Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:43
Nie tankuj w Wieliczce. Zobacz jak przepłacamy.
Autor Wiadomość
wieliczanie.pl 
Skrzat


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 34
Wysłany: 07-11-2010, 14:51   Nie tankuj w Wieliczce. Zobacz jak przepłacamy.

To jeden z artykułów jaki pojawił się ostatnio na wieliczanie.pl

Portal nasz otrzymał informacje, że na wielickich stacjach dzieje się coś niedobrego. Dość, że płacimy za paliwo znacznie więcej niż na krakowskich stacjach, to dziwnym trafem na wszystkich obowiązuje jedna cena.

Jako, że ceny urzędowych, odgórnie ustalanych cen skończyły się dość dano temu, postanowiłem w sobotę wsiąść w samochód i sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości.

czytaj dalej

Oprócz tego przypominamy, że każdy może spróbować być dziennikarzem amatorem. Aby pisać swoje artykuły na wieliczanie.pl wystarczy się zarejestrować!

Utworzone zostały także kategorie dotyczące wyborów, różnych gmin i kandydatów. Jeżeli jesteś kandydatem i chcesz zaprezentować mieszkańcom swój pomysł na następną kadencję - zapraszamy, wystarczy się zarejestrować i napisać.

Z wszelkimi pytaniami prosimy pisać na info@wieliczanie.pl

Przypominamy także o ankiecie dotyczącej częstotliwości kursowania komunikacji nocnej.

Zapraszamy na wieliczanie.pl
Ostatnio zmieniony przez wieliczanie.pl 08-11-2010, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-11-2010, 14:55   

Jezdze na 98 i na to patrze. Na Lotosie przy 4 byla po 4.85, najdrozej. Rzeczywiscie dziwne.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2010, 15:01   

Na 98 to dopiero piękna przepaść. Orlen Wieliczka 4.83 Orlen Prokocim 4.49.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2010, 16:35   

bo schemat jest zaiste dziwny. Express Petrol (ta niebieska koło Biedronki) utrzymuje ceny o 1-2gr niższe od Orlenu na Kościuszki. Ci z kolei patrzą na BP a BP z racji że jest na wylotówce i swego czasu była w pierwszej 10 dochodowych stacji BP ceny ma dość wysokie.. Lotos na przeciw BP ceny ma w zasadzie takie same jak BP... i nikt się wyłamać nie chce dopóki ludzie tankują.. takie koło zamknięte..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ccccc
Gość
Wysłany: 07-11-2010, 18:09   ceny paliw

Tsubasa masz duzo racji jedni patrza na drugich i trzymaj cene Orlen ma narzucona cene przez koncern ponoc dlatego ze to stacja miejska [nie wiem co to znaczy i jakie ma znaczenie] nastepna sprawa to ze jestesmy w miescie odwiedzanym przez spora ilosc turystow [Zakopane tez ma wysokie ceny] i tak sobie naszym kosztem nabijaja kase koncerny ,wlasciciele i kolo sie zamyka mniej wiecej to tak wyglada
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 07-11-2010, 21:21   

Pablo, nie napisałeś o moim ulubionym Auchanie w Bonarce, gdzie mój diesel oszczędza często ok. 12 zł na baku nie tankując w Wieliczce, czego nie robię już od miesięcy.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 07-11-2010, 21:31   

Zauważyliście, że na zdjęciach w Krakowie diesel (bo to mnie interesuje) jest w takiej samej cenie 4.32 (lub różnica 1 gr) :diabel: :diabel:
Tam pewnie też jest jakaś zmowa...

Polecam temat:
http://www.wieliczka24.in...2,150.htm#38655
i będziesz wiedział kto i ile zarabia na paliwie.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 07-11-2010, 22:24   

Odkąd przeprowadziłem się pod Wieliczkę - będzie z 5 lat, nie tankuję tutaj ze względu na ceny. Zastanawiałem się czemu tak się dzieje, i myślę, że jedną z istotnych przyczyn, poznałem, rozmawiając z moim sąsiadami.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2010, 22:28   

W Tesco na Kapelance diesel dziś 4.10
Cytat:
Zauważyliście, że na zdjęciach w Krakowie diesel (bo to mnie interesuje) jest w takiej samej cenie 4.32 (lub różnica 1 gr) :diabel: :diabel:
Tam pewnie też jest jakaś zmowa...

Ale pb 95 już bardziej się różni. I nie jest to już tak bezczelnie wszędzie równiutko, w dodatku 20 groszy więcej, niż u sąsiadów...
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-11-2010, 22:41   

Od kilku lat bojkotuję wielickie stacje. Pisałem o tym w innym miejscu. Zachęcam do naśladowania. To nie boli. Oszczędza kieszeń.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-11-2010, 00:00   

Dlatego tankuje na Bliskiej w Brzeziu, bo akurat tam często bywam, jeśli nie Bliska to Auchan i jakoś nie czuje żadnej różnicy w jakości.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 08-11-2010, 07:21   

pablo, czekam na zgłoszenie do odpowiedniego organu. Inaczej jest to bardzo śliskie - sam kiedyś po podobnych "oskarżaniach" ledwo wyłgałem się od powództwa cywilnego :(
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
wieliczanie.pl 
Skrzat


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 34
Wysłany: 08-11-2010, 09:17   

Myślałem o zgłoszeniu do Urzędu Antymonopolowego. Ale pewnie jest tak jak tu pisałeś:
Cytat:
Na naszym rynku paliwowym obserwujemy ostatnio zjawisko stopniowego wzrostu cen, realizowanego na zasadzie podglądania tego, co robi konkurencja i dostosowywania się do jej poziomów. Wyznacznikiem są duże stacje, a mniejsze się na nich wzorują.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów badał sprawę wiele razy, ale nie może nic z tym procederem zrobić. Jeśli nie ma zmowy cenowej, to wszystko jest zgodne z prawem. Duże sieci zatrudniają specjalnych pracowników do nieustannego monitorowania cen w mieście na stacjach konkurencji.

Faktycznie o wszystkim decydują dwa dominujące koncerny: Orlen i Lotos. To u nich zaopatruje się hurtowo większa część naszych firm. Drugim czynnikiem, decydującym o wysokiej cenie, są podatki zawarte w paliwie.

Obecnie w Polsce ceny detaliczne paliw są dwukrotnie większe niż w bogatej Ameryce - kończy "Dziennik Polski".(PAP)


Więc szansa działań urzędników jest niewielka. Można walczyć tylko 'nogami' tankując gdzie indziej.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-11-2010, 09:44   

Ja również nie tankuję w Wieliczce - no chyba, że w krytycznych sytuacjach (ale wtedy jedynie z 5l).
I to jest chyba najlepsza walka z pazernością.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-11-2010, 18:08   

mój znajmy ma na to radę:

"ja tam leję na te zmowy cenowe i podwyżki, ja zawsze leję za pięć dych" :D :D :D

proponuję się zastosować ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 18