szczęście ) że poprosiła dziewczynę o wyciągnięcie dowodu z portfela. Dziewczę było obruszone a ja bym się tam ucieszyła jakby mi ktoś chciał dowód sprawdzać :D cóż to był by za komplement ;) a na poważnie to nie często mi się zdarza widywać sprzedawców kontrolujących młodzież ale za to często młodzież pijącą alkohol i paląca papierosy nawet chyba nie można ich nazwać młodzieżą bo to takie wyrostki
_________________
Pozdrawiam
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-08-2008, 17:08   

mnie tam zazwyczaj sprawdzają nawet w w2 czy Planecie na W. Pola :((((
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 03-08-2008, 21:07   

Tak to jest gdy się ma naście latek ;)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-08-2008, 01:40   

dzika79 napisał/a:
... sklepy alkholowe na Powstańców i Słowackiego


Na słowackiego sprawdzają dowody, bo już nie raz spotkałem się z taką sytuacją, nawet gdy pewne dziewcze chciało zakupić papierosy, to też miało problem.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 04-08-2008, 16:33   

Oj żeby wszyscy handlowcy do tego się stosowali. :)
Problemem sa również życzliwi pełnoletni koledzy- którzy kupują małe co nieco w sklepie na prośbę nieletnich.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 05-08-2008, 19:37   

nietopesh napisał/a:
dzika79 napisał/a:
... sklepy alkholowe na Powstańców i Słowackiego


Na słowackiego sprawdzają dowody, bo już nie raz spotkałem się z taką sytuacją, nawet gdy pewne dziewcze chciało zakupić papierosy, to też miało problem.


No to zostanie Powstańców...
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-08-2008, 20:54   

dzika79 napisał/a:
nietopesh napisał/a:
dzika79 napisał/a:
... sklepy alkholowe na Powstańców i Słowackiego


Na słowackiego sprawdzają dowody, bo już nie raz spotkałem się z taką sytuacją, nawet gdy pewne dziewcze chciało zakupić papierosy, to też miało problem.


No to zostanie Powstańców...



Ale nigdy też nie zaszkodzi sprawdzić na Słowackiego bynajmniej wczoraj późnym wieczorem "po znajomości" baba w całonocnym sprzedała wyroby alkoholowe. Tak samo polecała bym sprawdzić sklep całodobowy na Piłsudskiego <przystanek w stronę Gdowa, Niepołomic, Dobczyc>
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16