Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
11-03-2012, 20:51
Grzebowisko i spalarnia zwłok zwierzęcych.
Autor Wiadomość
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
  Wysłany: 06-02-2012, 18:07   Grzebowisko i spalarnia zwłok zwierzęcych.

Jak dobrze być sąsiadem molocha.
    • Można dzięki temu do woli rozkoszować się orzeźwiającym odorem wzorcowego wysypiska śmieci.

    • Można radośnie uciekać przed rozpędzoną śmieciarą podążającą z towarem pierwszej potrzeby, pozbawionymi chodników ulicami Krzyszkowic - bo droga do Baryczy przez Swoszowice została podmyta i broni jej ograniczenie tonażu.

    • Można mieć nadzieję, że wkrótce na Baryczy, przy ul. Krzemienieckiej, powstanie wypasione grzebowisko i spalarnia zwłok zwierzęcych. To już kolejna lokalizacja umilenia życia po śmierci, Bogu ducha winnym, zwierzętom. Kilka wcześniejszych propozycji zostało odrzuconych przez błędy formalne lub protesty mieszkańców.
Można mieć nadzieję, że władze Wieliczki, miast tulić uszy po sobie, zajmą w tej sprawie zdecydowane stanowisko. Spalarnia zwłok zwierzęcych, to kolejne źródło smrodów i toksyn niesionych zachodnimi wiatrami do Wieliczki, która ubiega się o status uzdrowiska. Uzdrowić trzeba, ale poronione pomysły panów i władców.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 06-02-2012, 18:24   

Kraków: Zwierzęcy cmentarz i spalarnia za milion
Cytat:
Według nowej koncepcji urzędników grzebowisko dla zwierząt ma zmienić lokalizację z Prądnika Czerwonego na Soboniowice i wzbogacić ofertę o spalarnię martwych zwierząt.

Nad utworzeniem na terenie Krakowa grzebowiska dla zwierząt urzędnicy pracują już od trzech lat. W pierwszej wersji okoliczni mieszkańcy nie zgodzili się na jego lokalizację przy ul. Hallera w Kosocicach. Ostatecznie wybór padł na ul. Węgrzecką, za linią kolejową na wysokości cmentarza Batowickiego. Wedle wstępnych planów grzebowisko miało zacząć przyjmować pierwszych klientów w połowie ubiegłego roku. Jednak rozstrzygnięty nieco ponad rok temu przetarg zakończył się niepowodzeniem. Przeznaczony pierwotnie na ten cel teren okazał się nie spełniać oczekiwań inwestora, ponieważ znalazł się za blisko torowiska.

- W trakcie zdobywania niezbędnych pozwoleń wynikło mnóstwo problemów. Okazało się na przykład, że teren sąsiaduje z planowaną stacją kolei aglomeracyjnej Kraków Prądnik Czerwony. By korzystać z dojazdu do działki, musiałbym też wydzierżawić drogę od PKP. Cała inwestycja przestała być dla mnie opłacalna - mówi Rafał Sieńko, przedsiębiorca, który wygrał przetarg pod koniec 2010 roku.

Zaledwie kilka dni temu miasto znalazło kolejną propozycję lokalizacji grzebowiska - na obszarze około dwóch hektarów w rejonie ul. Krzemienieckiej na terenie Soboniowic. Jak dowiedziała się "Gazeta", w nowej koncepcji utworzenia grzebowiska znalazł się także zapis o wybudowaniu na jego terenie spalarni martwych zwierząt.

O pomysłach urzędników nic nie wiedzą mieszkańcy Soboniowic. - Żadna informacja o grzebowisku do nas nie dotarła, z pewnością będziemy dyskutować na ten temat z władzami miasta - zapewnia Jan Mikuła, zastępca przewodniczącego Dzielnicy X Swoszowice. - Dwa lata temu mieszkańcy zaprotestowali przeciwko inwestycji przy ul. Hallera. Sądzę, że tym razem też się nie zgodzą, ponieważ mają już dość uciążliwego sąsiedztwa wysypiska w Baryczy - mówi przedstawiciel dzielnicy.

Teren, na którym planowane jest uruchomienie grzebowiska, od dwóch lat objęty jest jednak planem zagospodarowania przestrzennego i przeznaczony na usługi związane z gospodarowaniem odpadami. - Mieszkańcy powinni dobrze sobie z tego zdawać sprawę - przekonuje Janina Pokrywa, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji UMK. Urzędniczka zapewnia, że miasto planuje serię spotkań z radnymi dzielnicy i mieszkańcami, by przekonać ich do inwestycji.

W porównaniu z poprzednią koncepcją wartość inwestycji poważnie wzrosła. Poprzednio miasto chciało wydzierżawić 75-arową działkę za ok. 3 tys. zł miesięcznie, teraz szuka inwestora, który podejmie się realizacji inwestycji o wartości szacowanej na mniej więcej milion złotych.

Jak usłyszeliśmy w wydziale inwestycji, uruchomienie spalarni podpowiedzieli sami potencjalni inwestorzy, którzy zgłaszali się do magistratu. - Poszerzenie wachlarza usług pozwoli na szybszy zwrot kosztów inwestycji, zmniejszą się też koszty utrzymania grzebowiska, a co za tym idzie - spadną opłaty za miejsce dla klientów - mówi dyr. Pokrywa. Zastrzega przy tym, że spalarnia nie jest jeszcze przesądzona. Szczegóły mają być ustalone w procesie negocjacji.

Obecnie urzędnicy przygotowują kalkulację kosztów i dokumenty do przetargu, który ma zostać ogłoszony do końca pierwszego kwartału tego roku.
źródło: http://krakow.gazeta.pl/k..._za_milion.html
 
     
solniak 
Gallus gallusPomogła: 2 razy
Wiek: 21
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 06-02-2012, 19:15   

Ja jestem za, choć na grzebowisko lepiej sie nadają - jak sama nazwa wskazuje - Grabówki.
Wkrótce będzie ciężko ustalić, czy tak jedzie z wysypiska czy z grzebowiska...

a na krematorium Wieliczka nie powinna czekać, aż zrobi to Kraków, tylko powinna sama zbudować gdzieś na granicy z Bieżanowem,
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 06-02-2012, 22:12   

Cytat:
Wkrótce będzie ciężko ustalić, czy tak jedzie z wysypiska czy z grzebowiska...

A czym rozni sie pośmierci zwierze od czlowieka. Rozklada sie tak samo. A przy cmentarzch stoja domy i nikomu nie smierdzi. I nawet nocami nie straszy. Dobrze zarządzana spalarnia padlych zwierząt da tyle samo "zanieczyszczen" co spopielarnia zwlok. Na slasku nie nazekają. Ciesza sie tylko ze w Krakowie sie to tak ciagnie.
 
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 06-02-2012, 23:01   

Tomek73 napisał/a:
Dobrze zarządzana spalarnia padlych zwierząt da tyle samo "zanieczyszczen" co spopielarnia zwlok.


Przez parę miesięcy był w Krakowie problem z "dobrze zarządzaną" przez prywatną firmę spalarnią odpadów szpitalnych. Za milion złotych można wybudować budkę z frytkami, a nie spełniającą wszystkie wymogi ochrony środowiska spalarnię.
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2012, 07:56   

http://www.dziennikpolski...na-baryczy.html

Dziennik Polski napisał/a:
Wieliczka zaprotestuje przeciw spalarni na Baryczy

KONTROWERSJE. Projekt powstania grzebowiska i spalarni zwierząt w rejonie ulicy Krzemienieckiej w Krakowie oburzył mieszkańców wielickich osiedli. Dzisiaj rozpocznie się akcja zbierania podpisów pod protestem w tej sprawie.

Przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej oraz członkowie Rad Osiedli: Krzyszkowice, Kościuszki, Przyszłość, Szymanowskiego, Sienkiewicza, Asnyka i Wincentego Pola będą zbierać podpisy pod protestem bezpośrednio u lokatorów poszczególnych bloków. Petycje z apelem, by władze Krakowa odstąpiły od zamiaru budowy na Baryczy grzebowiska i spalarni zwierząt zostaną w najbliższych dniach rozmieszczone także w niektórych wielickich sklepach.

- Będziemy rozdawać ulotki dotyczące tej sprawy, pojawią się tez plakaty z protestem przeciwko temu projektowi. Wiemy, że te zamierzenia władz Krakowa nie podobają się także mieszkańcom podwielickich wsi, takich jak Grabówki, Byszyce i Golkowice - którzy również będą narażeni na uciążliwości, jeśli powstanie spalarnia zwierząt. Liczymy, że także oni przyłączą się do protestu - mówi Damian Konieczny, wielicki radny miejski, który jest także szefem zarządu os. Krzyszkowice.

Na osiedlu, znajdującym się na granicy Wieliczki i Krakowa, a więc najbliżej Baryczy mieszka 3,7 tys. osób. Grzebalnia i spalarnia zwierząt mają być budowane na terenie mającym ok. 1,5 hektara, położonym wrejonie ulic Krzemienieckiej, Akacjowej i Modrzewiowej, w sąsiedztwie siedziby MONAR-u. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszar ten przeznaczono na usługi związane z gospodarowaniem odpadami. Wstepnie założono, że przetarg na wykonanie ej inwestycji, która ma być prowadzona w partnerstwie publiczno - prywatnym, zostanie ogłoszony do końca pierwszego kwartału tego roku.

"Bezpośrednio w rejonie lokalizacji projektowanej inwestycji, od strony Wieliczki znajdują się m.in.: domy jednorodzinne, osiedla, szkoły, przedszkola, kościoły parafialne oraz liczna infrastruktura sportowa (...). Uważamy, że grzebowisko i spalarnia zlokalizowane przy granicy administracyjnej Krakowa i Wieliczki będą stwarzać będą bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkających w tym rejonie ludzi, a w szczególności dzieci. Ponadto grzebowisko i spalarnia byłby dla mieszkańców kolejną dotkliwą uciążliwością obok już istniejącego Wysypiska Komunalnego Barycz. Budowa grzebowiska i spalarni wpłynie na znaczne pogorszenie jakości życia mieszkańców Wieliczki i okolic oraz przyczyni się do drastycznego spadku cen nieruchomości w Wieliczce" - napisano m.in. w proteście, który ma być przesłany do władz Krakowa.

- Będziemy zbierać podpisy pod protestem, ponieważ chcemy wesprzeć tych, którzy mieszkają bezpośrednio przy Barczy. Nie można dopuścić do pogorszenia się warunków życia mieszkańców Wieliczki.! Tutaj wiatry wieją najczęściej z zachodu na wschód, więc cały fetor ze spalarnia będzie "uderzał" w Wieliczkę - twierdzi Halina Sinkunas, rada miejska Wieliczki, przewodnicząca zarządu osiedli Kościuszki, Przyszłość i Szymanowskiego.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł zapowiedział, że poprze protest mieszkańców. Wcześniej jednak chce przesłać do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego pismo z prośbą o wyjaśnienie wszystkich szczegółów planowanej inwestycji. - Na razie znam tę sprawą tylko z informacji, które docierają pocztą pantoflową - zaznacza szef Wieliczki.

- Nie zgadzamy się na budowę spalarni zwierząt. Jeśli petycje w tej sprawie nie pomogą jesteśmy gotowi zablokować w ramach protestu drogi dojazdowe do wysypiska na Baryczy, a ponad 70 procent tych traktów znajduje się na Krzyszkowicach - mówi Damian Konieczny.

Jolanta Białek
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-02-2012, 10:03   

Dla mnie to jest dziwne.
teraz burmistrz protestuje, ale jak Pankiewicz chcial budowac schronisko dla zwierzat w Krzyszkowicach, do mieszkancy musieli go ustawic do pionu.
Ja oczywiście odbieram to jako "wspieranie lokalnego biznesu" , bo ta inwestycja jest krakowska i juz jest "bee"

Oczywiście popieram mieszkańców Krzyszkowic w ich dzialaniach i jestem calkowitym przeciwnikiem kumulowania tak uciazliwych zakładów na terenie przeznaczonym jakby nie było pod zabudowe jednorodzinną !
_________________
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-02-2012, 10:17   

przemo napisał/a:
teraz burmistrz protestuje
Bo przyklad idzie z gory. Popatrz na zachowania naszego premiera ws recept, ACTA... Czyz nie identyczne?
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-02-2012, 23:04   

Nie chcą grzebalni zwierząt w swoim sąsiedztwie

Kronika TVP Kraków, 19:08, 07.02.2012 napisał/a:
Mieszkańcy wielickich osiedli Kościuszki i Sienkiewicza protestują. Nie chcą, by w pobliskiej Baryczy powstał cmentarz i spalarnia dla zwierząt, bo jak mówią inwestycja będzie szkodliwa dla środowiska i znacznie obniży wartość ich domów i działek. Rozpoczęli zbieranie podpisów pod protestem, napisali list do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, nie wykluczają blokowania dróg.

Sporna inwestycja ma powstać u zbiegu ulic Krzemienieckiej, Akacjowej i Modrzewiowej. Nieopodal wysypiska w Baryczy, ale też kilku osiedli mieszkaniowych Krakowa i Wieliczki.

Na to mieszkańcy pobliskich osiedli nie chcą się zgodzić i zapowiadają protesty oraz złożenie petycji do władz. Punkt zbiórki podpisów znajduje się w Wieliczce na osiedlu Sienkiewicza. Tu można nie tylko złożyć podpis, ale też zapoznać się z petycją do prezydenta miasta i zadać wielickim radnym pytania w sprawie kontrowersyjnej inwestycji. Kto nie zdoła przyjść osobiście, tego odwiedzi wolontariusz.

W pierwszej kolejności podpisy były zbierane wśród mieszkańców osiedli przylegających do Baryczy. Tylko na terenie Krzyszkowic przeciwko grzebowisku i spalarni zwierząt opowiedziało się 100 proc. ludności.

Urzędnicy zapewniają, że cała inwestycja nie będzie uciążliwa dla ludzi, a cały kompleks będzie miał charakter parkowy.

Ale radni Wieliczki nie wierzą urzędnikom krakowskiego magistratu i chcą, by prezydent Krakowa zaniechał budowy w tym rejonie.

Obecnie w mieście nie ma ani jednego miejsca, w którym legalnie można by było chować lub spalać zwierzęta.


materiał filmowy z Kroniki TVP Kraków: http://www.tvp.pl/krakow/...edztwie/6454274
.
 
     
Piotrex 
Mina
ObiezyswiatOsiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 93
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 08-02-2012, 00:45   

Podobno smalec z psów jest bardzo zdrowy, z siersci mozna robić gustowne szaliczki, z kości parówki, ...

Dla mnie szkoda kasy niech każdy weźmie łopate i zakopie pupila jak odda ducha...

Kiedys jeździłem na ryby nad Dłubnie , Szreniawę, tam nie mieli takich problemów, krowy i a raczej ich połowy czesto leżały w Dłubni robaczki się zajadaly i nikomu to nie przeszkadzało heheh

Lepiej ta kase przeznaczyć na budownictwo socjalne i wspierać naprawde potrzebujących a nie wydawac miliony na spopielarnie zwierząt ....
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 08-02-2012, 08:33   

Starosta też nie chce spalarni na Baryczy
Cytat:
KONTROWERSJE. Mieszkańcy Wieliczki rozpoczęli wczoraj akcję zbierania podpisów pod protestem przeciwko budowie na Baryczy grzebalni i spalarni zwierząt.
Jak informowaliśmy - burmistrz Artur Kozioł zapowiedział, że poprze protest mieszkańców. Podobne stanowisko zajął wielicki starosta Jacek Juszkiewicz. - Z niepokojem przyjąłem informację o zamiarze zlokalizowania spalarni i...

więcsj: http://www.dziennikpolski...na-baryczy.html
 
     
Piotrex 
Mina
ObiezyswiatOsiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 93
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 08-02-2012, 09:58   

I dobrze Panie Juszkiewicz, niech sobie Krakujsy fundną spalarnie, jak trzeba to sie podpisuję dwoma rekami, wystarczy jeden syf który truje wszystkich na dole na Baryczy ....
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 08-02-2012, 10:28   

Jestem laikiem w temacie jakichkolwiek spalarni .
Wiem tylko jedno , że spopielarnie funkcjonuja w Europie Zach. i to w bliskości miast ( na obrzeżach - ludzie tam mieszkali) i nic się nie dzieje. Było mi dane żyć w takich miastach trochę czasu i czułem smród najwyżej spalin samochodowych , a nie inny . Więc albo jest z moim węchem coś nie tak , albo
rzeczywiście smrodu brak .
Faktem jest jedno Polak jest zawsze na nie ( tak na wszelki wypadek) :
- samochodów przed domem 5 , ale broń Boże koło mnie stacja paliw
- 3 komórki w kieszeni , ale masztu nie (a zasięg chciałby w każdej dziurze)
- mało dróg , sprzydałoby sie więcej , ale nie tędy
- nowe firmy (miejsca pracy tak),ale nie koło mnie
Czy nie jest to prawda o Polakach???
Niestety sami jesteśmy hamulcowymi rozwoju, w połączeniu z wszechobecną biurokracją i utrudnieniami ze stony Państwa zawsze bedziemy w tyle za światowymi potęgami gospodarczymi, zawsze będzie kombinatoryka (polska specjalność)itd. Smutne to, ale prawdziwe.
_________________
markoantonio
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 08-02-2012, 10:34   

markoantonio napisał/a:
nic się nie dzieje
Masz sporo racji ale tu jest Polska. I beda oszczednosci na wszystkim. I bedzie przetarg na urzadzenia z jednym kryterium-najtaniej. A potem nie bedzie nadzoru. A potem zapomni sie o koniecznych konserwacjach. Itd itp.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 08-02-2012, 12:33   

Cytat:
Zakłady Sanitarne w Krakowie Sp. z o.o. polecają swoje usługi w zakresie odbioru, transportu i termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne ze szczególnym uwzględnieniem odpadów medycznych.
Posiadamy jedną z największych i najnowocześniejszych Spalarni odpadów zakaźnych w Polsce. Dysponujemy własnymi środkami transportu oraz zezwoleniami na przewozy materiałów niebezpiecznych ADR. Gwarantujemy odbiór odpadów od Klientów z zachowaniem norm dotyczących transportu odpadów a dzięki naszej wysoko wykwalifikowanej kadrze usługi świadczone są w sposób rzetelny ze starannością gwarantującą poszanowanie dla środowiska naturalnego oraz obowiązujących przepisów prawa.
źródło: http://www.zakladysanitarne.pl/o-nas.html

Te same zakłady były w ostatnim okresie bohaterem szeregu śledztw dziennikarskich . Sterty odpadów medycznych zamiast w chłodni - pod gołym niebem oczekiwały na utylizację. Dopiero interwencja prokuratora po doniesieniu dziennikarzy zmusiła właścicieli do właściwej gospodarki.

Ta sama firma oferuje m.in. unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych o kodzie
02 01 80 – „Zwierzęta padłe i ubite z konieczności oraz odpadowa tkanka zwierzęca”. Tak więc Kraków ma już na swoim terenie spalarnię zwierzęcych zwłok.

Tymczasem gmina Kraków przymierza się do budowy w trybie partnerstwa spalarni za … 1 mln zł. Ta kwota nie wystarczy nawet na zakup filtrów. A gdzie reszta?

Resztą jest sterta padłych zwierząt - nie tylko kanarków i piesków lecz także krów, koni, a także słoń trafić się może - czekających pod gołym niebem w towarzystwie roju much, robactwa i szczurów na swoją ostatnią drogę.

Panie Prezydencie, dziękuję za takie towarzystwo, dziękuję za taki prezent!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14