Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
24-01-2008, 09:06
Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 02-06-2009, 18:15   

pablo napisał/a:
A dlaczego go tu wrzuciłem? Żeby pokazać jak mają wyglądać tereny pod budownictwo.
Widać, że najpierw powstały drogi, infrastruktura - zobaczcie nawet ścieżki dla rowerów.
A nie ODWROTNIE!

Potrzebna do tego kultura budowlana, a Polakom, przepraszam, w Polsce jej brakuje.
Oto przykłady:
- Równolegle z budową basenu zapoczątkowano budowę ul. Parkowej. Nie położono asfaltu - i dobrze. Wystarczy spojrzeć na chodnik, krawężniki, cokoły z kostki. Budowniczy Centrum traktują ulicę beztrosko, wjeżdżają i przejeżdżają gdzie im wygodniej. nie szanują wykonanych prac. Gdyby położono asfalt - zostałby zryty gąsienicami ciągników. Podobnie jest z ul. Kościuszki - na odcinku przylegającym do budowy zniszczony jest cały chodnik.
- Budowa "Domów przy Parku". Bezceremonialnie zdewastowano betonową nawierzchnię ulicy, by poprowadzić kanalizację sanitarną (pisalem o tym w innym temacie).

Nie jest to wyłączna wina budowlańców, gdzie jest inwestor, gdzie jest nadzór?
Powtórzę pytanie: czy myślenie boli?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-06-2009, 22:40   

MG napisał/a:
W PZP który oglądałem w lutym (?), marcu (?) 2008 r. były tylko kolorowe plamy na mapach. W Wydziale Geodezji miła pani zapewniła mnie, że szczegóły będą wniesione
przez mieszkańców na zebraniach organizowanych przez UMiG Wieliczka. Odbyły się?

Jeśli marzec 2008 to nie było to PZP tylko studium do PZP.
Owszem były spotkania, owszem mieszkańcy zgłaszali uwagi do studium.
Sęk w tym, że po tym wszystkim mało kto na oczy zobaczył co z tego dalej wyszło.
Jakoś martwa cisza zapadła na niemal rok czasu, a przecież magistrat uwielbia ogłaszać sukcesy na swojej stronie.
Nie ma ogłoszeń = są jakieś problemy. I tak się właśnie okazało, o czym, jak to bywa w takich sytuacjach, dowiedzieliśmy się z gazet.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-06-2009, 08:48   

Cytat:
Wieliczka zjednoczyła deputowanych. Sprawa gruntów pod Krakowem przyspiesza.
Opisana przez nas wczoraj sytuacja gminy Wieliczka, której ministerstwo blokuje odralnianie gruntów, zbulwersowała małopolskich posłów. Obiecali pomoc dla krakowian i mieszkańców gminy, którzy chcą tam zbudować sobie dom. W sprawę zaangażowali się posłowie zarówno rządzącej Platformy, jak i PiS.
Przypomnijmy. Ministerstwo zablokowało przeznaczenie na cele nierolnicze (czyli budowlane) 1,3 tys. ha w kilkudziesięciu miejscowościach w gminie Wieliczka. Nie przekonały go racjonalne argumenty wysuwane przez gminę, a poparte przez inne instytucje. Gmina odwołała się od decyzji i czeka na odpowiedź. A jej mieszkańcy przebierają nogami, bo chcą stawiać domy. Irytują się, że z podmiejskiej sypialni i gminy turystycznej minister chce zrobić teren rolniczy.

Interwencję w tej sprawie obiecał Andrzej Adamczyk, poseł PiS, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. budownictwa. - Jestem porażony skandaliczną decyzją ministerstwa - nie kryje. - Minister na siłę chce urolnić ludzi i nie zwraca uwagi na racjonalne argumenty. Od lat walczę z takim właśnie hamowaniem inwestycji - dodaje.
Tłumaczy, że po tzw. aferze gruntowej urzędnicy boją się odralniać grunty, by nie móc być posądzonymi o korupcję. - Ale w Wieliczce, gdzie sytuacja jest czysta to już przesada - podkreśla Adamczyk. - Już piszę interpelację w tej sprawie - zapowiada. Obiecuje, że do walki zmobilizuje małopolskich posłów.

Kilku z nich udało się zmobilizować i nam. Andrzej Czerwiński z Platformy również obiecał pomoc. - Dziś będę w Warszawie. Skontaktuję się z ministrem odpowiedzialnym za tę decyzję i zobaczę, jakie są możliwości jej zmiany - zapowiada. Podobnie ma zrobić Ireneusz Raś (PO). - Porozmawiam z Kazimierzem Plocke, który podpisał się pod decyzją - zapowiada. Pomoc obiecał również jego partyjny kolega Witold Kochan.
źródło: http://polskatimes.pl/gaz...html#material_2
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2009, 09:05   

Skoro wszyscy są za to sprawa jest przegrana. Będziemy wielką sypialnią Krakowa.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 03-06-2009, 09:46   

Fajnie - przybędzie domów, ale za to bez kanalizacji, bo dla połowy gminy nie ma nawet planu, kiedy będzie zrobiony plan. Stoi to w oczywistej sprzeczności z dyrektywami unijnymi nakazującymi wykonanie kanalizacji w miejscowościach powyżej 2000 mieszkańców. Ale obecnej władzy to nie obchodzi.
W każdym razie dyrektywa daje mieszkańcom możliwość zlożenia skargi na władze gminy.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-06-2009, 09:46   

Nie sadze zbey byla przegrana poslowie PiSu to moga nagwiazdac do czajnika, a ten z PO to dla mnei jakos malo znany.
Sorrki ale wedlug mnei to nie przejdzie.
Proponuje na obszarze wieliczki i gminy zbudowac park natura 2000 :))))
I bedzie calkiem po ptokach.
ja dziekuje za bycie sypialnia krakowa, jezeli to pasuje burmistrzowi, zarebskiemu innym to moze niech o to najpierw mieszkancow w referendum spytaja.


Wedlug mnie nie cofnac tej decyzji i sad tez nic nie wksora, burmistrz nie ma zadnych argumentow.
_________________
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2009, 10:58   

przemo napisał/a:
to moze niech o to najpierw mieszkancow w referendum spytaja.


Wedlug mnie nie cofnac tej decyzji i sad tez nic nie wksora, burmistrz nie ma zadnych argumentow.


Z tym referendum to chyba żart :?:

A wg mnie nic i nikt nie zatrzyma procesu urbanizacji. Ludzie mają obecnie większy dostęp do pieniędzy (kredyty pomimo kryzysu będą udzielane coraz chętniej). Czy mieszkanie na 50m2 we dwie, trzy osoby to normalne warunki? Wydaje mi się, że nie. Toteż ludziska czują silną potrzebę posiadania domu. Sprawa infrastruktury pozostanie tak jak opisałem w poprzednim poście - "osiedleńcy" sami to sfinansują, bo w naszym kraju taki model funkcjonuje. Żałosne to, ale Wieliczka nie będzie tu żadnym wyjątkiem. Korki? A kogo to... A na 29 listopada (Kuźnica Kołłątajowska) to niby lepiej? Dużo gorzej!
Cieszmy się zatem drodzy forumowicze, że wkrótce zrobią A4 do Szarowa, a może kiedyś i rondo przy wjeździe do Wieliczki. :)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-06-2009, 11:09   

Zatrzymac nie zatrzyma ale sporo spowoli :)
Banki juz nie daja kredytow na dom na dowod osobisty i nie finansuja 130 % wartosci inwestycji.
Niestety czas 50 m2 wroca :) - pozatem wiekszosc z nas zapewne wychowala sie na 40 metrach w 3/4 osoby , zyjemy i nic nam nie jest :)
Jak kogos nie stac na dom to poprostu go nie bedzie budowal, a jak komus sie wydaje ze go stac to bank chetnie ten dom "przejmie"
_________________
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 03-06-2009, 11:56   

Mieszkańcy już wyrazili swoje zdanie w "referendum" składając wnioski do projektu planu, każdy !!!! zainteresowany mieszkaniec zwłaszcza mieszkający od dziada pradziada, chce mieć budowlane, niezaleznie czy planuje sprzedać czy po prostu zapisać dzieciom.
Nie ma co wydawać kasy na oczywistości, na każdym zebraniu ludzie mówią o przekwalifikowaniu działek.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-06-2009, 12:05   

jasne i jak to za pisu bywa mniejszosc decyduje za wiekszosc.
Ja nie neguje prawa zasiedzialych tubylcow do budowy domow.
Ale czy naprawda az na 1300 ha ? Tylu tubylcow chce sie budowac ?
_________________
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2009, 12:23   

przemo, wydaje mi się, tym sposobem myślenia dojdziemy do wniosku, że w Krakowie nie powinni wpuszczać na Rynek osób spoza Krakowa
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 03-06-2009, 12:59   

przemo napisał/a:
Ja nie neguje prawa zasiedzialych tubylcow do budowy domow.
Ale czy naprawda az na 1300 ha ? Tylu tubylcow chce sie budowac ?

A dlaczego to ktoś ma decydować co ja mam robić na mojej ziemi ( oczywiście jezeli nie jest to las, stanowisko archeologiczne itp). Jeżeli ktoś ma np. działke 30 arową rolniczą ( bo tyle wynosi min. rolnicze) to co on na niej jest w stanie uprawiać. A ile takich działek jest ze wszystkich stron otoczone domami,a w środku poletko . I rosną tam trawska i nikt tego nie kosi, bo pracuje np. w Krakowie i nigdy nie ma zamiaru być rolnikiem.
 
 
     
MG
[Usunięty]

Wysłany: 03-06-2009, 15:34   

Psia kość, "rozdyskutowywujecie się" Panowie, a umyka Wam temat: Plan
Zagospodarowania Przestrzennego. W jednym jesteście zgodni, PZP został sknocony.
Pytania: jak powinien wyglądać PZP, jakie kryteria powinien spełniać? Czy wykonawca,
wykonawcy tego dokumentu powinni ponieść konsekwencje, a może nagroda ?
Na pewno reguluje to prawo, nie Wikipedia.
MG
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 05-06-2009, 17:26   

Tomek73 napisał/a:
oczywiście jezeli nie jest to las

A co to znaczy las? Jeżeli sam posadziłem drzewa na działce, to powinienem mieć prawo zrobić z nimi co mi się podoba. A teraz prawo jest takie: Masz ziemię rolniczą, ale jej nie uprawiałeś i zarosła zaroślami. Jeśli te zarośla mają więcej niż 10 lat to Ci ich nie wolno ruszyć bo kara. Czyli masz ziemię rolniczą, ale nie możesz nic z nią robić, bo są tam drzewa. I takich kwiatków jest więcej.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 05-06-2009, 17:57   

Cytat:
Czyli masz ziemię rolniczą, ale nie możesz nic z nią robić, bo są tam drzewa. I takich kwiatków jest więcej.
masz racje i nie tylko to ziemi rolniczej to dotyczy jeśli masz działkę i na niej drzewa która mają powyżej ileś lat chyba 10 ( nie owocowe) to też ich wyciąć nie można bez specjalnych zezwoleń
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17