Poprzedni temat «» Następny temat
Maszty GSM
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-03-2007, 14:52   Maszty GSM

swego czasu informowalem na innym forum o planowanej budowie masztu GSM przy ul. Grottgera w rejonie trasy E4..

sprawa jest niejako w toku gdyz trwa korespondencja z sanepidem w sprawie szkodliwosci tejze anteny oraz trwa jak na razie bezskuteczna proba zablokowania tej inwestycji, sa zbierane podpisy mieszkancow okolicznych domow... jezeli ktos z Was jest w stanie cos poradzic w tej kwestii lub przylaczyc sie do prostestu to zapraszamy ;)

jezeli bede widzial cos nowego w tej kwestii to bede pisal w tym miejscu...

ps. wiem na razie tyle ze sasiadka postanowila wynajac jakiegos specjaliste w dziedzinie zwalczania masztow GSM ktory podobno wygral juz kilka spraw (gosc ten mowi ze pracowal wczesniej w tej branzy i wie jakie to zlo - ja podchodze do tego sceptycznie gdyz za nadanie toku temu sprzeciwowi zazadal cos kolo 500pln - dla mnie to moze byc naciagacz)...

w sprawe zaangazowal sie tez dzielnicowy ktory obiecal wspomoc finansowo z budzetu dzielnicy (ktory chyba jak sie dobrze doczytalem wynosi 12400pln)...


ps. ja jestem przeciwny z jednego powodu... nie bedzie mi jakis kijek sterczal niedaleko domu ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-03-2007, 15:31   

Zlo to moze jest z odleglosci kilku do kilkunastu metrow ( tez pracuje w tej branzy )
Nikt z was nie zwraca uwagi na to ze w okolicy jest sporo masztow WiFi ktore ida w pasmie 2,4 GHz ( znacznie gorsze ) i o mocy czesto przekraczajacej te na nadajnikach GSM.

Tez pewnie bym protestowal jkby takie cos mialo stanac kolomnie, ale naprawde jezlei chodzi o zdrowie to znacznie wiecej tego "syfku" lata w powietrzu niz wam sie wydaje.
Ogolnie wolalbym GSM niz wifi :)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-03-2007, 15:02   

przemo napisał/a:
Ogolnie wolalbym GSM niz wifi

A czemu Wi-Fi jest gorsze :?:
Przepraszam za banalność pytania ale się nie znam za bardzo na tym :)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-03-2007, 15:35   

Przedewszystkim sprzetem.
Bo moce anten uzywanych przez tych dostawcow nie sa objete zadna kontrola.
Czasami moce sa zaduz poto zeby na sile zwiekszyc zasieg.
Pozatem czestotliwosc fali robi swoje :)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2007, 12:48   

przemo napisał/a:
Przedewszystkim sprzetem.
Bo moce anten uzywanych przez tych dostawcow nie sa objete zadna kontrola.
Czasami moce sa zaduz poto zeby na sile zwiekszyc zasieg.
Pozatem czestotliwosc fali robi swoje :)

Acha.
No ale jak to jest :?:
Jest taki maszt szkodliwy dla zdrowia, czy nie jest :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomasz
Gość
Wysłany: 13-03-2007, 14:47   

Witam,
Ale wszyscy sie zrobili wrazliwi na fale e-m z masztu. Nie jest to moze zbyt piekna budowla ale napewno nie zaczna Wam rosnac kolejne palce u rąk i nóg. Sami przyczyniamy się do rozwoju telefonii komorkowej wiec trzeba pojsc na jakis kompromis. Nie moze byc niezawodnej sieci z jednym masztem w miescie.
Ciekawe ilu z tych przeciwnikow masztu korzysta z telefonu komorkowego i czy np. w samochodzie korzystaja z zewnetrznej anteny! Większość tutejszych wiesniakow ma problem z uzyciem zestawu sluchawkowego (lub zatrzymaniem sie na czas rozmowy) i jezdza z zajeta reka. Zycze im szybkiej smierci w rowie w terenie niezabudowanym zanim kogos innego zabija.
Nawiązując do kwestii wifi vs. gsm to telefon ma moc wyjsciowa rzedu 10-30 razy wieksza od wifi.

Pozdrawiam, Tomasz
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-03-2007, 15:24   

Taaaa
Od masztu wifi napewno.
Telefon gsm ma max do 0,8-0,9 KiloWatta przy starcie polaczenia ( nawiazywaniuu ) podczas rozmowy to jest max 0,3-0,5 KIloWatta :)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-03-2007, 19:28   

ja korzystam z telefonu w celu DZWONIENIA... inne XXX typu internet, videorozmowy i tym podobne bzdety sa mi zbedne a to lwasnie dlatego sieci caly czas zageszczaja infrastrukture...

ja sam tez czasem rozmawiam podczas jazdy trzymajac telefon przy uchu - mnie tez zyczysz aby wpadl do rowu? czy sam jestes lepszy??
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
rakocz
Sztygar



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 13-03-2007, 20:44   

o czym tu dużo mówić przecież to jest oczywiste że nikomu ( no dobra może jednej albo dwóm osobom) nie chodzi o jakieś szkodliwe działanie tego masztu! tutaj chodzi tylko i wyłacznie o pieniądze! i nie ma tutaj czego ukrywać i owijać w bawełne. bo kiedy taki maszt już powstanie to ceny działek polecą na łeb na szyje ( no może troche mniej :) ) ale napewno troche stracą na wartości i o to właśnie chodzi, taka jest prawda, a nie o jakieś sanepidy, gsmy, wifi dzwonienie w trakcie jazdy samochodem i inne bajery. wszyscy chca zęby coś takiego było byle nie w ich pobliżu typowe, chociaz mnie to ani ziębi ani grzeje, bo mam to totalnie gdzieś, a jeśli nawet to jest szkodliwe (a nie jest) to na cos trzeba umrzeć bo wiecznie zyć nie można.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-03-2007, 16:33   

celem sprecyzowania chodzi o nowego operatoa P4..

zreszta mozecie tu poczytac co sie dzieje w Krakowie:

http://miasta.gazeta.pl/k...25,4008066.html
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 18-04-2007, 09:54   Rzeczpospolita o maszcie

"Właściciel nieruchomości ma prawo uczestniczyć w wydawaniu pozwolenia na budowę nie tylko dla działki sąsiedniej. Może się sprzeciwić zabudowie działki położonej dalej, jeśli wznoszony obiekt miałby szkodliwy wpływ na jego własność.
Potwierdził to Wojewódzki Sąd Administracyjny w wyroku z 12 kwietnia 2007 r. Oznacza to, że właściciele tych dalszych nieruchomości mają status strony w sprawie o pozwolenie na budowę takiego obiektu."
całość artykułu w Rzeczpospolitej
Wychodzi na to, że protestować można :-)
A jak w ogóle sprawy tego masztu?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
rakocz
Sztygar



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 21-04-2007, 20:20   

no to protestujmy i narzekajmy na wszystko to będzie na pewno lepiej ;)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-03-2008, 10:13   

Szykuje się chyba następny maszt:

http://www.wrotamalopolsk...0222i610708.htm

BIP Wieliczka napisał/a:
wydana została decyzja Burmistrza Miasta i Gminy w Wieliczce z dnia 22 lutego 2008 r., znak: WOS - 7624/I - 61/07/08 umarzająca postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, mogącego znacząco oddziaływać na środowisko pn: "Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej PTC Centertel Nr F1 - 2790 - KR1 zlokalizowanej w Wieliczce przy ul. Narutowicza 1, na działce nr 123/5"
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 04-03-2008, 10:28   

Niestety tak to już jest - jak chcemy korzystać z nowoczesnych technologii to musimy przymknąc oko na nowe maszty. Ja od dawna czekam na nowy maszt Orange. Żeby zadzwonić z domu z komury to muszę gonić z jednej strony na drugą. Na wzswietlaczu pojawia si stacja bazowa Niepolomice, ale zdazla sie tez Skala. Kiedy zadzwonilem na 112 to polaczylo mnie z Kielcami. Moze wreszcie bedzie dobrze.
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-03-2008, 10:44   

no ale nie jest tak ze skoro umorzyli postepowanie to znaczy ze tej decyzji o oddzialywaniu nie bedzie, czego nastepstwem bedzie ze masz nie powstanie??
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16