Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
24-01-2008, 09:06
Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Autor Wiadomość
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 07-06-2009, 01:06   

agga napisał/a:
na niej drzewa która mają powyżej ileś lat chyba 10

wystarczy 5 lat i juz potrzebna zgoda odpowiedziego urzedu, albo nieupierdliwy sasiad
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-06-2009, 22:25   

Tomek73 napisał/a:
wystarczy 5 lat i juz potrzebna zgoda odpowiedziego urzedu, albo nieupierdliwy sasiad

Nie do końca. Jest sposób na obejście przepisów, ale nie będę go tu podawał żeby innych nie zachęcać to tego typu praktyk.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
kolo44
Kopacz


Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 10-06-2009, 11:47   

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów.

A ja mam pytanie odnośnie ogrodów działkowych przy ul. Na Wierzynka. Znajomy chce mi odstąpić działke ale jak widzę, to w planach jest oznaczona jako A2.03.UPII. Wiele mi to nie mówi ale wniskując z opisu wychodzi że TEREN ZABUDOWY USŁUG PUBLICZNYCH O ZNACZENIU LOKALNYM więc co to oznacza? Szkoda by było inwestować w coś co za chwile może okazać się niczym czyli gmina powie proszę opuścić teren i zabrać pakamere.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 10-06-2009, 14:42   

Działki na Wierzynka jako jedyne w Wieliczce nie mają wieczystej dzierzawy i są ulokowane na tzw "gębe". Jak ktoś wpanie na pomysł innego zagospodarowania terenu to nawet odszkodowania nie dostaniesz. Ponoć tymi terenami juz sie interesował Marcinek, ten który ma obok motel i camping.
 
 
     
radziu 
Kopacz


Wiek: 42
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 18-06-2009, 14:22   

Witam wszystkich

Szukam osób niezadowolonych z odrzucenia nowego planu, zakładam, że oprócz mnie jest ich więcej. Chcę spróbować zrobić coś (np petycja), co spowoduje, że minister zrezygnuje ze swojego stanowiska.

Jestem właśnie po ślubie, babcia chce mi darować kawałek swojej ziemi (oczywiście rolnej).
Zablokowanie tego planu spowoduje, że wiele osób którzy mogli by postawić dom na ziemi swoich "przodów" nie będzie mogło tego zrobić.
 
     
frohling
Kopacz


Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 18-06-2009, 16:20   Uwaga!! problem z Planem Zagospodarowania!!!

Nord napisał/a:
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni zdecydują czy gmina Wieliczka przystapi do opracowania nowego Planu Zagospodarowania dla gminy Wieliczka zgodnego juz z najnowszym Studium Uwarunkowań, którego przyjęcie planowane jest w najbliższym okresie.
Nowe Studium i późniejszy Plan spowoduja otworzenie na budownictwo i inwestycje gospodarcze duzych obszarów gminy czym najbardziej zainteresowani są sami mieszkańcy.


Pewnie jeszcze nie wszyscy wiedzą, ale na początku czerwca Plan Zagospodarowania został jednym podpisem odrzucony przez Ministra Rolnictwa.

Kilka lat pracy właśnie idzie na marne!!!

Plan, jak każdy, miał wady, ale w tym momencie budownictwo i inwestycje w gminie Wieliczka zostały zablokowane. Wg. urzędników zostało napisane odwołanie od tej decyzji, ale nie wiadomo czy Warszawa zechce zwrócić na to uwagę.
Jeżeli odwołanie zostanie odrzucone to nie wiadomo kiedy jest szansa na powstanie nowego Planu. Pewnie za kilka lat :(((

Wg. urzędników Plan gminy Wieliczka został odrzucony jako jeden z nielicznych. Czy mieszkańcy gminy pozwolą na taką dyskryminację??

Może warto coś zrobić, żeby urzędasy z Warszawy na kilka lat nie pogrzebały nadziei mieszkańców na rozwój gminy????

Napiszmy petycję!!!!!
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-06-2009, 16:45   

A może dla polepszenia efektu dodaj ten post do każdego tematu na forum? Przy trzech kopiach ledwo go zauważyłem.
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-06-2009, 16:55   Re: Warszawa staje na przeszkodzie rozwoju gminy Wieliczka!!

frohling napisał/a:


Czy mieszkańcy gminy pozwolą na taką dyskryminację??

Może warto coś zrobić, żeby urzędasy z Warszawy na kilka lat nie pogrzebały nadziei mieszkańców na rozwój gminy????


jakie nadzieje mieszkańców na rozwój?
jakby mało było już osiedli i zabudów dookoła Wieliczki.. na takim rozwoju to coś mi się wydaje zainteresowani mieszkańcy chcieliby się tylko nachapać...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-06-2009, 17:09   

frohling napisał/a:
Kilka lat pracy właśnie idzie na marne!!!

Proszę zatem nie marnować czasu użytkowników umieszczając ten post w kilku wątkach.
Pokasowane, scalone itd itp.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-06-2009, 17:45   

Cytat:
Kilka lat pracy właśnie idzie na marne!!!

Z tego co wiem, "stary" plan ma dopiero kilka lat.
Cytat:
ale w tym momencie budownictwo i inwestycje w gminie Wieliczka zostały zablokowane

Nie zostały. W starym planie są wyraźnie wskazane tereny budowlane, więc proszę nie wprowadzać w błąd.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-06-2009, 21:45   

No coz ni ebede popieral czegos co doprowadzi wieliczke do ruiny.
1300 h ktore kupili sobie co niektorzy niestety nie uda sie odsprzedac za niezla kapuste :)
Przykre ale ja nie wysle petycji aby z wieliczki zrobic blokowisko i ewentualnie dobudowac z 5 orlikow.

Bierzmy przyklad chocby z myslenic, tam w najmniejszych wiochach ( Poręba ) robiona jest kanalizcja, a u nas spora czesc miasta jest bez tego :)
_________________
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 19-06-2009, 00:11   

przemo napisał/a:
1300 h ktore kupili sobie co niektorzy niestety nie uda sie odsprzedac za niezla kapuste
Przykre ale ja nie wysle petycji aby z wieliczki zrobic blokowisko
Tsubasa napisał/a:
jakby mało było już osiedli i zabudów dookoła Wieliczki.. na takim rozwoju to coś mi się wydaje zainteresowani mieszkańcy chcieliby się tylko nachapać...

No tak, Ci którzy sie juz pobudowali mają innych w glebokim powazaniu. A może nie wszyscy chca mieszkac w centrum, moze niektórzy chcieliby tez coś wybudować poza Wieliczka. Te 1300 h to raczej nie sa tereny skupione przez kilku bogaczy. Ktos dostal kawalek rolnej ziemi od babci a teraz sobie ma cebule sadzić bo ktos nie chce wicej domów i wiecej mieszkanców gminy. A ja chetnie wysle taka petycję.
 
 
     
maciek_m
Warzelnik


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 23
Wysłany: 19-06-2009, 00:46   

Dołączam sie do petycji. Rozwój każdego miasta czy gminy jest nieunikniony i Ci którzy uważają ze nie jest potrzebny nowy plan zagospodarowania przestrzennego nie myślą przyszłościowo. Wystarczy popatrzeć na małe miejscowości otaczające np Warszawę - staly się teraz jakby jej częścią. Więcej ludzi mieszkających w gminie = więcej podatków. Nie sądzę, że minister wogóle zapoznawał się z tym planem - myślę że jest to decyzja jego doradców a on ją tylko podpisał.
Pozdrawiam
Maciek
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-06-2009, 06:42   

Jezlei chodzi o warszawe ktora tak porównujesz, to ja wlasnie jestem przeciw widzac co tam sie dzieje.
Korki niemilosierne rano i popoludniu, ludzie tylko tam spia i uciekaja w te pedy kiedy maja wolne, wlamania, rozboje, kradieze.
Tego chcemy ? Pamietaj ze podatek placi osoba zameldowana, a spora czesc ludzi buduje sie i zostaje zameldowana w poprzendim miejscu.

A ja sadze zeminister przemyslal to co zrobil.
Niestety ale plan zagospodarowania wieliczki to bym zbiore Wielkich chceci a nie cos co mialo zapewnic jakakolwiek sensowna przyszlosc.

PS a co do starych co sie wybudowali i nie chca nowy to Tomek odpowiem Ci ze owszem, bo nie mma zamiaru z wieliczki do krakowa jezdzic 2 godziny bo sobie ktos dom chce wybudowac, a gospodarz miasta oo drogach nie pomyslal sprowadzajac tych nowych.
Tak jak pisalem wczensiej wieliczka jest TOTALNIE nie przygotowana na przyjecie nowych mieszkancow i to w zadnej czesci, niezaleznie czy to jest miasto czy tereny wiejskie.
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-06-2009, 09:46   

Cytat:
A może nie wszyscy chca mieszkac w centrum, moze niektórzy chcieliby tez coś wybudować poza Wieliczka.

Ale przecież może wybudować. Aktualnie działek budowlanych nie brakuje, w miejscach do tego bardziej przystosowanych. A robienie działki budowlanej w szczerym polu jest bez sensu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17