Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny absurd? wg. mnie znów sa marnowane pieniądze.
Autor Wiadomość
fikus
Skrzat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 31
Wysłany: 21-03-2009, 22:22   

żywokost napisał/a:
Nie mam zamiaru nikomu wyliczać ile kto kasy zgarnia, ale jak się jest sołtysem i radnym tylko dla kasy to należy to wypomnieć. A o tym co wyprawia Kubowicz to już legendy krążą!!! Słyszałem, że nie odbiera telefonów z urzędu, bo ma telefon służbowy (z oświadczenia wynika, że ma własną firmę) i nie może wykorzystywać tego telefonu do innych celów jak służbowe.

Najlepiej cudze liczyć. Policz swoje, bo też nie wlasna pracą tak do końca zdobyte.
 
     
Ewa
Gość
Wysłany: 21-03-2009, 23:26   

A ja myślę że pana Panusia i całą klikę boli wypowiedz radnego Kubowicza z 5 marca w Dzienniku Polskim (red. J.Białek)
fragment:

Natomiast Paweł Kubowicz, miejski radny i sołtys Grabówek uważa, że "dostępność burmis-trza jest prawie żadna". - W tej kadencji były może trzy spotkania z sołtysami i radnymi. Wszystkie o charakterze bardziej organizacyjnym niż problemowym. Chodziło o to, by przedstawić nowych kierowników wydziałów. Do kontaktów z sołtysami jest oddelegowany wiceburmistrz Gawor, który nie jest decyzyjny. Moim zdaniem komunikacja burmistrza z radnymi także nie jest dobra. Podczas prac nad tegorocznym budżetem nie było spotkania ze wszystkimi radnymi, aby przedstawić szczegóły dokumentu - twierdzi Paweł Kubowicz.
Dodaje, że wielokrotnie słyszał od mieszkańców narzekania na nieobecność Artura Kozioła na dyżurach. - To lekceważenie mieszkańców. Burmistrz jest zobligowany do dyżurów i spotkań z mieszkańcami - uważa sołtys Grabówek.

Cały artykuł http://www.dziennikpolski...7bb9d325.0.html

Jak widać Kozła nie wolno krytykować i boli jak kogoś nie można kupić
 
     
tadek
Gość
Wysłany: 22-03-2009, 10:31   

pablo napisał/a:
Pamiętam, że jak starałem się o pozwolenie na budowę zwykłego domku, to musiałem mieć już wszystkie uzgodnienia, łącznie z kanalizacją. Jak to jest możliwe, żeby tutaj tego nie było?


Jest to możliwe przepisy są dla uczciwych ludzi, nie dotyczą KRÓLA ARTURA KOZŁA I


Z kanalizacja przy Kindze też zawalili położyli za wysoko - inwestycja milionowa - zakorkowane całe miasto a tu jeden XXX czepia się i wytyka boiska które burmistrz kazał zlikwidować no ale gość ma takie kompetencje niedoszły zakonnik
 
     
Dar
Gość
Wysłany: 22-03-2009, 11:10   

A pro po absurdu to burzenie dobrej sali gimnastycznej aby wystawić w jej miejsce nowej do XXX ktory idzie na konto Burmistrza i jego ekipy.

Są szkoły w naszej Gminie gdzie nie ma sali gimnastycznej i jak tym mieszkańcom wytłumaczyć że nie ma pieniędzy na inwestycję .

Ale jak zacytuję zwolennika pana Burmistrza ktory na forum pisze :

"Burmistrzowi się "nie dziwię" on wsiami się nie zajmuje !"
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 22-03-2009, 19:27   

tadek napisał/a:
Jest to możliwe przepisy są dla uczciwych ludzi, nie dotyczą KRÓLA ARTURA KOZŁA I

tadek napisał/a:
Z kanalizacja przy Kindze też zawalili położyli za wysoko - inwestycja milionowa

A czy burmistrz musi patrzeć w każdy projekt -od tego są inni ludzie w urzędzie i to oni powinni być w pierwszej kolejnosci rozliczeni, a dopiero potem burmistrz jezeli tamci nie poniosa odpowiedzialności. Idąc tym tokiem to mały w Warszawie też powinien wiedzieć co sie dzieje w całej Polsce.
Dar napisał/a:
A pro po absurdu to burzenie dobrej sali gimnastycznej aby wystawić w jej miejsce nowej

Dar - widzialeś ostatnio ta "dobrą" salę? Sala ma juz ponad 30 lat i nie spelnia zadnych standardow. Brak wentylacji, własciwego oswietlenia, zaplecza technicznego, pozadnych szatni i pryszniców. Gimnastyka korekcyjna dla kilkunastu dzieciakow odbywa się w pomieszczczeniu o pow kilku m2 - to na pewno nie jest dobra sala
 
 
     
kosiarz
Gość
Wysłany: 23-03-2009, 22:36   

wieliczka duze miasto i duzo tu interesow a moze tak wziac sie do pracy zamiast wymadrzac sie jeden przez drugiego nikt tu nie mowi o pracy tylko o pieniadzach
ci panowie co teraz sie kloca kiedys byli razem i co pytam za malo macie kasy
zamiast sie cieszyc ze posada jest zdowie jest to sie zra jak stado psow wstyd
i jak ma byc lepiej jak ten caly belkot to obluda polska
spotkajcie sie dajcie sobie po ryju i wescie sie do roboty i tyle
 
     
fikus
Skrzat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 31
Wysłany: 23-03-2009, 23:04   

kosiarz napisał/a:
wieliczka duze miasto i duzo tu interesow a moze tak wziac sie do pracy zamiast wymadrzac sie jeden przez drugiego nikt tu nie mowi o pracy tylko o pieniadzach
ci panowie co teraz sie kloca kiedys byli razem i co pytam za malo macie kasy
zamiast sie cieszyc ze posada jest zdowie jest to sie zra jak stado psow wstyd
i jak ma byc lepiej jak ten caly belkot to obluda polska
spotkajcie sie dajcie sobie po ryju i wescie sie do roboty i tyle

Kosiarz - krótkie pytanie - gdzie byłeś, jak Pani od j. polskiego tłumaczyła zasady gramatyki?
 
     
gość
Gość
Wysłany: 24-03-2009, 07:46   

kosiarz brawo !!!!!!!!!!
krótko dosadnie i prawdziwie !!!!!!!!!!
 
     
bajtlok2
Sztolnia


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 157
Wysłany: 24-03-2009, 23:55   

kosiarz napisał/a:
wieliczka duze miasto i duzo tu interesow a moze tak wziac sie do pracy zamiast wymadrzac sie jeden przez drugiego nikt tu nie mowi o pracy tylko o pieniadzach
ci panowie co teraz sie kloca kiedys byli razem i co pytam za malo macie kasy
zamiast sie cieszyc ze posada jest zdowie jest to sie zra jak stado psow wstyd
i jak ma byc lepiej jak ten caly belkot to obluda polska
Spotkajcie się dajcie sobie po ryju i weźcie się do roboty i tyle

Trzeb umieć coś zrobić, a nie tylko po ryju
 
     
vitek
Gość
Wysłany: 29-03-2009, 00:49   

Robota się zmarnowała bo boisko było zrobione "po polsku". Trochę na krzywy XXX bez ważnych pozwoleń i projektów. Działało 2 lata - ktoś wziął kasę za ogrodzenie i roboty ziemne. Sołtys Kubowicz zdążył nawet za społeczną kasę kupić kosiarkę (ciekawe co się z nią teraz stanie ?)
Potem sąsiadowi zaczęły przeszkadzać dzieciaki, więc zaczął węszyć i pisać. Ktoś się przestraszył w gminie i kazał cichcem boisko zlikwidować.

Jak boisko otwierali to był wielki sukces - pierś do orderów prężyli i sołtys i burmistrz. Jak likwidowali to po cichu. Ale kasę wziął kto miał wziąć - to raz, drugi raz można boisko w tym miejscu zbudować więc znów powód do chwały będzie - to dwa. I tylko dzieciaki pokrzywdzone :/ .
 
     
anoskrk
Gwarek


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: 30-03-2009, 09:35   

vitek chyba masz racje tak mi sie wydaje i jak zawsze dzieci pokrzywdzone, własnie tak sie w polsce pieniadze marnuje:/ :/
 
     
anoskrk
Gwarek


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: 06-04-2009, 07:57   

dzis jest w gazecie krakowsiej artykuł na temat boiska zobaczymy co tam jest napisane, moze artykuł odpowie na moje pytania.
 
     
anoskrk
Gwarek


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: 06-04-2009, 10:54   

A wiec właśnie przeczytałem artykuł na st.9 Polskiej Gazety Krakowskiej "Gmina Samowolnie Wybudowała Boiska" Nie mogę pojąc jak można wybudować takie boisko bez zezwoleń? Dziwi mnie tez ze powiatowy inspektor budowlany kazał rozebrać boisko, przecież to nie dom tylko miejsce rekreacyjne.
Wg. mnie oburzająca jest postawa Państwa Kapustów którzy przedstawili w gazecie absolutna nie prawdę:
"dzieci i młodzież kopała sobie piłkę w dzień, a w nocy odbywały Sie pijackie burdy. I to codziennie.
-mieliśmy dość krzyków, przekleństw, afer i brudu po imprezach."
Prawda jest taka ze Państwo Kapustowie dzwonili na policje w południe i wieczorami ok. godziny 17-19, policja przyjeżdżała i sami nie wiedzieli co maja zrobić ponieważ wszystko było w porządku. dowodem na to jest to ze przez cały okres istnienia boiska
jeden raz policja dała mandat za picie piwa i to na początku jego istnienia, a krzyki sa chyba normalne podczas grania w piłkę i inne zajęcia sportowe.
Co do nocnych "burd" to ze młodzież siedzi na ławkach i rozmawia nie znaczy ze sa jakieś burdy afery.
Odnośnie śmieci to jeżeli były to młodzież sama tam sprzątała i kosiła trawę, sami dbali o boisko.
Mogę Sie założy ze to po interwencji pana kapusty okazało sie nagle ze boisko jest nielegalne.
A Pan Sołtys Kubowicz to przynajmniej chciał zrobić cos dla młodzieży ze wsi, szkoda ze przez ludzi samolubnych można zniszczyć wszystko! :( :zly:
 
     
vitek
Gość
Wysłany: 06-04-2009, 12:19   

anoskrk napisał/a:
A Pan Sołtys Kubowicz to przynajmniej chciał zrobić cos dla młodzieży ze wsi..


Sołtys ponosi tu winę taką samą jak gmina. Wiedział na pewno, że boisko jest budowane bez zezwoleń. I burmistrz i sołtys ponoszą taką samą winę - jest to marnotrawienie pieniędzy podatników. Sołtys kupił także specjalnie do koszenia tego boiska kosiarkę - kolejne zmarnowane pieniądze.

Problem w tym, że gdy ja zrobię samowolę i każą mi rozebrać budowlę to tracę tylko i wyłącznie MOJĄ kasę. Mam więc karę podwójną: nie mam budowli i nie mam pieniędzy.
Tutaj urzędnicy zawinili ale nie poniosą kary - karę poniosłem ja i inni podatnicy z gminy.

I to mi się nie podoba. :036:
 
     
qbus
Gość
Wysłany: 06-04-2009, 12:41   

Burmistrz, który to robił juz nie jest burmistrzem, ale trwałość urzędu jest, a co z sołtysem - wybrany wolą większości - tylko boiska nie ma
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16