Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodek Zdrowia w Wieliczce
Autor Wiadomość
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 29-09-2017, 01:04   

Po prostu życie....Sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą.
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 29-09-2017, 08:28   

http://www.dziennikpolski...-lata,12528698/

Na to pieniadze sa .
A na szpital ,zlobek i opieke calodobowa juz nie ma .
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 29-09-2017, 14:12   

Nic z tego nie rozumiem ...
cyt :
"Od 1 października pacjenci z gorączką i nagłą chorobą zamiast do punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej trafią na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR). Redaktor naczelny miesięcznika "Menedżer zdrowia" Janusz Michalak w TVN24 tłumaczył, na czym będą polegać zmiany. Lepszy dostęp do poradni i krótsze kolejki. Tak ma działać sieć szpitali W czwartek weszła... czytaj dalej » Janusz Michalak wyjaśnił, że dotychczas pacjent z wysoką gorączką mógł udać się do punktu nocnej i świątecznej opieki, którą świadczyły pozaszpitalne, najczęściej prywatne przychodnie. Od niedzieli chory będzie musiał pojechać na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR), gdzie - jak mówił ekspert - zetknie się "z grupą ludzi, którzy mają najróżniejsze schorzenia". - Ludzie tam są najróżniejsi, również zdarzają się nietrzeźwi, zdarzają się pacjenci, którzy robią duże zamieszanie - powiedział. Podkreślił, że w jednym miejscu znajdą się też ludzie ze złamaniami, więc "może być problem, żeby dostać się do lekarzy". Michalak ocenił, że powodzenie reformy zależy od "organizacji pojedynczych dyrektorów szpitali" i selekcji pacjentów. - Jedni pacjenci z prostymi schorzeniami, jak temperaturą, będą szli do pokoju nocnej i świątecznej opieki, a pacjenci ze złamaniami, bólami głowy mają być kierowani do innych lekarzy - sugerował. - Jeżeli będzie dobry selekcjoner i on będzie tych pacjentów odsiewał do drugich pokojów, to wtedy nie będzie problemów - przyznał. (http://www.tvn24.pl)
.......Od niedzieli nocna i świąteczna opieka zdrowotna ma być organizowana przede wszystkim przede wszystkim przez szpitale. Dzięki temu skrócić mają się także kolejki na SOR-ach i w izbach przyjęć. (http://www.tvn24.pl)

https://www.tvn24.pl/rewo...y,776982,s.html

To co mam w koncu robic ?
jechac do Zeromskiego czy do Gdowa ?

Wiekszego "burdelu" to Korona Polska nie widziała !
A nasi najwazniesi włodarze to ani "mru mru"
Zeby choc modlitwe zalecili albo siegniecie do "babcynej skrytki na czarna godzine"

ps : a te"selekcje" to mi sie bardzo niemiło kojarzą ...bardzo niemiło !
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 29-09-2017, 14:56   

A mnie też ciekawi, jak będą realizowane zlecenia na injekcje np. antybiotyku dwa razy na dobę w domu pacjenta? :P
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 29-09-2017, 15:10   

osmosis napisał/a:
Na to pieniadze sa .
A na szpital ,zlobek i opieke calodobowa juz nie ma .


Pieniądze są na to i na to, tylko kto inny je daje. Zadaniem każdej gminy jest zapewnienie żłobków, przedszkoli i podstawówki. Na opiekę całodobową środki finansowe są z NFZ, to że nie ma całodobówki to wina gorszej oferty oraz braku mobilizacji i współdziałania Burmistrza z ośrodkiem zdrowia, który mógł przygotować ofertę, złożyć i wygrać. Ośrodek zdrowia na Szpunara, jest jednostką podległą urzędowi miasta, chyba że coś się zmieniło.
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 29-09-2017, 19:25   

Aleksander napisał/a:

Pieniądze są na to i na to, tylko kto inny je daje.

To są te same pieniądze (nasze czyli podatników) tylko inaczej dystrybuowane. Dochody własne gminy czy powiatu są mizerne w porównaniu do dochodów uzyskiwanych z podatków mieszkańców. Problemem jest traktowanie jednostek administracyjnych (powiat, gmina) jak udzielnych księstw i brak jakiejkolwiek wspólnej polityki. Dlatego mamy czasami dublowanie inwestycji, lub wręcz inwestycje konkurencyjne (kina).
Aleksander napisał/a:

....to że nie ma całodobówki to wina gorszej oferty oraz braku mobilizacji i współdziałania Burmistrza z ośrodkiem zdrowia, który mógł przygotować ofertę, złożyć i wygrać. .

Dokładnie tak jest.
Wystarczy porównać to co anonsował NFZ:"........jak wyjaśnia Narodowy Fundusz Zdrowia, do tej pory placówki opieki całodobowej dostawały dodatkowe punkty przy przyznawaniu kontraktów za zatrudnianie pediatrów. Teraz już tak nie będzie."
I to jaką ofertę złożył SPOZ w Wieliczce:"...Wskazaliśmy, że możemy obsadzić nocne i weekendowe dyżury dwojgiem lekarzy: specjalistą i pediatrą oraz pielęgniarkami."
Można było w ramach wszystkich zainteresowanych gmin się dogadać i opracować wspólną ofertę uwzględniającą dwa punkty przyjęć. Wystarczyło, że każda gmina się trochę do tego dołoży. A tak jest jak jest, Wieliczka najgorzej na tym wyszła. Można było też próbować z NFZ rozmawiać. Możliwości były, tylko chyba chęci brakło........
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 29-09-2017, 20:31   

Ta firma OTC nie ma strony internetowej . Przegladarka netowa roznie podaje miejsce ich działalnosci.
Na miejscu trzeba bedzie lokalnych bywalcow pytac ...
Zarejestrowalem sie na stronie Gdowa na powiadomienia SMS moze cos wysla w sprawie sluzby zdrowia .
Smiech nas w rodzinie bierze , jakie "jaja" sie dzieja .
Badz mi Panie milosierny na dyletanctwo wladzy ...

To wszystko wyglada na kabaret !
 
     
tigra03 
Magnum SalDołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2017, 22:57   

To nie tylko kabaret.... to super dobra, dojna zmiana w wykonaniu nowych rządów... frontem do siebie a tyłem do społeczeństwa...
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 30-09-2017, 00:42   

NOCNA I SWIATECZNA OPIEKA ZDOWOTNA W MAŁOPOLSCE

http://www.wieliczka.eu/f..._Malopolska.jpg

Jest w województwie małopolskim jakies miasto powiatowe, które nie wystepuje na tej liscie?
Jest.
Wieliczka.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 30-09-2017, 01:38   

osmosis napisał/a:
Ta firma OTC nie ma strony internetowej . Przegladarka netowa roznie podaje miejsce ich działalnosci.

Mają stronę internetową, ale tyle tylko na niej informacji:
http://opc.med.pl/index.p...id=56&Itemid=64
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 30-09-2017, 06:42   

Darek napisał/a:
osmosis napisał/a:
Ta firma OTC nie ma strony internetowej . Przegladarka netowa roznie podaje miejsce ich działalnosci.

Mają stronę internetową, ale tyle tylko na niej informacji:
http://opc.med.pl/index.p...id=56&Itemid=64


Co to jest ?
To jest strona internetowa gdzie pacjent ma sie dowiedziec jacy lekarze go przyjma ?
Jak wyglada ich budynek ,jakie sa gabinety ?
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 30-09-2017, 06:55   

Ha ha ha ..warto pogonic polityków
Wyborów sie przestraszyli ?


cyt :
Od 1 października nocna i świąteczna pomoc medyczna będzie świadczona w budynku przy ulicy Grottgera 30 - ustalono wstępnie. Wielicki „punkt medyczny” poprowadzi spółka OPC, która będzie nadal sprawować tego typu opiekę także w ośrodku zdrowia w Gdowie Budzący jednocześnie strach, oburzenie i wiele kontrowersji problem, udało się rozwiązać po myśli pacjentów dosłownie w ostatniej chwili. Nocna i weekendowa opieka medyczna pozostanie w Wieliczce. Na razie - na podstawie ustnych ustaleń z Narodowym Funduszem Zdrowia, bo do wczorajszego popołudnia żadnych pisemnych porozumień w tej sprawie nie było. - Odebrałam w tej sprawie dzisiaj już kilkanaście telefonów, ale oficjalnie nie mogę jeszcze potwierdzić, że w Wieliczce powstanie dodatkowy punkt udzielania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - mówiła wczoraj Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa Małopolskiego Oddziału NFZ w Krakowie. Jednak wiceprezes spółki OPC Wojciech Pabian zapewnił, że od 1 października, od godz. 8 (wtedy wchodzą w życie nowe zasady sprawowania opieki medycznej nocą i podczas weekendów) pacjenci będą przyjmowani w siedzibie Przychodni „Serce Sercu” przy ul. Grottgera 30 w Wieliczce. - Będą dyżurować tam dwa zespoły lekarsko-pielęgniarskie. Opieka będzie co najmniej na tym samym poziomie, jak do tej pory w ośrodku zdrowia. Nawet część lekarzy będzie tych samych, bo jeden zespół skompletowaliśmy z medyków, którzy pracowali do tej pory na nocnych i świątecznych dyżurach w wielickim ośrodku - powiedział nam wczoraj Wojciech Pabian. Przypomnijmy, że konkurs na zapewnienie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w gminach Wieliczka, Gdów i Biskupice w okresie od 1 października do 30 czerwca 2021 roku, rozstrzygnięto 22 września br. Wygrała go spółka OPC, działająca w ośrodku zdrowia w Gdowie. W Wieliczce zapanowało przerażenie, bo oznaczało to, że miasto powiatowe zamieszkiwane przez ponad 20 tys. osób (a cała gmina Wieliczka ma ok. 55 tys. mieszkańców) i odwiedzane rocznie przez ok. 1,5 mln turystów zostanie bez całodobowej opieki medycznej. Przegrany w tym konkursie wielicki ośrodek zdrowia, który od siedmiu lat zabezpieczał tego typu pomoc dla mieszkańców gmin Wieliczka i Biskupice, złożył 28 września odwołanie od werdyktu komisji. NFZ ma teraz siedem dni na rozpatrzenie tego protestu. Natomiast spółka OPC zaczęła starania o uruchomienie w Wieliczce - dodatkowego punktu udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, co dopuszcza zmieniona ustawa. Otwarcie tej filii uzależniano od tego, czy NFZ zwiększy ryczałt na niesienie tego typu pomocy mieszkańcom trzech gmin powiatu wielickiego. - Pani dyrektor oddziału NFZ w Krakowie zapewniła nas ustnie - w obecności małopolskiego wojewody - że ryczałt zostanie zwiększony. Uznaliśmy tę obietnicę za wiążącą - mówi Wojciech Pabian. W ciągu ostatniego tygodnia spółka OPC poszukiwała w Wieliczce miejsca, w którym lekarze mogliby dyżurować nocą oraz w soboty i niedziele. Pytano o możliwość świadczenia tego typu usług w wielickim ośrodku zdrowia, ale zwołana na czwartek jego Rada Społeczna jednogłośnie uznała, że nie jest to możliwe m.in. z przyczyn technicznych. - Możemy wskazać spółce OPC inny lokal w Wieliczce, gdzie mogliby sprawować nocne i świąteczne dyżury (chodziło o filię ośrodka zdrowia w miejskim budynku przy ul. Kościuszki - red.), ale by to zrobić, musimy mieć pisemne potwierdzenie, że NFZ godzi się na otwarcie filii - powiedział nam w czwartek burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Możliwa utrata w Wieliczce nocnej i weekendowej opieki medycznej spowodowała wśród mieszkańców panikę i wielkie oburzenie. Takiej sytuacji można było jednak łatwo uniknąć. Wystarczyło, by NFZ ogłosił dwa konkursy: dla Wieliczki oraz Gdowa i Biskupic. Bo prawnych przeszkód ku temu nie ma. Na nasze pytanie, dlaczego odległe Wieliczkę i Gdów „wrzucono do jednego konkursowego worka”, urzędnicy krakowskiego NFZ odpowiedzieli, że „na inne rozwiązanie brakuje pieniędzy”. Tyle, że otwarcie w Wieliczce „nocnej filii” będzie kosztować mniej więcej tyle samo, ile NFZ wydałby na uruchomienie w mieście takich dyżurów w ramach odrębnego konkursu. Ale za nerwowy tydzień zafundowany mieszkańcom, nikt już nie zapłaci... Nocna opieka po nowemu. Trzy ośrodki w powiecie Nowe zasady świadczenia opieki medycznej nocą i podczas weekednów wchodzą w życie jutro od godz. 8. * Wieliczka: przychodnia przy ul. Grottgera 30; tel. 12/358-80-40. Będą dyżurować tam dwa zespoły lekarsko-pielęgniarskie, w tym „jeden lekarz badający dzieci” (ale niekoniecznie pediatra). * Niepołomice: niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Korczaka 1; tel. 12/281-10-05. Zmienia się miejsce, bo do tej pory nocne dyżury odbywały się przy ul. Pięknej 4. W przychodni przy ul. Korczaka będzie dyżurował lekarz internista i pielęgniarka; będzie dostępny pediatra: w dni powszednie w godz. 18-21, a w weekendy „w miarę możliwości”. Będzie karetka z lekarzem i pielęgniarką, świadczącymi pomoc tylko w terenie * Gdów: ośrodek zdrowia, Gdów 402; tel. 12/346-24-05. Tu nic się nie zmienia. Dyżury będą pełnić lekarz (rodzinny lub internista) oraz pielęgniarka

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski...iczce,12531818/

To spoleczny opór doprowadzil do tego rozwiazania .

Dziekuje Pani Posel PiSu za bardzo aktywne "monitorowanie" tej sprawy .Tylko dzieki temu ,ze tak aktywne brala udziala w rozwiazaniu tej sprawy - mentalnie i poparła duchowo wzajemne dogadywanie sie rzadzacych .

Dziekuje Panu Marszalkowi Kozakowi za ...nie wiem za co ? Nic nie robil ale był ...

Dziekuje - szczerze - Pani dr Kozak za probe rozwiazania problemu .
Pani Burmistrzu ,do roboty ! Wybory blisko ...

A jednak dało sie pogonic polityków !
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 30-09-2017, 08:02   

Popatrzmy na to inaczej .
To protest i "pyskowanie" mieszkanców doprowadził do tego rozwiazania .
Ale mamy naszych polityków - którym płacimy z naszych podatków kolosalne kwoty - którym należy serdecznie podziekowac
1 -Pan Burmistrz Wieliczki ,przytłoczony przyszłorocznymi wyborami samorzadowymi zrobił co mogł .Nie chial sie nikomu narazic ,wiec siedzial "cichutko jak mysz po miotła" Pogrążyl sie w rozmyślaniach o kruchości tego swiata?
Wybory Listopad 2018 r
2 -Pani Posel PiSu Ziemii Wielickiej - serdeczne dzieki za monitorowanie sytuacji i rady ,zeby sie wszyscy ze soba dogadali .Tak sie stało . A Pani Posel zyczymy jak najmniej kłopotów z mieszkancami - bo Prezes wywali z Partii - i miłego wypoczynku .
Wybory 2019 r - zycze szczescia przy Wyborach ,bedzie potrzebne
3 -Pan Marszalek Kozak ,opiekujacy sie Sluzba Zdrowia ze strony Urzeadu marszalkowskiego - bardzo dziekujemy za nieujewmnienie sie ,takt i dystans. Pan nic nie powiedział ale pewnie przed ekranem TV Kraków dowiemy sie o trudach w rozwiazaniu tego problemu
Wybory 2018
4 - Z czzysto biznesowego punktu widzenia dziekuje Pani dr Kozak ale ..czy nie czas oddac paleczke innym i odpoczac na emeryturze ? Co pan o tym mysli ,P.Burmistrzu ?

A szczególnie dziekuje mieszkancom Wieliczki za wsparcie w moim "pyskowaniu na wladze "
Ja sie nie boje narazic wladzy .
Mysle ,ze wnioski beda wyciagniete .
Pozdrawiam i do nastepnej awantury .

Czy wladza bedzie pamietqac o sobie przyznajac SOBIE nagrody pieniezne pod koniec roku ?
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 30-09-2017, 09:01   

"W ciągu ostatniego tygodnia spółka OPC poszukiwała w Wieliczce miejsca, w którym lekarze mogliby dyżurować nocą oraz w soboty i niedziele. Pytano o możliwość świadczenia tego typu usług w wielickim ośrodku zdrowia, ale zwołana na czwartek jego Rada Społeczna jednogłośnie uznała, że nie jest to możliwe m.in. z przyczyn technicznych. - Możemy wskazać spółce OPC inny lokal w Wieliczce, gdzie mogliby sprawować nocne i świąteczne dyżury (chodziło o filię ośrodka zdrowia w miejskim budynku przy ul. Kościuszki - red.), ale by to zrobić, musimy mieć pisemne potwierdzenie, że NFZ godzi się na otwarcie filii - powiedział nam w czwartek burmistrz Wieliczki Artur Kozioł."

Wymowne. Miejsce, w którym przyjmowano dotychczas z przyczyn technicznych nie może być wykorzystane w tym samym celu. :030:
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 30-09-2017, 09:03   

Darek napisał/a:
"W ciągu ostatniego tygodnia spółka OPC poszukiwała w Wieliczce miejsca, w którym lekarze mogliby dyżurować nocą oraz w soboty i niedziele. Pytano o możliwość świadczenia tego typu usług w wielickim ośrodku zdrowia, ale zwołana na czwartek jego Rada Społeczna jednogłośnie uznała, że nie jest to możliwe m.in. z przyczyn technicznych. - Możemy wskazać spółce OPC inny lokal w Wieliczce, gdzie mogliby sprawować nocne i świąteczne dyżury (chodziło o filię ośrodka zdrowia w miejskim budynku przy ul. Kościuszki - red.), ale by to zrobić, musimy mieć pisemne potwierdzenie, że NFZ godzi się na otwarcie filii - powiedział nam w czwartek burmistrz Wieliczki Artur Kozioł."

Wymowne. Miejsce, w którym przyjmowano dotychczas z przyczyn technicznych nie może być wykorzystane w tym samym celu. :030:


A ty bys konkurencji pomagał ?
Niech sie sami bujają z problemem lokalu .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12