Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs Prawa Jazdy
Autor Wiadomość
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-02-2011, 23:50   

vika napisał/a:
Najcenniejsze są rady osób, które mają przeświadczenie, że już wszystko widziały i wszystko wiedzą .. pozazdrościć drogi AdR :) (cóż, taka nasza cecha narodowa - wszyscy się na wszystkim świetnie znają! ).


czy ja napisałem, że się na tym znam? przecież wyraźnie zaznaczyłem, że to tylko moim zdaniem jest.. gdy ja robiłem prawko na B i na C już były takie symulatory tzn pomalutku wchodziły... wg mnie nic one nie nauczą - kierując się wyborem szkoły postawiłbym na lepszego instruktora/renomę szkoły niż na to, że ma symulator... :D
 
 
     
janeczek0
Kopacz


Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 5
Wysłany: 09-02-2011, 19:13   

a gdzie polecacie egzamin - na Koszykarskiej czy na Balickiej ? oczywiście gdzie łatwiej zdać egzamin? są osoby co zdawały i tu i tu?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-02-2011, 19:15   

Jako kierowca wolalbym, zebys zdal tam gdzie trudniej :P
 
     
janeczek0
Kopacz


Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 5
  Wysłany: 09-02-2011, 19:19   

ja też ale jako płacący za niezdane egzaminy wolę tam gdzie łatwiej :-) nastawiony jestem na Koszykarską ale może lepiej na Balicach zdawać ... no nie wiem ...?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-02-2011, 19:46   

Slyszalem o Tarnowie... I jestem sklonny w to uwierzyc widzac ich na drogach :D
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-02-2011, 00:12   

nie wywołuj wilka z lasu.. zaraz znów się zacznie..

ja uważam że wszyscy od Bochni do Wojnicza powinni zdawać w Krakowie ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
janeczek0
Kopacz


Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 5
Wysłany: 22-02-2011, 13:49   

tak, zamierzam w Krakowie, ale chodziło mi gdzie w Krakowie - są 2 miejsca przecież :-)
Ale pytanie już nieaktualne bo postanowiłem zdawać na Koszykarskiej. Więcej osób tam zdaje i można się podpytać na co uważać. Oczywiście jakby ktoś miał jednak sugestie które skrzyżowanie/rondo szczególnie rozkminić to będę wdzięczny za pomoc
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 22-02-2011, 14:43   

Rozkminic jak się jezdzi i przepisy.
Wez sobie wykup ze 2 godziny, ustaw sie na koszykarskiej za autami egzaminacyjnymi i zrób ze 2-3 kursy w ten sposób :)
Zobaczysz gdzie jeżdżą jak jeżdżą :) i na czym oblewaja :)
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-09-2011, 12:14   

Nowy egzamin na prawo jazdy. Tego chyba już nikt nie zda
Cytat:
Decyzji o zdawaniu egzaminu na prawo jazdy lepiej nie odkładać na później. Już za cztery miesiące zmienią się zasady testu z teorii. Będzie znacznie trudniej

Forma egzaminu teoretycznego zostanie zmieniona w lutym przyszłego roku. Ministerstwo Infrastruktury zapowiada prawdziwą rewolucję jeśli chodzi o pytania i sposób ich udzielania. Egzamin przybierze formę gry komputerowej. Odpowiadający będzie miał tylko kilka sekund na zaznaczenie jednej, prawidłowej odpowiedzi, której nie będzie mógł już zmienić. Ma to przypominać o tym, że w rzeczywistości kierowca ma bardzo mało czasu na reakcję, gdy coś niespodziewanego wydarzy się na drodze. Pytania nie będą wcześniej znane, a ich liczba wzrośnie do 3 tysięcy. Teraz egzamin trwa 25 minut, a zdający może dość długo zastanawiać się nad każdym pytaniem. Do tej pory kursant znał zestaw pytań już wcześniej i uczył się ich w większości przypadków na pamięć. Po zaznaczeniu odpowiedzi można było zawsze do niej wrócić i ją zmienić. Zestaw składał się z puli 300 pytań, z których 18 pojawiało się na egzaminie. Aby uzyskać pozytywny wynik, wystarczyło odpowiedzieć poprawnie na 16 z nich. - Do tej pory około 99% kursantów zdawało egzamin teoretyczny za pierwszym razem. W większości przypadków nauka do niego polegała na zakuciu odpowiedzi, zdaniu i zapomnieniu o nich - tłumaczy Tadeusz Kondrusiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. W przyszłym roku kursanci będą musieli skupić się nad każdą odpowiedzią. - Na pewno zmiany pociągną za sobą pewne trudności dla przyszłych kierowców, ale uważam, że są zdecydowanie na plus - dodaje Kondrusiewicz.

Innego zdania są instruktorzy w szkołach nauki jazdy. - Ubolewam nad tym, że pytania będą utajnione. W innych krajach nie podchodzi się tak restrykcyjnie do części teoretycznej, a kładzie się większy nacisk na praktykę. Przewiduję, że zdawalność egzaminu teoretycznego nie przekroczy 40% - mówi Roman Kaptur ze szkoły nauki jazdy "Prafko". Przed kursantami trudne zadanie. Będą musieli rzetelnie poznać przepisy ruchu drogowego. Dzisiaj często zdarza się, że ktoś nie chodzi na zajęcia albo po prostu je przesypia. Uczyć zaczyna się kilka dni albo nawet godzin przed egzaminem i go zdaje. - U nas forma wykładów się nie zmieni, ponieważ są one prowadzone rzetelnie. Podejrzewam, że szkoły jazdy, które nie przykładają się do zajęć teoretycznych, znikną z rynku - mówi Henryk Cichacki, właściciel szkoły jazdy "Arka".

Zmianie ma ulec również sytuacja kierowców z małym stażem, ale dopiero w 2013 roku. Przez osiem miesięcy będą musieli jeździć specjalnie oznakowanym samochodem. Biała naklejka z zielonym liściem klonu znajdzie się na przedniej i tylnej szybie samochodu. Będą też poruszali się z mniejszymi prędkościami. Nie będą mogli przekraczać 50 km na godz. na terenie zabudowanym przez całą dobę oraz 80 km na godz. na drogach poza miastem. Ponadto każdego nowego kierowcę czeka dodatkowy wydatek. - Między czwartym a ósmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy będzie musiał zgłosić się na obowiązkowe szkolenie, które obejmie 2 godziny wykładów oraz godzinę jazdy na płycie poślizgowej pokazującej niebezpieczeństwa, które mogą pojawić się na drodze - wyjaśnia Tomasz Szoch, egzaminator nadzorujący z bydgoskiego WORD-u. Osoby, które zdadzą egzamin, nie będą też mogły przez dwa pierwsze lata pracować jako kierowcy.

Nowa ustawa wprowadza również zmiany dla tych, którzy prawo jazdy już posiadają. Co dokładnie się zmieni? W 2013 roku zmodyfikowane zostaną szkolenia, które ograniczały liczbę punktów karnych. W tej chwili kierowca, który uzbiera do 24 dozwolonych punktów, może udać się na kurs, a z jego konta zniknie 6 oczek. Ta praktyka, która była deską ratunku dla piratów drogowych, zmieni formę. Kierowca zostanie skierowany na odbycie szkolenia, po którym znikną wszystkie punkty z jego konta. Jednak jeśli przez następny rok ponownie uzbiera 24 oczka, wówczas straci prawo jazdy i będzie musiał ponownie zdawać egzamin.
źródło: http://wyborcza.pl/1,7547...z_nikt_nie.html
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-09-2011, 16:41   

Wg. mnie to kolejne działanie mające na celu wyciąganie pieniędzy z kieszeni kursantów.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-09-2011, 22:46   

Prawo jazdy i dowód nie będą potrzebne?
Cytat:
Szef MSWiA Jerzy Miller zapowiedział w czwartek, że po wyborach parlamentarnych zostanie przedstawiony projekt znoszący obowiązek posiadania praw jazdy i dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Obecnie kierowcy mają obowiązek posiadania obu tych dokumentów. Projektowane przepisy - dotyczące ewidencji pojazdów oraz kierowców - zakładają, że kierujący samochodem będzie się musiał wylegitymować jedynie dowodem osobistym lub paszportem, a pozostałe informacje policjant sprawdzi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). - Uprawnienia do prowadzenia pojazdów wynikają ze zdania egzaminu, a nie z faktu posiadania dokumentu. W związku z tym zapis w systemie komputerowym będzie wystarczający dla każdego policjanta do przeprowadzenia kontroli uprawnień kierowcy - podkreślił Miller. Dodał, że jest to element informatyzacji państwa.

CEPiK zawiera dane oraz informacje o pojazdach i ich właścicielach. Są w nim także m.in. informacje o kradzieżach pojazdów lub ich odzyskaniu, zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych czy zakazie prowadzenia pojazdów.
źródło: http://moto.onet.pl/16498...kul.html?node=2
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 05-12-2011, 00:40   

Tak może wyglądać nowa formuła testów.

Sprawdźcie czy dacie rade ;)

http://kodeksdrogowy2011.pl/Testy2012/quiz.html
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 05-12-2011, 09:43   

Przyznam, że test łatwiejszy niż to co jest aktualnie. Porównanie mam ponieważ w wakacje zdawałem na kategorię A (kryzys wieku średniego ;-) ) i jeżeli mam być szczery to wolałbym tego typu egzamin niż prawie 500 pytań wielokrotnego wyboru.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 05-12-2011, 14:48   

nietopesh napisał/a:
Sprawdźcie czy dacie rade
Sprawdzilem. Nie wiesz do ktorej w wydziale komunikacji przyjmuja zwroty prawa jazdy? :D
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-12-2011, 15:13   

ArturSosin napisał/a:
nietopesh napisał/a:
Sprawdźcie czy dacie rade
Sprawdzilem. Nie wiesz do ktorej w wydziale komunikacji przyjmuja zwroty prawa jazdy? :D


przyjmuje każdy radiowóz.. tyle że przed oddaniem musisz się napić ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16