Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodek Zdrowia w Wieliczce
Autor Wiadomość
Sid 
Kierat konnyDołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 10-03-2009, 15:20   

My już nie narzekamy na "ośrodek zdrowia". My go po prostu omijamy bardzo szerokim łukiem !!!
 
     
axell
KopaczDołączył: 09 Mar 2009
Posty: 6
Wysłany: 31-05-2009, 17:20   

Widzę że nikomu już nawet nie chce się komentować przychodni w Wieliczce.Mnie w sumie też,gdyby nie moja babcia,która w tamtym tyg niestety musiała iść do lekarza.Wizyt przebiegła ok, nawet nie bylo dużo pacjentów,no ale przy rejestracji to musiała odczekać i wysłuchać swoje,kartoteka zaginęła(bo jak się później okazało źle była schowana)później wysłali babcię 76-letnią żeby zrobiła sobie w administracji xero,tam też nie wiadomo kto ma to zrobić,od pokoju do pokoju,żadna z kobiet tam siedzących nie ruszy się.Dopiero młoda blondynka się pofatygowała.I my mówimy o szacunku do starszych ludzi...Dalczego przy obsłudze pacjentów nie pracują młodzi,bo starsi już chyba z racji lat pracy,nie chce im się z pacjentami rozmawiać i im pomóc,bo wkońcu po pomoc się przychodzi.Może wkońcu KTOŚ coś z tym zrobi!
 
     
ebims 
Kopacz
ebims


Wiek: 56
Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: prawie Wieliczka
Wysłany: 13-09-2009, 00:07   

Kiedy napisałam skargę na sposób sprawowania opieki medycznej przez panią doktor ginekolog - ta, zarzuciła mi mówienie nieprawdy i zagroziła skierowaniem sprawy o pomówienie do sądu . A pani dyrektor poza propozycją konfrontacji, nie podjęła żadnego działania. Nigdy więcej moja noga nie postanie w tym ośrodku.
_________________
"Jutro jest zawsze nowe i wolne od błędów."
Ania z Zielonego Wzgórza
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 16-09-2009, 10:15   Manus manum lavat

Izba nie wie, czy lekarz badał
Gazeta Krakowska napisał/a:
Ewa Mikosza-Januszewicz, Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej działający przy Okręgowej Izbie Lekarskiej umorzył sprawę Ewy (...), mieszkanki Wieliczki . Powód? Brak dowodów na popełnienie przez lekarza błędu lekarskiego.
Z dokumentacji medycznej bowiem nie można jednoznacznie wywnioskować, czy chora została zbadana ginekologicznie, czy też nie. Pacjentka nie kryje rozczarowania decyzją rzecznika. - Składam odwołanie - oświadcza Ewa (...). - Rzecznik twierdzi, że nie ucierpiałam na zdrowiu. Mam inne zdanie na ten temat. Nie zamierzam się poddawać. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej miał jedynie zastrzeżenia do niestarannego prowadzenia dokumentacji.

Przypomnijmy. Kobieta z silnym bólem brzucha i krwawieniem kilka godzin błąkała się po Wieliczce w poszukiwaniu pomocy lekarskiej. Bez skutków.

Ginekolog w przychodni przy ul. Szpunara, jak informuje pacjentka, miał jej odmówić badania ginekologicznego z powodu krwawienia. Kilka godzin później wylądowała w krakowskim szpitalu im. Żeromskiego. Okazało się, że ma ciążę pozamaciczną. Lekarze wycięli jej jeden jajnik, ma też uszkodzony jajowód. Jest pod obserwacją psychologa. - Mam 30 lat, już rodziłam - potrafię się zorientować się, czy ginekolog mnie bada czy nie - oburza się pacjentka. Ginekolog, który przyjmował pacjentkę w przychodni, nie chciał komentować decyzji rzecznika.
źródło: http://polskatimes.pl/gaz...badal,id,t.html

Ręka rękę myje ...
.
 
     
solniak 
Gallus gallusPomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 16-09-2009, 23:09   

pantataratka napisał/a:
Czy to normalne że chorym ludziom, nie otwiera się ośrodka ,żeby w cieple ,mogli zaczekać na rejestrację . A może taką dyspozycje wydał ZUS


axell napisał/a:
nawet przedsionek jest otwierany o 7. Pacjenci, często ludzi starsi, z gorączką, czekają tak jak np dziś na mrozie i wietrze. Nie ma tam też specjalnie zadaszenia, więc nie chroni przed deszczem.


Popieram.
Pacjent musi się wykazać, że ma minimum sił i wytrzymałości, aby wyzdrowieć.
Jeśli nie dotrwa i się przewróci, to znaczy, że powinien był pójść na pogotowie.
Jest to zatem rodzaj wstępnego badania stanu psycho-fizycznego pacjenta.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
solniak 
Gallus gallusPomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 17-09-2009, 08:35   

Tak mi się jeszcze przypomniało że kolejna seria Dr House'a miała być w naszym ośrodku, ale ostatecznie producent wybrał psychiatryk.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-10-2009, 18:32   

Drogi Panie Niemczyk czy jest Pan na tyle malo uzdolniony ze ciezko panu zalozyc nowy wątek ?
Wpisujesz pan to w temat kopalnia, ośrodek zdrowia a to zwykła reklama.
_________________
 
     
Jacek Niemczyk 
Skrzat
Jacek


Osiedle: Park Kingi
Wiek: 61
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 30
Wysłany: 15-10-2009, 12:58   Podziekowanie

Szanowny Panie "przemo" dziękuję za uwagę, sam bym na to nie wpadł. Zyczę zdrowia.
_________________
Jacek
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-09-2010, 15:59   

http://www.dziennikpolski...l,,0:pag:2#nav0

Dziennik Polski napisał/a:
Wyślij e-maila do lekarza

OPIEKA ZDROWOTNA. Dzięki dotacji z UE pacjenci ośrodków zdrowia w gminie Wieliczka będą korzystać z telemedycyny


Obecnie w miejskim ośrodku zdrowia na wyniki badań krwi trzeba czekać aż zostaną one dostarczone - oczywiście w wersji papierowej - z laboratorium do gabinetów lekarskich. W nowym systemie lekarz jednym "kliknięciem" sprawdzi tego rodzaju medyczne dane, ponieważ laboratorium prześle je bezpośrednio na elektroniczne konto danego pacjenta, gdzie gromadzona będzie jego historia choroby, dotychczasowe badania itp. Indywidualne konto elektroniczne - z loginem i hasłem - dostanie też każdy pacjent, który wyrazi taką chęć.

Dla osób korzystających z usług wielickich ośrodków zdrowia oznacza to nie tylko możliwość sprawdzania - z dowolnego komputera z dostępem do Internetu - wyników wykonanych badań, ale i rejestrowanie się do lekarzy drogą wirtualną. Słowem: można będzie nie wychodząc z domu śledzić kolejkę do danych specjalistów i zapisać się do swego lekarza na najbardziej dogodny termin. Ponadto pacjenci uzyskają możliwość kontaktowania się ze specjalistami poprzez e-mail. Lekarze natomiast - mając kompleksowy wgląd w historię choroby swojego pacjenta, zdjęcia rentgenowskie oraz inne badania - będą w stanie wydać diagnozę o wiele szybciej niż jest to teraz.

Siecią teleinformatyczną zostaną połączone ośrodek zdrowia w Wieliczce i jego filie w Chorągwicy i Węgrzcach Wielkich oraz te z krakowskich szpitali, które podpiszą stosowne umowy z wielicką przychodnią. Dzięki temu placówki te będą mogły współpracować w zakresie m.in. rejestracji pacjentów oraz przesyłania dokumentacji medycznej. Przedsięwzięcie nazwane "wdrażaniem e-usług medycznych" będzie realizowane etapami przez trzy lata. Przedwczoraj w wielickim ośrodku zdrowia podpisano umowę o przekazaniu na tę inwestycję ponad 1,1 mln zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, z puli funduszy przeznaczonych na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Całkowity koszt projektu, który ma podnieść standardy usług świadczonych dla pacjentów oraz pomóc w pracy lekarzom i całej administracji wielickich zdrowotnych placówek, będzie o prawie 400 tys. zł większy.

Aktualnie miejska przychodnia "nie może zaoferować żadnych usług drogą elektroniczną. Powoduje to utrudnienia dla pacjentów, podnosi koszty komunikacji z przychodnią oraz obniża poziom satysfakcji z usług medycznych. Realizacja e-projektu pozwoli na odejście od pracy nieefektywnymi metodami tradycyjnymi, utrudniającymi pracę zarówno personelowi medycznemu, pracownikom administracji jak i pacjentom. Pracochłonne i czasochłonne procedury obowiązujące obecnie, zakładają wielokrotne przepisywanie tych samych danych osobowych, medycznych, wyników badań, kodów chorób i leków, co zwiększa prawdopodobieństwo popełnienia błędów" - taki opis obecnej sytuacji w ośrodku zdrowia w Wieliczce widnieje w dokumentach, potwierdzających przyznanie tej placówce z UE funduszy na uruchomienie systemu e-usług medycznych.

Pierwszym efektem medycznej telerewolucji, odczuwalnym przez pacjentów miejskiej przychodni, będzie zakup cyfrowego rentgena i innego sprzętu do pracowni RTG. - Obecnie dysponujemy tylko rentgenem analogowym. Cyfryzacja naszej aparatury sprawi, że wyniki tych badań będzie można w jednej chwili przesłać drogą elektroniczną do szpitali i klinik w Krakowie, w celu medycznych konsultacji. Tak samo będzie w przypadku wyników badań EKG, USG i innych - mówi Grażyna Kozak, dyrektorka Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Otwartego w Wieliczce.

Ponieważ miejska przychodnia świadczy także usługi z zakresu medycyny pracy, do systemu informatycznego włączone zostaną również zakłady pracy, współpracujące z tą placówką. Usprawni to przepływ informacji, a pracodawcy uzyskają możliwość szybkiego wglądu w świadectwa zdrowia i inne tego typu dokumenty osób przez siebie zatrudnianych.

Przetarg na wykonanie pierwszych przedsięwzięć, które pozwolą wielickim zdrowotnym placówkom świadczyć usługi telemedyczne, zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach. Inauguracyjnym krokiem będzie zakup nowoczesnego sprzętu informatycznego wraz z oprogramowaniem oraz instalacja nowej sieci. - Nasz obecny system informatyczny został nie tak dawano zmodernizowany, jednak w żaden sposób nie przystaje on to potrzeb telemedycyny. Od tego musimy więc zacząć, a na wdrożenie całości systemu e-usług medycznych mamy 24 miesiące - stwierdza szefowa wielickiej przychodni zdrowia.

Jolanta Białek
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pablo 
MinaOsiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-09-2010, 16:56   

Cytat:
Aktualnie miejska przychodnia "nie może zaoferować żadnych usług drogą elektroniczną.

Telefonizacja też tam jeszcze nie dotarła? Bo i podobno dodzwonić się nie można.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 26-09-2010, 18:27   

pablo można tylko trzeba mieć odpowiednie numery :)
_________________
Pozdrawiam
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 26-09-2010, 18:47   

999 i 112? :diabel:
 
     
Abrakadabra 
ZawaliskoOsiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 26-09-2010, 19:29   

nie uwierzę, jak nie zobaczę
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
pablo 
MinaOsiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-09-2010, 19:37   

Cytat:
pablo można tylko trzeba mieć odpowiednie numery :)

jak wejdą nowe technologie, trzeba będzie Agga znać odpowiednie adresy email ;)
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-10-2010, 11:43   

Cytat:
Wkrótce Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Otwartego w Wieliczce uruchomi usługi on line. Pacjent będzie mógł przez Internet zarejestrować się na wizytę do lekarza, a nowy system informatyczny ograniczy personelowi medycznemu pracę papierkową.

Wszystko dzięki dotacji unijnej przyznanej placówce przez Zarząd Województwa na realizację innowacyjnego projektu. 23 września umowę na dofinansowanie inwestycji w wysokości ponad 1 mln zł przekazał lokalnym samorządowcom członek Zarządu Wojciech Kozak. Pieniądze pochodzą z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Dzięki unijnym pieniądzom lecznica zakupi niezbędny sprzęt informatyczny i wdroży programy do obsługi rejestracji pacjentów, diagnostyki oraz laboratorium. Spora część pieniędzy pójdzie również na cyfryzację radiologii. Inwestycja, która obejmie oprócz przychodni w Wieliczce, dwa ośrodki wiejskie - w Chorągwicy i Węgrzcach Wielkich, ma zostać zrealizowana do końca czerwca 2012 r.

Źródło: TV Małopolska


Materiał filmowy http://www.tv.malopolska....d44aea55dcfbf16
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11