Poprzedni temat «» Następny temat
Dni św Kingi 2008
Autor Wiadomość
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 31-07-2008, 17:30   

Mam propozycję dla użytkowników forum- jeśli macie jakies uwagi na temat zabezpieczenia tego typu imprezy z naszej strony to posimy o sugestie co zrobić by było lepiej. Pomożecie?- pomożemy :) :)
Ja oczywiście też zerkałem na wieliczanki. Oczywiście służbowo:) :diabel:
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 01-08-2008, 14:25   

Moja uwaga jest taka jesli nasi polscy policjanci będa tak pilnowali Euro 2012 jak nasza wielicka policja to bedzie duzy sukces ;)
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 18:37   

Euro jak doczekamy to będziemy w pracy:(. I tak jest z każdą większą impreza na terenie naszego powiatu. Coś mi się wydaje że z żoną na Dni Św. Kingi to wybiorę się jak będe na emeryturze, jak reszta moich kolegów.
Przy okazji dziękujemy za komplement dzika79 :)
 
     
burak
Gość
Wysłany: 01-08-2008, 19:28   

miki napisał/a:
Przy okazji dziękujemy za komplement dzika79 :)

Proponuję złożyć się i przełożonym kupić różowe okulary, bo jak czytam wypowiedź v-ce komendanta na XV sesji powiatu to wcale tak różowo w Wieliczce nie jest.
Odnośnie moich uwag do dni Kingi:
Poszedłem do domu spod szybu Daniłowicza po 20 minutach (bez zwiedzenia kopalni) ale od sąsiadów (których widziałem w kolejce) słyszę że:
Był szturm kolejki na wejście, kombinacje z kupowaniem i podawaniem biletów przez okno. Brak kontroli nad tłumem.
Golców obejrzałem ale po od rodziny słyszę "nocne gonitwy podpitych i głośnych wyrostków po mieście". Niestety nie wiedzą czy z udziałem policji.
Jeżeli to mieści się w kanonie "poważnych ekscesów nie odnotowaliśmy" to ok.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 01-08-2008, 19:30   

burak napisał/a:
miki napisał/a:
Przy okazji dziękujemy za komplement dzika79 :)

Proponuję złożyć się i przełożonym kupić różowe okulary, bo jak czytam wypowiedź v-ce komendanta na XV sesji powiatu to wcale tak różowo w Wieliczce nie jest.
Odnośnie moich uwag do dni Kingi:
Poszedłem do domu spod szybu Daniłowicza po 20 minutach (bez zwiedzenia kopalni) ale od sąsiadów (których widziałem w kolejce) słyszę że:
Był szturm kolejki na wejście, kombinacje z kupowaniem i podawaniem biletów przez okno. Brak kontroli nad tłumem.
Golców obejrzałem ale po od rodziny słyszę "nocne gonitwy podpitych i głośnych wyrostków po mieście". Niestety nie wiedzą czy z udziałem policji.
Jeżeli to mieści się w kanonie "poważnych ekscesów nie odnotowaliśmy" to ok.



No cóż a ja myslałam ze jestem jedyna pesmistka na tym forum
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 01-08-2008, 19:34   

miki napisał/a:
Euro jak doczekamy to będziemy w pracy:(. I tak jest z każdą większą impreza na terenie naszego powiatu. Coś mi się wydaje że z żoną na Dni Św. Kingi to wybiorę się jak będe na emeryturze, jak reszta moich kolegów.
Przy okazji dziękujemy za komplement dzika79 :)



Miki nie będzie tak zle a fakty mówią same za siebie.... bardzo duzo patroli na miescie ja przez 15 minut zaobserwowałam 5 w odstepach 3 minut ( jeden za drugim) po 4 osoby w osobowych radiowozach ( równiez Panie :) ) a co sie działo na osiedlach....wybacz burak nie widziałam
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 01-08-2008, 19:52   

burak napisał/a:
czytam wypowiedź v-ce komendanta na XV sesji powiatu to wcale tak różowo w Wieliczce nie jest
Nikt nie twierdzi że jest różowo,ale w tym temacie dyskusja dotyczy stricte "Dni Kingi 2008".
burak napisał/a:
nocne gonitwy podpitych i głośnych wyrostków po mieście
I gdzie tu przestępstwo lub wykroczenie ??
Święto miasta rządzi się swoimi prawami...młodzież musi się wybiegać i wykrzyczeć...a tak zupełnie serio jak pokazują zapisy Naszej pracy z reguły takie grupy były już tęperowane w zarodku.
Szkoda iż tego już Twoja rodzina nie dostrzegła.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 20:04   

Odnośnie terenu wewnątrz kopalni- od tego jest Straż Ochrony Kopalni- trudno angażować policję do ochrony "prywatnej" firmy. Nie przypominam sobie zgłoszeń o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia w tym miejscu. Gwarantuję, iż wtedy nastąpiłaby reakcja z naszej strony. Odnośnie gonitw na terenie wieliczki za podpitymi wyrostakami - nie odnotowaliśmy poważniejszych zgłoszeń o zakłócaniu ciszy nocnej, czy też powszechnie znanego ładu i porządku publicznego. Nie słyszałem o takim fakcie by rozchodzący się tłum ludzi, po wypiciu kilku piwek zachowywał sie zupełnie cicho. Zwłaszcza, że przekrój osobowy był bardzo różny - a my nie jesteśmy od uczenia kultury części osób- zwłaszcza podpitych i głośnych wyrostków. Jak tylko ktoś nam się nawinął - od razu podejmowana była interwencja.
Przypominam jak było głośno podczas wiecu sympatyków ojca Rydzyka.;)
A osobiście nie mówię, iż podczas Dni Wieliczki z naszej strony wszystko było na światowym poziomie. Robimy co możemy - tym co mamy i tym czy dysponujemy.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 20:06   

I znów muszę potwierdzić słowa Mada...... :) Coś za często z nim sie zgadzam ;) Żartuję, mam nadzieję, iż tak będzie jak najdłużej. :P
 
     
burak
Gość
Wysłany: 01-08-2008, 20:34   

Madafaker napisał/a:
Święto miasta rządzi się swoimi prawami...młodzież musi się wybiegać i wykrzyczeć...

A jak dziadek będzie miał na to ochotę to mu pozwolisz? Nie sypniesz paragrafami?
Cytat:
Odnośnie terenu wewnątrz kopalni- od tego jest Straż Ochrony Kopalni- trudno angażować policję do ochrony "prywatnej" firmy.

Wyraziłem swoją opinię (nie w celu dokopania Policji). Sprowokowała mnie sielsko - anielska opinia lansowana wcześniej. Odnośnie ochrony Kopalni nie znam się na tym. Wiem tylko że jako mieszkaniec Miasta i Gminy Wieliczka (a Urząd podobno imprezę dotuje dla takich) drugi rok z rzędu poszedłem do domu i to co zobaczyłem (i usłyszałem od sąsiadów) dużo gorzej wyglądało niż przed rokiem.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 20:45   

Różowo na pewno nie było, organizacja imprezy na pewno wymaga dopracowania.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 01-08-2008, 21:02   

burak napisał/a:
Madafaker napisał/a:
Święto miasta rządzi się swoimi prawami...młodzież musi się wybiegać i wykrzyczeć...

A jak dziadek będzie miał na to ochotę to mu pozwolisz? Nie sypniesz paragrafami?

To była tylko ogólna metafora obrazująca zagadnienie...nie ma co się spierać na tej płaszczyźnie i atmosfera związana z "Dniami Kingi" temu nie służy.
Generalnie oceniam poziom bezpieczeństwa i kultury zabawy na "czwórkę z +"...i chciałbym co najmniej takiej powtórki za rok.
Uważam ten temat za zakończony...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 21:25   

Chciałam zgłosić swoje sugestie które moim zdaniem mogą być przydatne przy kolejnych imprezach sugeruje aby funkcjonariusze dowolnych służb w cywilu kontrolowali punkty sprzedaży alkoholu ( bary, budki z piwem itd.) w celu sprawdzenia czy napoje wyskokowe nie dostają się w ręce nieletnich aby zapobiec sytuacją nawiązującym do ostatniego zdarzenia na Dniach Kingi.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 01-08-2008, 21:44   

agga napisał/a:
napoje wyskokowe nie dostają się w ręce nieletnich aby zapobiec sytuacją nawiązującym do ostatniego zdarzenia na Dniach Kingi.

W tym wypadku osoby dorosłe zapamietają tą "lekcję" na dłuuuugo.
Oby była ona swoistym przesłaniem dla ewentualnych naśladowców.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 01-08-2008, 21:49   

nie sądzę by było to jakąkolwiek nauczka a pijanych nastolatkow, bardzo mlodych nastolatkow bylo od groma i troche. generalnie jesli chodzi o uwagi do policji to brak jakiegokolwiek zabezpieczenia "skrotu" obok torów kolejowych do parkingu. mogli by tam pobic, dźgać kogo chca a nim panowie by dolecieli to juz by bylo za pozno i to jest naprawde w moim mniemaniu duze zaniedbanie bo masa ludzi tamtedy szla a policji czy strazy czy nawet ochrony ni hu hu, wiec nad tym wypadaloby popracowac.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16